Jako Fénix z popela


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KrystofK


PříspěvekZaslal: po květen 29, 2017 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukal jsem, tak jakýkoliv koncept alespon co se jídla týká asi padnul? Minimálně u whole30 jsi očividně nezůstal. Nevyhovovalo ti to nebo jsi to prostě nezvládl dodržovat aniž bys to pravidelně neporušoval?
Taky by mě zajímalo jak zatím vidíš progres (toho sportu tam je habaděj, to na ten věk klobouk dolů, v tom jako bych skoro viděl svého otce - ten ve stejném věku maká everyday tak dvě hodiny ). Já bych se absolutně nazobíral váhou, minimálně v tvém případě je to dost irelevantní faktor a vyvozuješ z ní dost zavádějící až nesprávné závěry. Je to chyba, měl by ses (mimo jiné) primárně měřit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2017 1:38 pm    Předmět: JÍDLO NA PRVNÍM MÍSTĚ Odpovědět s citátem

Ta kniha dočtena, před minutou... tedy echt čerstvá recenze!
(vlastně zase tak čerstvá není; věděl jsem co asi napíšu ještě předtím, než jsem si ji koupil)

Čekal jsem knihu s hlubším poselství, autoři mají ambici oslovit masy, ale každej vlak jede rychlostí nejpomalejšího vagónu, takže je nutné to napsat stylem, který pochopí zemědělec z Iowy, tlustá pokladní v Home Depot v Oklahomě, chudý rybář v deltě Mekongu nebo voliči Miloše Zemana od Aše.

Takových knih jsem už několik četl: "Myšlením k bohatství", "Celestýnská proroctví", toltécké "Čtyři dohody" ... v každé z nich je pár skvělých myšlenek na dvě A4 (skvělých, geniálních a velmi užitečných v běžném životě každého z nás), pro pochopení nejpomalejšího vagónu zaobaleno do cukrové vaty a nejprimitivnějších metafor.
To nevadí. Zdržujete to, ale nevadí. Hlavní je to poselství... (pro vnímavého čtenáře)
{pramátí těchto knih byla Bible, respektive základní spisy jednotlivých náboženství; ale to už je najinou, hlubší, diskusi}

Ještě jednou to napíšu a zdůrazním: základ programu Whole30 jsem pochopil z blogů, napsaných jeho (úspěšnými + spokojenými) uživateli (účastníky). A byl jsem rozhodnutej do toho jít.

Což trvá a platí. Ale abych to udělal poctivě, bylo nutný tu knihu dočíst až na konec.
Až na konci se píše "a nevážíš se".
Až na konci se píše "jídlo se neváží a nepřepočítává na kcal".

A pokud teda budu jako ateista (+ gurmán) vzývat 30 dní tohoto Boha, tak s plnou parádou a bez kompromisů. Jinak to nemá vůbec žádnej smysl...

(P.S. k obsahu knihy bych měl několik vážnejch výhrad; to ale je na jinej, samostatnej, příspěvek. Jako celek hodnotim knihu rozhodně pozitivně)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2017 1:56 pm    Předmět: Re: JÍDLO NA PRVNÍM MÍSTĚ Odpovědět s citátem

Ono nejde tak o myšlenky, jako o prachy. Za desetistránkovou knihu moc velký honorář nevyinkasuješ. Je to něco jako tady

Ale co se programu týče, deload dobrý, neuškodí, ale najmi si vystudovaného výživového poradce, který ti poslouží jednak radami, jednak bičem. Dlouhodobě. Neboť dlouhodobá udržitelnost je alfou a omegou každé správné diety.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2017 2:16 pm    Předmět: 2 Mablung Odpovědět s citátem

2 Mablung: video skvělý! Ale...
.. ale právě proto jsem vyjmenoval ostatní příklady podobných knih.
Místo starého a nového zákona stačilo vnutit barbarským společenstvím Desatero+:
nebuď kanibal; nedělej incest; nevraždi a nekraď; buduj rodinu jako základ kmene... to je na dvě A4...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út květen 30, 2017 2:45 pm    Předmět: Re: JÍDLO NA PRVNÍM MÍSTĚ Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:
Až na konci se píše "jídlo se neváží a nepřepočítává na kcal".

..proto před W30 doporučuji si nějaký čas vážit a počítat jídlo, abys pochopil, jak by měla být zhruba porce veliká, pak vážně už nikdy jídlo převažovat nemusíš, protože získáš obecné povědomí a je úplně jedno jestli máš o 15g bílkovin více nebo méně a podobné kultíkovské stresy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2017 4:15 pm    Předmět: Odpověď KrystofoviK Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Koukal jsem, tak jakýkoliv koncept alespon co se jídla týká asi padnul? Minimálně u whole30 jsi očividně nezůstal. Nevyhovovalo ti to nebo jsi to prostě nezvládl dodržovat aniž bys to pravidelně neporušoval?
Taky by mě zajímalo jak zatím vidíš progres (toho sportu tam je habaděj, to na ten věk klobouk dolů, v tom jako bych skoro viděl svého otce - ten ve stejném věku maká everyday tak dvě hodiny ). Já bych se absolutně nazobíral váhou, minimálně v tvém případě je to dost irelevantní faktor a vyvozuješ z ní dost zavádějící až nesprávné závěry. Je to chyba, měl by ses (mimo jiné) primárně měřit.

1. střednědobý koncept mám: omezení sacharidů, pálení tuků. Ale to pálení tuků je zatím dost hašený Pilsner Urquel (tedy sacharidy).
2. já se, Kryštofe, svojí váhou opravdu nezaobírám, i když to z textu - jakože afektovaně - vyzní. Když jdu z Arény rovnou na tři ionťáky z Plzně, byl bych úplnej debil, kdybych se podivoval nad neúbytkem váhy
3. progres je obrovskej. Bez ironie. Obrovskej.
Bál jsem se návratu lumbaga, ale naopak záda hlásí potěšení ze znovunabyté funkčnosti.
Aréna mi baví, moc; plavání je drsný, a dřu to.
Jenom...
... jenom my, starý psi, se ty nový kousky učíme pomalu. Jde to prostě hodně ztuha.
(to si neumí mladý kluci jako Olejnas <nebo ty, ty jsi úplný mládě>, vůbec představit)
A nejde to ani přesvědčivě popsat, protože platí: ZKUŠENOST JE NESDĚLITELNÁ.

P.S. aby to nevyznělo zkresleně - děkuju Olejnasovi za rady a čas, kterej věnuje napsání svých názorů a doporučení.
(ono i to rčení o nesdělitelnosti zkušeností může být hodně relativní!)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st květen 31, 2017 4:34 pm    Předmět: Re: JÍDLO NA PRVNÍM MÍSTĚ Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Nikdy-není-pozdě napsal:
Až na konci se píše "jídlo se neváží a nepřepočítává na kcal".

..proto před W30 doporučuji si nějaký čas vážit a počítat jídlo, abys pochopil, jak by měla být zhruba porce veliká, pak vážně už nikdy jídlo převažovat nemusíš, protože získáš obecné povědomí a je úplně jedno jestli máš o 15g bílkovin více nebo méně a podobné kultíkovské stresy.

No jo, koupili jsme nááádhernou digitální váhu před 14-ti dny v Datartu, vážili jsme zeleninu, vajíčka, avokádo, srovnávali jsme to s údaji v kaloricketabulky.cz a kaloricke-tabulky.cz, tomu všemu je konec....
Rád se do toho pustím; takový ty úplně základní principy, podle selskýho rozumu, mi dávaj´ velkej smysl, nemám problém se s tím na 30 dní bezvýhradně ztotožnit...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 11:20 am    Předmět: 16. týden Odpovědět s citátem

16. týden {21 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně na začátku týdne 88,8kg]

pondělí (88,8kg) - regenerační den
pohyb = 0
doplňky = 1ks Condrosulf
poznámky = sauna a pára v saunia.cz, drhnul jsem se ledem, už jen nějaká příjemná masáž chyběla k dokonalosti pondělní regeneračky

úterý (88,7kg) - plavání naprd :- (
pohyb = 29min plavání (20x50m kraul)
doplňky = 1ks Condrosulf
poznámky = to je hrůza co lidí žije zdravě, bazén v Podolí je v 7:00 narvanej :- (

středa (88,8kg) - tak zítra to vypukne!
pohyb = 60min cvičení v APK
doplňky = 1ks Condrosulf
poznámky = to je hrůza co lidí chlastá, knajpy ve Strašnicích jsou v 19:00 narvaný :-)

čtvrtek - Whole30, den 1.
pohyb = 39min plavání (30x50m kraul), 90min tenis
doplňky = 1ks Condrosulf, 40ml Amix BCAA Liquid
poznámky = tenis na tak blbym povrchu jsem snad ještě nikdy nehrál, klouzalo to a bylo to o nohy

pátek - Whole30, den 2.
pohyb = 60min cvičení v APK, 60min stolní tenis, 50min tenis
doplňky = 1ks Condrosulf
poznámky = tenis na kvalitní antuce, to je jinej zážiteček; celkově nádhernej jarní večer

sobota - Whole30, den 3.
pohyb = 49min plavání (36x50m kraul), 235min cyklistika (66km)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = ty cyklovýlety bez piva jsou šílenej masochismus; minulý týden oběd v Únětickém pivovaru se třemi luxusně vychlazenými desítkami, to je, panečku, pořádnej cyklovýlet; dnes jsem oběd v minipivovaru MMX zapíjel vodou, to mi nikdo neuvěří... (a řecký salát jsem jedl bez sýra, hrůza! - no, ještě 27 dní to vydržim)

neděle - Whole30, den 4.
pohyb = 85min stolní tenis a pak 60min fitko
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = moje oblíbená kombinace "po pinci do fitka", pak hned do sauny, takže mi neděli nezkazil ani ten nepravidelný déšť

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: během Whole30 se neváží
- plavání (mezisoučet): 286 bazénů = 14,3km




Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne ne červen 11, 2017 8:22 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Napis schvalne, az se ti poprve v noci bude zdat, ze jis neco sladkeho, nebo ze pijes pivo :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: ne červen 11, 2017 7:56 pm    Předmět: 17. týden Odpovědět s citátem

17. týden {20 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně nevím]

pondělí (-kg) - Whole30, den 5. + zátěžový test
pohyb = 90min plavání (70x50m kraul) - 3,5km -
osobní rekord!
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 30gr sušené bílky
poznámky = ano, plavu pomalu, kdejaká bába je rychlejší, ale! : plavu s plackama na dlaních (=vyšší odpor vody), s plastem mezi nohama (=nekopu nohama, dřu jen rameny a zády), nedělám otočky pod vodou (=neudržim tam ten plast, kterej hodně nadnáší); ale! plaval jsem přesně hodinu a půl bez jedinýho zastavení = asi nepřekonatelný osobáček (protože po hodině je to už dost nuda, takže opakování se hned tak konat nebude)

úterý (-kg) - Whole30, den 6. + vegetariánský den
pohyb = 80min stolní tenis a pak 35min fitko
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 40ml Amix BCAA Liquid
poznámky = když máš parťáka ochotnýho hrát od 7:00, dá se stihnout do devíti ráno fůra sportu :-)

středa (-kg) - Whole30, den 7. + #GazpachoSoupDay
pohyb = 70min cvičení v APK
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50gr sušené bílky
poznámky = vyznavači kultu Červeného trpaslíka už vědí..., ale! aby bylo gazpáčo wholešer, nesmí se tam dát protlak; já si udělal lahodnou verzi za použití tří důležitých triků:
- nepoužít okurku salátovou, ale výhradně okurku polní
- česneku jen přiměřeně, aby nebyl dominantní, naopak polévku zjemnit půlkou dozrálého avokáda
- ztracené vejce nahniličko z toho udělá michelinské jídlo

čtvrtek (-kg) - Whole30, den 8.
pohyb = 34min plavání (18x50m kraul + 4x50m prsa), 60min badminton
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50gr sušené bílky
poznámky = plavání jen tak, na pohodu

pátek (-kg) - Whole30, den 9.
pohyb = 65min cvičení v APK, 70min stolní tenis
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = dva sporty denně, začíná to být normální

sobota (-kg) - Whole30, den 10. + sobota Mirka Dušína
pohyb = 70min stolní tenis a pak 70min fitko a pak 75min cyklistika (19km)
doplňky = 1ks Condrosulf
poznámky = dnes Mirek Dušín jako správňáckej chlap vstal, vyčistil si zuby a uši, snědl talíř vychlazené zeleninové polévky gazpacho, sedl na kolo a včas odjel na sportoviště, aby se 10min protahoval a cvičil mobilitu, následně rozsekal soupeře 10:0 na velké sety ve stolním tenise, následně přešel posilovat celé tělo do fitness, následně odjel na kole spalovat tukové zásoby, přičemž minul osvědčenou hospodu s Plzní z tanku, ale naopak v mírném tempu přijel domů na grilované rybí filé s polními okurkami a rajčetem; odpoledne v centru Prahy minul svůj oblíbený Lokál Dlouhááá s možná nejlepší Pilsner Urquell v Praze (samozřejmě tankovou), aniž by se zastavil "najedno" (2,3,4,5...)

neděle (-kg) - Whole30, den 11. + únava vyhrála
pohyb = 39min plavání (32x50m kraul)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50gr sušené bílky, 50ml Amix BCAA Liquid
poznámky = už jsem byl po obědě oblečenej do cyklistickýho když tu jsem si uvědomil tu obrovskou únavu celýho těla po týdnu sportu a ranním plavání; vzdal jsem to a rozhodl se odpočinout

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: během Whole30 se neváží
- plavání (mezisoučet): 410 bazénů = 20,5km




LISTER: Tak, co je s tou polívkou gazpacho? Prosim tě, o co tenkrát šlo? (LISTER si sedne, aby vyslechnul příběh)
RIMMER: Teď, když jsem odsouzen, tak ti to řeknu. Polévka gazpacho. Nejhezčí večer mého života. Pozvali mě ke kapitánovu stolu. A to jsem byl na lodi pouhých čtrnáct let. Šest důstojníků a já! Říkali mi „Arnolde“. Jako první chod byla polévka gazpacho. Nevěděl jsem, že se polévka gazpacho podává studená. Dal jsem si zavolat kuchaře a řekl jsem mu, aby ji odnesl a přinesl teplou. A on to udělal! Výraz v jejich tvářích mě pronásleduje dodnes!! (Brečí) A já myslel, že se smějou kuchaři, ale celou tu dobu se smáli mně, zatímco jsem jedl svou vařící polévku gazpacho! A pak už jsem nikdy nejedl u kapitánova stolu. To byl konec mé kariéry.
LISTER: Ale, no tak. To se přece může stát každýmu.
RIMMER: Kdyby nám o tom řekli při základním výcviku! Místo, abychom šplhali nahoru a dolů po laně a kopali zákopy. (Křičí) Kdyby nám aspoň jednou řekli: „Polévka gazpacho se podává studená,“ mohl jsem být dneska admirál!!! (Potichu) A místo toho jsem úplná nula, ano, je to tak.
LISTER: Ale, no tak. Nejsi nula.
KOCOUR: Ale je.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 9:47 am    Předmět: 18. týden Odpovědět s citátem

18. týden {19 týdnů do dne D}
[cíl 79,?kg, na startu 88,5kg, aktuálně nevím]

pondělí (-kg) - Whole30, den 12.
pohyb = 70min cvičení v APK
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50ml Amix BCAA Liquid
poznámky = dal bych si dobré, vychlazené pivo :- (

úterý (-kg) - Whole30, den 13.
pohyb = 43min plavání (32x50m kraul + 2x50m prsa)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = koupil jsem a upekl vepřové ocásky, je na nich parádní libové maso, ale ta žízeň na pivo, ta potom byla strašná :- (

středa (-kg) - Whole30, den 14.
pohyb = 70min cvičení v APK, 50min badminton, 115min cyklistika (32km)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50gr sušené bílky
poznámky = dneska to byl asi slušnej kalorickej deficit, když jsem byl 4 hodiny v pohybu a jedl vydatně, ale normální množství

čtvrtek (-kg) - Whole30, den 15.
pohyb = 37min plavání (30x50m kraul)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte, 50ml Amix BCAA Liquid, 50gr sušené bílky
poznámky = jsem v půlce programu, nejvíc mi chybí chleba a kefír

pátek (-kg) - Whole30, den 16.
pohyb = 10min plavání (zapomněl jsem si brejle a vzteky neviděl)
doplňky = 1ks Condrosulf a 1ks B-komplex Forte
poznámky = jsem tupej sklerotik

sobota (-kg) - Whole30, den 17.
pohyb = asi 180min na nohách
doplňky = 0
poznámky = takže 100m od našeho hotelu je zrovna festival minipivovarů, nádherná atmosféra, a já si nedám jediný pivo?!? co to se mnou je sakra? FUCK! ještě třináct dní vydržet...

neděle (-kg) - Whole30, den 18.
pohyb = asi 150min na nohách
doplňky = 0
poznámky = nesportuju a přesto jsem strašně unavenej, tělo už potřebovalo přestávku; na opasku používám novou, neopotřebovanou dírku, to je dobrý znamení, mám z toho radost

Rekapitulace (a někdy krátká analýza)
- změna váhy: během Whole30 se neváží
- plavání (mezisoučet): 474 bazénů = 23,7km
- škoda těch zapomenutejch brejlí, mohl jsem být za první čtvrtinou plavání
- viditelně hubnu, ale není to výhradně spalováním tuku, naopak docela dost i ze svalové hmoty, jsem takovej nějakej splasklej; snažím se mít denně alespoň 120gr bílkovin, ale na vlastní kůži poznávám, že bez sacharidů se objem nejenže nenabere, ale ani neudrží!





nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 9:51 am    Předmět: Re: 18. týden Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:
na opasku používám novou, neopotřebovanou dírku, to je dobrý znamení, mám z toho radost


jo, to je dobrej pocit.

a ty porce na fotkách jsou esteticky pěkné, ale mám pocit, že tak za hodinu by mi kručelo v břiše
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pises, ze chudnes aj zo svalovej hmoty... skus si odpovedat na otazku, co robis pre jej zachovanie.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fiha, cenim tvoji disciplinu, podcenoval jsem te a myslel, ze to po tydnu vzdas. V tomhle klobouk dolu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st červen 21, 2017 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvicis aj vo fitku, alebo robis len kardio? Sorry, z tych zapisov to neako neviem vylustit.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: