Kontrola začátečnického tréninku ve středním věku.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kontrola začátečnického tréninku ve středním věku.  Úvodní stránka -> Trénink -> Kontrola začátečnického tréninku ve středním věku.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osobnost


PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2021 10:15 pm    Předmět: Kontrola začátečnického tréninku ve středním věku. Odpovědět s citátem

Ahoj,
zhruba po patnácti letech, přesně ve 38 letech se vracím ke cvičení a zjišťuji že už to rozhodně není žádná hračka jako v mládí a na chyby už zde není místo.
Potřeboval bych prosím zkontrolovat trénink zda je v rámci mezí optimální a zda nechybí žádné důležité svalové partie.
Cvičím zhruba dva měsíce ve vlastní skromné posilovně a cíl je maximální nárůst svalové hmoty.
K dispozici mám nakládací jednoručky, EZ osu, hrazdu, expandéry, rovnou lavici, polohovací benchpress lavici kde jedu i dřepy, ale díky špatné rozteči stojanů a krátké EZ tyči nejedu bench tak na úzko, po vánocích dokupuji 180 cm rovnou tyč.
Cvičím full body 3x týdně.
Všechny cviky se snažím jet kontrolovaně a hlavně technicky správně, intenzitu volím tak, aby poslední série byla opravdu na doraz (špatné/super dny třeba -2/+2 opakování).

Začínal jsem v každém tréninku Dřepy a Mrtvý tah ale po několika týdněch kdy tělo zesílilo a já přidal váhy hned pochopil že spodní záda to nemají šanci zvládnout takže mám tréninky rozdělené na A/B.
Také nemám ramena v optimálním stavu (pravděpodobně protrakce ramen) a při tlacích a klicích mezi lavičkami jsem měl problémy a cítil i špatný pocit při regeneraci (bolest šlach a ramene místo svalů), vlastně hybnost ramenou mám extrémně omezenou už mnoho let a v mládí jsem si utrhl šlachu v rameni a mám tam skobu. Bez cvičení ale potíže/bolest nejsou.
Zhruba na dva týdny jsem nahradil tlaky expandérem, vyřadil úplně kliky mezi lavičkami a zařadil na začátku každého tréninku 2x10 kubánského tlaku pouze s tyčí na rotátory a situace se zlepšuje.
Nevím jestli ramena spíše šetřit nebo naopak posilovat více a proto nejedu žádný cvik přímo na ramena kromě toho posilovacího-rehabilitačního kubánského tlaku.

Další větší problém je, že kvůli ramenům, ale i kvůli tomu že je to jeden z top komplexních cvilků jsou pro mě hodně důležité přítahy VČ v předklonu, ale i když ho nasadím do tréninku s dřepama místo mrtvoly, tak i tak spodní záda trpí a nemůžu tomu dát maximum.

Celkově se ale posouvám a s výsledky jsem spokojen až na ty potíže které se snažím vyřešit.

Za jakékoliv rady budu rád a zde je můj trénink:

Po,Út,Pá

A:
1. Dřep 4x8
2. Tlaky s J rovně 4x10
3. Přítahy VČ v předklonu 4x10
4. Francouzský tlak v leže 3x10
5. Bicepsové zdvihy s J 3x10
6. Břicho

B:
1. Mrtvý tah 4x8
2. Tlaky s J nakloněná lavice 4x10
3. Hrazda (dopomoc s gumou) 4x10
4. Tricepsové extenze s J v sedě 3x10
5. Bicepsové zdvihy z EZ osou 3x10
6. Břicho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2021 12:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

k tym ramenam, nepriamo tam mas benche a pritahy takze nemas pokryty iba stred, to by si mohol dat nejake lahke rozpazky aspon. Tiez by nebolo odveci zaexperimentovat so stojkovymi klikmi (alebo niektory lahsi variant), na rozdiel od tlakov s cinkou je to "uzavrety retazec" a celkovo ta mechanika pohybu je dost ina. Pritom je to pekelne ucinny cvik. V najhorsom sa k tomu nevratis.
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kontrola začátečnického tréninku ve středním věku.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: