Denníček "Dobre už bolo" Carabasa

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 388, 389, 390  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Denníček "Dobre už bolo" Carabasa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2024 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
... Ale já radši nebudu nic říkat, nemám na rukou ani tich 43

Ale zase mas asi jenom metr a oul tazke to vypada lip 🤣
Turakam

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2024 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši, ja mám lýtka tak 33-4, heh. Presne, hráme s kartami, ktoré nám boli nadelené.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2024 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Hoši, ja mám lýtka tak 33-4, heh. Presne, hráme s kartami, ktoré nám boli nadelené.

Ja taky, ale obhajuju to tim, ze se musim drzet ve vajove ktg, a lTka jsou zbytecne svaly 😁
cohen999

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2024 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Akoze nejakou nahodou mam lytka, ale tiez len nejakych biednych 37cm... Carabas to vlastne vyhral, ako tak citam. A este ma tu drzost sa stazovat!
decarabas

PříspěvekZaslal: út duben 02, 2024 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak v piatok pauza, veľmi rozumná, lebo bederka bola ešte na šrot z pondelkového incidentu, navyše som čakal, že vander s bratom bude peklo a veruže bolo.
Mal som ísť na pohodovú stanovačku, ale brácho nemohol kvôli práci a napadlo mu, že by sme sa mohli ísť pozrieť na ružínske jaskyne, kde som ja ešte nebol a že je to parádna lokácia na nejaký photoshoot. Taaaakže som zbalil mega ťažký batoh, zobral minimum jedla, minimum ody a šlo sa
Väčšina cesty bola celkom dopohody, ale keď sme z lesnej cesty zabočili k jaskyniam, začala zloba. Chvalabohu som si dobre pamätal posledný výlet so Štúrom a preventívne som si zbalil bandáž na koleno a boh mi žehnaj za to. Terén bol strašne skurvený, skaly a blato, na tom lístie a popadané stromy, svah absolútne brutálny, takže som sa každú chvíľu šmýkal dole kopcom. Pre predstavu som našiel na nete obrázok z tej oblasti, v tomto teréne sme sa motkali, lenže smerom dole:

Šľachy okolo kolien a členkov boli po chvíli totálne hotové, batoh tomu nepridával a brat sa mi len smial
Ale je fakt, že lokácia to bola epická a keď som sa trochu spamätal, narobili sme zopár pozerateľných obráštekov, ktoré priložím potom na konci.
Nakoniec to teda bolo 20km len tak, zo dňa na deň, s dojebanými krížami, značná časť z toho v príšernom teréne, kde som si skoro zlámal nohy. Ale videl som jaskyne a mal celodenný výlet, po ktorom som schudol kilo a pol, lebo som nežral a nepil

Deň na to sme potom s deckami boli na záhrade a ďalší deň (to bolo včera)sme šli s deckami zas na výlet, takže som ťahal za sebou nohy a zdravo usúdil, že je čas na legday.

SSB drepy s pp:
1x6x24kg
1x6x74kg
1x1x124kg belt on
1x1x154kg
1x1x174kg wtf, au
4x6x154kg
4x6x104kg

Superset
Leg press:

3x10x120kg
+
Predkopávanie zhadzované:

3x10 + 10 + 10

Superset
Výpony:

3x15x104kg
+
Lýtka v legpresse:

3x10x120kg

Superset
TRX pazhyby:

4x12
+
Tlaky JČ vsede:

1x10x15kg
4x10x22kg

Brucho:
4x12

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C5Og1qkLTfQ/

Nohy unavené, nevládne a bolo mi jasné, že z toho veľa nevyrobím. Síce som single vyšiel ešte nad 170 kilo, ale bol som rád, že som sa zdvihol. Horkoťažko som podrepoval aspoň také nutné minimum a bol som taký frustrovaný, že som sa musel vyplakať MilanTovi. Ten mi vysvetlil, aký som retard (to mi nenapísal, ale som), pretože SSB je objektívne náročnejší drep, než obyčajný, pritom ja som si myslel pravý opak Rýchly check na internete mi prezradil, že je to o cca 11-20% náročnejšie a teda som síce bol unavený a trápil som sa, ale aspoň som si ešte zvolil náročnejšiu variantu cviku A to stále ešte môžme pripočítať náročnosť vďaka podloženej päte.

Na legpress len veľmi opatrne. Len pred týždňom som si na ňom urval bederku. Takže som to veľmi nehrotil s hĺbkou a podložil som si aj kríže. A spokojnosť, síce všetko mega ťažké, ale nezranil som sa a kríže už sú takmer dobré.

Lýtka škoda reči, napumpované ešte z túry, členky boľavé, ale ubral som váhu a OKej.

Kvôli šetreniu krížov som si dal chrbát len na TRX a tlaky vsede.

Dobrý tréning, ale cítil som sa dobitý a požutý, bolela ma hlava (zmena počasia) a chcel som sa len nažrať a spať.
Dnes ranná váha rovných 96 kilo, do dovolenky to bude spokojných zdravých 94.

A fotky z jaskyne:

A niečo málo k jaskyni:
https://www.keturist.sk/info/velka-ruzinska-jaskyna-rothova-diera/

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
vlk#

PříspěvekZaslal: út duben 02, 2024 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
A pomeral som lýtka a bicáky a studena, len tak pre zaujímavosť, poskočili hore na 43cm, čo je síce bieda, ale lepšie, než boli.

za studena to jsou parádní míry, obojí velikost XL ;) teď jsem někde četl, že optimální velikost lýtek je 1/5 výšky, takže máš určo nadmíru :D :D

bicáky jsem na 43 nedotáhnul, ani když jsem je pumpoval a pravé lýtko šlo hned +2 nahoru, co se v něm ucpaly cévy, jenom je teď nemám symetrická a ani takto zvětšovat objem nedoporučuju ;)

jeskyně je parádní a 20 km v terénu se taky počítá.
decarabas

PříspěvekZaslal: út duben 02, 2024 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
pravé lýtko šlo hned +2 nahoru, co se v něm ucpaly cévy

Nebudem klamať, aj toto mi napadlo, keď ma bolelo lýtko a nevedel som naňho narvať bandáž Prezraď, aké si mal príznaky

decarabas

PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2024 8:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bench press:
1x6x20kg
1x6x60kg
1x1x100kg
1x1x120kg
4x6x120kg
4x6x100kg

Kliky na bradlách:
1x8xCarabas +20kg + 1x4xCarabas
1x6xCarabas +20kg + 1x6xCarabas
1x7xCarabas +20kg + 1x5xCarabas

Superset
Incline bench press:

3x6x80kg
+
Veslo - kladka:

4x12

SSB drepy:
1x6x24kg
1x6x74kg
3x6x124kg belt on

Triset:
3x8

Hodnotenie tréningu:
https://www.instagram.com/p/C5T5mn_rQsV/

Stále trochu ubitý z víkendu a legday v pondelok. Ale napriek tomu som sa pozviechal a odmakal, čo bolo treba. Bench press moc ťažký. Začína sa na mne podpisovať chudnutie - to poznám z minulých rokov Taká ta statická sila ide do hajzlu ako prvá. Aby toho nebolo málo, v prvej sérii ma začali brať kŕče do krížov, takže nasledujúce série som musel ubrať z mostovania a to mi teda tiež nepomohlo (cítim to aj dnes, tie kríže v poslednom čase dostávajú riadne). ALE! Aj keď som ležal jak flus na chodníku, splnil som.
A pridal som si ešte 4 ľahšie sérky, aby som dohnal objem a popumpoval čosi.

Kliky na bradlách boli tým pádom trochu náročnejšie, ale celkom som zabojoval. To isté incline tlaky, tam som dokonca pridal 10 kilo na činku (a skoro za to zaplatil v poslednej sérii, keď som činku tlačil očami a fúkal na ňu zospodu, aby som si to nehodil na ksicht).

SSB drepy z pohodlnosti, plus je to nová tyčka a baví ma. Ale celkom akurát váha na tie dobité nohy Dokonca aj po takých ľahkých drepoch dnes ešte cítim stále únavu a mám radosť, že v piatok už nemám nijaké drepy a budem len zakopávať
Ale hádam by nebolo zlé si cez víkend skočiť niekam na wellness a dať sa dokopy poriadne.

Výborný tréning, cítim, že energia ubúda, ale stále som schopný dačo silové porobiť.

decarabas

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2024 8:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Piatkový tréning

Deadlift:
1x3x70kg
1x1x120kg
1x1x150kg belt on
1x1x180kg
3x3x180kg
1x6x150kg

Yates rows:
4x6x120kg

Superset
Veslo - kladka:

3x12
+
Reverse flyes:

3x12

Sťahovanie kladky zhora:
3x12

Superset
Zakopávanie v stoji:

4x6
+
Tlaky JČ na rovnej:

1x6x22kg
1x6x42kg
3x6x52kg

Superset
Výpony VČ:

3x20x120kg
+
Výpony s BW:

3x20

Triset:
3x12

Hodnotenie tréningu:
https://www.instagram.com/p/C5ZFSh4Lpke/

Uuuuf strašne sa mi nechcelo nejaký väčší objem na deadlifty, tak som tam dal len nejaké trojky so 180 kilami. Žiadna sláva, ale nesťažujem sa. Ide len o to, aby som podržal v rukách aj niečo ťažšie a dal chrbtu nejaký stimul. Ale nebaví ma to, deadlifty sú otrava.
Yates rows naopak výživné, vyzerá to ako strašný cheat, a asi aj je, ale chrbát z toho cítim vždy veľmi dobre. Takže kašlem na to, ako debilne to vyzerá, keď sa tam s tou činkou mecem jak epileptik.
Zvyšok smrdlačky na kladkách alebo s gumkami. To si paradoxne celkom užívam, lebo inde také možnosti nemám - nohy, to sú furt len hromady a hromady železa, hrudník sú samé činky a kliky... Ale na chrbát si môžem pekne hopkať a ťahať šnúrku na stroji

Keď už sa bavíme o hromadách železa, doplnil som zbierku kotúčov na jednoručky o ďalšie styri desiatky. A hop čip, zrazu som si mohol vyskladať 52 kilové jednoručky, na ktorých je ešte pekných pár závitov rezerva a ja sa nemusím báť, že sa mi to zosype na hlavu v strede sérky.
Akurát teda je to ťažké jak krava nahadzovať, keď mi nemá kto pomôcť Myslím, že maximálne by sa dalo narvať na to aj 62kilo, ale to už by fakt držalo na poslednom milimetríku závitu a to už by som asi neriskoval. A ani nezdvihol, pravdepodobne

Fajn tréning, taká piatková klasika. Váha ráno 95,6kg, zvoľna to klesá, pritom som bol včera na opekačke a popadall tam nejaký cheat.
Len tá mrcha spodné brucho, to sa ma drží ako kliešť

decarabas

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Highbar drepy s pp :
1x6x20kg no do riti...
1x6x70kg nope...
1x1x120kg ti musí j*bať
1x1x150kg ok, idem domov
1x1x170kg fakt som mal ísť domov
1x1x190kg idem do nemocnice
3x6x150kg hnus, ale aspoň to nie je 190, no...
1x10x120kg

Superset
Leg press:

3x12x120kg
+
Predkopávanie zhadzované:

3x10+10+10

Superset
Výpony s VČ:

3x10x120kg
+
Lýtka v legpresse:

3x10x120kg

Superset
TRX pazhyby:

4x12
+
Tlaky JČ vsede:

1x6x15kg
1x6x22kg
4x6x32kg

Brucho:
3x20

Hodnotenie tréningu: https://www.instagram.com/p/C5gr5pELNzL/

No toto bolo čisté zlo. Nechápem, čo sa mi stalo s kolenami len tak zo dňa na deň, ale pružné šľachy sa zmenili na zhnité 150ročné kožené popruhy, ktoré odmietali akúkoľvek snahu o pohyb, nech som ich rozcvičoval, koľko som chcel. Sila všetko fajn, ale keď pri každom drepe cítim, ako mi niekto zatĺka klince do kolien, trochu mi to uberá radosť z tréningu.
Nakoniec som to teda oddrepoval, ale reálne som bol spotený od bolesti, nie od cvičenia.
Chce to nejakú zmenu alebo čo. Trochu podozrievam tú moju zapálenú šestku vľavo dole, zubárka ma varovala, že mi to môže spôsobovať alebo zhoršovať zápaly po tele

Legpress už šiel dobre, aj predkopávanie - tu som pridal váhu, riskol som utrhnutie lanka a pridal nejaké činky navrch celej tej hromady závaží..

Takže zaradím zmenu - v prvom rade nechám tento týždeň nohy si voraziť a oddýchnuť. A potom urobím to, čo sa mi osvedčilo minulú diétu - zmením poradie cvikov a nechám si drepy na záver, keď už sú kolená prekrvené a stačí im nižšia váha
A asi to tak spravím aj na hrudník, akurát deadlift sa asi neoplatí takto riešiť, lebo to by som nedvihol už vôbec nič

No skrátka, toto nebol veľmi dobrý tréning. Odmakal som síce, čo bolo treba, ale tie drepy ma fakt znechutili, najhoršie na tom je, že to prišlo len tak zrazu. Nerobil som nič také, čo by mi malo tie kolená takto vypnúť. Proste telo sa rozhodlo

decarabas

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aspoň tá forma sa zlepšuje. Žiaden zázrak. Ale zlepšuje sa

vlk#

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

forma dobrá! na léto! vzhledem k tomu, že už tak nějak léto je :)

decarabas napsal:
A asi to tak spravím aj na hrudník, akurát deadlift sa asi neoplatí takto riešiť, lebo to by som nedvihol už vôbec nič

v programu, pátky, jsme jezdili čelňáky, úzké benče a pak mrtvý tah... byla to taková úleva, že už je to poslední cvik a pak už nic :D
Magumi

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 9:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Forma je parádní a síla se tě drží skvěle, je vidět, že znáš svoje tělo a víš, co ti sedne.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
decarabas

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ďakujem páni, robím, čo sa dá a v dobrom svetle to nevyzerá až tak márne.

Tak, podumal som, čo s tréningom, Vlk vedľa pekne zanalyzoval svoju prípadnú pwlfterskú budúcnosť, tak sa pokúsim o niečo podobné, ale v kratšom časovom horizonte.

Ciele na najbližšie mesiace:
- spraviť formu, stále mám celkom tučné spodné brucho a spodný chrbát a vlastne všetko Ale naturálna letnoforma sa pomaly črtá a ak dám dole zo dve kilá, bude to fajn. Musím brať do úvahy limity naturálneho statusu a veku a genetiky
- nestratiť veľmi silu. To znamená mať stále zaradené základné cviky veľkej trojky, ale pokojne v ľahšej verzii, aby som držal techniku, ale nezranil sa a bol schopný uregenerovať to
- zahojiť si nejaké tie boliestky - konečne sa idem objednať na fyzio s tým chrbtom (nespomínal som to, ale cítim to furt) a dať dohromady kolená aspoň na level, aby som bol schopný fungovať na drepoch
- trochu si oddýchnuť od nekonečného fitka a zaradiť viac chôdze, plávania a celkovo zdravého pohybu

S tým súvisí aj zmena tréningu. Štruktúru nechám takú, aká je, vyhovuje mi. Len poprehadzujem poradie cvikov tak, aby na konci bol najnáročnejší cvik (obvykle veľká trojka), vďaka čomu ho nemusím ísť tak ťažko.

Takže to vidím na tri pracovné série v rozsahu 6-12 opakovaní podľa náročnosti cviku a zvolenej váhy, ak bude extra dobrý deň, možno nejaká zhadzovaná séria alebo séria do zlyhania.

PONDELOK
Predkopávanie 3x12
Leg press 3x12
Drepy highbar 3x6
Superset lýtka 3x12
Superset tlaky vsede a TRX 3x6 a 3x12
Brucho 3x12

STREDA
Kliky na bradlách so závažím 3x12
Incline tlaky VČ 3x6
Jendoručky na rovnej 3x6
Zakopávanie 3x12
Príťahy na kladke 3x12
Triset 3x10

PIATOK
Yates rows 3x6
Veslo - kladka 3x12
Kladka zhora/zhyby (podľa úponu bicepsu) 3x12 / 3x6
Deadlift skúsim tyeda ako posledný 3x6
SSB drepy 3x6
Bench press 3x6
Triset 3x12

Váhy asi nastrelím počas prvého týždňa, lebo to poradie s tým celkom zamieša
A pre fanúšikov ťažkých (ehm, v rámci mojich možností) liftov - keď sa počas leta telo trochu spamätá, na jeseň ho začnem dokrmovať a nabehnem na simple 5x5 systém, na ktorom narobím nejaké mäso a potom na zimu tam pošlem silovku.

MilanT

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
FOTO: nadmerne silny chlupaty chlap s rozvinutou muskulaturou a bolavým kolenem

Už vím proč na slovensku utikají medvědi z lesů, oni se tě normálně bojí, když chodíš na tůry :D

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Denníček "Dobre už bolo" Carabasa Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 388, 389, 390  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: