Mám problém nabrat váhu


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mám problém nabrat váhu  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Mám problém nabrat váhu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
funn3r


PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 11:05 pm    Předmět: Mám problém nabrat váhu Odpovědět s citátem

Hezký večer zdravím všechny uživatele fóra,
mám takový problém a chtěl bych nějakou radu odzkušenějších lidí. Jelikož v mém okolí se nevyskytuje nikdo kdo by o tom měl přehled či nějakou zkušenost.

Už asi rok se snažím žít zdravě, nejprve jsem byl nespokojen se svou váhou 80Kg při výšce 186cm, tak jsem se rozhodl cvičit a zhubl jsem 10 Kg. Poté jsem, ale chtěl nabrat i nějakou svalouvou hmotu, ale bohužel se mi nedaří přibrat.

Jak vypadá můj týden.
5x týdnně mám 2 hodinový trénink Badmintonu.
O volných dnech, většinou ob den se snažím posilovat, (dřepy, kliky, na lavičče a posilovací věži).
Začal jsem opravdu "žrát" ve velkém, daleko více než když jsem hubl, jím hodně zeleniny i ovoce. Poctivě snídám, ale výsledek nikde. Dokonce mi bylo i doporučeno pořídít si Gainer, který pravidelně piju po tréninku nebo cvičení, takže každý den. Ale pořád né a né přibrat. Vážím se každé ráno a mám stále +-71Kg.

Vím, že určitě dělám něco špatně. Ale jsem opravdu nováček ale už nechci vypadat jako "pavouk".

Děkuji za všechny případné rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 11:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

buď rád, že jsi hubenej, já zase vážím 113 kg při výšce 178 cm a jsem tlustej jako prase... , co bych za to dal, kdybych byl někdy pavouk, možná v 1. třídě...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 4:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Napiš co si představit pod pojmem že "žereš"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen tak OT, tohle mě prostě nedalo. Mojím snem je někdy říct "Mám problém nabrat váhu, žeru vše atd... "
Tak aspoň na měsíc kdyby to šlo a každý den bych si užil jak nikdy ve společnosti tisíce kalorií dobrého jídla, pití atd... jéé to by byl život.

Jinak napiš svůj průměrnej denní jídelníček a uvidí se co je špatně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insano41


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoď jídelníček a tréninkový plán.
_________________
Fuaaark
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
funn3r


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi jeden z největších problému vidím to, že nevstávám pravidelně ve stejný čas, jelikož mám školu jen tři dny v týdnu, kdy vstávám v 5 - 6 hodin. Ostatní dny pak stávám podle toho až se vzbudím tedy kolem 11-12 hodiny, pokud ten den, ale nemusím vést bratra do školky, to pak vstávám kolem 8 hodiny.

Ráno si dávám mléko s grankem, tvaroh do ktereho rozmackam banan a nasypu vlocky.
Ve škole poté jím to co mi nachystá maminka, většinou tousty, kuře, sýry a zelenina.
Poté si kupuji i nějaké další jídlo, tatranky, sušenky, koblihy prostě cokoliv co mě zasití abych vydržel do 17:30, v průběhu školního dne také spořádám 1 dávku gaineru.
Když příjdu domu dostanu teplý oběd, maso s přílohou + polívka, prostě klasický oběd, pak se do konce večera cpu vším možným co najdu xD, většinou sýry, pomazánky, zelenina, vajíčka atd.
Tyto 3 dny mám pravidelný režim. Zbylé 4 dny už jsou horší právě kvůli tomu posunutému vstávání. Takže nestíhám tolik jídel denně.

Edit,
nejím žádné smažené jídla, fastfoody či jiné blivajzny, nepiju slazené nápoje typu Coca Cola atd, snažím se také jíst co nejméně potravin které obsahují emulgátory.


Naposledy upravil funn3r dne pá březen 15, 2013 1:10 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spam


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

funn3r napsal:
Asi jeden z největších problému vidím to, že nevstávám pravidelně ve stejný čas, jelikož mám školu jen tři dny v týdnu, kdy vstávám v 5 - 6 hodin. Ostatní dny pak stávám podle toho až se vzbudím tedy kolem 11-12 hodiny, pokud ten den, ale nemusím vést bratra do školky, to pak vstávám kolem 8 hodiny.

Ráno si dávám mléko s grankem, tvaroh do ktereho rozmackam banan a nasypu vlocky.
Ve škole poté jím to co mi nachystá maminka, většinou tousty, kuře, sýry a zelenina.
Poté si kupuji i nějaké další jídlo, tatranky, sušenky, koblihy prostě cokoliv co mě zasití abych vydržel do 17:30, v průběhu školního dne také spořádám 1 dávku gaineru.
Když příjdu domu dostanu teplý oběd, maso s přílohou + polívka, prostě klasický oběd, pak se do konce večera cpu vším možným co najdu xD, většinou sýry, pomazánky, zelenina, vajíčka atd.
Tyto 3 dny mám pravidelný režim. Zbylé 4 dny už jsou horší právě kvůli tomu posunutému vstávání. Takže nestíhám tolik jídel denně.


No a sme u toho...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insano41


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

funn3r napsal:
Asi jeden z největších problému vidím to, že nevstávám pravidelně ve stejný čas, jelikož mám školu jen tři dny v týdnu, kdy vstávám v 5 - 6 hodin. Ostatní dny pak stávám podle toho až se vzbudím tedy kolem 11-12 hodiny, pokud ten den, ale nemusím vést bratra do školky, to pak vstávám kolem 8 hodiny.

Ráno si dávám mléko s grankem, tvaroh do ktereho rozmackam banan a nasypu vlocky.
Ve škole poté jím to co mi nachystá maminka, většinou tousty, kuře, sýry a zelenina.
Poté si kupuji i nějaké další jídlo, tatranky, sušenky, koblihy prostě cokoliv co mě zasití abych vydržel do 17:30, v průběhu školního dne také spořádám 1 dávku gaineru.
Když příjdu domu dostanu teplý oběd, maso s přílohou + polívka, prostě klasický oběd, pak se do konce večera cpu vším možným co najdu xD, většinou sýry, pomazánky, zelenina, vajíčka atd.
Tyto 3 dny mám pravidelný režim. Zbylé 4 dny už jsou horší právě kvůli tomu posunutému vstávání. Takže nestíhám tolik jídel denně.

Edit,
nejím žádné smažené jídla, fastfoody či jiné blivajzny, nepiju slazené nápoje typu Coca Cola atd, snažím se také jíst co nejméně potravin které obsahují emulgátory.

no tyvole...
kód:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-1902-klasicka-otazka--jak-pribrat--(i.).html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-1904-klasicka-otazka--jak-pribrat--(ii.).html
_________________
Fuaaark
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
moby


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Noooo, tak ten jidelnicek je tedy vec...moc nevim jak muzou byt ty zbyle 4 dny horsi nez ty 3 tzv. lepsi dny, ktere jsou teda jakoze dost spatne.

1. Odloz gainer (chtel jsem napsat vyhod, ale to by bylo asi prilis )
2. Nakup misto gaineru plastove krabicky na potraviny abys mohl jidlo nosit vsude sebou
3. Zacni venovat priprave jidla hodinu denne sveho casu - tohle asi bude nejnarocnejsi cast celeho Tveho snazeni
4. Zlikviduj z jidelnicku bile pecivo, koblihy, tatranky, pomazanky (teda pokud jsou kupovane, dobre udelana pomazanka z kvalitnich surovin neni problem), zrus polivky (obcas nejaky vyvar byt muze, ale ne moc casto), zrus tucne syry (nad 20% tuku v susine, ale obcas muzes nejaky kvalitni kozi syr treba) a rafinovany (bily) cukr a vsechno co ho obsahuje (kafe, caje, limonady, atd...)
5. Zacni si jidlo pripravovat sam z kvalitniho masa (hovezi - zadni, rostena, svickova, obcas plec, veprove - panenka, kyta, kruti prsa, kureci, ryby, zverina => proste se vyhybej hlavne cervenemu tucnemu masu) a hromad zeleniny (brokolice, celer, mrkev, cibule, tu jsou moznosti doslova nevycerpatelne)
6. krome tvarohu a syru nevidim zadne jine mlecne vyrobky - muzes jist bile jogurty, acidofilni mleko, mleko jako takove, cottage syr je dobra volba, atd...
7. tuky prijmej z orechu (mandle, vlasske orechy) a semen (lnene seminko napr.) a tepelne nezpracovaneho olivoveho oleje (proste ho pridas k jidlu az v krabicce)
8. sacharidy ber z brambor, semolinovych testovin, ryze a ovoce; slad medem

a za devate - spocitej si v nejake webove kalkulacce svuj denni vydej teoreticky a prijmej o 20% vice zivin nez ti vyjde jako Tvuj denni vydej. Porce si budes muset napocitat sam podle toho co ti vyjde u toho vydeje. Nebudes-li stale pribirat, dale navysuj davky jidla.

Ver, ze bez prace to proste nepujde

Jeste dodam, ze pri genocide veskerych koblihovych zasob nejakeho pekarstvi priberes - jen to bude vsechno mozne jen ne svaly...a pak, jednou, za par let treba, bys ale resil trosku jiny problem nez pribirani "svalu"

Neresil jsem presne pomery zivin, to si snad nekde nactes. Take jsem neresil rozvrzeni davek potravy v prubehu dne, taktez nekde nacti. Nebo ti to tu mozna nekdo napise.

[EDIT: Jednu vetu jsem nedopsal :)]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jdi na kaloricketabulky.cz, založ si profil, nastav si tam výšku, aktuální váhu, váhu co chceš a můžeš si tam zadat české potraviny včetně standardních porcí (dokonce i přes mobilní aplikaci můžeš skenovat čárové kódy), samo ti to vypočítá, kolik máš mít kalorií, kolik máš v denní stravě poměr živin, můžeš si tam zadat přibližně i výdej.

Jakmile by sis tam napsal týden tvého stravování do tohoto programu, tak zjistíš z grafu krásně, že nedostahuješ ani náhodou na to, abys přibíral... Ono si stačí napsat jeden den a uvidíš...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 1:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já zírám že se vůbec divíš že nepřibíráš...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
moby


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeeezisi ja toho vynechal...resp. vzpomnel si na to pozdeji...

1. Hodne pij cistou vodu (3 litry ber jako minimum)
2. Moc nesol
3. Cpi se lusteninama pokud Te to neroztrha na kusy
4. Korenit muzes prakticky dle libovule - z kari, chilli, bazalky nebo koriandru jeste nikdo neztloustnul
5. Vyjimek v Tve strave bude urcite vice nez dost, ale snaz se co nejvice drzet "zdrave" stravy
6. Vynechal jsem urcite dalsich asi 100 "drobnosti", na ktere si asi budes muset prijit sam / nekde nacist.
7. Pozoruj sve telo, experimentuj. Kdyz napr. vypozorujes, ze po mleku stravis 2 dny na zachode, tak ho vymen za jinou surovinu. Atd...

A jeste jednou jeden dulezity faktor - cele je to jen a pouze ve Tve hlave! O Tve motivaci, o Tve vire v to, ze cile dosahnes. Musis svuj cil chtit naplnit celou svou osobou, byt soustredeny a presvedceny o tom, ze to jde a musi to jit. Nenechat se od splneni sveho cile odradit nikym, nikdy a za zadnych okolnosti. Samozrejme by sis mel tyto cile stanovovat realne (napr. 30 kilo svalu za rok fakt nepujde bez chemicke pomoci a zniceneho zdravi).

Vim moc dobre, ze to co pisu neni vzdy uplne realne, hlavne s ohledem na rodinne povinnosti, ale proste snaz se co to jen jde.

A never tomu, ze existuji zazracne prasky. Ony vazne neexistuji. Ano, suplementy pomuzou, ale az na trosku jine urovni. Proste zakladem je opravdu spravna strava a vlastni tvrda drina.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
funn3r


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc za rady, z tohoto důvodu jsem se zde i registroval.
Věděl jsem že je něco špatně.

Ještě bych se chtěl zeptat jak často denně jíst ?
A taky v ony "volné dny" kdy nemusím brzo vstávat, mám tedy raději vstávat v 7 abych stihl všechny jídla za den ?

Ještě jednou díky za cenné rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
moby


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolikrat jist? Nekdo rika 5x, nekdo rika 6x, jiny zase 3x a nekdo tvrdi, ze "prerusovane hladoveni" (Intermittent Fasting) je cesta k uspechu i pri nabirani vahy (i kdyz to vzniklo myslim puvodne hlavne k "vysekani", tedy redukci tuku pri zachovani svalove hmoty pri tvrdem treninku)...

Aneb - at zije lidska rozdilnost. Ja bych zacal na 6 jidlech denne. A pak to upravoval, kdyz to nebude fungovat. Treba po 2 mesicich zkusit jist 5x, nebo zvysit na 7x. Samozrejme pridat jidla, kdyz nebudes pribirat (ted myslim celkove v souctu kJ za den).

Vstavani brzo je dobra cesta samozrejme. Ale nemelo by to byt na ukor celkove doby spanku! Prece jen se telo "stavi" behem spanku. Ja napriklad varim jidlo vecer, rano jen jidlo beru do krabicek do prace. A stuj co stuj se snazim spat minimalne 8 hodin denne (ale opet, je to individualni a je treba se pozorovat).

Jo, jeste dodam, ze se k tomu jidlu budes muset asi dost nutit. Budou ho asi pro Tebe nezvykle velke davky a Tvemu travicimu ustroji se to nebude ani trosku libit :) Ale dej tomu cas, ono si zvykne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thinkmuscle


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zázračné prášky existují, ale pro tento účel bych je nepoužíval

S tou náloží bedbajzu /píšu schválně abych nemusel hledat jak se to píše správně/ by nenabral ani Otesánek... Tam bych viděl hlavní kámen úrazu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mám problém nabrat váhu Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: