Rada začátečníkovi


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rada začátečníkovi  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Rada začátečníkovi
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Panjavlik


PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2020 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tohle je Kettler ,žádný Insportline.. nekyve se to , je to stabilní a navíc mi přijde super , kdo nezkusil ať nesoucí.. ale o tom to tu není;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2020 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Panjavlik napsal:
tohle je Kettler ,žádný Insportline.. nekyve se to , je to stabilní a navíc mi přijde super , kdo nezkusil ať nesoucí.. ale o tom to tu není;)

Za sebe bych ti poradil, aby jsi kaslal na stroje a sehnal si velkou cinku.
Delej drepy, benche, tlaky ve stoje a pritahy v predklonu, shybuj a klikuj na bradlech, pripadne zkus nadhozy. Techle 6 (+1) cviku ti da nejvic hmoty.
Cvic cele telo a cvic ho 3* tydne, cviky necham na tobe, ale zacinej nohama, pak prejdi na vrsek a konci brichem nebo pazema.
Zvol si nejake jednoduché schema, napr. Po-5*10, Ut 5*5, Pa 5*15.
Staci ti po jednom cviku na nohy, prsa i zada, na ruce klidne uber serie.
A hlavne zer!
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panjavlik


PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2020 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter: Děkuji za super tipy :-) zkusím to jak mi to půjde. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvažoval jsem v karanténě o tom, že bych si rovnou udělal svoje fitko. Kvalitní stojan na dřep bench, shyby a bradla s nosnosti 350kg kolem 10k, k tomu robustní lavice 3k alespoň osu tu teď nikde nesezenes pod 4.5 olympijskou co ti vydrží celý život. Závaží no řekněme, že chceš jet mrtvoly ze závodní výšky takže 2x 20ka bumber 6k a pak ten kurz je cca 70 Kč za kg. Takže znova jen za kotouče si třeba na 15 tisíc.

Takže si na 40 tisících řekněme 30 když bys to sehnal od někoho levněji.. No jednoručky od 5 do alespoň 50ky skoky po 5kg to je dalších 50..

Takže 90 tisíc a nemáš stejně defakto nic odjedeš na tom základy, ale čím jsem starší tím víc oceňuji rozmanitost volby toho co můžu jet na dojetí některých partií. Jen pár strojů na záda je laskomina, legpress, trap bar, řetězy

Pokud bys měl i tohle vybavení budeš na 150 minimálně a můžeš si říct většina fitek platí 5k na rok když jsou levnější takže hmm no 30 let od teď musíš makat jako blázen aby se ti to zaplatilo. 😀 Nebo si sehnat lidi co by u tebe cvičili a dali ti ročně alespoň 3k. Jenže to dopadne tak že budete furt něco prikupovat, nemluvě o tom mít vlastní prostory.

Prodej věž, kup kvalitní rovné boty kup permici a máš vyřešeno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panjavlik


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak výpočet to je hezký né že néé, ale myslím že až na takové úrovni to dělat nechci a ani na to nemám tolik času :-)

Věž nejspíš prodám , jste mě tu zlanařili syčáci .. (ale je to i kvůli místu :-) ) . Koupím olympijskou , pár závaží, odpor gumy a budu vymýšlet co dál..
myslím že si zatím vystačím s pár korunama.. každopádně o tom to není, nejde mi o peníze.

Už mi tu napsalo pár lidí že mi poradí a postaví tréninkový plán ,takže se s chutí do toho pustím jak jen to půjde a tohle téma bych uzavřel.

Zároveň tedy moc děkuju všem zúčastněným, otevřelo mi to drobet oči jakým směrem se pohnout :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IronAndrew napsal:
Prodej věž, kup kvalitní rovné boty kup permici a máš vyřešeno.


Ano, máš vyřešeno. Jen nemůžeš cvičit kdy chceš, ztratíš spoustu času cestou tam a zpět, budeš se muset řídit pravidly posilovny (které jsou někdy na hlavu) a přidanou hodnotu to stejně mít nebude. Většina posiloven dnes sice nabízí spoustu strojů, ale pokud chceš smysluplně cvičit, potřebuješ hlavně kvalitní velkou činku a klec, které jsou v posilovnách většinou jen 1ks a horší kvalita než si koupíš za rozumné peníze domů..

Pokud by si koupil klec, osu, 150kg závaží a lavici, tak např. ROGUE vyjde do 50tis. Pokud by si chtěl o něco levnější řešení, tak myslím že Forward fitness umí to stejné za cenu okolo 35tis. Jednoručky můžeš klidně mít nakládací, jelikož se o ně nemusíš s nikým dělit, stačí ti jeden pár a ještě ušetříš místo. Osy, kotouče, jednoručky a klece navíc moc neztrácí na ceně, takže jejich hodnota nikdy neklesne pod 50% té nákupní. Kdo nevěří, mrkněte na bazary :)

Pokud to se cvičením myslíš vážně, tak to udělej jak psal ustinov. Zní ti to možná hloupě, ale na komplexní svalový rozvoj opravdu stačí těch pár cviků co psal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyjde to ještě levněji. Nedávno jsem to počítal....

Rack HX2 x 2 057 Kč
Lavice Flat Bench x 2 318 Kč 
Set jednoručních nakládacích činek 2x 30 kg ... 3 179 Kč
Olympijská činka a závaží 180 kg pogumovaná ... 13 167 Kč
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši nebudeme se přít neboť máme v jistém směru pravdu.. já to beru u sebe dle svých maximálek a toho co od svého tréninku a vybavení za které zaplatím chci. Nakladací jednoručky šroubovací nikdy víc furt jak ocas se mrcasit s tím, rozděláváním a šroubováním navíc pro mě u tréninku jednoruček když nebudu brát přítahy jednoruček a tlaky tak primárně je využívám na shazované série jak pro ramena, tricepsy, bicepsy a tam si s nakládačkou v pasti.

Beru, že stačí velká osa a robustní stojan.. pokud dřepuješ nevím 120-130kg tak je ti to asi jedno, ale jakmile jsou tvoje čísla nad 200 tak chceš.. stojan kam to můžeš trošku surověji odhodit, aniž by ses zabil nejlépe robustní klec se zarážkami a téměř neomezenou nosností.. protože když už něco pořizuji tak né jen tak na oko.

Teď si myslím, že se bude dát hodně věcí včetně kotoučů sehnat levně.. znám lidi co mají funkční fitko.. 180kg závaží osu, bradla, shyby, žebřiňák, stojan na dřep a benchovou lavici a dali za to upocených 5000,- ale každý takový možnosti nemá a stejně je to vybavení spíš tak pro nouzi.

Mám bráchu kováře a kdyby na to přišlo tak mu donesu materiál a nějakou klec mi vyrobí svaří.. ale abych se na to spolehl kdykoliv a neměl rozklepanou prdel kdykoliv bych to odhazoval do stojanů to zase přátelé ne.


Jasný, že když budu kupovat osu.. tak nevezmu nutně eleiko bar za 20k, abych tam měl deklarovaný počet odhozů a nosnost a vezmu třeba strongear za 4.5, která mi splní stejnou službu a když budu náročnej tak vezmu za stejnou cenu i squat bar, aby mi ta jejich osička nepružila na zádech jak to krásně umí a když budu kor náročnej tak za stejnou cenu vezmu ještě deadliftbar a budu doufat, že mi to přidá na maximálce alespoň 10 kilo.

A nebudu potřebovat certifikované eleiko/rogue kotouče, ale bude mi stačit něco co váží prostě od 19.5-20.5 a maximálně jedna dvojice kotoučů co mají závodní velikost, protože já tahal 3 roky z deficitu 3cm a už nikdy víc :D

a nevím u nás má fitko od 7 ráno do 22:00 večer jako jestli cvičíš o půlnoci.. tak no jsou nějaké non stop fitka v Praze co vím, ale osobně není problém si zacvičit kdykoliv v tuto dobu.. protože kdo chce tak si čas udělá, ale chápu, že ot má každý jinak hozený.


Za mě permice/fitko pokud ho máš do nevím 25-30km se vyplatí víc.. navíc je to takový sociální pokecáš, máš tam motivaci v podobě jiných lidí.. prostě je to prostředí proto, se nahecovat na lepší trénink.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Áno, na domáce a zároveň kvalitné cvičenie toho ozaj nie je potrebné veľa (čo karanténa len potvrdila a nie, nebavíme sa o tej veži, heh), veľkej šestke sa nevyrovná nič (benč, mŕty ťah, drep, tlak na ramená v stoji, zhyby, kliky na bradlá) a napredovať sa dá parádne, ALE ak sa vo fitku podarí vytvoriť skvelú partiu a komunitu, tak to sa nedá nijak vyčísliť a vyvážiť akoukoľvek sumou, tréningy naberajú hneď úplne iný rozmer.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2020 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za mna urcite doma. Ak by som nebyval na najvyssom poschodi tak uz do posilky nepachnem. Z usa sa da doviezt equipment za par korun. Realne. Napr certifikovane bumper eleiko za 70 usd/25kg. Tyce po 200 eur za texasky power barky a 400 za dealift a squat bar. Stojan a lavicka od maplera ktore su jedny z naj.
Po 22 rokoch cvicenia ma vie namotivovat uz len zena. Ale partia sa vZdy hodi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karel.prichystal


PříspěvekZaslal: st červen 24, 2020 10:14 am    Předmět: Re: Rada začátečníkovi Odpovědět s citátem

děláš 60 kilo na bench jako začátečník? WTF, obdiv, tam já se dostanu asi za hodně dlouho...


Panjavlik napsal:
Ahoj všem,

Mohl bych Vás poprosit o kontrolu rozložení tréninku (viz. následující výpis cvičení). Cvičím každý druhý den cca čtvrt roku a k dispozici mám:

Činky
- EZ činka
- Jednoruční činky
Stroj:
- Nějaký multifunkční s horní kladkou + bench, druhá strana stepper, 3.strana (taková ta lavička ve vzduchu k předkopávání :- ) ), 4.strana bench v sedě (odtahování od sebe).


Trénink
3x10 60kg Stroj - Bench
3x10 60kg Stroj - Dřepy se zátěží
3x10 40kg EZ-Bar Curl
3x10 60kg Stroj - přítahy v sedě za zády (rovná tyč na kladce a ruce do pravého úhlu).
3x10 70kg Stroj - přítahy v sedě vpředu (podobně jako shyb , akorát v šíři ramen)
3x10 30kg Stroj - Triceps Pushdown (ve stoje , stahování závaží od půlky záběru dolů)

3x15 Sedleh
3x22 "Šlapání s nataženými nohami" a kývání do strane s rukama za hlavou
3x12 V leže - natažené ruce nohy a zvedání obojího naráz
3x22 Vyšší poloha kliku (natažené ruce) - předkopávání k ramenů
3x22 Vyšší Poloha kliku (natažené ruce) - předkopávání do stran (levá noha k pravé ruce...).


Jsem začátečník a kdyby si někdo našel čas byl bych mu vděčný, samozřejmě ne zadarmo :-)

PS: Zdá se mi že to cvičení by mělo být asi víc rozděleno na jednotlivé dny , ale nerozumím tomu :/ proto jsem se rozhodl napsat sem.

PS2: Jsem z Jižních čech.

Moc díky za pomoc a hezký den
JP
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andyska98


PříspěvekZaslal: st červen 24, 2020 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mám doma nějaký vybavení, není to plnohodnotná posilka, ale často je to příjemnější si zacvičit jen doma. K tomu chodím i do fitka, kde zase cvičím jiné věci, ale nemusím tam jezdit pořád, takže to i ušetří čas. Hlavně ranní cvičení před prací mám radši doma.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rada začátečníkovi Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: