Michal_cz - pozdě a pomalu


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Michal_cz - pozdě a pomalu  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Michal_cz - pozdě a pomalu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal_cz


PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2020 1:26 pm    Předmět: Michal_cz - pozdě a pomalu Odpovědět s citátem

Čau lidi,

je mi 39 let a právě jsem se rozhodl poprvé v životě začít cvičit. Celý život jsem hubený, težko nabírám na váze. Za poslední 2 roky jsem přibral 10 kilo, vše v oblasti břicha a boků. Takže jsem hubený i tlustý. Supeeer.

Tento blog je hlavně pro mě, doufám, že mi pomůže vytrvat. Když bude někdo chtít cokoliv napsat, tak není problém, vše povoleno.

K dispozici mám malý panelákový byt, ve kterém žiju já, moje žena a dva neposední skřítkové (3 a 4 roky). Dále velkou osu, EZ osu, nakládací jednoručky a 80Kg závaží.

Cvičit budu večer před spaním, kdy už budou všichni spát. Představa je 3x týdně 1-1,5 hodiny. Chci začít veeelmi pozvolna a pomalu, přece jen jsem ztuhlý, zkrácený, starý pán bez zkušeností...

Hlavní cíl toho všeho: cítit se dobře.

Na úvod asi vše, světu mír...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2020 6:18 pm    Předmět: Re: Michal_cz - pozdě a pomalu Odpovědět s citátem

Michal_cz napsal:
Tento blog je hlavně pro mě, doufám, že mi pomůže vytrvat.

hodně štěstí, od toho logy jsou

(a s tím cvičením po večerce jsem na to zvědavý, dost odvážné v těch podmínkách, co píšeš.)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2020 9:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak včera večer první pokus...

Dřepy (dole 1s stopka):

5x10x35kg

Mrtvý tah :

5x10x35kg

Přítahy v předklonu :

5x10x35kg

Military press :

5x5x35kg

Plank :

2x 1 minuta

První dojmy : Tak testovací pokus za mnou. Problém jsou kovové šroubovací uzávěry, dělají strašný bordel, vzbudil bych celý byt. Takže žádné změny váhy, nic moc, ale na začátku to nějakou dobu půjde. Jinak asi klasika domácího cvičení, málo místa a strach že mi to spadne.

Váhy, série i počty opakování se na start zdají být ok. Dřepy, tahy i přítahy prvních 5 opakování v pohodě, další 3 už se musím hodně snažit a posední 2 už jsou vydřený. Chybí kyslík, hodně. Jsem sračka, ale to se čekalo. Každý třetí/čtvrtý trénink bych chtěl zvednout váhu, nejmenší skoky mohu dělat po 2,5kg, což by mohlo být ideální. Samozřejmě nemám stojan, takže činku při dřepech zvedám a pokládám na zem, což bude časem limitující. Co nedostanu nad hlavu, nebudu moci dřepnout. Na konci série to v žádném případě nemůžu odhodit, hu hu.

Jinak pocity super, dnes mě všechno bolí, ale je to příjemný. Začátek dobrej, teď jen vydržet...

Díky Vlku za návštěvu, podmínky zdaleka nejsou ideální, sám jsem zvědavej, jak to půjde, ale motivace je dostatek, to bude asi základ.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2020 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Michal_cz napsal:

Problém jsou kovové šroubovací uzávěry, dělají strašný bordel, vzbudil bych celý byt.


Freimen teraz nedávno dával na instagram príspevok, že sa mu tiež nechcelo mordovať s maticami a splašil si toto:
https://www.decathlon.cz/koncove-matice-smart-28-mm-id_8380690.html

Funguje to vraj aj na 30mm os a je to rychle a nehlučné. Tak možno by stálo za to vyskúšať.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2020 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Velké díky pane,

produkt je dočasně nedostupný, taky píšou, že je určen na hladké osy, ale za ty peníze to zkusím.

Případně "něco" vyrobím v práci. Díky za nasměrování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: so leden 02, 2021 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera večer první trénink tohoto roku, druhý v životě...

Dřepy bez zátěže :

4x30

Kliky :

5x10

Zadní kliky mezi lavičkami (gaučem a stolkem) - triceps :

5x10

Tlaky na ramena ve stoje - jednoručky :

5x10x7,5kg

Bicepsové zdvihy ve stoje - jednoručky :

5x10x7,5kg

Plank :

2x 1min

Druhý den po prvním tréninku pořád bolelo celé tělo, ale trochu jinak. Jiné části svalů a další svaly, o kterých jsem nevěděl, že dostaly kouř. Pořád příjemný pocit. Celý den jsem se těšil na večerní cvičení. Opět super, sranda jak málo mě dokáže celkem zničit.

Na začátku chci točit tyto dva tréninky a postupně zvedat váhy, případně počty opakování u cviků s vlastní vahou. Všechno jsem to do začátku podstřelil, hlavní cíl je nadrilovat techniku cviků a připravit ztuhlé tělo na zvyšující se zátěž. Zatím vše super, jen tak dál...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: út leden 12, 2021 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, tak 4.1. skončila dovolená a nějak není čas zapisovat log, ale trénink jde podle plánu. Včerejší trénink:

Dřepy :
1x10x35kg
3x10x37,5kg
3x10x40kg

Mrtvý tah :
3x10x37,5kg
3x10x40kg

Military press :
5x5x40kg

Přítahy v předklonu s velkou činkou :
5x10x40kg

Plank :
2x1:15min

Pomalu zvedám váhy, tělo to zatím překvapivě zvládá. Nebolí klouby ani vazy, toho jsem se bál nejvíc. Občas mi vrzne levé koleno při dřepu, ale nebolí to. Včera poprvé 40kg, zároveň jsem přidal na objemu, musím říct, že to byla paráda.
Snažím se držet "perfektní" techniku (nemám zrcadlo, ale poctivě se soustředím na provedení každého opakování), přesto den po tréninku cítím pokaždé trochu jiné svaly. Jednou nejvíc cítím vnější stranu stehen u kolen, jednou zase lýtka a spodní záda, příště zase prdel a vrchní část vnitřních stehen. Každopádně se po každém tréninku cítím skvěle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: po leden 18, 2021 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dřepy :
1x10x35kg
5x10x40kg
Mrtvý tah :
1x10x35kg
3x10x40kg
Military press :
1x10x25kg
5x5x40kg
Přítah v předklonu :
1x10x35kg
5x10x40kg
Zadní kliky mezi lavičkami :
5x15
Kliky :
5x12
Bicepsový zdvih jednoručky :
5x10x7,5kg
Plank :
2x1:30min

Několik vět :
Dlouhodobě nejsem schopnej při práci cvičit 3x týdně, takže to trochu upravím a nebudu točit dva různý tréninky 3x týdně, ale tento jakože "full body" 2x týdně. Skladba cviků mi vyhovuje, takže teď budu jen postupně upravovat intenzitu a objem.
V paneláku se mi naskytla možnost pronajmout si za pár korun měsíčně místnost vedle sklepů. Až mi to doma přeroste přes hlavu, tak je to jasná volba. Pořídím dřepovací věž a polohovací lavičku, co jsem koukal, tak se vejdu do cca 20 000Kč. Zařadím bench a shyby. Nebudu cvičit po tmě, pořídím pořádný zrcadlo. Pověsím boxovací pytel. Bude to paráda...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: po leden 18, 2021 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Michal_cz napsal:

V paneláku se mi naskytla možnost pronajmout si za pár korun měsíčně místnost vedle sklepů. Až mi to doma přeroste přes hlavu, tak je to jasná volba. Pořídím dřepovací věž a polohovací lavičku, co jsem koukal, tak se vejdu do cca 20 000Kč. Zařadím bench a shyby. Nebudu cvičit po tmě, pořídím pořádný zrcadlo. Pověsím boxovací pytel. Bude to paráda...


Nečakaj, rovno choď tam. Je to úplne iná atmosféera a vieš sa do toho lepšie oprieť, neobmedzovať sa a sústrediť sa. Mal som podobné fitko počas prvej vlny a bolo to neporovnateľne lepšie ako teraz v obývačke.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po leden 18, 2021 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne je v zasade jedno kde, ale kvoli deckam by som taku pivnicku bral okamzite.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2021 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dřepy :
1x10x35kg
5x10x40kg
Mrtvý tah :
1x10x35kg
3x10x40kg
Military press :
1x10x25kg
5x5x40kg
Přítah v předklonu :
1x10x35kg
5x10x40kg

Komentář :
Včera jen základní cviky, na zbytek nebyl morál. Je to poprvé, co jsem nedojel to, co jsem si naplánoval. Celý den jsem se těšil, ale večer jsem byl nějakej chcíplej. Nakonec jsem byl rád, že jsem odcvičil ten základ, snad bude příště vše při "starém". Teď mě čeká pá-so-ne noční, tak snad mě to nakopne, ha ha.

Jinak chlapi díky za komentáře, máte pravdu, není na co čekat. Věci se daly do pohybu, od února/března bych měl mít k dispozici svojí kobku. Co jsem koukal, tak 90% vybavení - klec, osa, kotouče - je vyprodaných. Ale nakonec jsem našel solidní klec na dřepy od ATX skladem, k tomu olympijskou osu se závěry. Příští týden objednám. Kotouče koupím někde na bazaru, dají se sehnat cca 40kč/kg, což je super. Těším se, bude to paráda...

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2021 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Klec je podle mě na tvé výkony zbytečná, navíc ruku na srdce, jak dlouho tě bude cvičení bavit?
Mrkni spíše na něco takového, je to naprosto dostačující i s ohledem, že bys udělal nějaký obr progress.
https://www.fitham.cz/stojany-pod-cinku-marbo-ms-s101-2ks
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirkas8


PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2021 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A k tomu jisteni v podobe https://www.regals.cz/stavebni-kozy/stavebni-kozy-toughbuilt-c650-1-par/

A je to za zlomek ceny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
madball


PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2021 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
tahle klec stojí 12.000,-, což je sice dvojnásobek ceny výše uvedených stojanů a koz, ale za mě to zase tak vysoká investice není. Pokud to je kam dát, tak tohle považuju rozhodně za lepší řešení. Je tam lepší stabilita, přidaná hodnota v podobě hrazdy, dají se k tomu snadno přidat odporový gumy, adaptéry na kliky. Kozy se sice hodí i na jiný činnosti, ale ty se můžou pořídit taky, pokud to je potřeba.
To jištění je obecně spíš zbytečný, protože u normálního tréninku by nemělo být potřeba, ale občas člověk chce otestovat, jak na tom je, takže tam se to dá využít. U benču si je potřeba vyzkoušet, jak s tím pracovat. Na klasické lavičce bez jištění si člověk musí zarolovat činku po hrudníku, přes břicho na boky, ale tady to nejde, protože se člověk zarazí o konstrukci, takže činku přesouvá k hlavě, což je moc příjemnej pocit. To si pak člověk říká, jestli je to opravdu tak bezpečný. Ale Ty asi lavku neplánuješ a benč necvičíš, takže Tě to nemusí trápit.
Typ jištění u této klece ve mně nikdy nevyvolával moc důvěru (tyčka+trubka), ale kdysi jsem se díval na nějaký video, jak to testovali a celkem to vydrželo.
Ale dal bych si pozor. Pokud nebudeš mít žadný omezování v cvičení v podobě vybavení a hluku, tak už budeš limitem sám sobě jenom Ty, takže nebude prostor na výmluvy. :-)
_________________
Non-functional hypertrophy (sarcoplasmic hypertrophy) doesn’t lead to an improvement in the capacity to produce force, but it does lead to added body weight (thus you have to carry more weight without having more strength).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal_cz


PříspěvekZaslal: po leden 25, 2021 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, tak jsem nachcípanej...rýma, bolest v krku a podobný běžný srandy, nic hroznýho, ale raději si na pár dní naordinuju klid.

Co se klece týká, tak tahle je opravdu za 13 000kč, což je sranda. Na druhou stranu by se domácí posilka na to moje "cvičení" opravdu dala postavit za zlomek ceny. V případě progresu se vždy dá klec a další vybavení dokoupit. Cvičení mě vážně chytlo, moc mě to baví a cítím se dobře. Na druhou stranu mám děti a další koníčky, takže je kam investovat. Největší pokrok je ta místnost na cvičení a ta je za pár korun ročně. Asi do začátku zvolím nějaký kompromis, všem díky za podněty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Michal_cz - pozdě a pomalu Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: