|
|
|
| Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma |
| Autor |
Zpráva |
Turakam

|
Zaslal: st květen 13, 2026 5:22 pm Předmět: |
|
|
Pokojne by ti stačili dve prac. série tak vysokej intenzity, akoum dlhodobo ideš, ver, že menej je viac, duplom s vyšším vekom, raz skús a posunieš sa. _________________ "I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
|
|
| nahoru |
|
 |
| |  |
vlk#

|
Zaslal: čt květen 14, 2026 1:45 pm Předmět: |
|
|
14. května 2026, čtvrtek
532 M6 5x3 DL +MP, polední, Form Factory Václavák
Mrtvý tah: (opasek)
5x 1x 205 kg, střídavý úchop, rpe 9.5, pauzy 3 min., takové quasimodovské zdvihy
zapomněl jsem si trhačky, nemám tekuté magnézko, střídavým úchopem nezvedám už tak deset let, rotovala mi osa, podhmatová ruka byla níže, levá je slabší... děs běs
první plusový bod si dám, že jsem to nezabalil hned, když jsem zjistil, že nemám trhačky, což nastalo po druhé zahřívací sérii se 120, kterou ještě tahám nadhmatem - zjistit to dříve, než jsem šel do fitka, tak jsem mohl zajít do Areny, kde mají magnézko, a byl klid
druhý plusový si dám, že jsem těch 205 zatáhnul, což sice potěšilo, ale technické provedení zděsilo a iluze, že bych dnes mohl zkusit 5x3 byla zcela rozmetána
a třetí plusový, že jsem to nezabalil ani po té první sérii a když už nic, tak jsem si alespoň vyzkoušel ta první, těžká opakování, a nakonec to v součtu pět opáček dalo, takže něco se zvedlo, ve třetí sérii jsem měl dokonce chvilkový pocit, že bych mohl zkusit dvě opáčka či trojku, ale v páté sérii mě to rychle přešlo
dneska si to nepočítám a zítra zkusím znovu, pokud budu mít vše potřebné ;)
Military press: (stopky na hrudi)
5x 3x 77.5 kg, rpe 8, pauzy 3 min., tohle šlo dobře, s malou rezervou, ale zase nemělo smysl to v páté amrapovat
sauna - nezasloužil jsem si, žádná nebude; hydro po tréninku - taktéž, beru na regeneraci a dnes není co regenerovat
| Turakam napsal: | | Pokojne by ti stačili dve prac. série tak vysokej intenzity, akoum dlhodobo ideš, ver, že menej je viac, duplom s vyšším vekom, raz skús a posunieš sa. |
možná jo, ale aktuálně po dvou ani třech sériích necítím dostatečný svalový stimul, zvláště teď, když stíhám jenom dva tréninky týdně a k tomu žádné doplňky, čtyři pracovní série jsou takové minimum, těch pět mi teď vyhovuje, když už k tomu nejsou žádné lehčí na doražení
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: pá květen 15, 2026 2:25 pm Předmět: |
|
|
15. května 2026, pátek
532 M6 5x3 DL, polední, Form Factory Václavák
Mrtvý tah: (opasek, trhačky)
5x 3x 205 kg, rpe 9-10, pauzy 4-5-5-6 min., první opáčko je kritické, v páté sérii došla šťáva :/
opravné deadlifty po včerejšku, dnes už s výbavou :) když jsem super-pomalu zvednul to první opáčko, tak další dvě už šla poměrně čistě, s mini rezervou, až na pátou sérii, kdy jsem hlavu připravil na to, že tu rezervu využije a zkusí pět opáček, a že kdyby to nevyšlo, tak holt dám jenom tři a splním plán. podařilo se :D
čas 35 min.
Sauna:
10 min., dnes už zasloužená :)
večer hokej, zítra rodinná oslava, tak jsem zvědavý, jak se mi bude v neděli vstávat do Karlína :)
|
|
| nahoru |
|
 |
seeya

|
Zaslal: pá květen 15, 2026 2:48 pm Předmět: |
|
|
omg preco dva dni po sebe mrtvolka, bojim sa aj za teba! _________________ Kľúčom ku šťastiu je sa porovnavat s horšími
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: pá květen 15, 2026 4:06 pm Předmět: |
|
|
| seeya napsal: | | omg preco dva dni po sebe mrtvolka, bojim sa aj za teba! |
včerejší se nepočítá a nijak zvlášť neunavila (pět jedniček s cca 90 % 1RM?), síla byla na trojky, ale technika díky úchopu umožnila jenom vytrápené jedničky (což je můj problém, protože hromada lidí tak běžně tahá, já kdysi taky, ještě jsem ty ruce kvůli symetrii střídal, ale dnes si z té asymetrie tak akorát něco natáhnu)
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: ne květen 17, 2026 1:42 pm Předmět: |
|
|
17. května 2026, neděle
532 M6 5x2 SQ+BP, dopolední, Form Factory Karlín, pánský klub, já a Magumi
Dřep: (low-bar, opasek)
4x 2x 185 kg, rpe 9.5-10, pauzy 3 min., moc to nešlo, druhé pomalé, bez dynamiky
3x 185 kg, amrap, pauza 5 min., Magumi mě pohlídal, ale to teoretické čtvrté už tam nebylo
silově slabší, ale šťávy bylo dost, takže stačilo získat mírnou převahu nad gravitací a pak nechat pracovat čas, ovšem mít tam o něco víc, tak už by se ta převaha získávala špatně, dnes tam bylo max 190-195
Bench-press: (stopky)
4x 2x 130 kg, rpe 9-9.5, pauzy 3 min., první bezpečné, druhé opět souboj s gravitací
3x 130 kg, amrap, pauza 5 min., možná i nějaké to PR se stopkama, ale nepamatuji se
být to jedno opáčko, tak to tam krásně posadím i s pěknou stopkou, ale na druhé už nezbývala síla, tak jsem to dotlačoval pomalu a dlouho, na pátou sérii jsem si orazil, stál za mnou Magumi, takže jsem šel i do třetího opáčka, ale to bylo ultra pomalé, naštěstí baterie pořád v kondici, takže bylo kde brát, dnes bych si na 140 se stopkou troufnul
Shyby: (širší nadhmat)
5x 5x BW, pauzy 3 min., tak tři dobrá pak slabší dotahy
Sauna:
15, 10, 10 min., terasa, sluníčko, usnul bych tam hned :)
Magumi je takový osvalený skelet pokrytý masivním žilním systémem, svou úvodní mobilitu má perfektně vědecky zpracovanou a technicky zmáknutou, ví, které svaly se protahujou, jak na ně, aby pracovaly správně a které svaly potřebuje kompenzovat, posílit a rozhýbat, aby dosáhl symetrie, mobility a předešel tak dalším zraněním. připadám si vedle něj jako ten pověstný sedlák, protože veškerá moje mobilita je pokryta zahřívacími sériemi, kdy se snažím strečovat svaly a šlachy a dostat se do správné pozice dříve, než začnou pracovní.
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: po květen 18, 2026 2:48 pm Předmět: |
|
|
18. května 2026, pondělí
kardio, polední, Form Factory Václavák
Rotoped: (sedlo)
30 min., 14.5 km, rpm 90, prům. zátěž 154 W, prům. tep 142, max 152, tepová zóna IV (140+)
ráno jsem na hodinkách zjistil, že mám v kolonce vysoká aerobka za poslední čtyři týdny hodnotu nula a že jsem dost zlenivěl, tak jsem si dneska vybral šlapadlo, zátěž nebyla nijak vysoká, ale na tepovku 140+ to po té době pohodlně stačilo, největší problém pak klasicky bylo neergonomické sedlo, na kterém se dá šlapat 15-18 min. a pak už ten posez začne být utrpení, takže po 24 min. už jsem vymýšlel, jak si sednout, abych to nějak doklepal
váhovka 106.6 kg, to jsem nečekal, ale víkend a celý poslední týden byly poměrně zdařilé, pokud bych to mohl brát v kontextu přípravy na tuhou zimu
Sauna:
10 min.
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: čt květen 21, 2026 4:05 pm Předmět: |
|
|
21. května 2026, čtvrtek
532 M6 5x2 DL+MP, polední, Form Factory Václavák
Mrtvý tah: (opasek, trhačky)
4x 2x 215 kg, rpe 9, pauzy 4 min., pauzy byly potřeba než se hlava srovnala, drobná rezerva překvapila
3x 215 kg PR 3RM , rpe 10, pauza 6 min., potvrzení, že to třetí tam bylo, že bylo hodně vydřené a že bylo jenom jedno
nakonec to nebylo tak špatné, žádná zázračná síla navíc se sice nezjevila, ale zase ta, co tam teď je, hezky drží a dá se na ní (doufám) pracovat, a tolik sérií při téhle intenzitě jsem snad ještě nejel
Military press: (stopky na hrudi)
4x 2x 82.5 kg, rpe 9, pauzy 3 min., už těžké, problém to rozhýbat
3x 82.5 kg, rpe 10, pauza 5 min., tak bohužel, přál jsem si 4, ale silově byly dnes 3 strop
Sauna:
5 min., jenom lehoučce, nechtěl jsem se přehřát a pak to hodinu chladit
M6 hotovo, docela by mě lákalo zkusit M7, ale tam už je takový nesmysl jako 5x5 200 na tazích a to velmi rád oželím :) ale zase je tam 5x2 190 na dřepech a 5x2 220 na tazích a to bych si docela rád vyzkoušel ;) každopádně do prázdnin 5 týdnů, pak se program rozbije, ideální čas zkusit si maximálky, takže jak doporučoval Pajas, výrazně snížím objem, žádné rpe 10, ponechám dynamiku a budu regenerovat co to jde
o víkendu sraz z gymplu po 35 letech, dvě spřízněné třídy, dva dny a dvě noci, tak to zase bude velké a těším se :)
|
|
| nahoru |
|
 |
spekounP
|
Zaslal: pá květen 22, 2026 11:56 am Předmět: |
|
|
Máš můj obdiv, co zvládáš - váhy + objem tréninku, mazec
|
|
| nahoru |
|
 |
Turakam

|
Zaslal: so květen 23, 2026 4:27 pm Předmět: |
|
|
Si si riadne zaťahal, pfuu, mega! _________________ "I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: út květen 26, 2026 12:04 pm Předmět: |
|
|
25. května 2026, pondělí
532 M6 deload SQ+BP, polední, Form Factory Václavák
Bench-press: (stopky)
3x 100, 110, 120, 130 kg, up to 3RM, spoko, rezerva možná 2.5 kg, ale na začátek dobrý
Dřep: (low-bar, opasek)
3x 120, 140, 160, 170, 180, 190 kg, up to 3RM, ale tak proč ne, bez rezervy, ale to taky půjde
Shyby:
7x BW
váhovka 105.2 kg
původní plán byl "3 reps up-to rpe 8-8.5", ale vzhledem k tomu, na jaké objemy jsem zvyklý, mi to přišlo málo i na regeneraci, tak jsem si vyjel na běžné 3RM a dobře jsem udělal, ta únava je tam ve srovnání s 5x2 minimální a dopad na cns spíše pozitivní, těch 190 na dřepech už bylo nad plán, ale pokušení bylo veliké :)
@Pajas - díky, však tobě už se to zase pěkně rozbíhá a objemově toho v součtu sázíš mnohem více ;)
@Turakam - a ty máš skvělou dynamiku! vidět ty dřepy i tahy, tak je hned jasné, že se jedná o rpe 7 (v mojí tabulce, tj. schopnost činku akcelerovat a 5+ opakování) a to je velká rezerva
|
|
| nahoru |
|
 |
Peter Ustinov

|
Zaslal: út květen 26, 2026 1:37 pm Předmět: |
|
|
3*190 zni hezky! _________________ Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: po červen 01, 2026 2:56 pm Předmět: |
|
|
1. června 2026, pondělí
532 M6 deload SQ+BP 5RM, polední, Form Factory Václavák
Dřepy: (low-bar, opasek)
5x 60, 80, 100, 120, 140, 160, 180 kg, up to 5 MR, pocitově rpe 9.5
do 160 bez pásku a dynamicky, ale tam už to páté opáčko tak ztěžklo, že jsem si nebyl jistý, jestli opasek těch dalších 20 kg naboostuje :D ale šlo to, šlo to teda pomalu a páté opáčko jsem musel prodýchnout, ale šlo to
Bench-press: (stopky)
5x 60, 80, 100, 115 kg
4x 125 kg, tušil jsem, že to na pětku nevyjde, ale radši čtyřka než tam nakládat nějaké půlky
váhovka 105 kg
Rotoped: (vysoká aerobka)
12 min., 5.9 km, rpm 90 (2 min. zátěž 8, 220 W + 10 min. zátěž 6, 150 W), prům. zátěž 156 W, prům. tep 155, max 163
zapotil jsem se a už po 6ti minutách mi bylo jasné, že dnes to na 15 nebude, tak jsem ještě chvíli předstíral, že to zkusím a po 9ti minutách jsem si v hlavě nastavil závěrečné 3, abych to nějak psychicky zvládnul, kondička úplně v háji
Sauna:
10 min., dobře vyhřátá
a pak jsem dochlazoval a dochlazoval, ale nedochladil, ani pak venku a v práci asi až po hodině
|
|
| nahoru |
|
 |
spekounP
|
Zaslal: út červen 02, 2026 8:47 am Předmět: |
|
|
cítím tady formu jako řemen
|
|
| nahoru |
|
 |
vlk#

|
Zaslal: út červen 02, 2026 2:59 pm Předmět: |
|
|
2. června 2026, úterý
plavčo, polední, Form Factory Vršovická
Bazén: (14 m)
560 m, intervaly 4x (4x kraul + 6x prsa), tempo 3:02, prům. tep 135, max 152
snažil jsem se na vysokou aerobku, ale prostě to neudýchám :)
560 m, 10x prsa + 3x (4x kraul + 6x prsa), tempo 3:41, prům. tep 118, max 139
a tohle už jenom volně, toho kraula jsem přidal, aby to nebyla taková nuda
Sauna:
10 min., málo prohřátá
dneska jsem měl letecký den, jak jsem lezl z horního patra dolů, protože na spodním se tak různě váleli chlapi aneb jak zablokovat malou saunu, tak mi to podklouzlo a slítnul jsem až na zem s odrazem od spodního patra, ještě, že je všechno ze dřeva a že jsem při tom nikoho nesejmul, spodní záda jsou pěkně červená a zřejmě pohmožděná, jinak snad nic, vůbec mi pak nevadilo stát dvě minuty předkloněný pod ledovou sprchou a snažit se to ochladit, co se dá, počítám, že časem se to vybarví a beach boy ze mě nebude, ale to by nebyl ani tak ;)
| spekounP napsal: | | cítím tady formu jako řemen |
kéž by, čtyři týdny do prázdnin, tak to zkusím vypeakovat a čtvrtý týden maximálky
|
|
| nahoru |
|
 |
kontextová reklama |
| |
|
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete hlasovat v tomto fóru
|
Populární značky:
|