Řítící se skála


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Řítící se skála  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Řítící se skála
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje současná suplementace:
1 g Clindamycin, hromada zázvoru, med, citron, desinfekce podlah v nemocnicích ve formě strepsils (je zajímavé, že je možné, aby produkt proti bolení v krku obsahoval substituovaný kresol). Malé balení Hagen Dasz. Odpoledne si zajdu na nějaký burger na Arrows.

Štve mě rameno a zatím vítězí rozum s tím, že bych se neměl moc hýbat, protože když vidím to počasí - vzal bych bike a vyrazil do Beskyd :o ( Dal si na Pustevnách pivo a pak dolů...škoda.

Dám ramenu týden a kdyby to nebylo lepší, protekčně se protlačím na rezonanci

...případně, pokud tam nebude mechanický odštěpek, dokonce jsem ochotný si nechat střelit do ramenního kloubu kys. hyaluronovou a další látky jako "mazivum" na nějakého půk roku.

No, aspoň že to vypadá, že v práci se blýská na lepší časy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
No jo...dalo se to čekat.


Nechtěl jsem to napsat, ale když užs to nakous, souhlasím :-)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...a já dodám - Kb ani nic jiného by tomu nepomohlo. cokoliv v a nad úrovní ramen je pro mě pasé...swingy apod ...to by byl jeden swing, řev, odhod kb a úprk na traumačku.

v úhlu 45° mám problém v ruce udržet petku s vodou...poslední řekněme dva roku. Přímo nad hlavou je to mírně lepší. Naopak mých 120 kg na bradlech ještě se zátěží, kterou jsem pomalinku zvyšoval k tomu co by mohlo odpovídat tréninkové zátěži (řekněme 60 kg) rameni nevadí. Benchpress je ovšem passé.

Mohu pomalé, rozvážné, perfektně provedené a značně vyselektované cviky, což ty které jsem zařadil v posledním týdnu do tréninku asi nejsou / (zejména deltteck).

Vyrehabilitován jsem do aleluja...vykompenzován, zacentrován - prostě únava materiálu.
Cesta vede minimalizací zátěže a zejména tréninkových pauz a spojování cviků do super a více sérií. Abych prostě neměl zbytečně sílu. + dostatečná regenerace, výživa apod.

Optimálně - necvičit vůbec.

Dost pomůže výměna matrace (v posledním roce už třetí). Od doby co ji mám se mi úžasně zlepšila záda a úplně stejně úžasně zhoršila obě ramena díky tvrdosti matrace.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejde o nástroj, ale co s ním (a především co ne)- kdysi jsem ti tu napsal podrobný návod, pamatuješ?
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

deadlift: ja som mal odpaleny chrbat a s ramenami problem kazdu chvilu, vratane 8 mesacnej rehabilitacie laveho ramena. v cervenci oslavim 5 rokov s bulinou a bez akychkolvek problemov s chrbtom a minimalnymi problemami s ramenom (obcas sa ozve, napriklad pri maratone).

a ak ti PM dal navod, tak sa ho drz, lebo presne tie cviky robim aj ja. taky armbar nemusis ist zo zaciatku vobec so zatazou, get up tiez, a pridavas len postupne. ale co ti to da, zistis az ked to zacnes robit. ked nezacnes, zostanes pri starom. ked ti to tak vyhovuje...

kazdopadne, good luck!
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
deadlift: ja som mal odpaleny chrbat a s ramenami problem kazdu chvilu, vratane 8 mesacnej rehabilitacie laveho ramena. v cervenci oslavim 5 rokov s bulinou a bez akychkolvek problemov s chrbtom a minimalnymi problemami s ramenom (obcas sa ozve, napriklad pri maratone).

a ak ti PM dal navod, tak sa ho drz, lebo presne tie cviky robim aj ja. taky armbar nemusis ist zo zaciatku vobec so zatazou, get up tiez, a pridavas len postupne. ale co ti to da, zistis az ked to zacnes robit. ked nezacnes, zostanes pri starom. ked ti to tak vyhovuje...

kazdopadne, good luck!


Pavle - mám toto:
- drily na mobilitu, bojující s artrózou - kroužení rameny, kroužení pažemi, pomalu, kontrolovaně, každý den celkem až několik set opakování dělám denně
- drily na mobilizaci hrudní páteře a streč krku - protože problém může být o patro výše neb níže. Pokud neustále sedíš, jak píšeš, tak je - na 101% krk strečuji - bolí mě ale kurevsky místo přesně tam kde mě operovali, artrozu nevystrečuješ:o)
- cviky na rehab/prehab ramen: Kettlebell svazotář, páka, Get-Up - pro ramena TOP .. .tak páka ani náhodou, Get up ani náhodou...+ nic co je jakkoliv nadhlavou ať s kb, činkou nebo úplně bez.
- důraz na tahy - horizontální přítahy, třeba na TRX, vis na hrazdě se správným "zapakováním ramen" ...hrazda není problém...to je ok, i přítahy v sedě jsou se zapákovaným ramenem, dokonce i bicepsové zdvihy...vše.
- spodní tahy - třeba deadlift, když už ho máš v nicku .... mrtvý tah nelze...ani přítahy v předklonu - jedinou variantou je podhmat a ještě EZ.


Cohen - myslíš, že vystrečuješ artrozu třetího stupně v operativně osekaném rameni s utrženou manžetou rotátoru? to je prostě mechanický problém, který opraví jen chirurgický zákrok. Nejsem úplné pako, abych to rval nějak nevhodně. třeba cviky na záda cvičím tak s 50 % maxima a ani to ne. Je to hyperstriktně, kontrolovaně, koncentrovaně a to co cvičím je to co zbylo z celého výběru cviků....těch desítek cviků co znám. Prostě torzo, ale co už.

Nemysli, že na to kašlu. Rameno mi hlídá jeden z nejlepších doktorů tady v Ostravě, rehabky u paní docentky, která je na ostravsku vyhlášená. Cvičím, protahuji, krmím výživu. Stačí ale když na biku vletím do nějaké díry a mám na týden s ramenem vystaráno. Nebo když se zapomenu a něčím hodím apod.

Prostě, tohle není žádná dysbalance, tenze...to je prostě rameno s degenerativními změnami řešitelnými totální endoprotézou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není to jenom to, co děláš správně, co neděláš, ale i to, co děláš špatně - viz tvůj tréninkový program, který jsem též kdysi tuším analyzoval. "Když jsi hluboko v jámě, přestaň kopat". Ale opakoval bych se, proto - just sayin' :-)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pavle - každý z těch cviků co cvičím mi nezpůsobuje bolest. Cvičím tak skoro tři měsíce a rameno bylo OK. Přidal jsem pro pestrost další cviky, což byla ta past v kombinaci s mojí smůlou (vydrncaný z terénu na kole, kdy to co nejvíc vadí jsou rázy, ne nějaké kilogramy na čince) + po zranění jsem nějak prapodivně citlivý na průvan - tj. klima a spocený.
Prostě kousek ke kousku se to takto blbě složilo. Vím jistě, že kdybych nechal v tréninku hradu, bradla, hyperextenze, břicho, pár kladek a jednoručky na paže-že to bude OK.

Jsou úhly kde to prostě nebude dobré nikdy - cviky nad hlavou nebo hlavou nahoru. Jsou úhly kde to naopak půjde...cokoliv podemnou nebo hlavou dolů. To rameno nemá nyní ideální tvar a hybnost. Jsou z něj osekané výrůstky a nemá tím pádem dokonalý povrch, tvar apod.

Bratr hraje extraligu házené a má stejný problém a necvičí. moje matka také. Prostě to není tak snadné jak si všichni myslí - joooo to je přeci tréninkem. Cvič podle nás (ať se jedná o kohokoliv) a bude to lepší...NEBUDE.
Já s tím takto žiju rok a půl od operace a rok a půl před ní. Tj. tři roky, kdy jsem zkusil snad vše kromě endoprotézy a kmenových buněk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Buď jak buď, držím palce, ať se to dá tak či onak do kupy.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

24.4.2015

Dnes už jsem to nevydržel a jel se trochu projet na kole cca 23 km.
Žádná velký dřina - zajel jsem si na oběd a zpět:o)

Počítám, že v pondělí budu OK. Rameno už je relativně OK. V pondělí bude jistě OK:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:

Počítám, že v pondělí budu OK. Rameno už je relativně OK. V pondělí bude jistě OK:o)


Do utery? :D

Ja s mym kolenem, ty s tvym ramenam a Judson se svyma zadama = 3 nejvic neponaucitelni blbci na tomhle foru :)
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo no:o)
Záda mám taky parádní. Čekám už jen na to koleno:o))))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Deadlift napsal:

Počítám, že v pondělí budu OK. Rameno už je relativně OK. V pondělí bude jistě OK:o)


Do utery? :D

Ja s mym kolenem, ty s tvym ramenam a Judson se svyma zadama = 3 nejvic neponaucitelni blbci na tomhle foru :)


Vezmite este dakoho do partie a budete fantastic four :)

Ty deadlifte a mozes ty vobec plavat? Resp. aspon niektory styl normalne...prsia trebars.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: so duben 25, 2015 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

NE....nemůžu nějak slušněji plavat. Uplavu třeba 200 m, ale není to úplně komfortní. Kraul je mimo, prsa blbě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Řítící se skála Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: