jídelníček a trénink začátečníka



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - jídelníček a trénink začátečníka  Úvodní stránka -> Začátečníci -> jídelníček a trénink začátečníka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tech.ich


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 12:53 am    Předmět: jídelníček a trénink začátečníka Odpovědět s citátem

Zdravím Vás.
Asi milion uživatelů a čtenářů napsalo tenhle dotaz, ale já ho zkusím trochu rozvést abych vyjádřil svůj problém.
Je mi 24 let, výška 180cm a váha je 73 kg. Jsem hubenější postavy, jak asi všichni si to umí představit, vychrtlejší postava :-)
Chtěl bych trochu přibrat na celém těle. ne proto abych mohl ukazovat svaly holkám apod. O to mi tady nejde. Nejsem ten co by se musel někomu ukazovat. Jde mi o to, abych trochu přibral na váze a nebyl tak hubený resp. vychrtlý. Možná sem napišete příspěvky, ať dělám to a to, ať jím to a to, ale můj problém je v tom ten, že dle mé lékařky mám takový metabolismus, že ikdybych cokoliv jedl a potom si šel třeba jen zaběhat, tak váha mi vmomentě klesne anepřiberu ani deko. Tuto váhu mám zhura 3 roky stejnou. Možná se tam změnilo + - půl kila
A o to mi jde. Hrozně rád běhám a jezdím na kole. Co bych měl se sebou dělat a hlavně jíst, abych přibral na těle a na váze a přitom bych se nemusel omezovat v běhání. Je nějaká možnost? Co se týká běhání, tak týdně v průměru naběhám 75 km. Samozřejmě, kdyby musel běhání omezit, tak samozřejmě bych to udělal.
Předem moc děkuji za odpovědi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 2:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se tomu běhání nevěnuješ profesionálně, tak bych ho rozhodně omezil. S takovým výdejem se nedivim, že nepřibíráš, prakticky pokud by ses toho nechtěl vzdát, tak bys musel mít výrazně vyšší příjem než se spočte pro tvojí váhu. I tak si nejsem jistej, zda by to na tobě zůstalo, protože 75 km týdně je sakra dost. Pokud chceš nabrat rychle, omez to běhání na minimum, tak max 2-3x týdně a né déle jak hodinku. A na lékařku bych v tomto případě nehleděl. I s velmi rychlým metabolismem se dá nabírat. V tvém případě je to ale rozhodně energetickým výdejem. (+ strava samozřejmě)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tech.ich


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Profesionálně se tomu nevěnuji. Budu to muset omezit. I tak děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcos23


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

180 cm a 73 kg to podle mě není zas až tak "vychrtlá postava":) Vychrtlíci jsou ti co mají 60 kg. Určitě omezit běhání a aerobní činnost na minimum. Kvalitní jídlo 6 x denně a ono to půjde. Taky mám rychlý metabolismus, ale díky důsledné stravě jsem hodně přibral.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tech.ich


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosím tě a mohl bys mi říct, co myslíš pojmem kvalitní jídlo? Jinak prosím Vás co bych měl do sebe dávat během tréninku a jak často? Myslím tím sacharidy, protejny, atd.?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcos23


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kvalitní jídlo znamená vločky (ty já nejím), kuřecí, vepřové, hovězí maso, celozrné pečivo, sýry (cottage), ryby, rýži, brambory atd. Nejez pizzu, salámy, klobásky, párky, paštiky... Co se týče té rýže, tak ta je snad nejdůležitěší - k obědu žádné tři kopečky a dost, ale celý balík.
Po tréninku protein, gainer.
Jinak o tomhle tématu je tady dost článků.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tech.ich


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli omezíš běhání na minimum, uděláš pěknou píčovinu. Pánové tady asi nic neslyšeli o prospěšnosti sportu.

73 kg na tvou výšku není žádná tragédie. Já osobně bych si spíše tipl, že to je nezpevněných 73 kg s páteří do paragrafu a shrbený jak opice. Oprav mě pokud se mýlím.
Pokud se nemýlím, potřebuješ hlavně zpevnit postavu. I kdybych nepřibral byť i deko, správným cvičením jí opticky vylepšíš.
Další věcí je strava. Nemusíš dodržovat co píše Marcos. To jsou rady pro ty co chtějí zhubnout. Klidně si tu klobásu či párek dej (kvalitní, ne za 50 kč/kg). Ale musíš začít žrát (a posilovat). Postni sem svůj jídelníček, ať ti ho lidé zbuzerují. Ale jak jsi sám ze začátku poznamenal, na toto téma se ptalo hodně lidí a snad všichni jedli málo. U některých by měla hlad i 50kg holka ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Jestli omezíš běhání na minimum, uděláš pěknou píčovinu. Pánové tady asi nic neslyšeli o prospěšnosti sportu.

73 kg na tvou výšku není žádná tragédie. Já osobně bych si spíše tipl, že to je nezpevněných 73 kg s páteří do paragrafu a shrbený jak opice. Oprav mě pokud se mýlím.
Pokud se nemýlím, potřebuješ hlavně zpevnit postavu. I kdybych nepřibral byť i deko, správným cvičením jí opticky vylepšíš.
Další věcí je strava. Nemusíš dodržovat co píše Marcos. To jsou rady pro ty co chtějí zhubnout. Klidně si tu klobásu či párek dej (kvalitní, ne za 50 kč/kg). Ale musíš začít žrát (a posilovat). Postni sem svůj jídelníček, ať ti ho lidé zbuzerují. Ale jak jsi sám ze začátku poznamenal, na toto téma se ptalo hodně lidí a snad všichni jedli málo. U některých by měla hlad i 50kg holka ...

Všichni jedli málo, ale nikdo z nich neběhal 75 km týdně... souvisí to s tim dost, když to zredukuje na polovinu, tak kondice bude pořád dobrá a bude mít i dny, kdy bude nabírat pořádně. Další věc je, jestli běhá každej den x hodin v kuse, nebo běhá několikrát denně, nebo běhá obden apod. 2-3x týdně je podle mě naprosto dostačující, jestli k tomu chodí ještě do posilovny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcos23


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung: pokud se nemýlím, tak chce přibrat kvalitně, a to opravdu z párků a klobás nepůjde, nehledě k tomu, že si tím zbytečně zabere místo v žaludku (samozřejmě že jednou za čas může). Když mu radím balík rýže, tak mu říkám něco pro hubnoucí lidi?:)) Ten kdo chce zhubnout tak jí hlavně bílkoviny a omezuje sacharidy a přidává v tréninku aerobku pokud vím:)

Samozřejmě že běhání a kolo je zdraví prospěšné, ale pokud bude běhat tolik co píše, tak bude muset dvakrát tolik jíst aby přibral.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st leden 04, 2012 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

75 km týdně je extrém. Ale jen ať běhá a zkusí to přerazit jídlem. Pokud by nebyl úspěšny, až jako druhou možnost bych mu doporučil omezení pohybu.

Co se týče kvality stravy, uvědom si že tenhle člověk spaluje hodně rychle. Sacharidy a tuky by si měl hlídat člověk který má tendenci k tloušťce, ale pokud rychle spaluje, je za vodou. Samozřejmě, pokud by dospěl do stádia že se mu bude dělat pneumatika, měl by zatáhnout za záchranou brzdu. Ale pokud tento problém mít nebude, je v pohodě a může dlabat co chce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tech.ich


PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Mablung, tak s tou páteří jako paragraf máš pravdu :-)
Jinak běhání můžu omezit, ale určitě ho nechci vypustit.
Jinak co se týká toho jídelníčku, tak žádný nemám. Jím na co mám chuť a jím pořád avšechno. Neomezuji se v ničem. Možná toje problém, že si dám pizzu, někdy hambáč, ale jinakjak píšu jím vše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - jídelníček a trénink začátečníka
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: