Shyby podhmatem



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Shyby podhmatem  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Shyby podhmatem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wariorpolni


PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2017 11:02 pm    Předmět: Shyby podhmatem Odpovědět s citátem

Zdravím, nebudu to obkecávat, ale mám zdravotní problém, který mi neumožňuje provádět klasické shyby nadhmatem. Chtěl jsem se zeptat, zda je velký rozdíl v zapojení svalů, kdybych dělal shyby podhmatem ? Vím že víc zabírát biceps, ale dají se i tím vybudovat svaly jako u shybů nadhmatem ? Dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipak


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zapojení svalů bude hodně podobné. Vůbec se toho neboj. Já taky kvůli ramenu cvičím jen shyby podhmatem a nemám pocit, že jsem o něco ochuzený :)

https://www.t-nation.com/training/pull-ups-vs-chin-ups
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To bude v pohodě. Zrovna u shybů je tolik variant, že určitě pro sebe nějakou vhodnou variantu najdeš. Zkus s palcem, nebo bezpalcově. Taky experimentuj s neutrálním úchopem a nebo ještě lépe s kruhama. Kruhy si můžeš natočit jak chceš, takže jsou většinou nejšetrnější.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
minoltak


PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2020 6:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozdíl je veliký. Schyby podhmatem zapojují výrazně i prsní sval, což může vést ke svalové distrofii, která bude tlačit ramena dopředu. Až se to stane začnou problémy se zádama, ploché nohy a tak. Je třeba to kompenzovat něčím, co bude přitahovat lopatky k sobě a protahovat prsní sval, aby nebyl zkrácený.
Další možností je při schybech s podhmatem zvednout spodní část těla tak, aby jsi měl tělo víceméně vodorovně a přitahovat se blíže k břichu. tento cvik báječně procvičí spodní část latissimů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucie_Rouskova8


PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2020 7:56 am    Předmět: Shiby Odpovědět s citátem

Pořád lepší cvičit něco, než nic, takže dělej to, co ti dovolí tvůj zdravotní stav.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym.gym


PříspěvekZaslal: út únor 15, 2022 5:23 pm    Předmět: Re: Shyby podhmatem Odpovědět s citátem

Podhmatem cvičíš více biceps, ale neznamená to, že triceps vůbec nezapojíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Shyby podhmatem
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: