Nehubnu i když jsem v deficitu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nehubnu i když jsem v deficitu  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Nehubnu i když jsem v deficitu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jacob1369


PříspěvekZaslal: st únor 12, 2020 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jacob1369 napsal:
Humanic145 napsal:
drž se toho co jsem napsal prvně, ze mě si příklad neber ( trenuju 2x denně a mám obrovský výdej a metabolismus jak spalovna ). Těma 5000kcal jsem chtěl říct, že prostě podle tabulek se nedá řídít, protože by mě to hodilo taky nějakých 3000kcal jako udržovací kalorie ale realita je jiná.

postupně přidávej jídlo jak jsem psal, teď jsi akorad tak podvyživený a tělo se tuku zbavovat nebude :)


Dobře, děkuji všem za rady !


Naposledy upravil Jacob1369 dne st únor 12, 2020 7:05 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob1369


PříspěvekZaslal: st únor 12, 2020 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Humanic145 napsal:
drž se toho co jsem napsal prvně, ze mě si příklad neber ( trenuju 2x denně a mám obrovský výdej a metabolismus jak spalovna ). Těma 5000kcal jsem chtěl říct, že prostě podle tabulek se nedá řídít, protože by mě to hodilo taky nějakých 3000kcal jako udržovací kalorie ale realita je jiná.

postupně přidávej jídlo jak jsem psal, teď jsi akorad tak podvyživený a tělo se tuku zbavovat nebude :)


Tak to držím na 2000kcal. Deficit mám běžně kolem 800kcal. Bílkoviny mám pořád kolem stovky. Váhu ale pořád držím. Prosím o radu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2020 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jacob1369 napsal:
Humanic145 napsal:
drž se toho co jsem napsal prvně, ze mě si příklad neber ( trenuju 2x denně a mám obrovský výdej a metabolismus jak spalovna ). Těma 5000kcal jsem chtěl říct, že prostě podle tabulek se nedá řídít, protože by mě to hodilo taky nějakých 3000kcal jako udržovací kalorie ale realita je jiná.

postupně přidávej jídlo jak jsem psal, teď jsi akorad tak podvyživený a tělo se tuku zbavovat nebude :)


Tak to držím na 2000kcal. Deficit mám běžně kolem 800kcal. Bílkoviny mám pořád kolem stovky. Váhu ale pořád držím. Prosím o radu.


znovu si přečti můj první příspěvek :). Chceš rady ale nedržíš se jich...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2020 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsi spočítal ten výdej? Jak se hýbeš? Fitko? Jak často? + něco aerobního?
Bazál jsi určil jak?
P5edtím než ses rozhodl hubnout jsi jedl a cvičil jak (hodin./den nebo týden) ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob1369


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2020 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Jak jsi spočítal ten výdej? Jak se hýbeš? Fitko? Jak často? + něco aerobního?
Bazál jsi určil jak?
P5edtím než ses rozhodl hubnout jsi jedl a cvičil jak (hodin./den nebo týden) ?


Výdej jsem hrubě spočítal podle kalorické tabulky.cz Mají tam napsáno kolik kcal spálíš za hodinu .....např silového tréninku běhu atd. 4× týdně jdu na dvě hodiny do fitka. Mám tam silovej trénink a k konci 20 minut cardia. Předtím jsem skoro nic nedělal a jedl jak prase.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2020 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže v deficitu jsi 4x týdně? Třikrát nejsi? Je třeba spočítat kalorický příjem/výdej v delším celku než je den. Spočítej si kolik přijmeš za týden a kolik vydáš za týden. Důležité je zohlednit ve výpočtech aktivní tělesnou hmotu, tj. nepočítat příjem na 100 kg, když mám 30 kg tuku, ale zohlednit to vše (tj. potom nespálíš tolik Kcall při tréninku ani aerobně apod.).

Pokud pojedeš na nízkokalorické stravě bez dopingových látek (což bych Ti doporučil:o), tak metabolismus bude reagovat velmi neochotně na Tvé snahy ho urychlit tréninkem/aeorobním tréninkem). Tj. zvednout příjem a pokud je aerobkou myšleno 20 min. při 70 % max. RPM, tak to podle mě regeneruješ, kdybys to měl denně. To není nic hrozného. Pokud přidáš na Kcall a zároveň budeš trénovat, zrychlíš si metabolismus. Osobně bych redukci tukové hmoty řešil přes zvýšený výdej než redukci příjmu.

Myslím si, že 4x týdně ve fitku a k tomu 4-5 x týdně aerobka zcela jistě delší než 20 min. (30 a víc) bude stačit.

Co může v kratším časovém rámci řekněme týdnů "opticky" kazit hmotnostní úbytek je zadržování vody-sůl, sladidla spod.
Ideálně bych zašel na inbody a na měsíční bázi sledoval progres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacob1369


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2020 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Takže v deficitu jsi 4x týdně? Třikrát nejsi? Je třeba spočítat kalorický příjem/výdej v delším celku než je den. Spočítej si kolik přijmeš za týden a kolik vydáš za týden. Důležité je zohlednit ve výpočtech aktivní tělesnou hmotu, tj. nepočítat příjem na 100 kg, když mám 30 kg tuku, ale zohlednit to vše (tj. potom nespálíš tolik Kcall při tréninku ani aerobně apod.).

Pokud pojedeš na nízkokalorické stravě bez dopingových látek (což bych Ti doporučil:o), tak metabolismus bude reagovat velmi neochotně na Tvé snahy ho urychlit tréninkem/aeorobním tréninkem). Tj. zvednout příjem a pokud je aerobkou myšleno 20 min. při 70 % max. RPM, tak to podle mě regeneruješ, kdybys to měl denně. To není nic hrozného. Pokud přidáš na Kcall a zároveň budeš trénovat, zrychlíš si metabolismus. Osobně bych redukci tukové hmoty řešil přes zvýšený výdej než redukci příjmu.

Myslím si, že 4x týdně ve fitku a k tomu 4-5 x týdně aerobka zcela jistě delší než 20 min. (30 a víc) bude stačit.

Co může v kratším časovém rámci řekněme týdnů "opticky" kazit hmotnostní úbytek je zadržování vody-sůl, sladidla spod.
Ideálně bych zašel na inbody a na měsíční bázi sledoval progres.


Ne ne...v deficitu 800 jsem každej den. Když necvičím tak méně jím. Takže mám čekat a dělat víc kardia ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2020 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zákon zachování hmoty a energie. Pokud dodáš méně než vydáš, musíš shodit - ať chceš nebo ne. Každý to má jinak. Někdo třeba hubne skokově. Pořád nic a najednou jsou dvě tři kila dole.
Těch 1400 kcal je málo. Neznám Tě, ale u cca 90 kg naturála a endomorfa bych to viděl někde k 2000-2200 Kcall (i když kalkulátor Ti hodí víc) a tréninkem ve fitku typu fullbody 3x týdně nebo jednoduchý A/B split 4x týdně. Minimum strojů-vícekloubové cviky (peck deckem nikdo nikdy neshodil:o) Do toho aerobka-klidně méně intenzivní, ale delší. Bude snazší to uregenerovat. Prostě hodina svižnější procházky se slečnou je ve všech ohledech prospěšnější než 20 min HIIT - jak společensky, tak následnou regenerací. Je fajn se denně hýbat - udržíš metabolismus v tempu které potřebuješ.

Humanic může mít 5000 Kcall denně- jenže jeho typ metabolismu a mnoho kil metabolicky aktivní svaloviny je spalovna energie, nehledě k tomu, že jeho způsob přípravy je odlišný.

Redukce hmotnosti, pokud jsi jí dříve neprošel je prostě hledání - zjistit co na Tebe funguje chce čas. Každopádně, bez inbody bych dnes do nějakých "větších akci" nešel:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nehubnu i když jsem v deficitu Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: