Magumi - Lean strength

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 178, 179, 180 ... 184, 185, 186  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Magumi - Lean strength  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Magumi - Lean strength
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2023 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Carmen, která si přinesla své půlkilovky.

A takto poznáš človeka, čo to myslí vážne Nosiť si do gymu vlastné kotúče, to je už oddanosť veci.

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24, 2023 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Krátký Štědrodopolední trénink, velmi minimalistický.

Přední dřep

osa
6 x 70 (stopky)
6 x 70 (stopky)
2 x 105 (stopky)
2 x 105 (stopky)
8 x 115
8 x 115

U první pracovní série jsem si hned při odebrání parádně přitlačil osu na tepnu, takže jsem to oddřepoval po slepu, jelikož se mi celou sérii černalo před očima, u druhé jsem si dal větší pozor. Ale silově jsem se cítil dobře.

Benč

15 x 20, 20
12 x 81
12 x 101
4 x 116
8 x 126
6 x 136

Možná jsem měl ten benč tlačit víc, ještě jedno opáčko tam bylo určitě, možná i dvě, ale chtěl jsem to dát v klidu.

Ve fitku byl dnes všesokolský sraz, kolem stojanů se nám motalo asi deset kalisteniků, samí mladí kluci. Ale byli moc šikovní, sokolíci, zvládali stojky na jedné ruce, jeden tam shyboval se 75 kilama. Naše kamarádka, které říkáme "Cougar", holka 50+, gymnastka, samý sval a ani gram tuku, která se před časem kvalifikovala na mistrovství světa v pole dance, si tam dávala striktní muscleupy na kruzích a různé sestavy na hrazdě líp, než ti kluci.

Nejvíc ale zářila Carmen, kterou jsem nechal, aby si na dřepech i na benči trochu přidala a udělala radost dalšími osobáčky. Však to ještě napíše ve svém logu.

decarabas napsal:
Magumi napsal:
Carmen, která si přinesla své půlkilovky.

A takto poznáš človeka, čo to myslí vážne Nosiť si do gymu vlastné kotúče, to je už oddanosť veci.

Tyhle půlkilovky jsou super - můžeš si s nima udělat osobák, když máš dobrý den, a u cviků, kde je cítit každé kilo (tlaky, trhy, nebo pro Carmen benč), pomáhají i s progresí.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
Carmelita

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24, 2023 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:

Nejvíc ale zářila Carmen, kterou jsem nechal , aby si na dřepech i na benči trochu přidala a udělala radost dalšími osobáčky. Však to ještě napíše ve svém logu.

Mam potrebu reagovat: Magumi me nenechal - sam mi vymenil kotoucky a rekl: "8x"

https://forum.ronnie.cz/carmelita-of-course-i-lift-like-a-girl-t39323.html
Magumi

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2023 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Závěrečný trénink programu. Tělo má fakt dost, teď jsem se díval, a protáhlo se nám to kvůli nemocem a jiným potížím o spoustu týdnů, tak jsem moc rád, že jsme to dotáhli do konce.

Přední dřep

osa
6 x 70 (stopky)
6 x 70 (stopky)
6 x 70 (stopky)
2 x 105 (stopky)
2 x 105 (stopky)
6 x 115
6 x 115
6 x 115
6 x 115

Místo mobility na podložce jen veslo a pak krátké protahování u stojanu a pět nebo šest sérií s osou. Šel jsem dneska jen šestky místo osmiček, chtěl jsem se u posledního tréninku cítit při síle a osmičky by byly vydřené. Šlachy, vazy a klouby mají dost, moc se těším na dvoutýdenní deload. Carmen byla skvělá, sílí od tréninku k tréninku, ta by deload snad ani nepotřebovala.

Benč

15 x 20, 20
12 x 71
12 x 101
4 x 116
6 x 131
6 x 131
6 x 131
6 x 131

Stejně jako u dřepu, jen šestky. První dvě série mi technicky úplně nesedly, druhé dvě byly lepší.

Přítahy kladky v sedě

10 x 35
10 x 65
10 x 75
10 x 80
10 x 80
10 x 80
10 x 80

Potřeboval jsem se do toho dostat pomalu, protestovala záda i kolena, ale nakonec to šlo.

Tlaky na hlavu + shyby

osa - asi šest nebo sedm sérií, v různých polohách - před hlavou, za hlavou, ve výpadu, potřeboval jsem uvolnit ztuhlá ramena, shyby po třech s protažením ve visu.

Pushpress

6 x 40
6 x 40
6 x 40
3 x 60
3 x 70
3 x 80
3 x 90
3 x 100

Na tlacích ramena nepovolila úplně, tak jsem pokračoval pushpressem, a opatrně jsem si vyjel do stovky. Nebylo to těžké, ale nemohl jsem pořádně zabrat nohama - svaly by mohly, ale kolena měly dost, takže jsem šel dole z mrtvého bodu a ne do špiček. Ale ramenům to udělalo dobře.

Lu raises

10 x 5
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10

Tohle bylo fajn protažení.

Shrnutí programu

Tenhle objemový program jsem vymyslel primárně pro Carmen. Věděl jsem, že jako začátečnice zvládne přihazovat podle klasické lineární progrese a že potřebuje objem - nejen, aby nabrala svaly, ale taky proto, aby si zafixovala techniku na základních cvících. A jelikož tahy jí šly hned od začátku dobře, zaměřil jsem se na dřepy a tlaky. Program byla nastavený na tři tréninky, vždycky dřep (já přední, Carmen zadní), benč a jako třetí cvik jsme střídali přítahy kladky (různé varianty), pendley row a deadlift - rumunský i klasika, plus občas shyby a dipy. Začínali jsme na zhruba na 55 až 60 procentech 1RM a přihazovali každý týden, mesocyklus byl nastavený na čtyři týdny, pak následoval týden deload.

Mesocyklus 1:

Magumi: Přední dřep 6x12, benč 5 x 12
Carmen: Zadní dřep 5 x 10, benč 5 x 10

Mesocyklus 2:

Magumi: Přední dřep 7 x 10, benč 6 x 10
Carmen: Zadní dřep 6 x 8, benč 6 x 8

Mesocyklus 3:

Magumi: Přední dřep 8 x 8, benč 7 x 8
Carmen: Zadní dřep 7 x 6, benč 6 x 6

Hodnocení

Ne každý mesocyklus nám vyšel podle plánu - museli jsme přerušovat a přidávat týdny kvůli nemocem, pracovním povinnostem, nebo kvůli tomu, že jsem se nezvládal adaptovat, jak bylo potřeba, a ten poslední byl na mě u hodně těžký, ten už jsem nedotáhl.

Celkově ale program myslím splnil účel - já si přidal na předním dřepu a benči tak deset kilo, Carmen na dřepu tak 15 až 20 a na benči 10, oba jsme nabrali svaly, Carmen si moc hezky zafixovala techniku. I když jsme zádům nedávali tolik, kolik jsem doufal, zpevnil jsem trochu střed a záda a mohl si tak dovolit přidat na rumunských tazích z 90 na 130.

Až trochu zregenerujeme, chtěl bych tenhle program otočit ještě jednou, ale dám tam víc cviků, určitě přibude benč úzkým úchopem, přidáme ještě jednu variantu dřepu. Taky přemýšlím, že dáme menší objem na techniku a přidáme místo toho nějaké pumpování - nechám se inspirovat Carabasem. :)

Magumi

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2024 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Začináme nový program.

Přední dřep + shyby

osa
5 x 70 (stopky)
5 x 70 (stopky)
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4

Benč press

osa
10 x 70
10 x 100
10 x 100
10 x 100
10 x 100
10 x 100

Leg press

12 x 150
12 x 175
12 x 205

Lu raises

10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10

Pectoral flies

12 x 70
12 x 90
12 x 110

Opět to je program na 12 týdnů, tentokrát to ale bude rozmanitější, rozhodl jsem se, že využijeme i ty stroje, co v posilce máme. Pro mě bude opět základ přední dřep, benč a rumunské deadlifty, Carmen bude mít zadní dřep, benč a sumo deadlift, aby si ho nacvičila. Váhy mám naplánované na dřepy a benče, u ostatních cviků jsme otestovali počáteční váhy a budeme přihazovat, jak to půjde. U hlavních cviků budu v tomhle programu trochu konzervativnější, co se vah týče, posledně jsem to měl na konci cyklu už dost vydřené (na rozdíl od Carmen). Díky tomu, že jsem tam máme nějaké doplňkové cviky, bychom ale měli mít dostatečný objem, abychom to tělo stimulovali.

Leg press a ten stroj na flies (jak se to řekne česky?) jsou od Hammer strength, dneska jsem jen testoval, kolik by mohla být pracovní váha.

vlk#

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2024 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
...ten stroj na flies (jak se to řekne česky?)
motýlek

"Lu raises" = roztleskávačka s kotoučema :D

desítky na čelňáky... to si zase užiješ! ale i na benči to při tom objemu musí být páleníčko :)
Magumi

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2024 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
Magumi napsal:
...ten stroj na flies (jak se to řekne česky?)
motýlek

"Lu raises" = roztleskávačka s kotoučema :D

desítky na čelňáky... to si zase užiješ! ale i na benči to při tom objemu musí být páleníčko :)

Aaa, motýlek, jak jsem mohl zapomenout. A roztleskávačku s kotoučema taky budu používat. :D

Co se týče benčů a čelňáků, budu přidávat pomaleji a končit na šestkách, tak snad to půjde. Měli bychom se oba pohybovat v rozmezí mezi 65 až 85 procent maxima.

Magumi

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2024 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

První týden, druhý trénink.

Dřepy ve výpadu + shyby

12 x osa, osa
12 x 60 + 4
12 x 60 + 4
12 x 60 + 4
12 x 60 + 4

Je to lehké, ale jak je na každou nohu dvanáct opáček, bylo to ke konci už docela kardio a nožky pěkně pálily. :) Technika ještě není stopro, je vidět, že jsem z toho vypadl, i když jsem jednu dobu pod Tomášovým vedením tlačil dřepy ve výpadech, výpady a západy v jednom kuse, jelikož se tím šetří spodní záda. Technicky se tady snažím zapojit rovnoměrně celý řetězec, tzn, kvadricepsy, harmstringy i zadek, a přitom rovnoměrně zatěžovat obě nohy a samozřejmě udržet rovnováhu, a dobře zapojovat záda i břicho; věřím, že se mi to bude k užitku, až se vrátím ke vzpírání a budu vyrážet do nůžek.

Rumunské tahy

12 x 60
12 x 110
12 x 110
12 x 110
12 x 110

Pomalu a procítěně dolů, dynamicky nahoru. Kdybych chtěl dělat trojboj, asi bych taky zařadil sumo, jako Carmelita, ale teď jsou pro mě důležitější silné harmstringy a spodní záda. Klasické tahy nemůžu, ten pohybový vzorec se mi pak plete do výtahů a "kazí" mi přemístění a trh.

Pendley row

10 x 80
10 x 80
10 x 80
10 x 80

Po těch shybech a tazích, u který jsem taky musel držet činku širokým zádovým svalem, bylo tohle cítit i s lehčí váhou.

CG benč

osa, osa
10 x 70
10 x 90
10 x 90
10 x 90
10 x 90

Lokty u těla, pomalu dolů, stopka, dynamicky nahoru a silou propnout lokty. Benče úzkým úchopem se mi vrátí nejen při samotném benči, ale poslouží i jako trénink pro aktivní zamykání loktů v propnutí, se kterým jsem míval při výrazech vždycky trochu problémy.

Předkopky + zákopky

12 x 75 + 65
12 x 75 + 65
12 x 75 + 65

Pumpování na závěr.

Druhý den programu je nastavený jako pumpování, cílem je zatížit svalové partie a pohybové vzorce, které tolik nepracují u hlavních cviků, takže Carmelita má trochu jiné složení, však to ještě zapíše. Pracovala dnes krásně; má dva nové cviky, přední dřep a sumo tahy a moc pěkně chytá techniku, věřím, že jí to za těch dvanáct týdnů, které nás teď čekají, zase posune o kus dál.

Magumi

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2024 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Třetí trénink prvního týdne.

Přední dřep + shyby

osa, osa
5 x 70 (stopky)
5 x 70 (stopky)
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4
10 x 90 + 4

Tělo si trochu odvyklo po čtrnácti dnech odpočinku, svaly krásně bolí, ale pojivové tkáně drží, takže se mi po rozhýbání nedřepovalo špatně. Motivovala mě Carmelita - je nachlazená, ale stejně se odhodlala jít a dřepovala úžasně čistě a dynamicky, tak jsem do toho taky musel jít naplno.

Mmch, shyby jsem zařadil hlavně proto, abych si po těch dřepech trochu uvolnil páteř; teoreticky by to ale mohlo i trochu stimulovat svaly, i když je jich tak málo, ty série se přes týden naakumulují a pochopitelně i tady budu postupně přidávat.

Benč press

osa
10 x 70
10 x 100
10 x 100
10 x 100
10 x 100
10 x 100

K první stovce jsem si nelehl nejlíp, ale pak už to šlo.

Leg press

15 x 50
15 x 200
15 x 230
15 x 230

Harmstringy jsem dneska hodně cítil z nedělního tréninku, potřeboval jsem lehkou sérii na rozhýbání, abych zvládl plný rozsah. Přidal jsem opakování i váhu, opáčka bych asi chtěl do budoucna držet na těch patnácti, takže teď už budu váhu přidávat pomaleji, podle pocitu.

Motýlek

10 x 40
15 x 110
15 x 120
15 x 120

Taky nějaké lehké rozhýbání na začátek, pak už pracovní váhy. Těch 15 x 120 bylo akorát (je to hammer strength stroj, ale nechce se mi hledat obrázek).

Roztleskávačka s kotoučkama

6 x 5
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10

Museli jsme prohodit pořadí cviků, jelikož přítahy kladky byly zabrané, a bylo to poznat, hned byl tenhle cvik těžší. Co se týče progrese, budu postupně přidávat opáčka, nemá smysl zkoušet to s patnácti kilovýma kotoučkama, a pak udělat jen šest sedm opakování.

Carmelita i přes nastupující nemoc zvládla dnešní trénink skvěle, fakt se umí kousnout a zabrat, i když se necítí stopro.

První týden byl fajn, jsem zvědavý, jak tenhle program půjde dál. Svaly jsou parádně rozbité, s tím jsem počítal; neumím ale odhadnout, jak se nám bude kumulovat únava. Celkově to díky doplňkům dává větší objem, než v první verzi tohohle programu, na druhou stranu, těch těžkých sérií s volnou osou je tam míň, takže ta systémová únava a zátěž na vazy a klouby by měla být menší.

Carmelita

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2024 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jsi mou inspiraci. Trénoval jsi čistě a poctivě.

https://forum.ronnie.cz/carmelita-of-course-i-lift-like-a-girl-t39323.html
vlk#

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2024 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ty počty opakování na doplňky jsou pěkná práce, hezká vypalovačka, svalovka snad rychle přejde a doplňky, i přes ten objem, určitě nebudou mít na hlavní cviky vliv.

shyby ke dřepům jsou fajn... já to mám sice doporučeno k tlakovým cvikům, ale když tak nad tím přemýšlím, tak se hodí asi k jakémukoliv hlavnímu cviku :)

Magumi napsal:

to nejsou žádné "kotoučky", ale pořádné 45 cm plácačky :D
Magumi

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2024 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Druhý týden, první trénink

Přední dřep + shyby

osa, osa
5 x 72.5 (stopky)
5 x 72.5 (stopky)
10 x 92.5 + 4
10 x 92.5 + 4
10 x 92.5 + 4
10 x 92.5 + 4
10 x 92.5 + 4

Poslední série byla nejlepší, kdybych měl takovou techniku pokaždé, bych byl spokojený. Na shybech zatím nepřidávám, asi až příští týden. Carmelitě to lítalo, jako by to nic nevážilo. Je tam vidět veliký pokrok, dneska měla o patnáct kilo víc, než když začínala na podzim minulý program a technicky a silově to je teď mnohem lepší.

Benč press

osa
10 x 80
10 x 102.5
10 x 102.5
10 x 102.5
10 x 102.5
10 x 102.5

Dneska jsem protahoval a zpomaloval excentrickou fázi pohybu a dělal stopky, abych ty svaly co nejvíc potrápil.

Leg press

12 x 150
15 x 240
15 x 260
15 x 260

Zase jedna série na rozhýbání než jsem přiložil na pracovní. Nebylo to úplně do selhání, ale už jsem si máknul. :)

6 x 5
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10

Není to lehké, když dělám pidi přestávky

Motýlek

15 x 120
15 x 120
15 x 120

Takhle vypadá ten legpress:

decarabas

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2024 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:

Pekná mašina. Ten by som bral do home gymu. Akurát by sa tam už nevošli iné stroje. Ani činky. A asi ani ja

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
Magumi

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2024 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Magumi napsal:

Pekná mašina. Ten by som bral do home gymu. Akurát by sa tam už nevošli iné stroje. Ani činky. A asi ani ja

Zdá se mi lepší než klasický na kolejničkách, můžu na něm jít opravdu hluboko, aniž bych u toho kulatil záda.

Magumi

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2024 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Druhý trénink druhého týdne

Dřepy ve výpadu + shyby

12 x osa, osa
12 x 45
12 x 65 + 4
12 x 65 + 4
12 x 65 + 4
12 x 65 + 4

Technicky asi malinko lepší, ale pořád to není ono. Těch dvanáct opáček na každou nohu je fuška, nohy dneska pálily o sto šest. Musím příště pamatovat na to, abych každou sérii střídal, kterou nohou začínám. Dneska jsem to u poslední serie prohodil a začínal pravou místo levé, a hned mi došlo, proč jsem ke konci těch předchozích sérií už skomíral - nebylo to technikou, ale únavou.

Rumunské tahy

10 x 65
10 x 95
12 x 115
12 x 115
12 x 115
12 x 115

Ke konci mě už parádně bolel zadek, harmstringy jsem cítil, ale jak je mám malé a slabé, bolet budou až zítra.

Pendley row

10 x 85
10 x 85
10 x 85
10 x 85

Asi nebudu příští týden přihazovat a zůstanu na téhle váze, abych udržel striktní techniku.

CG benč

osa, osa
10 x 60
10 x 92.5
10 x 92.5
10 x 92.5
10 x 92.5

Stejně jako u klasického benče jsem tady laboroval s provedením, abych to co nejvíc procítil - ještě víc jsem zpomalil excentrickou fázi a pokládal činku trochu výš, abych líp zapojil tricepsy.

Když jsem končil na benčích, všiml jsem si nějakého nebohého šedesátikilového ledňáčka, jak v power racku v černých kožených rukavičkách pumpuje biceps s prázdnou osou. I když si lidí v posilce většinou nevšímám, nějak se mi ho zželelo a šel jsem s ním prohodit pár slov. Podařilo se mi ho přesvědčit, že takhle ty svaly neporostou a že byl měl cvičit víc funkčně. Dal na mou radu, a když jsem odcházel do druhé části posilky, už se tam potácel v power racku na bosu, kterou jsem mu tam donesl, a dál pumpoval bicepsy, tentokrát pořádně, jak se sluší a patří na funkční trénink.

Předkopky + zákopky

12 x 80 + 65
12 x 80 + 65
12 x 80 + 65
12 x 80 + 65
12 x 80 + 65

Přidal jsem dvě série a jednu cihličku na předkopky. Trochu mě trápily křeče, ale nechtěl jsem to vzdát a docvičil jsem.

5 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10
10 x 10

Zbylo mi trochu času, tak jsem ještě protáhl ramena.

Mmch, bachor úspěšně roste, doufám, že i svaly povyrostou. :) Zvážím se až na konci cyklu, před silovkou. Na silový program pak snížím kalorie na udržovací příjem, a na podzím ty špeky zkusím zase shodit, abych se cítil jako člověk.

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Magumi - Lean strength Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 178, 179, 180 ... 184, 185, 186  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: