Procítění a napumpování svalů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Procítění a napumpování svalů  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Procítění a napumpování svalů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:24 pm    Předmět: Procítění a napumpování svalů Odpovědět s citátem

Ahoj

chtel jsem se zeptat jaky mate nazor na rozcviceni tedy prokrveni dane svalove partie pomoci zatnuti svalu v urcite poloze. Mam totiz takovy problem, ktery spociva v tom, ze kdyz se rozcvicuji napr. pred zdvihanim velke cinky ve stoje na biceps musim cinku v urcite poloze zastavit a jen zatinat biceps do te doby nez ho zacnu citit, protoze pokud bych s ni cvicil neprocitim biceps a tak ho ani pri cviceni samotnem nezapojim. To se tyka u vsech svalu. Poradte mi jak spravne napumpovat svaly.
Snazim se cvicit jiz nejakou dobu asi tak 2roky nejake vysledky jsem zaznamenal, ale po precteni nejakych knih o cviceni jsem si uvedomil ze ve vetsine pripadu stravenych v posilovne jsem cvicil spatne. Mam 191cm 100kg

nejvetsi problem mam s procitenim tricepsu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:28 pm    Předmět: Re: Procítění a napumpování svalů Odpovědět s citátem

Jestliže nedokážeš při bic. zdvihu velkou osou zapojit - procítit biceps, máš špatnou techniku a nebo zvedáš na svojí sílu malou váhu. Stoupni si zádama ke zdi, chytni činku, loktama se dotkni zdi a zkus cvičit.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel.hladik


PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 2:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

snaz se mit po celou drahu pohybu sval zatnuty a "vyzivat" se v tom, tesne pred koncem te drahy pohybu (napriklad u tricepsu, tesne pred tim nez budes mit ruce uplne propnute) zkus chvili setrvat a pak jet dal.... nerikam aby jsi nejak zkracoval drahu pohybu, ale kdyz se zactavis tesne pred tim nez uplne propnes ruce tak mi prijde ze je sval ve vetsi kontrakci nez kdyby jsi se zastavil s uplne napnutyma rukama...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 10:05 am    Předmět: Re: Procítění a napumpování svalů Odpovědět s citátem

Gumak.Ln napsal:
Ahoj

chtel jsem se zeptat jaky mate nazor na rozcviceni tedy prokrveni dane svalove partie pomoci zatnuti svalu v urcite poloze. Mam totiz takovy problem, ktery spociva v tom, ze kdyz se rozcvicuji napr. pred zdvihanim velke cinky ve stoje na biceps musim cinku v urcite poloze zastavit a jen zatinat biceps do te doby nez ho zacnu citit, protoze pokud bych s ni cvicil neprocitim biceps a tak ho ani pri cviceni samotnem nezapojim. To se tyka u vsech svalu. Poradte mi jak spravne napumpovat svaly.
Snazim se cvicit jiz nejakou dobu asi tak 2roky nejake vysledky jsem zaznamenal, ale po precteni nejakych knih o cviceni jsem si uvedomil ze ve vetsine pripadu stravenych v posilovne jsem cvicil spatne. Mam 191cm 100kg

nejvetsi problem mam s procitenim tricepsu

Také bych si tipl na špatnou techniku. Mě osobně hodně pomohl trenér který mi vysvětlil co dělám blbě.
Další věcí je rotace cviků. Máš nějaký systém v rotaci tréninků nebo neustále cvičíš to samé?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gumak.Ln


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 9:01 am    Předmět: Re: Procítění a napumpování svalů Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Gumak.Ln napsal:
Ahoj

chtel jsem se zeptat jaky mate nazor na rozcviceni tedy prokrveni dane svalove partie pomoci zatnuti svalu v urcite poloze. Mam totiz takovy problem, ktery spociva v tom, ze kdyz se rozcvicuji napr. pred zdvihanim velke cinky ve stoje na biceps musim cinku v urcite poloze zastavit a jen zatinat biceps do te doby nez ho zacnu citit, protoze pokud bych s ni cvicil neprocitim biceps a tak ho ani pri cviceni samotnem nezapojim. To se tyka u vsech svalu. Poradte mi jak spravne napumpovat svaly.
Snazim se cvicit jiz nejakou dobu asi tak 2roky nejake vysledky jsem zaznamenal, ale po precteni nejakych knih o cviceni jsem si uvedomil ze ve vetsine pripadu stravenych v posilovne jsem cvicil spatne. Mam 191cm 100kg

nejvetsi problem mam s procitenim tricepsu

Také bych si tipl na špatnou techniku. Mě osobně hodně pomohl trenér který mi vysvětlil co dělám blbě.
Další věcí je rotace cviků. Máš nějaký systém v rotaci tréninků nebo neustále cvičíš to samé?


ne žádnou rotaci cviků nemám. asi rok cvičím stejně. je pravda že na začátku tohoto tréninku jsem nějaké to kilo nabral ale pak už nic a začalo se právě vyvracet i procítěni svalů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na procítění tricepsu ti doporučím několik věcí. Například u stahování horní kladky v horní fázi, před zahájením pohybu, zatni triceps a až poté tahej. Zkus zdelšit tempo negativní fázi pohybu (klidně i až na 4 sekundy). Pozitivní fázi explozivně.

A další nejdůležitější věci je, abys neměl ruce kolmo s podlahou v horní/dolní (myšleno při propnutých rukách u některých cviků) fázi cviku. (ať už se jedná o stahování kladky nebo vleže s EZ) Tím se totiž snižuje napětí v tricepsu, jelikož to přebírají jiné svaly. Jedná se opravdu jen o lehké vychýlení toho úhlu, jelikož jak si můžeš sám zkusit, jednoručku nad hlavou udržíš skoro jak chceš dlouho, ale jednoručku lehce vychýlenou třeba o 10 cm nad hlavou už tak dlouho neudržíš. Záleží samozřejmě na konrétním cviku, ale myšlenka ti je doufám jasná.

Pro ukázku vychýlení se můžeš podívat například zde v čase 0:38 (sleduj úhel jeho paží vůči podlaze):

Na procítění bicepsu můžeš zkusit obdobné věci. (lokty dát trochu dozadu, abys nekončil spodní fázi s rukama pověšenýma k zemi) Určitě se snažit zatnout před započetím pohybu sval (mám pocit, že jsem i někde slyšel že zatnout triceps ve spodní fázi při cvičení bicepsu). A nakonec zkusit tu negativní fázi pomalejší.

Tyto rady a myšlenky jsou od známeho trenéra Charlese Poliquina a jeho cvičence Bena Pakulski. Takže né výmysly z mojí hlavy, ale věci, co se mi osvědčily.

Tady je to vychýlení alespoň trochu popsané. Cvičitelka je Flavia DelMonte, manželka Vince DelMonte (v tom videu jí tu techniku učí), který je cvičencem Bena Pakulski.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 4:21 pm    Předmět: Re: Procítění a napumpování svalů Odpovědět s citátem

Gumak.Ln napsal:

ne žádnou rotaci cviků nemám. asi rok cvičím stejně. je pravda že na začátku tohoto tréninku jsem nějaké to kilo nabral ale pak už nic a začalo se právě vyvracet i procítěni svalů

Trénink vy se měl jednou za čas obměnit. Někdo udává periodů 6 týdnů, jiný tří měsíců. Je to jedno co zvolíš, ale každopádně nesetrvávej u jedhoho. Svaly si zvyknou na to co cvičíš a už moc nerostou. Takže doporučeni je, najdi si nové cvikya zakomponuj je do tréninku. Když budeš chvíli hledat, určitě na Ronniem najdeš články o rotaci tréninků.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Procítění a napumpování svalů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: