ahoj, dakujem, este tieto by si prosim mohla? by som si nasiel na youtube prevedenie, diky moc
Po..: Trhy podřepem ze země , 6x 3 50% ( 6 nástupů na činku ,3 opakování)
Trhové výtahy ze země 6x2 80%-90%
Trhové výtahy ze špalků 6x2 70-80%
Dřepy vzadu 8x 3 70-90%
Výtahy do ramen 6x2 40-50%
Výskoky na švédskou bednu 3x 6.
Út.: Přemístění podřepem 60-70% 6x2
Výrazy podřepem 70-80% 6x2
Přemístění ze země 80-95 % 6x2-1.
Výtahy ze země 90-105 % 6x1
Dřepy vzadu / předu 80-100% 8x 4-1.
Vzpory na bradlech 6x5 (+ 5kg)
Čt.: Trhové výtahy ze špalků 70-80% 6x2
Trh technický ze špalků 60-80% 6x1
Trhové výtahy ze země 80-100% 6x 2-1.
Dřepy vzadu 80-100% 6x 4-1
Trojskok sounož do dálky. 5x1
Pá.. Nadhoz technický + výraz 80-95% 6x1
Výtahy nadhozové 80-100 % 6x2-1.
Výrazy ze stojanů podř. 70-80% 6x2
Dřepy vzadu 80-100 % 6x3---1.
Vzpory na bradlech +5 6x5.
-power snatch, snatch pull, snatch pull from boxes, back squat, výtah o ramen je stejný jak nomální, ale s lehčí vahou a výš, výskoky jsou asi jasný
-power clean, power jerk, clean, clean pull, dřepy + bradla jasný
-snatch pull from boxes, snatch from boxes, snatch pull, dřepy + trosjoky jasný
-clean and jerk, clean pull, power jerk from rack
hlavne asi ten split jerk, mali by byt chodidla rovnobezne pri tom rozostupe?
diky moc
Jestli jsi to ty na tom videu, tak mas pomerne slusnou techniku na zacatecnika. Je tam i docela rychlost na nevzperace. Chodidla pri vyrazu rovnobezne byt nemaji, potom potom mas mensi bocni stabilitu. Tak jak to provadis na tom videu je to OK, akorat bych vic predkopaval tu predni nohu a min vystreloval tu zadni.
ahoj, ano som to ja, diky za radu
este by ma plz zaujimalo ake cviky dopomozu vacsim vaham na snatch, okrem dynamic shrugs a overhead drepov
thnx
Ahoj, vypadá to celkem pěkně , poradil bych ti jen pár takových drobností:
Když děláš nadhoz/trh (ale i výtahy), tak obecně je lepší začít od země pomalejc, abys moh dát maximum do toho výtahu od stehen, trošku mi přišlo, že hodně zabíráš hned od země. A pak zkus taky víc dodělávat ten výtah, přijde mi, že pod tu činku skáčeš trochu brzo, zkus jít víc do výponu a pořádně to dodělat do trapéz.
U výrazu si dávaj pozor, aby ti činka při tom výpichu neklouzala dopředu z ramen (u toho prvního se ti to stalo), zafixuj si před výrazem jeden bod v prostoru, aby ses díval šikmo nahoru - to ti pomůže udělat ten výpich úplně kolmo. A taky pozor na tu zadní nohu, měla by být rovnoběžně, popř. špičku trochu vytočit dovnitř, ale ne patu dovnitř
Tak a teď k tomu trhu - průpravných cviků je spoustu. Základem je samozřejmě technický (do dřepu) trh ze země a trh do polodřepu ze země (power snatch), dál taky trh silou - muscle snatch (začátek je úplně stejný, ale vůbec pod tu činku nepodskakuješ a jen ten konec dotlačíš - je to silový průpravn cvik, ale naučí tě taky sptávnou dráhu; ale ten bych zatím vynechal). Pak jsou různé varianty obou - trh z visu - hang snatch ( od pasu, stehen, kolen, bérců), trh z beden - snatch off boxes (také z různých poloh; ale bedny tam asi nemáte), pak samozřejmě různé trhový výtahy - snatch pulls (z beden, visu, ze země + jejich kombinace a kombinace výtahů a samotných trhů) nebo pozvedy trhovým úchopem - snatch . Na stabilitu jsou dobré trhové dřepy (overhead squats) a na rychlost trhové spády (snatch balance).
Jinak, jak dlouho už zkoušíš vzpírat? Ty asi nejsi v ČR, viď? Možná by stálo za to kouknout se po nějakém vzpěračském oddíle, ve fitku se vzpírá špatně
ahoj, diky moc, uff vidim ze veru mam co zlepsovat :)
vzpierat skusam len asi 3 mesiace nakolko klasicky kulturisticky trening ma uz vobec nebavi a tento lifting je oproti tomu uplna parada
momentalne som v londyne a asi nakoniec skoncim v nejakom oddieli, nemam ziadne ciele alebo tak, akurat ma to velmi bavi :)
PSK Praha to mám daleko.
Kde je to na Bohemce? V Riegerových sadech nebo ve Vršovicích?
Něco dalšího neznáte? Je mi jedno, že tam bude špína a smrad :)
_________________ Samota vás často dohání k šílenství, jediné co mi pomáhá si udržet smysl pro realitu je přátelství s mojí sbírkou zpívajících brambor.
_________________ "For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
_________________ No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable. Socrates
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete hlasovat v tomto fóru