Špatná strava?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Špatná strava?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Špatná strava?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SmokeyCZ


PříspěvekZaslal: po září 28, 2020 4:38 pm    Předmět: Špatná strava? Odpovědět s citátem

Ahoj,
aktuálně začínám 5. měsíc posilování. Mám jídelníček na míru včetně tréninku.

Jídelníček mám od začátku nastavený na 2000 kcal (200 kalorií deficit), řešené to mám pomocí krabiček...

Co se týče tréninku, tak chodím cvičit 3x týdně a mám full body trénink který je z většiny složený z izlovaných cviků, s tím že pomalu začínám do tréninku přidávat i komplexní cviky (řešil jsem zezačátku zkrácené a oslabené svalstvo, což je teď už v pohodě). Vše cvičím 4 série po 12-15 opakováním, vždy 2 cviky na partii + jedna je vždy ten den dominantní a na tu cvičím 3.

A teď k mé otázce, během prvních dvou měsíců jsem nabral 2,5 kg svalů a zbavil se 2,3 kg tuku... Teď po delší době jsem se měřil znovu a sice jsem se zbavil 2,5 kg tuku, ale svalstvo se ani o trošku nezměnilo, dokonce nikde není žádný progress co se týče zvedaných vah...

Měl bych nějak změnit jídelníček, nebo byste upravili něco jiného? Z části to může být způsobené tím, že mám snížený testosteron (po chemoterapii 2 roky zpět).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po září 28, 2020 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jídelníček mám od začátku nastavený na 2000 kcal (200 kalorií deficit) & Vše cvičím 4 série po 12-15 opakováním, ...

Opravdu si myslíš, že na základě uvedeného je možno dlouhodobě budovat svalovou hmotu a silově se zlepšovat?

U tebe je samozřejmě otázkou kam tě pustí tvůj zdravotní stav, jak ve stravě, tak v trenálu, ale jinak sis v podstatě sám odpověděl ... kudy cesta nevede. Když pominu, že o tvém jídelníčku nevíme v zásadě nic a také nevíme, zda v něm máš nějaká omezení, tak lze doporučit projít si zdejší web, jak main, tak fórum, a na základě toho změnit jak stravu, tak trénink.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po září 28, 2020 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak ale v podstatě za 4 měsíce dát dolu 4,8 kg tuku a nabrat 2.5 kg svalů je docela hezké ... pokud tedy ty údaje jsou opravdu reálné. Zde nemám na mysli věrohodnost toho, co píšeš, ale spíš věrohodnost metody měření.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmokeyCZ


PříspěvekZaslal: po září 28, 2020 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Jídelníček mám od začátku nastavený na 2000 kcal (200 kalorií deficit) & Vše cvičím 4 série po 12-15 opakováním, ...

Opravdu si myslíš, že na základě uvedeného je možno dlouhodobě budovat svalovou hmotu a silově se zlepšovat?

U tebe je samozřejmě otázkou kam tě pustí tvůj zdravotní stav, jak ve stravě, tak v trenálu, ale jinak sis v podstatě sám odpověděl ... kudy cesta nevede. Když pominu, že o tvém jídelníčku nevíme v zásadě nic a také nevíme, zda v něm máš nějaká omezení, tak lze doporučit projít si zdejší web, jak main, tak fórum, a na základě toho změnit jak stravu, tak trénink.


No právěže mi to přijde zvlášní, proto se tu ptám, poradil mi to trenér v posilovně, co si za to nebere zrovna malé peníze :D

Nemám v jídelníčku žádné omezení, jinak aktuálně to mám nastavený na 160g bílkovin, 70g tuků a 200g sacharidů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmokeyCZ


PříspěvekZaslal: po září 28, 2020 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Jinak ale v podstatě za 4 měsíce dát dolu 4,8 kg tuku a nabrat 2.5 kg svalů je docela hezké ... pokud tedy ty údaje jsou opravdu reálné. Zde nemám na mysli věrohodnost toho, co píšeš, ale spíš věrohodnost metody měření.


Měřené to bylo na inbody přístroji, nevím jak je to přesné, ale viditelný rozdíl je dost velký...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po září 28, 2020 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No právěže mi to přijde zvlášní, ....


Tak mně to zvláštní nepřijde ani trochu, při uvedené stravě a tréninku je nějaký znatelný růst síly a svalové hmoty prakticky vyloučený.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st září 30, 2020 8:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SmokeyCZ napsal:
Vše cvičím 4 série po 12-15 opakováním


Toto neni styl, vhodny na nabrani svalu a sily. Nebo aspon ne po nejake dobe od zacatku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Humanic145


PříspěvekZaslal: st září 30, 2020 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
SmokeyCZ napsal:
Vše cvičím 4 série po 12-15 opakováním


Toto neni styl, vhodny na nabrani svalu a sily. Nebo aspon ne po nejake dobe od zacatku.


pokud dochází k progressivnímu přetížení, pak v tom nevidím problém. Navíc daleko lépe můzeš kontrolovat techniku a cílit tam, kam opravdu potřebuješ bez většího rizika zranění :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: st září 30, 2020 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli chceš budovat svaly a nejsi 40 kg dítě, přidal bych 100-150g sacharidů navíc...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmokeyCZ


PříspěvekZaslal: st září 30, 2020 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ShDW napsal:
Jestli chceš budovat svaly a nejsi 40 kg dítě, přidal bych 100-150g sacharidů navíc...


Mám aktuálně kolem 71 kg viz výsledek z inbody...


Každopádně přidám sacharidy a uvidím, jestli to nějak pomůže, díky :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeRo


PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2020 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze to ze jsi nabral 2.5kg svalu mas z bioimpedance. Tak se bohuzel smir s tim, ze je to solidni bullshit a ze ti to ta bioimpedance zmerila blbe. Mam stim bohate zkusenosti. Kdyz zacnes posilovat, tak se ti akorat zavodni telo, a to oblbne bioimpedanci, ktera ti ukaze mensi procento tuku a tudis vyjde vice svalu. Typicky bullshit a divim se, ze ti to nerekli - asi ryzujou prachy a jen tak zakaznikum nesdeli "Hele, ale to je tak jenon jako, na oko". Kupo si kaliperacni kleste, vse ostatni je jen mlaceni prazdne slamy.

Kdybys prestal cvicit, tak uvidis, ze 1 mesic ti bioimpedance ukaze zes zase 2kg svalu ztratil, ikdyz se tvoje vaha ani nehne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Špatná strava?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: