Máčův kondiční log


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 232, 233, 234  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Máčův kondiční log  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Máčův kondiční log
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: so září 07, 2019 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pátek:
Plavání
40:00 - 1,25km prsa - 450m, zbytek kraulem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so září 07, 2019 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
1:35 - cca 19km UB-Ujezdec-Šumice-Ujezdec-havřice-UB
No tak dneska to bylo opravdu pestré..
Jednak jsem se (naštěstí až úplně na konci skoro u baráku) totálně posral do trenek (zdravím Grimleyho a Cohena ) ,což už začínám přisuzovat i tomu, že si dávám vždycky při těchto delších víkendových bězích kafe z automatu na benzince (hlavně kvůli doplnění cukrů a energie - fakt mi to pomáhá) ale když si to tak zpětně uvědomuju tak se mi po něm taky chce vždycky na velkou.
Normálně s tím kafem problém nemám, ale možná že kombinace s během je pak smrtelná:-)
Dneska to fakt stálo za to - doslaova muka..no radši to ani nebudu moc dál rozebírat barvitě.

A druhá věc:
Míval jsem to vždycky ale dnes jsem se na to ani nevím proč při běhu zaměřil.
jedná se o takový zvláštní pocit nutkání se co chvilka při běhu jakoby zhluboka nadechnout (něco jako při zívání) ale za běhu je to dost problém (i za normálního života zívám docela často).
Když se ten hluboký nádeh podaří tak je zas chvilku klid a běží se dobře, ale kolikrát to fakt pořádně za běhu nejde a to nutkání je dost otravné..
Nevím čím to může být?
Jestli třeba příliš vysokým tempem běhu kdy si takto tělo říká o více kyslíku?
Kdyby s tím měl někdo zkušenost uvítám každý postřeh/radu co s tím
Fakt to ten běh dokáže dost otrávit..
Ale taky je možné že se prostě jenom zbytečně moc pozoruju a řeším ptákoviny - těžko říct..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: so září 07, 2019 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fuuu, kafe je najvacsie zlo, podla niektorej literatury by sa nemalo vobec pit par hodin pred behom.

Este pampersky pomahaju. 😁

Na tvojom mieste si urcite zozeniem sporttester s hrudnym pasom a zacal by som behat podla tepu. Spomalit je vzdy dobre. A mozno zaradit nejake dychove cvicenia rano.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: so září 07, 2019 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jsi větší srdcař než já

Jinak s tím "hlubokým nádechem" je to spíš psychický ... nesmíš na to myslet :)) Stávalo se mi taky, ale musíš si přemejšlet o něčem jiným, ne že se potřebuješ z hluboka nadechnout, protože pak ti to zpravidla zkurví rytmus dejchání a jsi v háji :)

_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so září 07, 2019 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

O tom sportestrru uvazuju uz delsi dobu jedine co me odrazuje je ten hrudni pas obavam se ze to bude dost nekomfortni s nim bezet.
Nemate nejaky typ do jakeho jit?

Dechove cviceni zni zajimave taky pouvazuju..mas nejake osvedcene cviky?

No srdcar asi jsem ale reknu ti nic prijemneho takhle na vrrejnosti
Samozrejme se me to stalo primo na ulici plne baraku kde neni vubec kam odskocit..nastesti nikdo zrovna nesel
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: ne září 08, 2019 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hrudny pas je len o zvyku, nebrani absolutne nicomu. Casom si ho nastavis ako ho potrebujes a ani nebudes vediet, ze ho mas. Top znacky su na trhu tri, Garmin, Suunto, Polar. Asi je uplne jedno, ktora z nich. Model zavisi od financii a vyzadovanych funkcii.

Dychove cvicenia su rozne, zajtra ti sem postnem nejaky zaklad. Osobne to moc casto neriesim, ale obcas je to potrebne.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
46:30 - cca 9,5km kolem Brodu
v průběhu bylo:3x cca 2,5 minuty úseky (tzn cca 500 metrů) + na konci pěkný kopeček
I přes slabý spánek (4 hodikny) a tím pádem brutální únavu přes den to šlo kupodivu krásně - nechápu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě se vrátím k problému s dýcháním:
Ten pocit nutkání zhluboka se nadechnout (případně zívnout) nemám jen při sportu, ale i za klidu při normálním životě. Je to celkem dost otravné nutkání, která vyřeší opravdu jen hluboké prodýchnutí nebo zmíněné zívnutí - bohužel jen na chvíli než se to nutkání objeví znovu.
Něco jsem si o tom už hledal na netu a zaskočilo mě že to má docela dost lidí.
Jako příčinu tam uvádí buď psychiku popř špatné držení těla.
Tak nevím no každopádně je fakt, že čím víc na to člověk myslí, tím je to samozřejmě horší. Pokud se soustředím na něco jiného a nemyslím na to prakticky to ani nevnímám.
Každopádně je to fakt celkem otravná záležitost a znepříjemňuje to jak běhání tak i běžný život a rád bych se toho zbavil, akorát bohužel nevím jak..
Možná by pomohlo nějaké to dechové cvičení kdo ví.
Asi se na to zkusím poptat u doktorky až tam budu mít někdy cestu, třeba něco poradí.
P.S. Pamatuju si, že poprvé jsem to zaznamenal cca už v 10 letech takže to není nic co by se objevilo nedávno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: po září 09, 2019 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus dychat nosem a dychani pusou uplne vypust. A to jak v beznym zivote, tak pri behu. Ja osobne se snazim dychat jenom nosem az do tepovky cca 170. Pak uz mam vypozorovano, ze musim prejit na dychani pusou. Ale kdyz dycham nosem, tak si vytvorim super rytmus a prijde mi to vsechno snazsi ( veslovani )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út září 10, 2019 6:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Precitaj si clanok, nastuduj si video.
Zaklad, absolutny zaklad je naucit sa dychat do brucha, ako keby si plnil nadobu. Zacat - a potom uz neprestat.

http://www.kb5.cz/2016/12/kb5vyzva-12-kroku-ke-zdravi-sile-a-kondici-motyl/
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: st září 11, 2019 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
52:30 - cca 10,5km Kolem Brodu
Krásně to šlo na konci jeden pěkný táhlý kopeček cca kilák pěkně dal zabrat na fyzičku supr.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt září 12, 2019 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

shyby/kliky
shyby-44x (nadhmat-7,5,5,4,4x podhmat-5,5,5,4x)
kliky-190x (52,30,28..+ ráno 52x)
zadní kliky-28x
dřepy-3x20
spodní záda plank balon

Tak a na zítra jsem se objednal na sportovní prohlídku a zátěžový test - čistě pro svoje info jak na tom jsem..tak jsem zvědavý.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá září 13, 2019 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak výsledky z dnešní sportovní prohlídky:

věk: 32
výška: 190
váha: 78
% tuku v těle: 3,8
BMI: 21,6
VC (vitální kapacita plic): 6680
tepová frekvence klidová: 46
zátěžový test na rotopedu:
W170 (zátěž ve wattech při srdeční frekvenci 170/min): 399,4
VO2max:30,9

No tak mám z toho rozporuplné pocity.
Co mě potěšilo bylo procento tuk (čekal jsem kolem 10, nikdy jsem si neměřil, bylo měřeno kleštičkama na 10ti různých místech na těle) a vitální plicní kapacita, která vyšla údajně nadprůměrně.
Na druhou stranu velké zklamání z hodnoty vo2max při zátěžovém testu.
Taky jsem si nikdy neměřil, tady probíhalo na rotopedu.
Nejdřív jsem šlapal 9 minut bez masky na 60 otáček za minutu a každé 3 minuty se zvyšovala zátěž, to bylo vyloženě na pohodu.
Pak jsem dostal na hubu a nos dýchací masku a začalo peklíčko

Dýchalo se mě v tom fakt dost blbě (nechci se nějak vymlouvat ale je to prostě tak..) a tomu odpovídalo i to, že výsledek je bídný.
Tady už jsem šlapal na 70 otáček s ještě vyšší zátěží a holt jsem v ydržel dost málo asi podle výsledku (ani nevím jak dlouho přesně).
Přiznám se že jsem před samotným testem ani nevěděl na jakých hodnotách vo2max bych se měl vlastně pohybovat.
Pak jsem se podíval na net a výsledek mě docela zděsil
Přijde mi že to odpovídá hospodskému povaleči:-)
Když jsem se díval na netu na orientační převodní tabulku vo2max a času při zaběhnutí 2400 metrů na max, tak to teda u mě absolutně neodpovídá.
Při mojí hodnotě vo2 mi to vychází že bych to měl zaběhnout cca za 15 minut, což bych dal asi i pěšky
Reálně si myslím, že bych to mohl zaběhnout nějak pod 11 minut což by podle tabulky odpovídalo cca 50 vo2 (to už se mě zdá reálnější).
Takže teď nevím co si o tom mám myslet, nemyslím si ž bych na tom byl tak špatně abych měl podprůměrný výsledek.
Nevím jestli to bylo tou maskou nebo třeba tím, že jsem musel předtím šlapat těch 9 minut proto, aby mi nastavili zátěž na maximálku..
Každpádně mě to docela nasralo a trochu lituju těch 1400 co jsem do toho vrazil..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so září 14, 2019 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
1:33 - cca 18,5km Starák-Kostelany-Kunovice-uh-Starák
Tak jsem si po tom včerejším fiasku zpravil chuť
Šlo to fakt pěkně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: ne září 15, 2019 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kolo
3 hodiny - 60km UB-Kunovice-Kostelany-Starák-UH-Kunovice-UB-Újezdec-UB
Standardně v neděli po kalbě padlo pár piv vín a aperolů,ale šlo to pěkně.Krásné počasí byl by hřích nevyjet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Máčův kondiční log Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 232, 233, 234  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: