Pst - Tréninkový log dobře zvedat a možná i vypadat


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pst - Tréninkový log dobře zvedat a možná i vypadat  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Pst - Tréninkový log dobře zvedat a možná i vypadat
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PetrPst


PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2020 9:47 am    Předmět: Pst - Tréninkový log dobře zvedat a možná i vypadat Odpovědět s citátem

Zdarec, založil jsem si teď tady profil a budu si tu házet svoje tréninkové záznamy. Už mě to nebaví zapisovat na papír zaprvé škrábu za druhé je to nepřehledné a nebaví mě vypisovat nějaké poznatky a pocity takže si to povedu tady.

Asi něco málo o mě nebo je to zvykem. Cvičím aktuálně 4.5 roku baví mě trénovat silově, ale nebojím se ani nějaké slušnějšího kardia nebo cvičení na opakování. Je mi 26 čerstvých. A bydlím v Jihlavě.

Silové výkony:
Zadní dřep 220kg
Přední dřep 180kg
Benchpress 150kg
Mrtvý tah 250kg
Sumo mrtvý tah 240kg - ale sumo nikoho nezajímá a mě už taky ne mám ho teď jako doplněk
Pushpress 120kg
Biceps s oporou zad 70kg - je to teď moderní tak jsem to taky zkusil - ale cíle v tomhle cviku nemám

Vše při 97-99kg s vyjímkou zadního dřepu, který je 2 roky zpět při 105kg aktuálně mám dřep 210 při těch 97-99kg.

Takže výkony nic moc, cíle je zvednout nemám. Mým cílem za tu dobu je, aby mě cvičení bavilo. Takže jestli mi jebne a začnou mě bavit série po 50 opakováních. Tak pojedu série po 50 opakování. Mám to už tak nějak na sobě otestované měl jsem cíle, zesílit. Zesílíl jsem. Zhubnout zhubl jsem, ale vždycky po splnění cíle jsem ztratil motivaci. Ale poslední rok a půl mě trénink extrémně baví a baví mě jen ten samotný trénink. Strava a věci kolem toho je pro mě vedlejší kolej, ale není to tak, že bych na to úplně sral.

V práci dělám dlouhé a krátké týdny. Takže víceméně cvičím vždy o volnu trénink A,B Ačko jsou nohy + záda s tím, že dle určitého aktuálního cíle se zaměřuji víc buď na dřep nebo mrtvoly. Vlastně když se nad tím zamyslím tak já nohy necvičím jako klasický legday. Ale jezdím jen zadní a přední dřepy a teď poslední měsíc jsem přidal i legpress. a Bčko je hrudník ramena + ruce. Práci bych měl do konce října změnit a mohl bych konečně cvičit ideálněji podle mých představ.

A rovnou bych to mohl zpečetit včerejším zápisem tréninkové jednotky. Rozcvičování a tyhle věci kolem zapisovat nebudu. Zaprvé proto, že už se tolik nerozcvičuji jako dřív a za druhé proto, že to nikoho nezajímá. Jinak zde budu zapisovat tak nějak víceméně veškeré pohybové aktivity krom masturbace atd.

Trénink Záda + Nohy 19.8
Ráno chůze 11km se psem. Docela fajn, trošku jsem se opálil

Večer fitko
Mrtvý tah
3x70kg
3x120kg
1x170kg
1x190kg
5x210kg víceméně PR, ale nepřikládám tomu žádnou váhu, většinu života jsem cokoliv nad 200kg nejel víc jak 2 opakování.
8x3x 170 bez pásku pauzy 60-90 sekund.

Aktuálně jedu vždy 1 vrcholovou váhu na maximální počet opakování a objem práce udělám v rozmezí 70-80% maxima s krátkými pauzami ale s váhou co mě neodpálí

Lehké dřepy
5x 70kg
3x100kg
6x3 120kg
10x100kg

Hodně lehké což jsem očekával těch dřepů se 100vkou jsem mohl udělat v klidu 20, ale no nechtělo se mi klasicky. Takže víceméně jen lehce do dynamiky dřepy, aby se neřeklo a na boso jinak jezdím v zápasnických botech.

Přítah jednoručky (koleno na lavičce záda ve vodorovné poloze) nerad je cvičím ze šikma opřený o jednoručky a víc vzpřímený, zbytečně bere trapéz)
8x 40kg
3x8 50kg

Docela dobrý, maličko blbnul úchop, ale na jednoručkách se mi stejně blbě motají trhačky a pro magnézko se mi nechtělo do šatny.

Přítah jednoruček v předklonu (cílení na mezilopatkové)
12x 25kg
3x12 30kg

Hned po Pendlay rows můj nejoblíbenější přítahový cvik odjedeš to rychle zatížíš obě ruce žádný zdržování jedu to cca vodorovně s podlahou

Přítah velké čínky v předklonu
2x20x 70kg
Už zlobil úchop, ale dal jsem to jen takovou závěrečnou lehkou pumpu

Kardio rotoped 15 minut
Víceméně rehabilitačně pro kolena, vždycky mi tenhle pohyb výborně fungoval a ulevoval od tlaku.

Celkový čas 1h40m

Celkem hodně dobrý trénink mrtvoly teď jedu jen jednou za 14 dnů, proto si je vždycky užívám a na tenhle trénink se těším nejvíc. Dřepy po těch mrtvolách nebyli 2-3 pracovní série moc pohodlné a závěrečná pumpa slušná.

Kroky za ten den 27 tisíc
Pro mě absolutně nedůležitý údaj, ale když už jsem si koupil krokoměr tak mě baví se překonávat a snažit se něco málo ušlapat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2020 10:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Filozofia prístupu k tréningu i výkony budú zaujímavé, hádam teda vydržíš.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2020 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Filozofie je podle mě u všech lidí dost podobná prostě makat, snažit se něco odjet pořádně nějaký cvik tě baví víc nějaký méně. Protože já osobně neznám moc cvičenců co umí jet lehce.. to už je spíš ukázka toho, že si profík, že umíš dát lehký trénink, protože víš, že je to taky potřeba a hlavně taky.. to co naturálně uregeneruješ skrz svaly tak s tím se cns popere lépe než někomu na látkách. Ale to asi tady kde jsou lidi celkem vzdělaný sdělovat nemusím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2020 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Hrudník, Ramena a Ruce 20.8.
Ráno 4km chůze se psem. Dostal jsem na hlídání psa od kámoše venčím ho už třetí týden a 5 kilo dole a to teď jím víc sladkého než obvykle. Tak snad se nezakulatím až ho na konci srpna odevzdám zpátky.

Večer trénink
Pushpress
3x40kg
3x70kg
5x3 95kg

Když odjedu vždycky dost přítahových cviků den před tréninkem hrudníku a ramen tak to stojí většinou za nic ramena už maličko unavené při rozcvičování, ale 95 lítalo lehce.

Tlaky jednoruček v leže
8x 40kg
7x 50kg
4x 55kg

Buď je to pushpressem před, ale dneska jednoručky vůbec nešli ač je pravda, že jsem teď ohledně tlaků zhruba 10 kilo pod svým maximem, takže se není čemu divit

Benchpress na úzko na špalek 10cm
3x80kg
3x120kg
2x140kg
6x120kg

Po delší době jsem to dal do tréninku, dlouhou dobu jsem neměl sparinga, takže tyhle cviky kdy potřebuješ někoho kdo ti podrží špalek jsem moc nejezdil. Jinak třetí a poslední tlakový cvik v trénink optimálně, abych se neuvařil v tréninku 2 tlakové cviky do plných a max 3 do dynamiky. Po jednoručkách a pressu jsem měl už slušně odvařené ramena, ale naštěstí se v tomhle rozsahu zapojují minimálně.

PeckDeck
3x20 - nějaké cihličky
Klasika pumpa bez většího významu v tréninku

Facepulls
4x12 50kg
Většinou když jedu jako primární tlak, tlak nad hlavu tak cvičím pak pouze zadní delty a boky ignoruji. Díky tréninku zadních delt i toho, že začínám tréninkové jednotky zádama si myslím, že mi ramena drží a nikdy s nimi jsem neměl problémy.

Rozpažování v předklonu na zadní delty
2x15 15kg
Druhá série už celkem ztěžkla

Biceps super série Kladiva + Z osa + jednoručky s vytáčením
2x 10+10+10 20kg kladiva, 40kg z osa a 12kg s vytáčením
Hodně slušná pumpa ruce jsem dneska chtěl dát lehce a rychle tak jsem to takhle napumpoval v supersetu

Triceps kladka
12x 40kg
Shazovaná série 15x 50,35,25
Triceps už byl celkem napálený z těch 3 tlakových cviků tak jen takhle lehce na kladce.

Trénink celkem dobrý, dobře napumpovaný ač si na to úplně nepotrpím. Pushpressy cvičím vždycky v určitém období většinou přes léto a jak se blíží září/říjen tak absolutně zapomenu, že nějaký takový cvik existuje. No a včera jsem zapomněl dát břicho, tak jsem ho chtěl dát dneska... a zase jsem zapomněl.

Kroků 16 tisíc, jak říkám nedůležitý údaj, ale evidence musí být.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2020 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec tak další záznam dnešního tréninku. Nejprve krátká předmluva. Deset dnů zpátky jsem trošku agresivněji seskočil ze shybů a špatně dopadl na klenbu. Víceméně to bolelo jen v ten moment nic hrozného. Ve středu jak jsem jel ty série na boso se tam nejspíš něco mírně zablokovalo/přeskočilo a ve čtvrtek už to blbo při chůzi a o víkendu v těžkých botech jsem tomu tolik neulevil. To už je taková klasika, když chytám formu tak se většinou něco málo pokazí vedle. Každopádně dneska trénink dřepů a paradoxně dřepovat jsem mohl úplně bez bolesti, ale cesta se napít byla maličko nepříjemná.

Pondělí Nohy + Záda 24.8.
Zadní Dřep
S pauzou dole
5x 70kg
1x100kg
1x120kg
1x140kg
1x160kg pásek
4x5 170kg už bez pauzy
1x180 s pauzou dole

Zde: Druhá série pětek https://www.instagram.com/p/CERx96rjRih/

Dřepy celkem lehké dynamické jak jsem psal už nahoře horší byla cesta na napití. Pásek utáhnut jen tak z lehka, aby se neřeklo. Jinak no koupil jsem před měsícem SBD neopreny a paradoxně od spoda to střílelo, ale když jsem šel maximální výkon tak mi to nic nepřidalo, ale naopak mi to 10 kilo ubralo (asi jako jedinému člověku na světě). Víceméně je to dřep, ale technicky maličko odlišný. Tak před měsícem jsem najel na vysoko objemový trénink na 8-10 opakování v sérii speciálně proto, abych si zafixoval ten pohyb v SBDčkách teď aktuálně jedu 5ky a vypadá to, že už to celkem pomáhá, ale efektivnější jsou určitě u sérií na více opakování, protože šetří energii na závěr jen 1 těžší série, abych nějak nezapomněl, chtěl jsem 185, ale někdo si vzal jediné 2.5ky ve fitku a mě se nechtělo čekat.

Sumo mrtvý tah
3x 70kg
1x 110kg
1x 150kg
1x180kg
1x200kg pásek
1x220kg
4x200kg - 50 vytrhaných chlupů na stehnech

Sumo je teplý a zbytečný cvik jak všichni víme, pokud samozřejmě nezávodíte v trojboji a nemáte na něm o x kilo víc jak na klasice. Myslím si, že vzhledem k tomu, že jsem sumo trénoval maximálně 5x do roka a mám na něj o 10kg méně než na klasiku (ale s trhačkama) tak tam evidetně ten potenciál je vyšší než pro klasiku, ale co mluví negativně pro sumo je, že za prvé se mi maličko bez trhaček otvírají ruce o stehna a né vždy mi to sedne a že po dřepech ta výkonnost na něm je o dost horší jak na klasice otázka je co by udělala "pauza" mezitím kdybych například jel benche, ale ten úchop by u těžších vah mohl být klíčový k tomu, proč zůstat u klasiky mám krátké prsty takže zámek je pro mě nereálný. Nicméně na rozvoj skutečné síly a svalů je klasika král a sumo osobně jsem do tréninku zařadil na dojetí nohou + je to podobný pohybový vzorec jako mrtvola a jelikož tahám jen jednou za 14 dnů aktuálně tak to ocením a možná mi to i něco do výkonu přidá aniž by to unavilo CNS.

Shyby
5x bw
8x, 6x,6x, 5x,5x Bw+ 10kg

První sérii jsem celkem napálil 8 opáček mě překvapilo zvlášt když 2 měsíce do zadu kdy jsem byl kulatější jsem sotva udělal šest shybů s vlastní váhou. (PRko mám 20, ale to bylo před 20 kily) zbytek ztěžkl, ale latissimy jsem cítil super.

T-Bar row na široko
8x 25kg
5x 45kg
5x 65kg
Pak shazovaná série
5x 80kg, 5x 65kg, 8x 45kg

Dobrej cvik na široko jsem z toho záda cítil výborně, madlo jsem zapíchl cca 25cm od závaží, takže pocitově bych tu finální 5ku s 80kg přirovnal tak ke 130-140kg na pendlay rows. Pumpa super

Přítah horní kladky
2x12x 50kg

Hezky pomaličku kontrolovaně závěrečná pumpa zad, předloktí oddělaný ruce, celkem taky.

Zvedání noh ve visu pauzy 15 sekund
4x10

Čtvrtá série už jako slušně pálila, vlastně nezvedám natažené nohy, ale jen pokrčuji kolena, dole to zbrzdím a znova, ideální protažení po dřepech a kompenzační cvik.

Super trénink jeden z těch lepších, aktuálně jak mě baví dřepy tak si je celkem užívám. Sumo takový o ničem, ale finální pumpa zad byla výborná. Trénink mě pěkně unavil a namotivoval a zítra už se těším na benche, u toho se leží.

Ohledně kroků pátek 13500, sobota 11800, neděle 14000, dnešek 10500.


Naposledy upravil PetrPst dne pá srpen 28, 2020 10:04 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2020 8:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Hrudník, ramena a ruce 25.8.

Ráno jsem se probudil celkem rozsekanej, teda nohy neřeším, ale ruce konkrétně biceps docela odvařenej, což se pak projevilo na stabilitě maličko při benchi a tlakách.

Benchpress se stopkou
5x60kg
3x80kg
1x100kg
1x110kg
5x5 120kg

5 opakování se stopkou je pro mě osobně na hranici, jsem paradoxně silnější na benchi když zastopuji, ale platí to zhruba pro 1-3 opakování u těch 5tek je to 50 na 50 někdy to sedne lépe jindy hůře. Dneska první dvě série lehké zastopované třetí mi nevyšla tam jsem čtvrté a páté opakování jel bez stopek, čtvrtá série jsem 5 opáčko maličko zatrampolínoval a poslední zase se stopky. Jinak jezdím je osobně ty benche i přes dlouhé ruce víc na úzko sedí mi to mnohem lépe a cítím se silnější. Kdysi jsem jezdil bench jenom na úzko (na začátku vroubkování, ale co jsem přidal do tréninku tlaky jednoruček tak jsem každou ruku cca o 5 cm posunul a sedí mi to lépe. Možná za rok za dva to ještě maličko rozšířím.

https://www.instagram.com/p/CEUfCsrjzQL/

Šikmé tlaky jednoruček
6x 20kg
4x6x 45kg

První dvě série se mi tam furt někdo motal, příště se naseru a normálně to na ty lidi co se ti motají kolem rukou zahodím. Třetí se nikdo nemotal, takže žádná rozhozená koncentrace a byla jak papír. Na čtvrtou jsem valil po krátké pauze a první 2 opáčka jsem moc netrefil takže byla celkem na krev. Jednoručky jedu teda s maximálním rozsahem co mě to pustí, dneska jsem byl svědkem 10cm pokrčování loktů s dopomocí, ale co ať si každý trénuje jak chce.

Kliky na bradlech
2x10 BW
20x BW

První dvě série pomalu procítěně, je to asi lepší než dát peckdeck nebo nějakou cihličkovou blbost. Třetí jsem jel na max opáček a od 20 jsem se na to už tak nějak vysralo. Jinak PR mám na tenhle cvik 50 opakování s vlastní vahou, ale nemám nějak cíle to překonávat.

Upažování ve stoje s jednoručkama
10x 10kg
10x 15kg
10x 20kg

Dneska lehce jen pro ten pocit

Zapažování v předklonu s jednoručkama
15x 15kg
2x12x 17.5kg

Nic víc nic míň, pohoda cvik mám rád cvičení zadních delt

Biceps Z osa
8x 40kg
shazovaná série
4x80kg, 6x 60kg, 6x50kg, 10x 40kg

No, ruce jsem měl na sračku tak říkám hodím jen jeden cvik a jebu a mrsknu nějakou shazovanou tak jsem se rozcvičil na 40 naházel tam kotoučky, došli 5ky tak říkám jebat mrsknu na závěr 10ky koukám a je tam 80 no občas s 80kg s cheatingem biceps cvičím, technicky to asi není nic na pohled extra, ale jedu pomalou negativní fázi respektive jí brzdím (trošku jak to jezdí Petráš) jestli z toho biceps roste ? Myslím si, že tolik ne cítím ho lépe třeba v sedě na šikmé lavičce atd, ale osobně mě baví tak nějak váhy na všem, takže to mám spíš pro zábavu.

Tricepsové extenze za hlavou s jednoručkou ve stoje
10x20kg
10x30kg
shazovaná série
10x40kg 5x30kg, 12x 20kg

Chtěl jsem dát předtím kladku na zahřátí, ale moc se mi už nechtělo trajdat po fitku tak jsem odjel triceps takhle na hned. Já osobně s těmi lokty nějak problém nemám, ale cvičit triceps nějak tvrději krom dotlaků, tlaků na úzko a kliků mezi lavičkami atd dělat nemůžu. Klasické francouzské tlaky mi moc nesedí ať už s jednoručkami nebo s ezetou a vždy mě z toho tahají úpony víc než triceps.

Trénink teda těžkej jak debil, myslel jsem si, jak to bude pohoda, že si lehnu odpočinu, ale slušně náručný, kvůli těm unaveným bicepsům to bylo takový prazvláštní, ale ve výsledku dobrý.

Kroky 11500
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2020 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Nohy + Záda 28.8.

Ještě včera mě boleli pekelně nohy z toho pondělí. Trošku jsem si poležel v ledové vaně a ráno jsem se probudil unavenej, ale celkem čilej. Ale u mě nic neobvyklého, že chodím na trénink nohou ještě se svalovkou z předchozího tréninku.

Dřep
2x3 70kg
1x110kg
1x140kg
1x160kg pásek - přípravná série
3x6 170kg Jakoby PR se 170 jsem na opáčka nejvíc odjel 7x5, když jsem jel smolova šestky jsem nikdy nešel
1x190kg

První 6ka https://www.instagram.com/p/CEcVEEqjJA0/

Dřepy jsou strašně o hlavě a já jí měl dneska nějakou poloviční. První série byla strašně v pohodě, druhá ušla, šel jsem na třetí nějak mi nesedlo první opáčko, druhé taky ne.. ale nakonec jich šest padlo jenom tam nebyla ta počáteční rychlost a samotná série si myslím, že trvala 2x tolik co ta první. V plánu jsem měl 4x6.. bohužel jsem po tom 6 vydřeném opáčku byl tak rozklepanej, že jsem si poprvé za život řekl, že já kokot nepoužívám sparinga na to, aby mi pomohl donést čínku do stojanu by se mi sakra dneska hodil. Takže jsem strategicky ustoupil a 4 sérii jsem nešel. Pak jednička se 190 celkem jako papír. Řekl bych, že na dřepech začínám celkem chytat formu tak snad to vydrží.

Legpress
8x 150kg
8x 240kg
8x 260kg
4x8 200kg s pauzou 1 sekundu v dolní fázi

Ve fitku máme výborný legpress jediný, který mi kdy sedl, nejezdí čurácky po těch pístnicích, ale víceméně obloukově kopíruje pohyb dřepu (je to stroj od technogymu) Každopádně můj nejhorší trénink legpressu vůbec. Před 14 dny jsem v klidu jel 6x10 s 250 s 2 minutovými pauzami dneska bylo na plánu 270-280 pro 6x8. První 8mička s 240kg měla být přípravná, ale neměl jsem nějak ideální pozici nohou a mírně mě tahala pravá kyčle. Tak jsem zkusil ještě jinou přípravnou s 260 a stejný problém. Tak jsem sundal na 200, že pojedu s pauzama pro dynamiku, stejně legpress jezdím jen jako asistenci ke dřepu. No tam už jsem chytil pozici nohou výborně a nic nebolelo, uvažoval jsem, že přidám na těch 300, ale nechtělo sem i tahat s kotoučema. Každopádně ty váhy na legpress dávám zatraceně mizerný i kluci co dřepují 130-150 odjedou stejný váhy a opáčka na legpressu jak já. Ale jelikož mi jde o sílu kompletních nohou včetně prdele tak jezdím ty legpressy relativně dost hluboko.

Pendlay Rows
5x70kg
3x110kg
3x130kg
5x 150kg pásek
6.5x150kg pásek
6x130 - s pauzou nahoře

https://www.instagram.com/p/CEceqHLD4SF/

No plán byl vyjet do 150 a dát tam maximální počet opáček první série se 150 byla striktní, ale chtěl jsem to natočit jen se mi nějak sesral telefon. Tak jsem se maličko nasral a jel tam drobný cheating a v tempu. Ale šlo to pěkně můj nejoblíbenější cvik po mrtvole a cvik co mě naučil udržet rovné záda po celou dobu tahu. Ale závěrečná série s pauzama bez pásku byla fakt něco, tenhle cvik fakt miluji.

Shyby neutrálním úchopem
5x BW
5x BW+10kg
5x BW+20kg
3x BW+30kg
12x BW striktně negativní fázi explozivně pozitivní do kompletního protažení

Dlouho jsem neodjel tak pěkně shyby jako dneska závěrečná série padla jak prdel na hrnec

ABS kolečko
3x10

Přítahy kolen ve visu
2x12

K břichu tomu asi nemám moc co víc říct taková normálka. Snad jen, že jsem necítil předloktí jak jsem odvařil úchop.


Celkově trénink nohy dobrý, ale napíču. Záda super v podstatě lehce dneska jen 2 přítahové cviky. Dobrý to bylo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2020 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Hrudník,Ramena, Ruce 29.8. 2020

Původně měl být trénink odpoledne, ale nějak se to nesešlo tak jsem šel cvičit dopoledne což mám rozhodně raději. Bohužel okno od jídla tam bylo maličko delší což se pak projevilo v závěru tréninku.

Šikmý Benchpress
5x40kg
5x60kg
3x80kg
1x100kg
5x5 110kg

Šikmé benche hodně lehké, docela to sedlo nejlehčí byla druhá a třetí série, protože jsem měl podavače. Normálně si Bench klasický raději podám sám, ale u toho šikmého je to celkem nepraktické. Oproti klasice ho jezdím i dost na široko.

Kliky na bradlech
3x BW
3x BW+20kg
4x6 BW + 40kg

Bradla dneska no napiču, houpalo se mi závaží na řetězu jak pytel černocha, takže pocitově takový nic moc. Ale jel jsem to hodně do předklonu kozy na sračku.

Tlaky jednoruček na ramena v sedě
2x5 10kg
6x 25kg
6x 35kg
7x 35kg
6x 35kg

Tlak nad hlavu by stejně z praktického hlediska měl být primárním tlakem, protože spíš něco budeš zvedat nad hlavu než odtlačovat. Proto většinou začínám pushpressem, když se v ten den zaměřuji na ramena, protože trvá déle než si to sedne. Proto ty 2 lehké série na začátku, které upřímně byli horší jak ty 3 sérky s 35ti. Dneska bez sparinga první nahození docela dobrý, ale vytlačení prvního opáčka nesedla od 4 opakování jsem to chtěl zahodit, ale dojel jsem 6ku. 2 série naprd nahození, ale první vytlačení v pohodě a padlo 7.. třetí super nahození, super první opakování šest jsem tam nasekal v tempu, ale pak jsem se na to vysral..

Zapažování + upažování supersérie
2x15 15kg

2 série na každý cvik 15 opáček s 15kg solidní super

Nějaký stroj na zadní ramena
3 série x nějaký počet opakování + nějaká váha

3 série vyloženě pocitově s podržením na ty zadní delty, snažil jsem se vytočit maximálně lokty ven zadní delty úplně na sračku.

Biceps jednoručky s vytáčením
2x10 15kg

Jel jsem to naráz, nebaví mě to jet jedna a jedna

Biceps kladiva
2x12 20kg

Dost lehký, mohl jsem jít větší váhu, ale snažil jsem se zpomalit provedení.

Biceps v leže na šikmé lavičce bez vytáčení
2x10x 10kg

Celej biceps jsem odjel za hrozně krátký čas a tyhle 2 lehké série teda pálili jak čert.

Triceps kladka
12x 25kg
3x12x 50kg

Nic extra mě na ten triceps baví fakt jen těžký bradla s hlavou v záklonu vzpřímenej, úzký bench a těžký kliky mezi lavičkami. Ono to jsou taky jediný cviky kde mě netahá pravý loket (vzpomínka na zaměstnání 3 roky kdy jsem s tou pravou rukou furt něco pozvedával, práce by měla být fakt postavená mimo zákon, lidi se tam akorát dojebou), ale pumpa slušná.

Triceps tlaky od těla s jednoručkama + kickbacky
2x 12x 10kg + 20x 5kg

Abych ten cvik popsal lehnu si s jednoručkama zvednu jednoručky lokty vytočím ven a pouštím jednoručku jakoby na hrudník. Je to stejný princip jako francouze, jen to tlačíš ven a zabírají jiné hlavy. Potom Kickbacky.. já blbec sáhl po 5kilovce a u 15 opakování jsem si uvědomil, že jsem měl jít o maličko větší váhu tak jsem to zaokrouhlil na 20tce a hotovo.

Kardio schody
60 pater 15 minut
chtěl jsem 100 pater, ale už od bicáku jsem dostal hlad jak debil tak jsem se na to vykašlal. Jinak u nás na tom je 18 schodů 1 patro. Takže docela dobrý.

Trénink dobrej řídit pak auto byl celkem problém ruce oddělané.

Doufám, že zítra bude hezky, už jsem odevzdal psa a rád bych jel na brusle, když bude počasí naprd tak dám nějaký dynamický trénink ve fitku asi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: st září 02, 2020 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Záda, Nohy 2.9.

No, když to vezmu zpětně jak to dneska stálo za hovno. Tak jsem měl jít cvičit v neděli, kdy jsem se cítil plný energie, bylo teplo. Motivace a všechno. Od pondělí nálada o ničem a ve středu jsem se ještě probudil rozlámanej a nevyspanej a vlastně nazvedal velký kulový, ale nějak si to okecat musím.

Mrtvý tah
5x70kg
2x110kg
2x140kg
2x170kg
1x190kg pásek
1x210kg
2x2x 220kg
5x3x 180kg pomalá negativní fáze pauzy minutu

Rozcvičování šlo celkem v pohodě. Minulý trénink jsem dal lehkých 5x210 s rezervou tak jsem měl v hlavě, že se hecnu a napálím těžkou 5ku s 220 a když budu jo ultra heclej tak dám šest.. no to se střetlo s realitou a já dal těžkou 2ku a na třetí už nešel. Tak jsem dal ještě jednu sérii. Pak jsem byl zjebanej za používání zarážek (leží u mrtvol od té doby co do toho fitka chodím, nevěděl jsem, že se ty plastové tím ničí používám je jen když jdu věci na opáčka) a ještě za odhazování mrtvol, že na silový trénink mám změnit fitko (platforma tam je, ale pod náma je Billa, takže jim tam asi padá omítka. No rázem má docela nahovno nálada umocněná špatným výkonem na mrtvole a doražené tím jebungem, kdy jsem zbytek tréninku přemýšlel jestli si nemám koupit osu + závaží a cvičit mrtvoly u sebe v garáži byla totálně v hajzlu. Ale co cvičím tam rok a půl, takže to beru jen jako nějakou špatnou konstalaci hvězd a třeba jen majitel neměl taky náladu. Nebylo by to poprvé co jsem z fitka odcházel kvůli mrtvolám. (Furt je varianta si je speciálně jezdit odtrénovat jinam)

Dřepy
3x 70kg
3x 110kg
5x3 130kg
10x 110kg

Vše lehce, vše bez pásku první 3ka se 110 a se 130 mi moc neseděla po těch mrtvolách. Pak už dobrý občas udělaná pauza dole, dlouhá negativní fáze celkem fajn.

Přítah jednoruček v předklonu
8x 25kg
8x 35kg
2x8x 40kg

všechno lehké hezky oběma rukama, abych se nezdržoval

přítah horní kladky s dlouhou negativní fází
2x10 55kg

Chtěl jsem dát ještě nějakou variantu přítahu s volnou váhou, ale jo nechtělo se mi.

Přítahy kolen ve visu
3x10

pocitově, já tomu břichu moc nedám

No a konec tréninku, chtěl jsem dát schody, že bych máknul na kardiu, když zbytek nešel, ale byly obsazené a druhé tam teď nejsou (a asi ani už nebudou). Trénink to nebyl úplně špatný pocitově, ale nasranej jsem ještě teď asi změním zaměřením a dám se na ultra pumpování na strojích do mrtva.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: čt září 03, 2020 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink 3.9 Ramena, Hrudník, Ruce

Naváženo o necelé 2kg méně než minulý týden. Vysadil jsem veškeré rychlé cukry (a že jsem jich jedl požehnaně cca 100-250+ každý den..) nejspíš i to bude důvod, proč to silově za moc nestojí v kaloriích je zkrátka síla.

Pushpress
3x40kg
3x60kg
3x80kg
1x90kg
1x100kg
0x110kg

No po těch tahách jet cokoliv nad hlavu stojí zaprd. Dojedu ještě celý 14 denní cyklus co mám rozepsaný a zakončený dnešním typem tréninku a do nového plánu asi PP už nedám. Dneska tomu chyběla primárně dynamika od nohou, pocitově to bylo taky takový nestabilní vachrlatý a to jsem původně měl jet 5x3 se 100vkou což se mi právě nechtělo už při rozcvičování a chtěl jsem dát nějakou vrcholovou sérii se 110 nezadařilo se. A tak jsem šel napumpovat hrudník.

Tlaky jednoruček v leže
6x 20kg
8x 40kg
8x 50kg pomalá negativní fáze kontrolovaně procítěně

Rovněž ta stabilita dneska za moc nestála, chtěl jsem jet 50ky na max opáček, ale dneska tomu chyběla taková ta energie a když jsem to spouštěl pomaličku na hrudník při druhém opakování tak jsem se to rozhodl jet takhle

Benchpress s nataženýma nohama (Larsen press)
5x60kg
5x80kg
5x100kg
3x120kg - to třetí mě celkem rozhoupalo

super cvik na hrudník slušná pumpa, trošku jsem z toho cítil i břicho

Benchpress s dlouhou stopkou
3x3 100kg

Nic extra co říct bylo mi líto se na to potom larsenpressu vykašlat tak jsem dal ještě něco, aby se neřeklo.

Upažování ve stoje
8x10kg
8x15kg
3x8x 25kg

slušný ramena jsem cítil dobře, dneska trošku těžce oproti tomu jak to jezdím obvykle

Přítahy Z čínky k bradě
10x 20kg
10x 30kg
10x 40kg

jeden z mála cviků kde je méně více 40kg bylo extrémně lehké, ale ramena jsem z toho procvičil výborně, kdykoliv jsem na tenhle cvik naložil od 60 vejš tak mě z toho občas zabolelo rameno. Takže když už ho zařadím tak extrémně pomalu kontrolovaně a s nižší vahou.

Biceps Z osa
10x 25kg
10x 35kg
10x 50kg

Pomalu bez cheatingu bez jakéhokoliv pohybu hrudníku. No napíču, klasické nakládací z osy a rovné osy se nejspíš přesunuli do jiného fitka (Naše fitko jakoby patří pod další 2) a k nám přišli nové zafixované z osy. Maximální váha na nich je 50kg s čímž dokáže cvičit ruce i moje sparing partnerka. Navíc mají nedostatečné prohnutí takže, se celkem nepříjemně drží. Takže pocitově naprd asi je budu používat jen na trénink nadhmatem a těžší opakování udělám na jednoručkách.

Biceps kladiva
6x 15kg
6x 20kg
3x6 25kg

slušný celkem silově dobrý to bylo

x variací tricepsu se z osou v sedě ve stoje v leže
X x 20kg

Zkoušel jsem různé variace šířky držení, dráhy pohybu, pozice loktů, abych našel nějakou pozici kde by to bylo pro lokty příjemné. Víceméně jsem nenašel a fakt jsem odsouzenej tenhle cvik nejezdit.

Triceps kladka (Obrácený V nástavec asi)
10x 25kg
3x10x 50kg

Dost příjemný, dobrá pumpa

Triceps mezi lavičkami
2x 15-20

2 série s nohama na zemi, nebyla volná lavička, takže jsem obtížnost kontroloval pomocí nohou a jako super pumpa, tricák dobře odjetej.

Trénink celkem dobrý. Dneska je hezky, takže když počasí vydrží tak dám večer ještě brusle a zápis doplním.

Večerní trénink
Kolečkové brusle
16km cca hodinku
Moje oblíbená trasa 3km tam 3km zpátky byla bohužel zatopená, takže jsem jezdil na kratším úseku, takže samé zastavovaní otáčení, ale super relax.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: po září 07, 2020 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pondělí 7.9. Nohy + záda

Zdarec no mám teď poslední dobou naakumulované starosti, vůbec jsem neměl chuť cvičit, skoro jsem si i ráno říkal, že bych se na to na měsíc vysral a cpal se jen čokoládou. Teda takhle to vypadalo na ranním tréninku.

Ranní "Trénink" fitko

Zadní dřep
5x 60kg
3x 100kg
1x 120kg
1x 150kg
1x 170kg - pásek
3x4 175kg

Od první série jsem si říkal, že mě to nebaví a skoro jsem si říkal, že půjdu domů. Nějak jsem teda postupně vystoupal na těch 150 tam jsem to odpálil jak papír tak jsem si řekl, že to nakonec nebude tak marné. Každopádně ty negativní mrtvoly ze středy, jsem skrz sílu zad pořád cítil takže když jsem šel na 175 tak jsem chtěl dát 5ky, ale víceméně v tom dřepu nebylo taková jistota a stabilita v horní pozici dle videa to všechno vypadalo jako papír, ale necítil jsem se tak. Plus prostě nebylo to správné nastavení, ale nevadí v pátek dám na dřepech něco jako deload což bude znamanet těžké jedničky do nějaké submaximální váhy (když bude 200 jak papír tak půjdu ještě na 210 a nebo zůstanu na té 200vce)a pak pumpa se 140kg v roce 2020 jsem si dal 3 cíle, tah 250, bench 150 a 20 opáček na dřepu se 140 krom dřepu jsem si už vše splnil v únoru tak uvidíme.

Shyby
6x Bw
6x Bw +15kg
8x Bw

Nebavilo mě to nechtělo se mi jít ani na ty shyby s vlastní váhou pak.

Schody
50 pater 12 minut.. šlapal jsem, šlapal a všechno mě sralo hudba ve fitku, ale bylo mi líto se na to úplně vysrat tak jsem cca kolem 20-30 patra zvednul z běžného tempa 3.7 pater za minutu na 4.6 a odšlapal to do té 50ky v tempu.

No a to byl celý trénink jeden z nejošulenějších tréninku v mém životě, řekl jsem si, že třeba odpoledne to bude lepší a já půjdu na brusle a pak něco dám doma.


Večerní trénink brusle + domácí fitko
12km 45 minut

Vím, že na čas i rychlost je to fakt slabota, prostě nějakých upocených 16km za hodinu není pro mě tempo. 15km tempo je když se flákám 18 je když už to celkem napálím a 21 je už jako fakt non stop sprinty. Bohužel moje běžná 3km trasa vesměs po rovince nebo jen s extra mírným stoupáním. Je po prvních 400 metrech plná bláta a dalších 600 metrů dál je udělané Účko z panelů, které je zatopené. Takže jezdit na nějaké trase 600 metrů tam a zpátky jak křeček v kole jsem nechtěl tak jsem hledal alternativu.

Tu jsem našel kopcovitý terén tipuji tak 70% trasy tam z kopce 30% do kopce žádné roviny a kdo jezdí na bruslích tak ví, že prudké kopce ikdyž šlapete jak Jágr pro puk tak prostě se těm bruslím moc nechce. Takže obzvlášť trasa zpátky byla výživná. Ale byla to trasa 1.5km v kuse takže nakonec celkem super. Akorát jsem se pak vysekal když jsem sjížděl kopeček k autu plný štěrku a bláta víceméně jsem myslel, že to ubrzdím, ale no brzdu jsem musel pustit bo naproti dědula se smrtí v očích a autem ač bych to neubrzdil tak jako tak prostě 15% klesání pro brusle fakt není no. Je to cyklostezka v chatové oblasti takže nic moc takže to vyhýbání občasným autům není nic pro mě. Budu muset vymyslet alternativu a asi jezdit do města což se mi upřímně nechce.

Každopádně bych těch 12km v tomhle terénu přirovnal cca k 24-26km na rovince. Super projetí.


Vydezinfikovat nohu a doma pokračovat v tréninku

Shyby pomalu negativní fáze
3x8 Bw
super jen taková náhrada za to jak jsem prokaučoval dnešek, ještě že mám doma hrazdu

Přítahy gumy k hrudníku, k zádům a v sedě.
Víceméně jsem jen propumpoval záda co to šlo odporovka 35kg zavěšená na hrazdě a pak jsem jí ještě hodil o radiátor a jel.

Zvedání noh ve visu
2x20

No kdyby to bylo naopak, že bych ráno šel na brusle a večer do fitka. Tak dnešek mohl dopadnout úplně jinak. Brusle i přes to vysekání mi prostě úplně zlepšili dnešek což je smutný..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: út září 08, 2020 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Hrudník, Ramena a Biceps 8.9

Benchpress
5x 40kg
3x 60kg
2x 80kg
1x 100kg
1x 120kg
1x 130kg
1x 140kg
0x 140kg
8x 100kg s nohama nahoře

1čka se 140
https://www.instagram.com/p/CE3uhbIAXRn/

No kila jsou dole a síla jakoby taky.. těch 140 to byl fakt mordor, ani jsem to pořádně nezastopoval. Bohudík.. říkám tak takhle né zkusím ještě jednu jedničku se 140.. no vše šlo dobře odebrání super pak se nadechnu nějak se mi nahromadili bublinky v krku a ve spodní fázi už s tím nešlo nic udělat. Ale jinak docela fajn. Dneska jediný tlakový cvik, musím to zase zvolnit začínám se cítit takovej rozlámanej na tom vršku.

Peckdeck
3x15 nějakých 20 cihliček kila tam nejsou

Pumpa cajk

Horní protisměrná kladka
3x15 x 20kg
Zase pumpa nic víc k tomu říct netřeba

Upažování s vrcholovou kontrakcí a podržením
2x 10x 10kg
lehká váha, ale ta pauza nahoře udělala svoje

Superset kontrolovaný tlak hlavou + přítahy k bradě
2x10+10 20kg, 30kg

Zadní tlak lehký je to čistě pro stabilitu toho kloubu nebo alespoň tak to cvičím takže neřeším jestli tam použiji 20 nebo 40kg a pak přítah k bradě jako dopinknutí

Zapažování na šikmé lavičce
3x12x 7kg

no spíš bych to možná nazval předpažování s kontrakcí tyhle názvy cviků pro ramena je pro mě vyšší dívčí.

Biceps Ztko na úzko
12x 40kg
3x8 50kg

jel jsem to v mírném předklonu, aby to bylo absolutně bez cheatingu pocitově nic moc

Superset Biceps nadhmate + jednoručky bez vytáčení
2x12+20 30kg + 5kg

Lehká pumpa na závěr, dneska bez tricepsu, chtěl jsem mu dát volno.

Dobrý trénink bavilo mě to taková lehčí varianta víceméně žádná makačka, ale v tempu. Už se těším na pátek. Večer možná ještě něco dám uvidím jak budu stíhat.

Odpoledne Brusle
12km 40 minut

Při 9km jsem zjišťoval mezičas a byl jsem na 17km za hodinu protože jsem celou dobu jezdil langsam. Tak jsem závěrečné 3km napálil a dostal jsem na tu průměrnou 18km. Dobrý to bylo trasa je už vyčištěná a v korytu přes které se prejíždí není tolik vody. Takže to na bruslích přejet jde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: pá září 11, 2020 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nohy + Záda "Deload" 11.9.

Zadní Dřep
3x 60kg
1x 100kg
1x 120kg
1x 140kg
1x 160kg - pásek
1x 180kg
1x 200kg
0x 210kg
16x 140kg PR

16x 140 https://www.instagram.com/p/CE_8jQJAiak/

No to byl den po 2 letech selhání na zadním dřepu (za život jsem na zadním selhal jen 4x (benche,přední dřepy, mrtvoly tam ty čísla jsou větší.

Největší peklo nasadit SBDčka na to odřené koleno. Samotný dřepy 200 jak papír totálně. Šel jsem na na 210. Všechno v pohodě walk out stabilní nádech pořádný jdu dolů a najednou ta kurva osa mi začala totálně vibrovat nahoru dolů, úplně mi to rozhodilo stabilitu a hlavně soustředění takže jsem to nedal..

Samotných 16 opakování je to PR o 4 kousky navíc, ale za mě těžký zklamání. Mám teď hodně natrénováno na tom objemu co jsem jezdil (10ky se 160 atd) takže to nebylo tak hrozné, ale nějak jsem si myslel, že už mám 18.. a řekl jsem si, že když neudělám ty 2 poslední do té 20ky tak to nebude taková ostuda. Příště to chce někoho kdo mi to bude počítat a kdo by mě popřípadě i maličko okřiknul ať jedu a možná bych to nevzdal.. každopádně brzo si to zopakuji 12 opakování je lehkých další jsou o morálu. Ale mít 90 sekund tu osu na zádech není žádná prdel.

Mrtvý tah nadhmatem s podržením nahoře (hladká osa)
1x 70kg
1x 110kg
1x 150kg
1x 170kg
1x 190kg
0x 200kg - už jsem neudržel v rukách, tak jsem rychle hodil střídavej a vytáhl to, abych nepřišel o opakování.

Chtěl jsem dát nějaký lehčí tahy byla tam osička s jemným vroubkováním, která se upřímně drží totálně nahovno, ale 190 není tak špatný. Ten úchop na to jak mám krátké prsty mám celkem silný.

Shyby nadhmat
3x5
Shyby neutrální úchop
3x5

Pak už jen 30 shybů lehkých kompenzačních a valil jsem domů.

Trénink dneska 9/10 ten 1 bod dolů je za to, že jsem slabej čurák co neumí počítat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: so září 12, 2020 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trenink hrudník ramena ruce 12.9

Šikmý bench press
5x 50kg
5x 70kg
3x 90kg
1x 110kg
1x 120kg
0x 130kg
3x 110kg

Potkal jsem ve fitku kámoše, vždycky mě tak nějak vyhecuje otázka byla mám jít 120 na opakování nebo 1čky odpověď byla jasná. Každopádně 130 jsem na šikmý dal v době kdy jsem s přehledem dával 145 na rovným. Takže jsem si od toho nic nesliboval.

Úzký benchpress
3x60kg
3x90kg
3x110kg
3x120kg
2x130kg
0x140kg 15cm od hrudníku potom mrtvý bod a byl jsem v prdeli

Zase mě kámoš hecnul ať jdu 140. Jinak úzký jezdím o maličko méně než šířka ramenou a kdysi jsem takhle jezdil i normální bench.

Každopádně zhodnocení kila jsou dole a já bych se měl psychicky srovnat s tím, že už ta síla není zatím taková. Pokud chci dál hubnout tak bych se s tím měl srovnat a zkrátka počítat s tím, že mě zatluče váha co jsem jezdil na série.

Upažování ve stoje
6x 12kg
6x 17kg
6x 25kg

Jen lehce pyramida žádná práce

Biceps jednoručky s vytáčením
6x 12kg
6x 17kg
6x 25kg

Biceps rovná
3x8 40kg

Rovnou nemám rád ale je pocitově lepší než ty ztka co tam aktuálně máme

Triceps na dlouhé kladce v supersetu s facepulls
10+12 30kg
2x10+12 40kg

Ruce napumpovane ramena zdravotně odjeté. Trošku ošizený hrudník, ale jeden z nejlepších tréninku vršku bylo to dobrý. Odpoledne brusle nějakým odpočinkovým tempem.

Odpoledne brusle
12km 42 minut průměrná tepovka 118

Prvních 6km jsem se držel v tom tempu 15-16km pak koukám do zadnu a zařadila se za mě nějaká paní. A já to nemám rád jak se mi někdo lepí na paty. Tak jsem to trošku napálil a ona pořád za mnou. No pochválili jsme si tempo a já už se na to po 2 cyklu vysral. Jak jsem napálil tu závěrečnou 6ku tak si nohy vzpomněli, že včera dřepovali. Každopádně už mám na těch kolečkách nalítáno kolem 500vky a začínají být sjetý jak prase a tím i maličko nestabilní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrPst


PříspěvekZaslal: st září 16, 2020 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trénink Záda + Nohy

No dnešní trénink mi totálně zamotal palici a potřeboval bych nejspíš nějaké konzultace, abych si to urovnal. Zmíním to v závěru tréninku.

Mrtvý tah
3x 60kg
1x 100kg
1x 140kg (Pásek chtěl jsem ho mít od nižší váhy jako přípravu)
1x 180kg
1x 210kg
1x230kg
2x2 200kg

230 dole těžký dotah v klidu (rozeberu v závěru) a série potom no, chtěl jsem jich dát víc, ale pořád mám odřené to koleno a přejížděl jsem si osou přes to, ikdyž jsem měl tepláky.

Dřepy
3x 70kg
2x 110kg
4x2 150kg

U 150 jsem střídal co sérii lowbar a highbar.

Přední dřepy
Pár kousků jen na protažení

Přítahy jednoruček v předklonu
8x 30kg
3x6 40kg

Přítah horní kladky na široko
3x8 60kg

Tak teď k celkovém zhodnocení. Ten poslední tah mě překvapil.. víceméně od země to šlo těžko, ale dotah byl ve stejné rychlosti. Když jsem kdysi zkoušel poprvé 250 tak ke kolenům to šlo rychleji, ale nebyl jsem to schopný dotáhnout a když jsem poprvé zatáhl 250 tak to mělo podobný scénář. Mám tu spodní fázi aktuálně dost slabou. Takže co odlepím to dotáhnu. Potencionální příčiny může v tom hrát úbytek váhy, jiné páky + taky to, že mám pozici nohou maličko víc širokou a tak tomu chybí to "agresivní zhoupnutí". Ale jako hlavní problém bych možná viděl to, že jsem začal používat SBD bandáže, které mi pomáhají v té spodní fázi dřepu a to se pak může projevit i u odlepení.

K dřepům, když jsem tehdy dal 220 tak to byl těžký lowbar s postupem času jsem přešel do něčeho jako "maličko nižší highbar pozice". Takže paradoxně ikdyž jsem teď na série silnější/výkonější tak ani za boha se nejsem schopný přiblížit k původní maximálce. Proto jsem dneska zkoušel na střídačku klasickou pozici vs lowbar. Moje zhodnocení.. sakra už jsem zapomněl jak je lowbar nepříjemnej, nezvyklej a úplně cizí. Trošku ramena ve stresu, trošku zápěstí, trošku stabilita při walk outu, ale samotný dřep asi lehčí spodní pozice víc připomíná mojí startovní pozici na mrtvole. Nevýhody jsou jasný pravděpodobně menší rozvoj předních stehen a vizuálně je highbar dřep prostě hezčí. Nemám teď lowbar pořádně natrénovaný přecejen je to trošku jiný. Ale z prdele zkusím v pondělí lowbar do maxima a zajímá mě výsledek. Rozhodně na série i pohodlí je výše položená čínka lepší. Ale kdybych mohl trénovat highbar a občas si něco těžšího zkusit zvednout a být úspěšný na lowku tak by to bylo cajk. Uvidím v to pondělí.

Ale každopádně mi to zamotalo hlavu vlastně nevím jestli dřepuji správně (pokud jde o výkon jako rád bych si konečně dřepl po téměř 2 letech něco většího), a co mi a jak zhoršilo fázi táhu a cejtím se úplně ztracenej. Jako pojedu klasickou metodu pokus omyl. SBDček se rozhodně zbavovat nebudu cejtím se v nich hodně jistý oproti klasickým krátkým vytahaným rehbandům, které jsem používal doposud. Spodní fáze mrtvoly se dá trénovat i jinak.

No to jen k dnešku rád si takhle poznamenám myšlenky až se na to za pár měsíců mrknu tak uvidím jestli to k něčemu vedlo. Ani nevím jestli to tady někdo nějak čte, ale kdyby jste měli nějaké tipy nápady či vaše poznatky tak klidně sem s tím.

Odpoledne Brusle
12km 41 minut tepovka 120

Dal bych víc, ale byl tam kilometrový úsek, kdy mi lítali muňky do tlamy + jsem dostal žízeň tak jsem to strategicky zapíchl.


Naposledy upravil PetrPst dne st září 16, 2020 4:17 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pst - Tréninkový log dobře zvedat a možná i vypadat Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: