Jako Fénix z popela


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út duben 04, 2017 4:28 pm    Předmět: @Olejnas Odpovědět s citátem

V klidu v následujících dnech přečtu, bez předsudků promyslim, a pak se uvidi.
Aréna na první dotyk: líbí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 8:52 am    Předmět: 8. týden Odpovědět s citátem

8. týden {29 týdnů do dne D} - Zlomový černo-bílý týden
[ cíl 79,?kg , na start 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 89,9kg ]

pondělí (89,9kg) - hádej co jsem udělal blbě dneska?
pohyb = 50min (nejvíc triceps) + 5min rotoped (před cvičením)
doplňky = 0
poznámky = ráno, stále ještě přežranej z nedělního brunche, jsem šel na lačno do posilky, což je taky dost pitomej nápad, a tudíž jsem tam dlouho nevydržel; večer jsem se v APK konečně dozvěděl co je to ta mobilita (stručně a povrchně, určitě to nebyla ani ta pověstná špička ledovce)

úterý (89,7kg) - zase ta nespavost
pohyb = 70min (nejvíc biceps) + 10min rotoped (před cvičením)
doplňky = 0
poznámky = zoufalé pokusy usnout, pak čtení o stravě; pracovní schůzku v centru jsem využil k nákupu knihy Jídlo na prvním místě

středa (-kg) - dnes hodně zeleniny
pohyb = 60min badminton
doplňky = 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = 0

čtvrtek (89,3kg) - dnes hooooooooodně cukru
pohyb = 60min badminton
doplňky = 0
poznámky = nejhorší cukry v brutálním množství, fuj! (nákup v novém podniku Donuter na Žižkově)

pátek (89,9kg) - ráno hodně kafe :- (
pohyb = 10min rotoped a 90min stolní tenis
doplňky = 0
poznámky = k večeři jen 2 jablka

sobota (88,6kg) - zima, takže bez kola
pohyb = 60min badminton
doplňky = 0
poznámky = k večeři... darmo mluvit

neděle (89,5kg) - Karpíškova Kantýna = ráj na Zemi
pohyb = 60min APK
doplňky = 0
poznámky = k plavání jsem se nedokopal ani dnes, zato do Kantýny na masíčko jsem se vrátil; úvodní rozcvičení se v mém případě jmenuje spíš imobilita

pondělí (89,7kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: -0,2kg ;


Zajímavý zlomový černo-bílý týden

Ke cvičení je bílá, dobrá zpráva
Lekce v APK mi dávaj' o hodně větší smysl než to "moje fitko", kde střídám stroje "jako lumík". Rozhodně začnu chodit 2x týdně. Víc ale ne, protože si potřebuju nechat čas taky na ty moje raketové/pálkové sporty. Pokud jsem psal, že do Arény se těším, tak teď, po praktické zkoužce, to platí dvojnásob. Ale teprve se uvidí, jak budou ten drill snášet moje kolena. Dřepování pro ně není zrovna doporučenej pohyb...
Tento týden jsem se dostal ke sportu každý den. Bohužel jsem nebyl plavat, ale celkových 8 hodin sportu považuju za slušnej základ.

K jídlu je jedna bílá, dobrá zpráva
Whole30 se mi líbí. Moc. A proč? No není to nějaký z***aný MLM.
Chce se po mě jediné: změnit trochu myšlení a být důsledný v jídle do posledního drobku. Nic víc!!! ( ( (vlastně ještě něco: nechlastat)))
I tu knížku si nemusím koupit, můžu si ji půjčit (koupil jsem si jí).
U Herbalife si koupíš dávku a ještě musíš koupit kartón, protože ho přece se ziskem prodáš, a tím se ti zaplatí ta tvoje dávka (prej bude zdarma! muhehe). Znám lidi, co to mají v garáži dodnes.
U LR si koupíš litr macerované agáve za litr a nejlepší by pro tebe - údajně - stejně bylo (pro tvoje tělo), kdyby jsi se stal dealerem LR.
U Nu Skin se staneš nákupem produktů polobohem; bohem se staneš teprve až jako dealer, a můžeš se v obleku účastnit pravidelných kázání. Letadlo jak prase!
U Whole30 NIC! Nemusím si kupovat vajíčka pouze od Whole30Drůbežárna, nemusím si kupovat maso jenom v Whole30Řeznictví, prostě není to nějakej útok na mojí peněženku. Nejtěžší nebude nechlastat, nejtěžší bude vyloučit biokefír, jogurtya a tvrdé sýry. A chleba!

K jídlu je taky jedna černá, špatná zpráva
Problém tu trochu je. Whole30 můžu zahajit až 7.5. Do té doby to nebude "cheat day", bude to "cheat month". Tento týden vůbec nebyl suchý a aplikoval jsem i jiný "jedovatý látky".


Ke zdraví je naštěstí bílá, dobrá zpráva
Byl jsem na prohlídce v Centru pohybové medicíny prof. Koláře. Drahý, ale dobrý. Něco jsem se dozvěděl o svém těle a budu na tom pracovat. APK (tedy kettlbely) nebylo zakázaný. Páteř jakš takš v pořádku. Nejdůležitější bylo EKG během maximálního výkonu na rotopedu. Srdce cajk. Což je fajn.


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po duben 17, 2017 5:54 pm, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

prosim, hlavne neprestavej psat. Nekdo takhle deluded se jen tak nevidi. Skvely cteni!
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Problém tu trochu je. Whole30 můžu zahajit až 7.5. Do té doby to nebude "cheat day", bude to "cheat month". Tento týden vůbec nebyl suchý a aplikoval jsem i jiný "jedovatý látky".


Heh. Ty si dobrý drak. "Dostal jsem nařízeno od nejvyššího, že slušne se stravovat můžu až za měsíc. Do té doby si budu kurvit zdraví a budu v sobě upevňovat zvyk jezení junk foodu. Zcela plánovaně a vědomě." To je cesta do pekel. Ztratíš víc než měsíc.

1) Dokážu si představit okolnosti, které ti můžou významně ztížit najetí na nějakého náročnějšího stravovacího režimu (např. cestování). Otázkou je, jestli je pak takový režim udržitelný a jestli se do něj vůbec má smysl pouštět.
2) Zároveň by to ale neměl být impulz k totálnímu prasení se. Stravování je o zvyku. Nezměníš to rychle. Měl bys upravovat svůj jídelníček postupně. Z mnoha důvodů. Drobné úspěchy (večer bez piva, snídaně bez pečiva, den bez půlnoční svačinky, ... ) tě budou motivovat k neustálému zvyšování nároků. Piš si svoje úspěchy. Nesnaž se změnit vše najednou, protože se ti to nepovede. Nevydržíš to. Nikdo to nevydrží (pokud má na výběr). Vůle je jako sval a ty si jej nesmíš unavit hned na začátku.

Asi to vypadá, že jsem teď sežral všecku moudrost světa a hodlám tě poučovat o tom jak správně žít. Byl bych nerad aby to tak vyznělo. Prostě mě jen nazvedla ta tvoje věta ze židle. To, že si nemůžeš (z jakýchkoli důvodů) nastavit ideální řešení, neznamená, že si místo toho musíš nastavit nejhorší možné...

PS: Jestli trollíš, tak jsi mě dostal
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
haino


PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

10.4.2021 váha 89,96 , od zítřka se doho pořádnĕ opřu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 12:54 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

chippie napsal:
PS: Jestli trollíš, tak jsi mě dostal

Ne. Já takhle fakt žiju.

Ty donuty jsem vyfotil a poslal rodině, že něco dobrýho vezu domů. Jenže večer přišla dcera z fitka a odmítla byť jen ochutnat, že si nebude doma kazit svoje sportovní úsilí. Dítě má už víc rozumu než já. No a aby se to nevyhodilo...
Ale už jsem doma slíbil, že tyhle jedy nebudu vozit. Challenge accepted.

chippie napsal:
1) Dokážu si představit okolnosti, které ti můžou významně ztížit najetí na nějakého náročnějšího stravovacího režimu (např. cestování). Otázkou je, jestli je pak takový režim udržitelný a jestli se do něj vůbec má smysl pouštět.


Bingo. Jedu do Asie, letenky mám už půl roku, s kamarádem gurmánem. Návštěvy dobrých restaurací jsou také jedním z hlavních důvodů cesty. Asii bez rýže určitě nedám, to si nedovedu představit.
A knihu jsem stejně ještě nepřečetl, proto ten odklad.

A teď si představ že já prej mám - na základě přesnýho měření EKG, tepu a krevního tlaku během výkonu - mám podle sportovního doktora a jeho tabulek nadprůměrnou kondici ve svém věkovém pásmu.
Tak pak ale nechápu jak žijou ostatní lidi, když já jsem " nadprůměrnej "...
edit: leda blbec. Jestli on nemyslel nadprůměrnej blbec.
gesag napsal:
prosim, hlavne neprestavej psat. Nekdo takhle deluded se jen tak nevidi. Skvely cteni!

Tak já trochu tuším, že ta moje turecká telenovela tady asi má svoje věrný a pravidelný čtenáře.
Co jsem zpackal tentokrát, na co se zase vymluvim...

Ale já to dokážu, gesagovi navzdory!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 10, 2017 8:03 pm    Předmět: Bulvár Odpovědět s citátem

haino napsal:
10.4.2021 váha 89,96 , od zítřka se doTOho pořádnĕ opřu.

Trefné.
Nicméně..: za A/ a taky za B/
A/ ano, píšu bulvár. Žiju bulvár, tak tedy i píšu bulvár. Ale jenom pravdu.
B/ ano, měním se. Pomalu. Pozvolna. Je to těžký. A bolí to. A hlavně to přináší různý absurdní situace. Ale dokážu to.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 9:32 am    Předmět: 9. týden Odpovědět s citátem

9. týden {28 týdnů do dne D} - Hodobóžový týden
[ cíl 79,?kg , na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 89,7kg]

pondělí (89,7kg) - regenerační den
pohyb = 0
doplňky = 0
poznámky = po cvičení v Aréně cítím úplně jiné svaly než po tom svém cvičení ve fitku

úterý (-kg) - mohl bych se vymluvit, že zase regenerace...
pohyb = 0
doplňky = 0
poznámky = 0

středa (-kg) – Popeleční středa
pohyb = 60min badminton
doplňky = 0
poznámky = koupil jsem jehněčí kýtu a naložil ji do čerstvého drceného česneku, to bude základní kámen našich Velikonoc

čtvrtek (90,0kg) - Zelený čtvrtek
pohyb = 50min badminton
doplňky = 0
poznámky = bramborové knedlíky plněné švestkou se skořicovou omáčkou vypadají na jídelním lístku lákavě, ale je to přesně ten typ jídla, které bych si neměl vůbec nikdy objednávat (hafo cukru tam bylo)

pátek (90,0kg) - Velký pátek
pohyb = 45min (nejvíc triceps) a 90min stolní tenis
doplňky = 0
poznámky = po kratší pauze opět posilka, musím dovyužít měsíční permici

sobota (89,5kg) - Bílá sobota
pohyb = 60min (nejvíc biceps) a 90min stolní tenis
doplňky = 60gr Whey Protein do vody, 1ks B-Komplex a 1ks CondroForte
poznámky = fitko, pak pinec, pak sauna, pak jehněčí na česneku a majoránce, to bylo překrásný dopoledne!

neděle (88,2kg) – Boží hod velikonoční
pohyb = 60min (nejvíc ramena) a 75min stolní tenis
doplňky = 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = ta třídenní dopolední dřina mi dnes donutila ke krátkému odpolednímu spánku

pondělí (88,8kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: -0,9kg ;
- Jozef se rozhodl vyjímečně nestrávit Velikonoce s pobožnější částí své velké rodiny (s rodiči a sourozenci) kdesi u Žiliny, a zůstal v Praze; udělali jsme si takový stolnětenisový sváteční víkend (tréninky úderů a přes třicet velkých setů do 21);
- hezky rozhýbán od stolu jsem vždy pokračoval do posilky, kde jsem dal takové rozfázované "třídenní full body", tedy 3 podivné splity;
- odjídám z ledničky moje potraviny, které jsou zakázané v režimu Whole30, a dělám rodině postupnou osvětu, co se pro mě nebude od května nakupovat (především ty mléčné výrobky... ach jo! nebo brambora, královna kuchyně.
vařený brambory s tvarohem a máslem, lehce ochucený mořskou solí, to je přeci jedno z nejjednoduších a nejchutnějších jídel na světě... a je to kompletně vyloučeno ze stravy... tucetkrát ACH JO!!!); ale měsíc to holt vydržím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 9:30 am    Předmět: 10. týden Odpovědět s citátem

10. týden {27 týdnů do dne D}
[ cíl 79,?kg , na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 88,8kg]

pondělí (88,8kg) - Červené pondělí
pohyb = 30min plavání
doplňky = 30gr Whey Protein do mléka s 1ks banánu a špetkou skořice (mňam!)
poznámky = zapomněl jsem si brejle na plavání (k vzteku), takže místo do rychlé dráhy jsem musel mezi penzisty a kličkoval jsem bazénem prsa s hlavičkou vytrčenou nad hladinu jako paní radová z nějakého staršího filmu s Jaroslavem Marvanem

úterý (88,5kg) - váha jako na začátku :-}
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = tu Arénu nechápu; odcházim po cvičení úplně zničenej; chtějí snad ze mě udělat mariňáka? (ale dyť my přece nemáme moře, né?)

středa (88,0kg) - beďasovej podvečer
pohyb = 120min badminton
doplňky = 60gr Whey Protein do vody, 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = náhoda tomu chtěla že se mi akumulovaly dva zápasy do jednoho dne = zase úplně zničenej

čtvrtek (87,8kg) - normální den
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = cvičení bylo náročný, ale příjemný

pátek (88,5kg) - čertovy obrázky
pohyb = 0
doplňky = 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = 7 hodin pokru mezi sportovní aktivity zapisovat nebudu, i když psychickej workout to je náročnej (když ti nejde list...)

sobota (88,5kg) - propršená sobota
pohyb = 60min stolní tenis, 60min badminton a 45min fitko (nejvíc triceps)
doplňky = 60gr Whey Protein do vody
poznámky = když nešlo jezdit na kole šoupnul jsem do denního programu hned tři sporty; za odměnu jsem si dopřál "cheat day" v podobě 176gr mortadelly s lanýžem (delikatesa)

neděle (89,0kg) - regenerační noc
pohyb = 0
doplňky = 1 lžíce oleje z ostropestřce
poznámky = obvyklou nespavost nahradilo 9,5hod hlubokého spánku, regeneroval jsem proto z radosti i přes den

pondělí (88,7kg)

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: -0,1kg ;
- příprava na Whole30 v plném proudu, dovyžírám ledničku od zakázanejch věcí, především mléčných výrobků (jogurty, tvarohy, kefíry, tvrdé sýry) nebo třeba skleničky rakytníku s medem, a trénuju nová jídla, například normální zeleninový salát jsem dochutil čerstvou rukolou a zálivku z olivového oleje doplnil olejem sezamovým a ostropestřecovým, k tomu zastřená vejce pěkně nahniličko = chuťově parádní oběd v úterý a ve středu, akorát asi nesmim sníst pokaždý dva talíře;
- patří do Whole30 i Dick soup?

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, zběžně jsem si to tu celé pročetl.
Můžu se zeptat, proč jsi se rozhodl následovat/nebo rozhoduješ se následovat zrovna whole30? Respektive proč volit něco určené pro masy, stavěného na obecných principech, když každý, kdo jen trochu rozumí výživě ví, že základní je individuální přístup k jednotlivci? Proč nejíst obiloviny, luštěniny, fermentované mléčné výrobky, proč nepít v přiměřeném množství alkohol (to zmiňuješ ty, já už si moc nevzpomínám na ty jejich principy), proč omezovat takové množství surovin,makroživin a mikronutrientů a napak proč další požívat v takových množstvích apod.? Knihu jsem přečetl před časem, takže už nejsem plně v obraze, ale je plná naprostých nesmyslů, subjektivních interpretací, autoři si samozřejmě záměrně vybírají co se jim hodí, jde jenom ve šlépějích letících trendů, které začaly už několik let před nimi razit další (povětšinou) američani.
Jenom by mě to zajímalo, jelikož bez nadsázky každý odstavec, který v té knize je, ti dokáže opravdový odborník na dietetiku a medicínskou výživu vyvrátit.

Ale je pěkné, že ses rozhodl něco dělat, opravdu ano.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Ahoj, zběžně jsem si to tu celé pročetl.
Můžu se zeptat, proč jsi se rozhodl následovat/nebo rozhoduješ se následovat zrovna whole30? Respektive proč volit něco určené pro masy, stavěného na obecných principech, když každý, kdo jen trochu rozumí výživě ví, že základní je individuální přístup k jednotlivci? Proč nejíst obiloviny, luštěniny, fermentované mléčné výrobky, proč nepít v přiměřeném množství alkohol (to zmiňuješ ty, já už si moc nevzpomínám na ty jejich principy), proč omezovat takové množství surovin,makroživin a mikronutrientů a napak proč další požívat v takových množstvích apod.? Knihu jsem přečetl před časem, takže už nejsem plně v obraze, ale je plná naprostých nesmyslů, subjektivních interpretací, autoři si samozřejmě záměrně vybírají co se jim hodí, jde jenom ve šlépějích letících trendů, které začaly už několik let před nimi razit další (povětšinou) američani.
Jenom by mě to zajímalo, jelikož bez nadsázky každý odstavec, který v té knize je, ti dokáže opravdový odborník na dietetiku a medicínskou výživu vyvrátit.

Ale je pěkné, že ses rozhodl něco dělat, opravdu ano.

Kryštofe, mám pocit, že ty jsi tu knížku vůbec nečetl. Nezlob se na mě, ale plácáš hrozné nesmysly, což mě od tebe dost překvapuje, protože tě mám zafixovaného jako člověka, co hodně čte a zajímá se. A protože jsem ho do W30 "uvrtal" nejspíše já, zkusím ti odpovědět. Princip W30 je o tom, jeden měsíc, tedy 30 dní vynecháš ze stravy všechny alergeny (jaképak omezování jen nahradíš kalorie jinými), při třech jídlech denně, kdy je zohledněná i nějaká pravidelnost. Je to o tom, že měsíc máš nastavený poměrně jasně definovaný režim. Jednak jde o to, zda ten měsíc vůbec vydržíš (garantuji ti, že nadpoloviční většina lidí to nedá, protože jsou to slaboši a tělo se tomu poměrně aktivně brání - sám si vzpomínám na výkyvy nálad, sny o tom, jak jsem v cukrárně a následné probuzení totálně rozhozený a provinilý, že jsem to nedal apod.) a jednak je to i o tom se pozorovat, jak na tebe jídlo působí. Součástí W30 je i fáze "po" kdy postupně zařazuješ potraviny o kterých tu píšeš a pozoruješ, jak ne ně reaguješ. Pokud někdo nedokáže vydržet 30 dní W30, garantuji ti, že nebude držet žádný jídelníček..a vyjde ho to znatelně levněji, než hyper super výživový plán na míru podle rozboru očních řas a znamení horoskopu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tam ale ani v nejmenším nejsou eliminovány všechny (ani ne ty základní) intolerantní látky, látky způsobující senzitivity, nebo některé typy imunitních reakcí. Nebo proč je ten 30denní princip postaven zrovna takto?

30 dní je nízká doba, která nebude vypovídat fakticky o ničem.

Jejich ubohý trik s postupným nasazováním je perla všeho, samozřejmě, že u mnohých potravin nebo určitých látek přijdou i po té krátké 30denní době určité ať už slabé nebo silné odezvy. Změní se kvalitativní a kvantitaviní obsah bakteriální flóry od proximálního úseku GIT až po samotné rektum, naprosto se naruší dosud relativně pravidelný a stejný příjem balastních látek, změní se intraluminální tlak a x dalších faktorů. To ale bude svědčit spíš o slabé digesci, absorbci, funkci enzymových systémů, střevní pasáž, apodobně. Nicméně laik si z toho vyvodí - tyjo ten kefír byl fakt chyba, byl to ten fytin co mi dělal problémy.

Tohle je prostě nějak seatavený program, který si někdo usmyslel, že ho sestaví zrovna takto, postrádá to základní mechanismy terapie výživou popřípadě klasické eliminační protokoly, spíše se inhibují symptomy nehledá se jádro problému a opravdu účinná profylaxe.

Ale tohle může být dikuse a deset stran, mě jenom zajímal názor autora logu, toť vše.
Edit: moje pointa celkově zůstává stejná - proč právě whole30? Proč ne některé kvalitní nutriční protkoly co navrhuje Webster-gandy nebo němečtí a japonští odborníci na výživu v medicíně?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Protože W30 je napsáno, ať máš proti té formě jakékoliv výhrady, srozumitelně, ve tvé řeči = pro idioty, takže tomu rozumí Pepík od kompu, i támhle Maruna z účtárny. Tebou zmiňované protokoly tuhle vlastnost samozřejmě postrádají a nejsou rozhodně takový mainstream. A v neposlední řadě W30, ať ty si o tom myslíš cokoliv, mají v ČR také poměrně širokou komunitu, která v tomhle ohledu dělá špinavou práci za marketing. Ty lidi si tam radí, sdílejí pocity, dojmy, recepty a teď se podrž..ONO TO TĚM LIDEM FAKTICKY FUNGUJE! Jak tohle chceš prosím popřít, či vědecky vyvrátit? Samozřejmě autorovy tohoto topicu můžeš poradit cokoliv jiného, fundovaný na to jsi dost, takže směle do toho...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

O tom, že je to do jisté míry funkční ale není absolutně pochyb. Je to klasický protokol založený na určitých standardech jako desítky dalších. Když máš na snídani kávu, na svačinu rohlík se šunkou a oběd v kantýně a na večer tři ležáky, tak to s tebou samozřejmě udělá zázraky - to už jsem ti dávno napsal v mém logu - je to syndrom radikální změny stravování, asi první pilíř každého jídelníčku/výživového systému/diety, na čemž to vše stojí. Navíc je to samozřejmě relativně dostatečně sestavené, takže to samozřejmě má vliv i na lidi, kteří se z nějakého důvodu domnívali, že se stravují správně, nebo že se o to snaží.

Problém tkví v tom, že toho samého "výsledku" by se dalo docílit naprostým opakem - například stravou složenou z obilovin, luštěnin, klidně bez živočišných tuků (klidně i bez drtivé většiny živočišných bílkovin) atd. atd.
Pointou je, že je to jenom další z nespočtu odnoží obrovského množství podobných mainstreamových blábolů - nic víc, nic míň. Podívej se jakou popularitu (některé z nich mají v zahraničí ještě vyšší počet podporovatelů než whole30) mají "odkyselující diety", jakou popularitu mají knihy Superjídelníček, Ajurveda, výživa pěti elementů... všechno totožne "funkční" - ONO TO TĚM LIDEM FAKTICKY FUNGUJE! Jak tohle chceš prosím popřít, či vědecky vyvrátit?
A výraznou komunitu mají například u nás i protokoly od Česlíka, a všichni o kvalitě jeho práce víme svoje...

Právě mě překvapuje, že se zrovna tohohle držíš... Konec spamu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2017 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiň, ale ty se necháváš příliš strhnout. Když se odprostíš od všech načtených mouder, které si ve své podstatě často odporují, protože dnes už na cokoliv najdeš často dva naprosto rozdílné pohledy, tak je podle mě snažší přistup ala W30, kdy se to malinko zabalí do roušky fancy výživového programu a což je i důvod, proč na to komunita slyší i bez nějakého nabubřelého marketingu, než chodit za různými výživáři, tím spíš kdy je výživářem dneska každý, kdo má do prdele díru. U knihy W30 také dotyčný poměrně jednoduše pochopí úplné základy výživy, co jsou makronutrienty, jak to funguje apod.

Hrnout na něj nějaký makra, bobule z prdele jednorožců, rozbory krve a podobné vědecké věci je kontraproduktivnější, než říct měsíc žer jen vejce, maso a tunu zeleniny. A za měsíc se podívej, jak ti to šlape. Je to stejné jako s tréninkem. Tady na fóru je hromada zmatených kluků, který hledají ten nejlepší vědecký přístup, AB trénink, super suplementy, bla bla a přitom stačí nebýt ubrečená píča, dřepovat, tlakovat a tahat do zblbnutí a progress se dostaví, což lidi, co to takhle dělají, dost jasně dokládají.

PS: Česlík dělá to co ty, kdybys nebyl líný, nebo se uměl lépe prodat - dává dohromady fakta z internetu, vytiskne je do desek a prodává lenochům, co si je nemají chuť nebo čas hledat. Žádný zázrak, revoluce. W30 dělá defakto to samé.

A ještě dodatek na závěr, o w30 mluvím ve spojitosti s muži. U žen je to mnohem složitější, protože ony těch hormonálních procesů mají řádově více, takže tam bych pochopil nějaký individuálnější přístup. Běžně se u W30 stává jako u většiny lowcarb, že se jim ze začátku rozhodí menstruace apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: