Ženy - Jak shodit tuk ze zadku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Ženy - Jak shodit tuk ze zadku  Úvodní stránka -> Trénink -> Ženy - Jak shodit tuk ze zadku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anttiparle


PříspěvekZaslal: čt září 26, 2019 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky, svihadlo jsem na chvili odlozila k ledu, ale pred tehotenstvim jsem skakala i s manzelovou 10kg zatezovkou, taky jsme docela dost makali na crossfitu, sem tam fitbox, obcas jsme zasli na squash (a nebylo to nikdy jen takovy halabala pinkani, odchazeli jsme polomrtvy ) pravda, ted mam rezim volnejsi, ale problem jsem s tim mela proste uuuuplne vzdycky 🤷🏼♀😀 ty vahy jsem vsak nikdy nezkusila, proto se to logicky nabizi jako “posledni moznost”
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: čt září 26, 2019 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpovim na to trochu sofistikovanšjš - podpořit lokální hubnutí jde u partií, kde by se ten tuk hromadit u zdravýho jedince moc neměl :) Různý tkáně v těle (různý svalový i tukový partie) jsou různě senzitivní/rezistentní na inzulín v důsledku více faktorů (geny, věk, trénovanost, stres, hormony...).

Např.:
1. Intramuskulární tuk snižuje senzitivitu danejch svalů na inzulin, resp. ten tuk je od určitýho množství senzitivnější. Když se někdo bez pohybu vyžere tak, že je celkově prorostlej, bude mít problém, že i když začne cvičit, tak ten tuk ve svalech bude mít tendenci vyžírat ty živiny přednostně, dokud ho ten člověk částečně nezhubne. Což se dá ovlivnit vhodnou stravou a takovym tréninkem, kterej v potréninkovym stavu tu senzitivitu svalů vyžene co nejvejš (na někoho právě v tomhle budou dobře fungovat ty intervaly).
2. Asi otřepanej příklad: ze strestu se mj. kvůli kortizolu "tloustne dovnitř břicha", navíc tu funguje pozitivní zpětná vazba "víc útrobního tuku = víc kortizolu". Dobře se to hubne pohybem, ale musí se odstranit ostatní stresory, aby to bylo efektivní - takovym stresorem může bejt i moc přísná dieta.
3. Působenim estrogenu maj ženy hodně senzitivní tukovou tkáň na zadku, bocích, prsou a tricepsech. Což je v tomhle případě přirozenej zdravej stav, moc s tim stravou a pohybem dělat nejde (ve smyslu, že tohle bude vždycky problémová partie). Naopak chlápek, kterej tloustne na typicky ženskejch partiiích, bude mít nejspíš problém s moc vysokym estrogenem a pokud tenhle problém vyřeší, tak na těch místech zhubne rychle, takže v podstatě skoro lokálně :)

No nic, konec prokrastinace :)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: čt září 26, 2019 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Odpovim na to trochu sofistikovanšjš - podpořit lokální hubnutí jde u partií, kde by se ten tuk hromadit u zdravýho jedince moc neměl :) Různý tkáně v těle (různý svalový i tukový partie) jsou různě senzitivní/rezistentní na inzulín v důsledku více faktorů (geny, věk, trénovanost, stres, hormony...).

Např.:
1. Intramuskulární tuk snižuje senzitivitu danejch svalů na inzulin, resp. ten tuk je od určitýho množství senzitivnější. Když se někdo bez pohybu vyžere tak, že je celkově prorostlej, bude mít problém, že i když začne cvičit, tak ten tuk ve svalech bude mít tendenci vyžírat ty živiny přednostně, dokud ho ten člověk částečně nezhubne. Což se dá ovlivnit vhodnou stravou a takovym tréninkem, kterej v potréninkovym stavu tu senzitivitu svalů vyžene co nejvejš (na někoho právě v tomhle budou dobře fungovat ty intervaly).
2. Asi otřepanej příklad: ze strestu se mj. kvůli kortizolu "tloustne dovnitř břicha", navíc tu funguje pozitivní zpětná vazba "víc útrobního tuku = víc kortizolu". Dobře se to hubne pohybem, ale musí se odstranit ostatní stresory, aby to bylo efektivní - takovym stresorem může bejt i moc přísná dieta.
3. Působenim estrogenu maj ženy hodně senzitivní tukovou tkáň na zadku, bocích, prsou a tricepsech. Což je v tomhle případě přirozenej zdravej stav, moc s tim stravou a pohybem dělat nejde (ve smyslu, že tohle bude vždycky problémová partie). Naopak chlápek, kterej tloustne na typicky ženskejch partiiích, bude mít nejspíš problém s moc vysokym estrogenem a pokud tenhle problém vyřeší, tak na těch místech zhubne rychle, takže v podstatě skoro lokálně :)

No nic, konec prokrastinace :)


Díky, to je super
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anttiparle


PříspěvekZaslal: čt září 26, 2019 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, mam senzitivni spek, zni to cool a asi si to necham 😆 diky za vycerpavajici info :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: pá září 27, 2019 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ked pozeram na tvoje foto tak odhadom tam je okoloe 15-18% BF ak chces mat vyeskanejsi zadok treba ist pod 12% co je brutal narocne pre zenu ak to chces udrzat a neznicit si metabolizmus. Moja zena drzi dlhodobo okolo 10 ale nezavidim jej to ked vidim ako tazko trenuje a kolko kardia dava mesacne (okolo 1000+ minut fakt tazkeho spinningu) a treningy ze priemerne nadrepuje okolo 3+t a namrtvoluje 4+t
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po září 30, 2019 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém je zhruba o metr výše než je zadek.
Když budeš chtít shodit i tohle, budeš mít prsa jak plácačky na mouchy (a nebo vycpané silikonem). Nevím, jestli by nepomohla liposukce. Jiné rozumné řešení mě nenapadá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TTeDy


PříspěvekZaslal: po září 30, 2019 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Problém je zhruba o metr výše než je zadek.
Když budeš chtít shodit i tohle, budeš mít prsa jak plácačky na mouchy (a nebo vycpané silikonem). Nevím, jestli by nepomohla liposukce. Jiné rozumné řešení mě nenapadá.

Jo no, a kdyz uz by sla pod kudlu, tak rovnou aji poradny silikonovy balony do hrudniku, pusu napustit botoxem, vysponovat oblicej, trochu zprelamat a upravit nos a bude to fajn.

Mne to teda pripada jako hrozne absurdni diskuze. Predne z tech fotek vubec nechapu, co se autorce ("spoluautorce"?) muze kde klepat, kdyz tuku na sobe ma evidentne fakt malo, jak pise maciak, navic je i hodne zpevnena. A jestli jeste Anttiparle koji a chce z tehle vychozi pozice nejak hubnout, tak mi to pripada skoro do nebe volajici, pardon.

Pak nechapu, jak vlastne clovek k tomu zaveru, ze se mu nejak klepe zadek, vubec dojde... To sis sebe natacela, jak chodis, nebo to je neci odbornej posudek a jeste byl dotycny dost taktni na to, aby ti to rekl, i kdyz je to podle me naprosta kravina?

A nakonec mi pripada zarazejici, ze sem pise tvuj manzel a oznamuje nam tvuj problem s klepavym zadkem jako hotovou vec, misto co by ti aspon on nejak vysvetlil, ze si to nejspis namlouvas a neni to pravda... Rada s liposukci je tresnicka na dortu


Urcite si jeste precti, co ti napsal maciak vyse... Jestli bych na nekoho z tohoto fora dal, tak prave na neho (a pravdu maji podle me i ti ostatni, co ti naznacujou neco ve smyslu, ze hubnout vazne netreba).

A pokud jsi rikala neco o "zpevneni zadku do koukatelny podoby" a "vypadani hezky v leginach", tak bych se ubiral tim smerem, co ti tady uz ostatni taky radili - nebat se vah a i vzhledem k tomu kojeni bych neomezoval prijem, osobne bych naopak pridal, ale zas tomu tak nerozumim, abych tady rozdaval rady.

Pokud jsi psala neco, ze vahy ne kvuli kolenum, tak v uvodnim prispevku manzel pise, ze behas, tak to s tema kolenama nemuze byt tak spatny a pokud budes cvicit spravne, nevidel bych v nejakych drepech nebo mrtvych tazich (a cvikach primo na zadek) problem. Samozrejme za predpokladu, ze te pri tom nebude nic bolet atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: po září 30, 2019 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdrzim sa komentarov ci je problem v hlave lebo baba si sem prisla o radu ohladom fyzickeho zjavu a nie psychickeho, trochu nechapem tieto rady na foru o posilovani.

Ale k teme:
To co ty chces je asi 4 kg dole tuku a asi 5 kg hore svalov, zial neda sa to spravit lokalne len na zadku, podje to rovnomerne do celeho tela rozdelene podla senzitivity receptorov na inzulin a tst. Uz teraz mas dost dobru postavu takze dalsi progres bude pomaly a velmi narocny. Kedze nevies ako reagujes tak tipujem ze minimalne 6-9 mesiacov nato aby si vychytala dietu a trening a potom tak 18 mesiacov tvrdeho drenia. co znamena 4x tyzdenne tazky trening a 6x do tyzdna nejake zmysluplne kardio (spinning alebo veslo).
Ak mozes behat, mozes aj drepovat, drep je podstatne menej narocnejsi na koleno ako beh, kde tlmis dopad vahy celeho tela vzdy len jednou nohou.

Trening bude treba cisto silovy zamerany na myofibrilarnu hypertrofiu (zvysuje bazalny metabolizmus, je trvacnejsia, a vacsia sila znamena lepsie spalovanie). A treba naozaj telo tlacit ale s rozumom a neist do zlyhania.

Stravu treba zacat tym ze zacnes navysovat prijem, ideal je dostat bazal na 1400-1500 kcal co bude trvat nejaku dobu. (ak mas fest spomaleny metabolizmus kludne aj rok). Vyskladat si stravu tak aby si nemala pocit ze sa obmedzujes a musi ti chutit co jes. Najtazie je rekonfigurovat a prestat sa odmenovat jedenim. Uvodmit si ze kopec jedal nam vobec netreba. Ak si to dobre nastavis tak staci jest 2-4 krat za den.

Kardio nedavat nikdy nikdy nikdy nalacno, tak isto ako ani trening. A ak sa da venovat kardiu osobitnu fazu (rano trening, poobede kardio). Ak ma mat kardio zmysel treba sa snazit aj v nom zlepsovat a nesediet len bezprizorne na biku a tocit. Preto kardio brat ako osobitny trening a netlacit ho hned po treningu ale ist pekne oddychnuty nan. Spravit si rozpis podobne ako pri treningu.

Dolezite je si dat kratkodobe ciele, co sa tyka stravy treningu, kardia a postavy a raz za dva mesiace si sadnut, zamysliet sa a prehodnotit co zmenit ak sa mi nedari dosiehnut ciele. (nema vyznam pokracovat dalej ak sa nic nelepsi). Tuto treba upozornit ze ak mas dojebany metabolizmus tak zozaciatku budes mat pocit ze sa postava horsi, ale ak si ratas kalorie mala by si postupne navysovat a ked sa dostanes povedzme na 1400 a zastabiluzjes sa tam tak sa to zacne lepsit.

Ani nejlepsi trener ti neda takto plan alebo radu lebo najprv stebou musis nejaku dobu pracovat aby videl ako reagujes na zmeny v strave a na trening.

@TTeDy dakujem za kompliment :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anttiparle


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2019 5:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych uvedla na pravou miru vyse napsane - manzel me podporuje az az, snazil se mi vsak pomoct jeste o neco vic a napadlo ho zeptat se nejpovolanejsich :). A protoze byl tou dobou na sluzebce, poslal odkaz a zhostila jsem se toho pak sama :) s koleny se to ma tak, ze mam menisky ne uplne fit, ale dokud muzu chodit, tak to az tak neresim, jen jsem vznesla obavu o tezkych vahach vs. moje kolena v tomhle stavu. Loni jsem mela podstoupit artroskopii, kterou jsem kvuli prave kojeni odmitla, protoze mi nevysli v nemocnici vstric s nadstandardem a ditetem. Beru si vase rady k srdci, diky za ne, zhodnotila jsem to vsechno tam i pozpatku a vezmu-li v potaz, ze se trema detma chci “svuj” uz tak omezenej cas travit i jinak, nez drenim, budu muset hledat jisty kompromisy.
A k fotce - prave proto, ze jste tu, jak jsem pochopila, lidi z posiloven, nutricni spec. atd, necekala jsem reci o hlave, tu mam v poradku, chci jen, aby to bylo lepsi, na tom snad nemuze bejt nic spatnyho 🤷🏼♀ Uvedomuju si fakt, ze mam nejakej vek a ze jsem odnosila tri deti, ale mit hnaci silu, co me bude posouvat dal, abych si proste jen nevalela sunky, protoze je preci vsechno OK, pripadne cvicila a ve vysledku to vlastne bylo “k nicemu”, mi prijde skoda.
Rada bych vlakno nejak zamkla, nebo tak neco, zel vubec nevim kde co jak 👀
Dekuji vam a mejte prima den :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2019 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vím, že jsi to nemyslela špatně. Ale řešíš specifický problém, tak buď připravena že odpovědi nebudou odpovídat tomu co předpokládáš.

IMHO jsi tu hledala něco zázračného, ale prostě ti tu nikdo nic podobného ani nabídnout nemůže. Nelibí se ti co sis tu přečetla? Tak si najmi osobního trenéra a plastického chirurga.

PS:Podle mne je pravda všech odpovědích, ať už jsou to těžké váhy, víc zhubnout celkově nebo cvičit intervalově.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anttiparle


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2019 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, naopak mi zde ziskany informace pripadaji uzitecny a uz jsem za ne nejednou dekovala, jen jsem v poslednim komentari uvedla na pravou miru, jak to mam s moznostma a chticem s ohledem na zivot, kterej ziju.. je to o prioritach. Bylo by fajn mit zadek jak z casopisu, ale pokud by to pro me znamenalo takovej dril a takovy odrikani, pak se na to jednoduse vybodnu a budu dal spokojena s tim, co mam :) jsem asi nejaka hormonalne nevyrovnana, ale z komentare vyse na me pocitove nekdo “krici”, jaka jsem vlastne husa hloupa, ze snad chci zhubnout bez prace nebo co ja vim 🤨
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OukyDouky


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2019 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to se omlouvám, zle jsem to pochopil.

Jinak z vlastní zkušenosti bych se spíš zaměřil na ty kolena. Je na to mraky super cviků, pomůžou i kruháče a intervalovky, kde oblast okolo kolen posílíš. Já se tomu začal věnovat před časem (nechal jsem si k tomu i silovku, dřepy jedu jednou týdně) a o kolenou nevím. A co vím od holek, které potřebujou dobře vypadat v plavkách, tohle normálně řeší nějakým zákrokem.

A hodně štěstí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TTeDy


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2019 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne prijde strasne na palici, ze jsem jen na posledni strance napocital minimalne 3 zminky o nejakych operacnich zakrocich, kdyz to Anttiparle imo opravdu nepotrebuje a ve skutecnosti to nepotrebujou vetsinou ani lidi, co jsou nespokojeni se svoji postavou a na rozdil od Anttiparle k tomu maji opravdu duvod (mysleno tak, ze tihle lidi vetsinou potrebujou zmenit svoje navyky a ne jit na liposukci nebo neco podobnyho). Ono dojit si pro radu na internetovy forum, kam muze prispivat uplne kazdej, taky nemusi byt vzdycky stastny reseni.
Anttiparle napsal:
Bylo by fajn mit zadek jak z casopisu, ale pokud by to pro me znamenalo takovej dril a takovy odrikani, pak se na to jednoduse vybodnu a budu dal spokojena s tim, co mam :)

To mi pripada rozumny. Resp. asi nevim, jak vypada "zadek jak z casopisu", ale zaroven nevim, proc furt povazujes ten svuj za nejak problematickej. Se zkus sama kolem sebe trosku podivat, jak vypada typicka matka po 3 deckach. Uz zacinam uvazovat podobnym stylem jako maciak, jestli sis sem vlastne neprisla pro pochvaly (btw. nemas zac, maciaku :))

A jak pises, nejakej velkej dril a odrikani mi pripada zbytecny. Ale to je prave, jak uz jsem psal, problem toho anonymniho fora... Ja bych ti rekl, at se naopak nebojis najist a pridas vicekloubovy cviky a cviky primo na zadek, pokud uz s tim teda potrebujes za kazdou cenu neco delat, a ostatni ti tady budou radit uplne neco jinyho. Ale je ti 30 nebo kolik a mas deti atd., tak by neskodil trochu i nejakej nadhled a sem tam nad necim mavnout rukou. S podobne nesebevedomyma dotazama typu moc/malo mi roste to ci ono semka vetsinou prispivali patnactileti kluci, co si tak vzpominam :). Cimz zas rozhodne nechci nejak urazit nebo te nabadat k nejakymu flakani se nebo co ja vim...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anttiparle


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2019 5:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za nazor, musim vsak konstatovat, ze chtela-li bych si dojit nekam pro pochvaly na posimrani ega, vlezu na nejaky to proflaknuty “maminkovsky” forum, protoze si jsem toho faktu (30 roku/3deti) plne vedoma, vidim to kolem sebe dnes a denne, ale to preci nemusi znamenat, ze ja bych si to prala jinak.. Fotka byla vlozena pro konkretni predstavu o tom, CO vlastne resim a jak na tom TED skutecne jsem 🤷🏼♀ Aby nevznikaly dedukce co kde jak vlastne je a neni.
Ze vseho vyse napsaneho si vezmu to, na co stacim, a budu zkouset. Svet se mi vazne nezhrouti, kdyz se dal neposunu, zaroven vsak budu rada, kdyz se budu prinejmensim schopna takhle udrzovat :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sedlv


PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2019 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

silově objemový trénink + kvalitní jídlo
cviky: dl, dřep, hiptrust, zakopávání
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Ženy - Jak shodit tuk ze zadku Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: