Andrew Roark - the real diary of a hardgainer


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Andrew Roark - the real diary of a hardgainer  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Andrew Roark - the real diary of a hardgainer
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: pá září 06, 2019 5:10 pm    Předmět: Andrew Roark - the real diary of a hardgainer Odpovědět s citátem

Jsem ektomorf/hardgainer. Viděl jsem hodně lidí mluvit o tom, že taky jsou, ale neviděl jsem, že by někteří z nich měli ve 25letech při 190 cm 62 kg. Téhle váhy jsem svého času dosáhl tak, že jsem měl asi dva měsíce takové „emo“ období, přestal cvičit a jedl jen tak, jak jsem měl chuť…

Poslední cca rok a půl jsem jel plus mínus trénik "Objemová rutina 3x týdně" od Kamila Fily (nedovolí mi to sem dát odkaz) a dostal se na nějakých 72-73 kg váhy. Se svým dlouhým a hubeným tělem jsem dal 87 kg na BP a 145 kg na deadlift. Cvičil jsem už dřív, ale tento trénink v kombinaci se stanovením cílů (každý měsíc se nějak silově posunout) mi přinesl nejlepší výsledky.

V horkém srpnu tohoto roku přišla studená sprcha v podobě operace „něčeho jako tříselný kýla“. Už pár týdnů necvičím, ale analyticky připravuju návrat, ze kterého – doufám – vyjdu lepší a silnější, než jsem byl před operací.

Za těch cca deset let, co různě cvičím, jsem dělal hlavně „fitness“ - pokoušel se zvedat váhy v posilovně. Zkoušel jsem ale i běhat (2x jsem byl na 10 km Army Runu); zkoušel jsem bojové sporty (K1, MuayThai, BJJ, Box – dohromady tak možná 80 tréninků); svého času jsem jel populární street workout a mám vcelku rád i plavání.

Zdravotně jsem na tom nebyl nikdy extra špatně. Co se týče klasických nemocí jako je chřipka, pak myslím, že jsem na tom nadprůměrně dobře – moc často nemocný nejsem. Pokud pominu různé zranění s mými dlouhými a hubenými prsty (na rukou kvůli boxu, palec na levé noze opakovaně kvůli BJJ), pak jsem měl v podstatě jen dva větší zdravotní problémy:

(1) Bolestivý výčnělek v oblasti konečníku – trombóza, resp. vznikl mi jeden tromb (viz. definice na Wikipedii - dá se to asi definovat i jako hemoroid). Kdy se mi cca 3x stalo, že se mi tato boule objevila a po pár týdnech zmizela. Přítomnost nebyla úplně příjemná, ale zase to nebylo moc velké terno. Na začátku roku 2017 se objevil naposled, tentokrát násobně velký, po cca týdnu i za pomoci doktora prasknul a už se nikdy neobjevil. Příčina mohla být ve zvedání větších vah a špatnému dýchání, nebo při vyprazdňování.

(2) Poškození břišní stěny a operace kýly, kdy mi sice nic „nevylezlo“, jak to bývá u kýly obvyklé, ale břišní stěnu jsem měl poškozenou a boule by se mohla udělat. Zároveň jsem měl/mám nateklý/prosakující chámovod. Tato věc se stala nedávno a ještě se k tomu podrobněji v nějakém postu rozepíšu.

Moje největší slabina byla strava a sekundárně asi regenerace. Nikdy jsem nebyl velký jedlík a jídlo byl asi největší důvod, proč jsem nepřibíral. A nejde jen o kalorie, ale i o kvalitu a pravidelnost. Jedl jsem málo zeleniny, strava nebyla vyvážená. Do toho často málo spánku, často zbytečná stres nebo různé úlety včetně těch drogových.

Cíle
Všechny cíle jsou střednědobé, tedy řekněme, že se bavíme o měsících až roce.

Silové výkony
Před operací jsem měl maximálky 145 DL, 96,5 Sq, 87 BP. Dřep mám určitě nejslabší. Nebudu teď ale mít nějaký čas hlavu na zvedání velkých vah. Chci se zaměřit na procítění svalu/techniku. Celkově nicméně chci vědět, že síla tam je a posunul jsem se zase dál
- Dát 150 DL, 100 Sq, 90 BP

Calistenika
Chci se částečně „vrátit“ ke cvičení na hrazdě a někam to znovu posunout. V jednom tréninku jsem dal do teď tak 50 shybů nebo dipů, ale nikdy žádné pokročilejší techniky. Jde taky o to, že návrat na hlavní silové cviky bude pozvolný, takže v tomto ohledu se budu na začátku realizovat více.
- V jednom tréninku dát 100 shybů nebo 100 kliků na bradlech
- Dát stojku na zemi a udržet se ve stoje 3 s, dát stojku na bradlech včetně kliku hlavou dolů
- Dát muscle up, dát front lever a vydržet 3 s

Rekonvalescence, rehabilitace, mobilita
Nikdy jsem moc neřešil, ale po operaci se cítím asi trochu více osvícený.
- Domluvit rehabilitace, co mi na moji žádost předepsala obvodní po operaci. Uvidím, co z toho vypadne
- Domluvit fyzioterapeutku, kterou jsem již jednou navštívil, zamakat na držení těla, mém „nerd necku“ apod.
- Najít si dobrého trenéra v Brně a znovu projít techniku na základní cviky. Někdo nějaké tipy?
- Ze všeho výše uvedeného si udělat nějakou rutinu, co budu cvičit každý den a povede to ke zlepšení držení těla/techniky/odstranění zkrácených svalů apod.
- Když vysadím na týden (silové) cvičení, nic se nestane. Nebo třeba jen týden plavat a běhat. Myslí, že by mi to mohlo spíše i prospět

Fyzička, kardio
Jde hlavně o to, že chci být komplexní sportovec, ale kardio/vytrvalost mi obecně roste relativně rychle. Bez fýzi je jakýkoli kombatový sport úplně v háji, částečně se na to zaměřit musím.
- Jednou týdně kardio a to jako bojové sporty (zkusit MMA), plavání, běh, skákání na švihadle like a pro

Jídlo
- Držet se striktně mojí ranní rutiny, tedy po probuzení voda, ovoce a nějaké doplňky, později v práci snídaně a kolem 11:00 oběd
- Naučit se svačit kolem 14:00, držet se rozumné večeře a jednoho jídla před spaním
- Nějak si vychytat suplementy, tedy ujasnit si, co potřebuju a co ne
- Mít kvalitnější a vyváženější stravu

Váha
Všechen růst bude převážně svalová hmota (nenabírám tuk)
- 74 kg k 1.12.2019
- 77 kg k 1.6.2020
- 80 kg v 1.1.2021
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: út září 10, 2019 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kýla díl první

Co se stalo
6.8. zkouším maxko na DL, při 120 kg cítím píchnutí v pravém varleti, ale vyhodnotím to jako drobnost a pokračuji. Dávám 145 kg. Žádnou bolest následující dva dny necítím, bouli nikde nemám. 8.8. jdu ještě lehce cvičit, 9.8. obracím 2x těžší stůl o 90 stupňů, abych zvýšil nohy, při obracení ho tisknu na oblast třísel. Od téhož večera vnímám mírnou bolest v pravém třísle, lehké napuchnutí. 10.8. jdu i tak cvičit, jedu ale jen vršek těla. Dva dny na to jdu k obvodní, poté na ultrazvuk, kde řeknou, že mám kýlu. Jdu s tím do FN Brno. Řešilo se tam to, že mám napuchnutý chámovod, že mi vlasně nic nevylejzá (nemám bulku). Po cca dni se rozhodne, že kýlu skutečně mám (poškozenou stěnu, později by se mohla udělat bulka) a půjdu 15.8. na operaci. FB Brno dělá operace klasicky (řez do břicha, nikoli laparoskopicky). Z důvodu toho napuchnutého chámodovu nebyla ani aplikována síťka, ale šlo o sešití vlastní tkání. A rovnou mi vzali i malou pupeční kýlu, kterou mám od mala.

Chtěl jsem k tomu napsat odbornější článek s citacemi, ale odkazy můžu až po 10 příspěvcích na fóru… Takže v bodech. Vycházím z vlastní zkušenosti, rozhovorů s doktory, článků a nějakých diplomek.

- Laparoskopická operace se obecně více doporučuje, je lepší na regeneraci, částečná zátěž je možná už po 14 dnech, plná po třech týdnech. Já musím čekat 4-6 týdnů
- Laparoskopie přináší méně komplikací
- Riziko recidivy kýly ve stejném místě je u operace bez použití speciální síťky výrazně vyšší, přičemž opakovaný vznik kýly na stejném místě bude asi horší (břišní stěna se poškodí více)
- Za rozhodující faktor je dnes spíše považována pevnost břišní stěny, nikoli zvedání velkých vah. Tlak na břišní stěnu ale kýlu odstartuje
- Co mi poškození břišní stěny zapříčinilo se už nedozvím, pravděpodobně jedna z výše uvedených událostí. Je možné, že zvedání poškodilo stěnu; obracení stěny napuchnutí chámovodu a mírnou bolest

Závěr pro mě
- Začnu pomalu, ale chci zase cvičit naplno
- Čekají mě ještě kontroly a chtěl bych taky navštívit nějaké specializované středisko, třeba za dva měsíce
- Obecně ale čekám, že kýla se může vrátit. Pokud tak nastane bez napuchnutí chámovodu, chci jednoznačně na laparoskopii se síťkou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: po září 23, 2019 8:13 pm    Předmět: Re: Andrew Roark - the real diary of a hardgainer Odpovědět s citátem

Andrew Roark napsal:

(1) Bolestivý výčnělek v oblasti konečníku – trombóza, resp. vznikl mi jeden tromb (viz. definice na Wikipedii - dá se to asi definovat i jako hemoroid). Kdy se mi cca 3x stalo, že se mi tato boule objevila a po pár týdnech zmizela. Přítomnost nebyla úplně příjemná, ale zase to nebylo moc velké terno. Na začátku roku 2017 se objevil naposled, tentokrát násobně velký, po cca týdnu i za pomoci doktora prasknul a už se nikdy neobjevil. Příčina mohla být ve zvedání větších vah a špatnému dýchání, nebo při vyprazdňování.

Byl jsem dneska na kontrole v SurGal Clinic přesně kvůli tomuto a to čistě preventivně.

Krom toho, že mi místní doktor řekl, že do roka budu mít kýlu znova, protože nemám síťku, tak mi zároveň jako prevenci proti vzniku (resp. opakování) perianální trombózy a přítomnosti vnitřních hemoroidů prvního stupně (mel jsem už před dvěma a půl lety - nijak mě to nelimituje, neomezuje) zakázal cvičení, cituji ze zprávy: "omezení statické fyz zátěže".

Co se týče té kýly, tohoto se trochu bojím, nakonec v minulém postu jsem to psal, nicméně tu recidivu jsem očekával tak na 30 %. Ale nasral mě ten jeho přístup, kdy byl se vším do tří minut hotový. Tvrdil, že napuchlý chámovod mi spíš udělali oni sami při operaci (já byl přesně kvůli tomu 3x na ultrazvuku a řešilo to několik lékařů). Všechno rychle zodpovězeno, řešení necvičit a pokud budu mí kýlu znova, mám se na ně obrátit. V lékařské zprávě je uvedeno: "Pacient byl srozumitelně poučen o svém zdravotním stavu..."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2019 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Září
- pomalu začínám
- září jsem očekával klidné, regenerační

Aktivity
9.9. – plavání 200 m (tady jsem jedinkrát něco v tříslech cítil)
11.9. – plavání 300 m
13.9. – plavání 400 m
17.9. – plavání 500 m
18.9. – plavání 600 m
20.9. – 5 min rotoped, lehce ramena, biceps a triceps (tohle mělo jen psychologický význam)
21.9. – plavání 700 m
24.9. – plavání 800 m
25.9. – plavání 900 m
28,9. – plavání 1000 m

Váha
- překvapivě si po celou dobu od operace držím 71,5 kg (večerní) váhy
- postupně mizela pevnost těla, ale s tím nepadala váha (což jsem očekával)
- mentálně jsem pořád naladěný na to, že moje "přirozená" váha je kolem 62 kg, to ale možná už vůbec není pravda...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: ne říjen 06, 2019 3:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

39. týden
30.9. – 6.10. 2019


1.10. – kontrola na ultrazvuku; 50x dřepy s vlasní vahou, 50x kliky, 15x shyby, trochu biceps a triceps (slušně mě to rozjebalo)
3.10. – 60x dřep s vlastní vahou, 60x kliky, 20x shyby, trochu ramena
5.10. – plavání, 1000 m
6.10. – 60x dřep s vlastní vahou, trochu ramena, biceps a triceps
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: ne říjen 13, 2019 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

40. týden
7.10. – 13.10. 2019

7.10. – konzultace na rehabilitaci Dobrovského
8.10. – 70x dřep s vlastní vahou, 70x kliky, 25x shyby, trochu kliky na bradlech
9.10. – kontrola na urologii FN Bohunice
10.10. – 80x dřep s vlastní vahou, 80x kliky, 25x shyby, 25x kliky na bradlech
11.10. – kontrola na chirurgii FB Brno; plavání, 1000 m
12.20. – 5x5 40kg dřep, 5x5 40kg bench, 5x5 shyby, trochu paže a plank (ty dřepy mi na tréninku slušně odjebaly harmstringy, zbytek byl v pohodě)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: ne říjen 20, 2019 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

41. týden
14.10. - 20.10. 2019

15.10. – takový malý kruháček (5 kol), dohromady 100 kliků, 100x dřep s vlastní vahou, 30 shybů
17.10. – 5x7 40kg dřep, 5x10 40kg bench, 5x6 shyby (zajímavé je, že hrudník je silnější než nohy…)
18.10. – fyzioterapie, konzultace
19.10. – plavání, 1000 m
20.10. – 5x10 40kg dřep, 5x10 40kg bench, 5x6 shyby, trochu ramena
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2019 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

42. týden
21.10. - 27:10. 2019


21.10. – rehabilitace
22.10. – trénink s trenérem (technika sviků s vlastní vahou)
24.10. – 100 dřepů, 5x10 40kg bench, 5x7 shyby
25.10. – rehabilitace
26.10 – 5x10 40kg dřep, 5x7 shyby, 5x5 kliky na bradlech, trochu ramena a biceps + 25 min strečink, kompenzace a střed těla
27.10. – plavání, 1000 m
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: ne listopad 10, 2019 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

43. týden
28.10. - 3.11.20119


28.10. – 5x20 výpady s vlastní vahou, 5x8 shyby, 5x8 50 kg bench
30.10. – rehabilitace; 5x20 dřep s vlastní vahou, 5x5 shyby (techika), 1x10 10 kg, 4x8 12,5 Kg tlaky na ramena
1.10. - rehabilitace, rychlejší trénink celého těla, přesně se nepamatuju
2.10. sauna
3.10. trénink celého těla, přesně se nepamatuju
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: ne listopad 10, 2019 5:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

44. týden
4.11. - 10.11 2019

4.11. – poslední rehabilitace
5.11. – 5x20 výpady s vlastní vahou, 5x8 shyby, triceps, biceps
7.11. – 5x10 40kg dřep, 5x5 shyby, 5x8 50 kg bench
9.11. – plavání, 1000 m
10.11. – 5x10 40 kg sumo DL, 5x20 dřep s vlastní vahou, 5x7 kliky na bradlech, trochu ramena

Každý trénink jedu kompenzační věci a strečink cca 20 min
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2019 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

45.týden
11.11. - 17.11. 2019


12.11. 5x10 40kg dřep, 5x8 shyby, 5x20 kliky s vlastní vahou
13.11. – sauna
14.11. – skipuju (necítím se)
15.11. – 5x10 40 kg sumo DL, 5x5 shyb (technika), 5x8 50 kg bench, 5x10 10kg tlaky s jednoručkami na nakloněné rovině
16.11. – plavání, 1000 m
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2019 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

46. týden
18.11. - 24.11.


19.11. – 5x5 50 kg dřep, 50x shyby (10x5), 50x kliky na bradlech (3x10, 4x5), předloktí
21.11. – výpady 100x, 5x30 kg tlaky na ramena, ještě něco na ramena a biceps, začínám víc břicho
24.11. – plavání, 1000 m
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2019 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

47. týden
25.11. - 1.12.


25.11. – 5x6 50 kg dřepy, 5x8 50 kg bench, 5x5 shyby (technika)
26.11. – ranní plavání, 500 m, pára
28.11. – 100x dřepy s vlastní vahou, 5x5 60 kg sumo DL; 5x10 40kg bench
30.11. – 100x výpady s vlastní vahou, 5x9 shyby, 100x kliky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2019 4:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

48.týden
2.12. - 8.12.


2.12. – 5x6 50 kg dřepy, ramena a paže
4.12. – 100x dřep s vlastní vahou; 5x5 shyby (technika), 4x8 40 kg přítahy činky v předklonu, 5x8 50 kg bench, pullover
6.12. – plavání, 1000 m
7.12. – 5x6 60 kg sumo DL; předkopávání, zakopávání, 5x6 shyby podhmatem; 5x tlaky s jednoručkami – poslední 3 série s 17,5 kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew Roark


PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2020 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

49.týden
9.12. - 15.12. 2019


9.12. – 5x9 shyby; 5x6 50 kg dřepy (ass to grass); 5x8 50 kg bench
11.12. – zakopávání, ramena a paže (spíš lehký trénink)
12.12. – ranní plavání (500 m) a pára
14.12. – 5x7 60 kg sumo DL; 100x výpady s vlastní vahou; 5x8 50 kg bench


Naposledy upravil Andrew Roark dne pá leden 03, 2020 4:59 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Andrew Roark - the real diary of a hardgainer Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: