Zásobování glykogenu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zásobování glykogenu  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Zásobování glykogenu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Big Muscle


PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 7:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

fireblader: To máš sice pravdu, ale i tak nesouhlasím s těmi 1800 kcal. Je to prostě moc nízká hodnota i pro "beztukovou" váhu 78 kg. Teď tam měl cca 2500 kcal a pokud najednou sundá na 1800 kcal, tak si metabolismus spomalí ještě víc. A až pak zjistí, že ten tuk neleze dolů podle jeho představ, tak bude dělat co? Sníží na 1000 kcal?

Já osobně bych neřešil, kolik % tuku má, protože to je stejně jenom jeho odhad. Začal bych na nějakých váha×30 kcal. Sacharidů jenom tolik, aby se mu dobře cvičilo a sledoval, co se bude dít a podle toho to upravil. Snížit/přidat může vždycky, ale ne, pokud nemá kam snižovat...

A nakonec bych se přeci jenom zamyslel nad tím, jestli by nebylo dobré tam těch kcal dát ještě o trochu víc a naopak zvýšit pohyb.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fireblader


PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle

já jsem trošku extrémista a při cca. 8 -10 cm větší výšce jsem diety jezdil cca. na 1.300 - 1.500 k cal, takže mi 1.800 k cal přijde jako slušný základ

pokud to nepůjde, je třeba přidat, pokud na to má čas, doporučoval bych dvakrát, třikrát týdně přidat nějaký kolektivní sport (hokej, fotbal, hokejbal, florbal) - to člověka donutí se vyšťavit a mě to vždycky super fungovalo

a naprosto se shodneme na tom, že musí začít a upravovat a najít si to co vyhovuje po všech stránkách sledovat ...
_________________
Carpe diem carpe noce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já to mám podobné jako on. Sedavé zaměstnání, jediný pohyb je silový trénink v posilovně. Dřív, když jsem šel do diety, tak jsem tam měl třeba 2000-2500 kcal. Nedělalo mi to psychicky vůbec žádný problém, hubnul jsem cca 0,5-1 kg/týdně a i když jsem shodil 15 kg, tak poměrem svaly/tuk jsem vypadal pořád stejně. Jediný, co zmizelo, byla síla a mohl jsem začít od začátku.

Teď jedu v tréninkový den cca 3000 kcal a netréninkový 3500 kcal, 1-2x týdně po tréninku 15 minut kardio a váha jde dolů sice o hodně pomaleji, ale hýbe se a silově jdu nahoru (trénink 2+1).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fireblader


PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sedavé zaměstnání mám taky, mě se i při nízkém příjmu dařilo držet metabolismus nahoře kardiem, optimální je 3 krát týdně hokejový trénink hezky 75 - 90 minut, to pak jede samo ... nebo jsem dával 5 krát týdně rotoped/pás 30 minut

ale u každého je to podle mě trochu jinak a je třeba zkoušet co komu vyhovuje a jak tělo reaguje, za sebe mám strach, že bych při Tvém příjmu max. přibíral ...
_________________
Carpe diem carpe noce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2016 12:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už mám z těch vaších komentářů hlavu jako míč.
Musím vyzkoušet ten příjem a pak se uvidí jak se pohne forma a podle toho uberu nebo přidám.

Každopádně jsem se rozhodl, že je pro mě prioritní síla v kombinaci s nepřibíráním tukové hmoty. Což by asi chtěl každý a proto asi pojedu přijem jen lehce deficitní -300 kcal cca z celkového pruměrného výdeje. Tyhle čisla asi budou v praxi selhávat, protože člověk jen tak nezjistí jaký máš každý den přesně výdej kcal.

Každopádně přidám to kardio vždy po druhém treninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2016 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapy, ještě tak trochu offtopic, kterým bych se chtěl zeptat na váš názor.

5X týdně silovej split trenink.. maximalně 85% váhy, 2 partie v každém treninku po čtyřech cvicích a třech pracovních serií.

Suplementace u mě zahrnuje jen protein a kokosovej olej, ale dnes mi trenér tvrdil, že bych měl začít pouštět do těla zakladní mineralní a vitamínovou suplementaci.

Hořčík
Zinek
Selen
Jod
B-komplex
Chrom
Vit C

Jaký na to máte názor, vyhozené peníze? Poznám rozdíl ? Může vynechání těchto dopnku mít nějaké následky ? Nerad bych vyhodil každej měsíc tisíce za tyhle dopľňky, kterýma bych se musel i každej den dopovat lentilkama, kterým moc nerozumím. Stravu mám jak jste mohli vyčíst deficitní, tedy snažím se být v mírném kalorickém mínusu a spalovat tuk. Díky za vaše názory.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2016 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kup si jeden multivitamín s multiminerálem dohromady za pár korun a s tím vystačíš...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fireblader


PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2016 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

závěr diskuze je jednoduchej, nebuď z toho zmatenej:

nastav příjem
jednou za týden se zvaž (za stejných podmínek, ideálně ráno na lačno)
po měsíci uvidíš kam to jde a podle toho uber/přidej a opakuj další měsíc ;)
a hlavně dej vědět, jak a kam to jde

pokud se týče doplňků tak za mě 1 denně multivitamín a 1 denně komplex minerálů (dá se koupit obojí docela levně), jedině navíc co má cenu je vitamín C, ale podle mě úplně nutný není a dál to neřeš,já většinou beru Centrum - pro muže

jinak při tomhle objemu dej každý trénink na závěr kardio, začni na 15 minutách a postupně to natáhni na 30 (třeba každý týden 2 minuty up) a bude to dobré (pás, rotoped apod.)
_________________
Carpe diem carpe noce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Napadlo mě, jestli při počítání kalorického přijmu mám zahrnout i tukové zasoby, byl jsem na Bodystatu a mám 15kg tuků, což vám ve výsledku dost hejbe přijmem v kalkulačkach.

Takže moje otázka je, mám při zadavání váhy, psát jen čistě váhu bez tukové hmoty nebo i s tukovou hmotou.
Bez tukové hmoty mi dieta vychazí na užasných 1500kcal s tukovou hmotou na 1700kcal. Díky
Počítam to zde. http://www.iifym.com/iifym-calculator/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fireblader


PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

předpokládám, že překvapený nejsi, to se dalo nějak tak čekat s ohledem na to co jsi psal

podle mě je fakt rozumné začít někde okolo těch 1700 - 1800 (klidně 2000), ale hlavně začít a dle vývoje upravovat nahoru a dolů

internetovým kalkulačkám zcela nevěř, je to orientační údaj,musíš to vyzkoušet na sobě a upravovat dle výsledků! hlavně začni a kontroluj jednou za týden výsledky - kromě vážení se můžeš měřit v pase, přes zadek a břicho a zapisuj výsledky

ve Tvém věku jsem hubnul hlavně tak, že jsem dal na cca. 3 měsíce kruhový trénink - 10 základních cviků po 10 opakováních 4 - 5 krát týdně a k tomu minimálně 5 krát týdně 30 - 45 minut kardio, to nakopne Tvůj metabolismus tak, že budeš moct jídlo spíš přidávat - při rozumné stravě tímhle stylem za 3 měsíce spálíš těch nadbytečných cca. 7 - 8 kg tuku, relativně bezbolestně)

jinak platí podle mě stále zásada, že má člověk nastavit příjem dle příjmu pro výslednou váhu, nikoliv tu počáteční ;), takže jez, jako bys vážil 78 kg (71 kg aktivní hmoty plus 10% tuku)
_________________
Carpe diem carpe noce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc, přesně takhle to plánuji začít dělat, až na ty kruhové treninky, ty chci nahradit silovým treninkem v posilce. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2016 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele borci, dneska jsem mluvil s týpkem z práce, má pro mě dobrou formu a poradil mi nasledující.

1800 kcal mám dát do trackeru jako denní cíl. To je jídlo na který mám nárok, když normalně funguju, chodím do práce nebo za kamarády.
Pokud ovšem ten den půjdu na kolo, mám si to do toho trackeru / kalkulačky přidat dle stravených min..
což mi odečte např 250 kcal... a tím pádem mám ten den nárok na 2050kcal.

Pokud bych ten den šel ještě dát hodinovej full body do posilky, mám si tam odečst klidně 500kcal.

Na konci dne se tedy dostanu z 1800 na nějakých 2500kcal jídla, ale defakto jen dohaním pohybem ten přijem a výdej.

Jaký na tohle máte názor ? Je to zbytečně komplikované ? Má to smysl ?

Když se nad tím zamyslím logicky, tak pokud 1800 by byl můj bazal a já ho bych ho navyšoval aktivitama a doháněl pak zpatky stravou, tak se nikam nehnu. Proto by bylo asi lepší začít níž ne ? Třeba 1500 kcal s tím, že je tam určitě pak nějakej deficit.

Vím, že to vše budou orientační čísla, ale tak věřím že na Myfitness pal budou s co nejvíc zanedbatelnou odchylkou. Pokud k tomuhle máte co říct, byl bych vám moc vděčný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeGuise


PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2016 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teoreticky to takhle funguje, prakticky je to potřeba vyzkoušet metodou pokus - omyl. Do energetického výdeje je potřeba počítat také energii, kterou potřebuješ na strávení potravy. Je to cca. až 20-30% celkově přijaté energie...v závislosti na mnoha proměných, jako je skladba živin, množství přijaté vlákniny atd., takže to musíš vzít také v úvahu. Je důležité si uvědomit, že živiny, které se v organismu dokážou využít, jsou jen ty, které projdou stěnou tenkého střeva do krevního oběhu, nikoli všechny, které sníš. Mám dojem, že to tady už pěkně vysvětloval Esko, že dlouhodobý deficitní příjem potravy a různé manipulace jsou pro lidi, kteří nemají závodní ambice slepou uličkou. Při vyváženém energetickém příjmu a výdeji se zdravé tělo dostane dlouhodobě k optimálnímu objemu tuků, protože tělo je inteligentní homeopatický systém a né žádná vylízaná blbka.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2016 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DeGuise napsal:
Teoreticky to takhle funguje, prakticky je to potřeba vyzkoušet metodou pokus - omyl. Do energetického výdeje je potřeba počítat také energii, kterou potřebuješ na strávení potravy. Je to cca. až 20-30% celkově přijaté energie...v závislosti na mnoha proměných, jako je skladba živin, množství přijaté vlákniny atd., takže to musíš vzít také v úvahu. Je důležité si uvědomit, že živiny, které se v organismu dokážou využít, jsou jen ty, které projdou stěnou tenkého střeva do krevního oběhu, nikoli všechny, které sníš. Mám dojem, že to tady už pěkně vysvětloval Esko, že dlouhodobý deficitní příjem potravy a různé manipulace jsou pro lidi, kteří nemají závodní ambice slepou uličkou. Při vyváženém energetickém příjmu a výdeji se zdravé tělo dostane dlouhodobě k optimálnímu objemu tuků, protože tělo je inteligentní homeopatický systém a né žádná vylízaná blbka.


Termický efekt potravy jednotlivých živin se poměrně značně liší. Nejnižší termický efekt
mají tuky, u kterých tato hodnota představuje 0–3 % jejich energetické hodnoty.
Sacharidy mají termický efekt 5–10 % a bílkoviny 20–30 %. U alkoholu je tato hodnota
uváděna kolem 20 %. Běžná smíšená strava má termický efekt asi 10 % svého
energetického obsahu. Termický efekt stravy je některými autory též dáván do souvislosti
s pocitem nasycení po jídle. Čím vyšší je termický efekt daného jídla, tím silnější by po něm tento pocit nasycení měl být.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2016 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No třeba v kalorických tabulkách je funkce. Nastavte, zda chcete automaticky započítávat vydanou energii na trávení snědených potravin.

Pokud chápu dobře, tohle nejlepe vždy zapnuté.. což mi k jídlu ještě nějaké kcal přidá.
A když budu dlouhodobě mít nastavený vyvažený přijem, nikdy nevyhraju, protože tělo bude chtít jít víc ekonomicky a vždy se přizpůsobí danému přijmu ?

V tomhle případě mi nejlepší přijde začít výš, protože s vyhlídkami na budoucnost budu asi pravidelně každý měsíc buď muset ubrat stravu nebo přidat pohyb navíc.. co pak ? Až nebude kam ubírat a pohyb už bude nezvladatelný, jsem v háji ? :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zásobování glykogenu Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: