Svalova hmota - prsni svalstvo


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Svalova hmota - prsni svalstvo  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Svalova hmota - prsni svalstvo
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 10:34 am    Předmět: Svalova hmota - prsni svalstvo Odpovědět s citátem

Ahoj. Mel bych takovej dotaz/prosbu. Cvicim uz celkem dlouho (cca od 16 a je mi 21). Neni to tak, ze bych travil veskery cas v posilovne po dobu etch 5ti let, ale byly doby, kdy jsem tam byval casteji a naopak. Od 16-17 jsem poctive rok chodil do posilovny. Od 17 do 19 jsem delal thaibox a od 20 do dnes MMA. Mezitim obcas ta posilovna.

Muj problem je v tom, ze nejsem schopen nabrat svalovou hmotu do prsou. Uz kdyz mi bylo 16/17, tak jsem zvedal na bench 115kg pri me vaze 65kg. Na jednoruckach to byvalo neco pres 30kg. Aktualne mam 73kg, merim 173cm.

Je tu nekdo, kdo by byl schopen/ochoten mi poradit, jaky cviky a jak casto delat, abych zlepsil objem v casti prsou? Byl bych rad i za jakykoliv navrh suplementu, ci navrh jidelnicku.

Jako doplnek uvedu, ze jsem na vysoke skole (presneji vojenske v Brne), kde musim byt v podstate jako v praci, coz znamena, ze jidelnicek by byl narusenej zejmena v casti obeda.

postimage.org/image/59jne63w5/ (zde adresa s aktualnim stavem) - Bohuzel nemam jeste dostatek prispevku na vlozeni odkazu :)

Dekuji za jakoukoliv odezvu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím benchem se mi zdá, že jsi to trochu přehnal.. Jestli ale píšeš pravdu, tak to klobouk dolů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pisu pravdu. Mel jsem na svuj vek a vahu obrovskou silu. Prave proto jsem zacal delat thaibox v te dobe. Mam tu i par fotech z mych 16/17, kde je videt, jak jsem vypadal. Vazne me tohle trapi, protoze mi hodne lidi chvali postavu, ale jakmile ukazu kozy, tak jsem pro smich :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 11:18 am    Předmět: Re: Svalova hmota - prsni svalstvo Odpovědět s citátem

Mrsina napsal:
Ahoj. Mel bych takovej dotaz/prosbu. Cvicim uz celkem dlouho (cca od 16 a je mi 21). Neni to tak, ze bych travil veskery cas v posilovne po dobu etch 5ti let, ale byly doby, kdy jsem tam byval casteji a naopak. Od 16-17 jsem poctive rok chodil do posilovny. Od 17 do 19 jsem delal thaibox a od 20 do dnes MMA. Mezitim obcas ta posilovna.

Muj problem je v tom, ze nejsem schopen nabrat svalovou hmotu do prsou. Uz kdyz mi bylo 16/17, tak jsem zvedal na bench 115kg pri me vaze 65kg. Na jednoruckach to byvalo neco pres 30kg. Aktualne mam 73kg, merim 173cm.

Je tu nekdo, kdo by byl schopen/ochoten mi poradit, jaky cviky a jak casto delat, abych zlepsil objem v casti prsou? Byl bych rad i za jakykoliv navrh suplementu, ci navrh jidelnicku.

Jako doplnek uvedu, ze jsem na vysoke skole (presneji vojenske v Brne), kde musim byt v podstate jako v praci, coz znamena, ze jidelnicek by byl narusenej zejmena v casti obeda.

postimage.org/image/59jne63w5/ (zde adresa s aktualnim stavem) - Bohuzel nemam jeste dostatek prispevku na vlozeni odkazu :)

Dekuji za jakoukoliv odezvu.

V tomto ohledu ti suplementy či jídelníček nepomohou.
Můj osobní názor je, že máš mizernou techniku cviků, tudíž cviky taháš vším jen ne prsama.
Dokázal jsi při cvičení prsa procítit a nebo tě bolelo vše okolo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Procituju casto kazdou partii, kterou cvicim. Mozna mas pravdu, ze mam spatnou techniku, ale vzdy me boli prsni svalstvo. Nekdy min, nekdy vic. A samozrejme, ze me boli i jine casti tela, pri cviceni techto cviku. Vzdy se u kazdeho cviku zapoji i jinej sval (biceps, ramena, triceps).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me zkusenosti ma kazdy kdo cvici nejake dominatnejsi partie, ktere rostou primarne a pak partie, ktere se spatnyma dispozicema nerostou nebo rostou mnohem pomaleji. Ti stastnejsi pak maji vyvazeny rozvoj, zbytek se muze snazit jak chce, ale je pravdepodobny ze ten nepomer nedozenou. Viz lytka, trapezy, bicepsy, kozy (Cizo by mohl vypravet). Takze pokud zvedas takove vahy a nemas problemy s procitenim, stridas cviky a ostatni partie rostou, tak byt tebou se s tim smirim :) Pomalu nabirej dal svaly a kozy porostou sekundarne taky. Jeste muzes zkusit si najmout nejakeho uznavaneho trenera, ktery by na tebe zkusil nejake specificke pristupy napsane primo pro tebe.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem slyset nechtel, ale budiz. Dekuju za reakci :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

-zda se,ze ti pri benchi zabiraji prevazne ramena a tricepsy..
takze bych zkusil zmenit sklon lavice, zaradit neco s jednoruckama, lokty treba drzel dal od tela,zmenil sirku uchopu, cinku pokladal bliz ke krku..apod.. a na konci jeste nejaky izolovany cviky ciste na kozy.. (peckdeck,rozpazovani..)
-jinak jak psali ostatni, je to partie,ktera zaostava, takze asi budou vzdycky mensi, kdyz naberes na 90kg, tak budou vypadat o neco lip..
-tem 115kg bych i veril, neni to zase tak moc..
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne


Naposledy upravil ChickenEater dne ne květen 06, 2012 12:05 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co kouba? Benchoval 200kg RAW a hrudník jak Arnold neměl. :) Jsou svaly s jejichž růst nějak výrazně neovlivníme.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ještě jedno řešení:


_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ChickenEater napsal:

-tem 115kg bych i veril, neni to zase tak moc..


http://www.worldpowerliftingcongress.com/Records/RAW%20WPC%20BENCH%20RECORDS.htm

snad si to tam najdeš sám :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ChickenEater napsal:
-zda se,ze ti pri benchi zabiraji prevazne ramena a tricepsy..
takze bych zkusil zmenit sklon lavice, zaradit neco s jednoruckama, lokty treba drzel dal od tela,zmenil sirku uchopu, cinku pokladal bliz ke krku..apod.. a na konci jeste nejaky izolovany cviky ciste na kozy.. (peckdeck,rozpazovani..)
-jinak jak psali ostatni, je to partie,ktera zaostava, takze asi budou vzdycky mensi, kdyz naberes na 90kg, tak budou vypadat o neco lip..
-tem 115kg bych i veril, neni to zase tak moc..


Diky, aspon takova rada mi pomohla. Zkusim to 2 mesice drit jen na kozy. Pokud se neukazi vysledky, tak se na to vykaslu :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrsina napsal:
ChickenEater napsal:
-zda se,ze ti pri benchi zabiraji prevazne ramena a tricepsy..
takze bych zkusil zmenit sklon lavice, zaradit neco s jednoruckama, lokty treba drzel dal od tela,zmenil sirku uchopu, cinku pokladal bliz ke krku..apod.. a na konci jeste nejaky izolovany cviky ciste na kozy.. (peckdeck,rozpazovani..)
-jinak jak psali ostatni, je to partie,ktera zaostava, takze asi budou vzdycky mensi, kdyz naberes na 90kg, tak budou vypadat o neco lip..
-tem 115kg bych i veril, neni to zase tak moc..


Diky, aspon takova rada mi pomohla. Zkusim to 2 mesice drit jen na kozy. Pokud se neukazi vysledky, tak se na to vykaslu :))

zase bych to nepřeháněl..2x týdně (popř. max 3x s nějakou variací intenzity a objemu) maximálně 8-12 sérií na hrudník v součtu na tréning (součet počtu pracovních serii u všech cviků).. víc by bylo asi kontraproduktivní.. důležitej je rozvoj celýho těla..
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
zase bych to nepřeháněl..2x týdně (popř. max 3x s nějakou variací intenzity a objemu) maximálně 8-12 sérií na hrudník v součtu na tréning (součet počtu pracovních serii u všech cviků).. víc by bylo asi kontraproduktivní.. důležitej je rozvoj celýho těla..


Ale pocitam, ze mam jet maximalku... Ja, jakozto zapasnik, tak potrebuju poradne sval protahnout. Proto nevim, jak dat dohromady maximalku a poradne protahnuti, aniz bych "presahl" Tvou doporocenou hodnotu serii. :/ Nejvic se totiz protahuju tim, ze jedu pyramidovite nahoru s vahama..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poradne protazeni svalu? Co to je za pojem? Na protazeni je prece urcenej strecink po treninku...
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Svalova hmota - prsni svalstvo Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: