Posilovací věž pro stomika (ten co má vývod ze střeva)



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Posilovací věž pro stomika (ten co má vývod ze střeva)  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Posilovací věž pro stomika (ten co má vývod ze střeva)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikoulejou


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2023 5:36 pm    Předmět: Posilovací věž pro stomika (ten co má vývod ze střeva) Odpovědět s citátem

Zdravím,

obracím se na vás s prosbou ohledně rady posilovací věže. Uvedu nejdříve můj stav, věci okolo a proč a jak :)

O mě:

Jsem od přírody ektomorf, teď to byl rok co mám vývod z tenkého střeva (stomii), mám na předpis na přibírání nutridrinky, což mi pomohlo k tomu abych měl v 32 letech při výšce 182 cm nějakých 77kg. Takovou váhu jsem nikdy v životě neměl, ale je to samozřejmě tuk, což mi nevadí protože pořád vypadám hubeně a vyseká se to.

Jídlo:

Jídelníček mám na přibírání, více méně zdravý. Snídaně ovesná kaše, svačina nutridrink+banán. Oběd maso a rýže, svačina nutridrink + banán, večeře Racio + mozzarela /tuňák /šunka a zelenina a pozdní večeře nutridrink + banán

Cvičení:

Mám domácí posilovnu - posilovací klec, jednoručky, velkou osu, ez činku a eliptický trenažér z decathlonu - jsem spokojený. Cvičil jsem doma před operací, a teď už nějakou dobu taky cvičím cca 3x týdně (budu se snažit intenzivněji), ale chci se do toho pořádně opřít ať naberu nějaké svaly a hmotu, jelikož mě čeká ještě jedna operace (za rok, dva), kde zase ztratím nějaké kg a bude trvat pár týdnů než budu moci posilovat.

Stomie:

Z důvodu operace (jizva od středu hrudníku po podbříšek + vývod) mám u zvedání velkých váh speciální stahovací pás, jelikož nesmím bez něj zvedat velké váhy z důvodu rizika parastomální kýly, která by se mohla vytvořit v důsledku oslabené břišní stěny (břišní sval je holt porušený). Tudíž jsem cviky jako mrtvý tah a dřepy zatím pro jistotu vynechal.

Posilovací věž:

Abych svaly pořádně stimuloval a zároveň nevyvíjel přehnaný tlak na břicho, přemýšlím o koupi posilovací věže. V jiném foŕu jsem se dočetl, že to je takové nijaké, že to nemá smysl, ale já v tom právě vidím to, že odjedu cviky s činkama a na věži to docvičím + nahradím určité cviky které zatím nechci dělat. Dává to smysl?

Má otázka teda zní jestli mám koupit věž
1) low cost - Trinfit GX3
2) něco lepšího - Trinfit GX5
3) prodat klec a koupit nějaký ještě lepší stroj kde s mým stavem odcvičím vše k tomu aby rostly svaly

Díky moc za odpovědi a sry že je to tak dlouhý :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: út květen 09, 2023 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto je skôr otázka na odborníka podľa mňa,napr. športovy lekár? Z môjho pohľadu kupovať vežu je zbytočné, skús sa na to cvičenie pozerať tak,že nejdeš posilňovať konkrétne svaly,ale ideš trénovať pohybové vzorce. Kľudne s mini záťažou. Ale iste by som si tieto veci overil u odborníka, čo môžem čo nie a neriskoval. Otázka je, kto je relevantný odborník v tvojej situácii. Ideálne športový lekár alebo aspoň lekár čo aktívne športuje podla mňa.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ona je totiž vždycky taková zajímavá otázka co je těžká zátěž...Tzn. i na věži můžeš dělat ptákoviny, ale samozřejmě menší. Asi před 15 lety jsem řešil bolavá záda a cvičil asi rok prakticky jenom na kladkách a strojích. Svaly a sílu mi to víceméně udrželo +- jinak samozřejmě bolesti jsem se nezbavil, ale tím jsem chtěl říct, že proč ne. I na posilovací věži se dá nějakým způsobem zlepšovat, ale udržení a vybudování komplet nového svalstva je samozřejmě něco jiného. Bude podle mě dost chybět hormonální odezva která přichází z těžších vah atd...
Určitě si dávat pozor na techniku a valit spíš větší počet opakování a tak...
Písni pak co jsi vybral a jak to jde .o)
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikoulejou


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já cvičím převážně s velkou osou z těch větších cviků bench a na záda přítahy v předklonu nadhmat / podhmat. Pak s jednoručkami přítahy na záda a na prsa na lavici se 45stupni tlaky. Hrazdu s gumou, bez gumy se nezvednu :D. A pak ostatní cviky na ramena / triceps s jednoručkami a EZ činkou. Ale mrtvý tah nechci, já na to že jsem relativně hubený tak jako nemám problém jít na max s tím co zvednu, ale mrtvola a dřep na max jsou dva cviky kde je podle mě vyvíjen extrémní tlak na tu brišní stěnu a byť mám ten speciální stahovací pás tak to nechci riskovat. Takže jde spíše o to odcvičit tohle klasicky co cvičím a na stroji přidat pár cviků na každou partii. A jde mi o budování svalů, nechci být kulturista spíš prostě sportovní postavy, prostě pro ženský víc atraktivní no :D.

Do fitka to mám 10 minut autem, ale mám barák a velký prostory a z hlediska ušetření času jsem si tady vybudoval posilovnu ještě před operací.

Jinak jsem včera objednal nakonec ten Trinfit GX5
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pokud můžeš i přítahy, benče a nemůžeš jen mrtvoly a dřepy, tak přežiješ. Na nohy můžeš dělat bulgarian split squat a výpady a zbytek odcvičíš, takže vlastně pohoda .o)
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikoulejou


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to myslíš že přežiju? :D Takže věž se bude hodit? Na větší repertoár cviků?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Veď ak máš na to priestor, kúp.

Ja som teda celkom fanda na voľné váhy, ale v poslednom čase využívam starú rozdrbanú vežu z druhej ruky a myslím, že celkom s úspechom.

Formu LEN na veži neurobíš. Ale doplniť s tým základné cviky sa v pohode dá.

EDIT: teraz som si až všimol, že si si už objednal. Keď nemôžeš drepy, mohol si si vziať radšej niečo s pákovým leg pressom, nech vieš tie nohy odcvičiť bez veľkého zapájania stredu:

_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikoulejou


PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, určitě budu cvičit ty základní doteď jak jsem psal. Dřepy asi půjdou, postupně, ale děsí mě ta mrtvola. A 20K za to aby to mělo legpress mi přijde docela pálka ze jeden cvik navíc :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Posilovací věž pro stomika (ten co má vývod ze střeva)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: