Máčův kondiční log


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 181, 182, 183 ... 233, 234, 235  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Máčův kondiční log  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Máčův kondiční log
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: po březen 08, 2021 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
56:56 - 11+km kolem Brodu (cyklo pepčín,sídliště, kopec k hřbitovu)
Dneska to šlo fakt pěkně, zlehka.Cítím i rozdíl v tom když jdu běhat dopo před prací (např. dnes - dobře vyspaný, odpočatý ) anebo odpo hned po práci.

Jinak běžecký kolego Cohene :
1) díky za komentář
A k odpovědi - sporttester určitě pořídit plánuju co nejdřív to půjde, asi to chce aspoň těch 5000 na to obětovat aby to za něco stálo (přesně jak píšeš - opravdu platí - nejsem tak bohatý aby...)
A k maratonu: což o to výzva i lákadlo to pro mě je obrovské..ale furt si tak ňák neumím představit, že bych to mohl reálně zvládnout zaběhnout (čas bych ani moc neřešil, považoval bych za veliký úspěch už jenom to odběhnout - a nejít).
Mám trochu i obavu z toho tréninku 5x týdně, jednak jestli bych zvládal uregenerovat (obava ze zranění které se občas objevují už i při současném objemu) a taky abych si ten běh úplně neotrávil - myslím že bych se do některých tréninků musel dost nutit, přece jenom mě tak ideálně vyhovuje ten aktuální stav běh 3x týdně (výjimečně 4x) a prokládat ostatníma aktivitama (cvičení,kolo, plavání..)
No popřemýšlím, jak říkám výzva to každopádně je a někde v hlavě to mám.A je fakt, že čím dýl to budu odkládat, tím hůž - roky rychle přibývají..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po březen 08, 2021 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Netreba sa toho bat, 5x tyzdenne je uplne v pohode, netreba to dodrziavat na 100%, staci na 80. Tam pichnes aj cvico a namiesto jedneho behu kludne plavanie/bike.
Naozaj dolezite je neprepalovat tempo a drzat sa tepovky, aby si sa nepretrenoval. Plan je naozaj jednoduchy, len ho treba dodrzat. Grimley sa tiez bal a nakoniec aha, kam sa posunul. Stacilo pocuvat dobre rady uja Cohena 😁
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: út březen 09, 2021 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cvičení
kliky/shyby/dřepy - 4 kola kruháč
kliky-50,33,33,28x
shyby nadhmat-8,6,5,5x
dřepy-40,35,32,30x


kliky-30x
shyby-nadhamat-4X paralel-6,5x podhmat-6,5x

břicho planky balon - 5x

celkem-kliky-175x, shyby-50x

Začal jsem ráno v 6 na lačno, řekl bych, že jsem ještě trošku cítil sedmičku červeného které jsem včera neodolal, první kolo bylo takové "rozlámané a ospalé" ale pak už to šlo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: st březen 10, 2021 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
1:10 - cca 14km UB-Nivnice (začátek)-UB (přes cyklo Pepčín)
Šlo to vcelku pěkně, supr počasí, akorát po hodině cca na 12 km začaly celkem docházet síly a tuhnout nohy, tak jsem na asi 10 minut zastavil, chvilku sednul a protáhnuz, vydýchal (bohužel se nebylo kde občerstvit) a vyběhl, a šlo to zase líp.Myslím si, že to je tím, žě tělo jezvyklé na to, že přes týden běhám ca kolem té hodiny a o víkendu při delších bězích dávám cca po té hodce pauzu a občerstvovačku, takže se jakoby samo ozvalo, že chce pauzu (poznak aspoň je, že to šlo dobře rozběhnou i bez pití a hroznových cukrů které jsem dnes s sebou neměl - spíš asi plní funkci placeba ).Asi bych s tím měl zkusit něco dělat a občas dát bez pauzy dýl jak tu hodiny, protože pak na mě dojde v ten čas krize pravděpodobně i v závodě..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st březen 10, 2021 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nieco robis zle, bezec s tvojim tyzdennym nabehom nemoze mat problem odbehnut polmaraton v lahkom tempe bez obcerstvovacky.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st březen 10, 2021 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ona je asi trochu "chyba" ...nebo "jadro pudla" v tvejch pauzach a obcerstvovackach ...pak to celkove zkresluje vykon ... ja treba nevim, jak bych na delsim vybehu bezel treba hodinu a pak se nekde na 10-15 minut zastavil a neco jedl/pil ...a pak zas bezel dal... technicky vzato to jsou dva behy s 10 minutovou pauzou ne? (Sry ze jsem takovej pintlich)

Zaroven si tak utvaris psychickou potrebu zastavit a najist se / obcerstvit, coz je v treninku (mysleno v treninku v pohodovym tempu) proste spatne.... pak kdyz to neudelas, vidis, ze mas problem souvisle bezet delsi cas....

Kdyz beham intervaly 5km, tak si beru do kapsy hroznovej cukr, kterej loupnu v ramci vyklusu, v teplejsich mesicich si beru do ty gumovy muchlaci flasky vodu.... jinak v treninku, podle myho skromnyho nazoru, je jakakoliv "obcesrtvovacka" zbytecna, spis kontraproduktivni (mysleno na vybezich do tech 21km).... tam by sis proste mel vystacit s vodou... netrenujes tak jen objem/tempo, ale trenujes i telo, aby efektivne hospodarilo s energii / spalovanim tuku pripadne.... tim, ze po hodine zastavis a doplnis vsechno, je podle me spatne :) ...

Zpetne si tka uvedomuju z tvejch zapisu, ze semtam se zminis, ze ti tuhly nohy... pripadne ze sis musel kvuli tomu dat pauzu.... je to mozna blbost, ale tema obcerstvovacka ses naucil telo primarne vyuzivat cukry.... ty ho ale potrebujes naucit vyuzivat tu "delsi" energii, ne cukry, ktery vypalis hned.

Pokud nemas problem s cukrem v krvi, tak spis zapracuj na tom, abys tyhle obcerstvovacky z treninku uplne eliminoval :) ....
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: st březen 10, 2021 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obcerstvovani pri behu je proste zlo.
Zdrzuje to i kdyz to do sebe tlacim pri behu, natoz kdybych se na 2 min zastavil. Pres zimu jsem odvykl nebo co, pred asi 3 tydny jsem chtel 50, po 20ti jsme se zastavil na 7 min na prevleceni, banan a jidl oa pak to vubec nemohl rozbehnout, v 26ti jsme to vzdal, to uz me nejspis zacinal covid/chripka.

Pro me je nejlepsi se najist pred behem vic, ze je me pak 1h neprijemne, ale dat pak maraton bez jidla, jen s upijenim vody, uz jsem to tak udelal asi 3x a v pohode. Takze toto bych doporucil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2021 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičba
kliky/shyby/dřepy - 4 kola
kliky-50,32,33,27x
shyby nadhmat-8,6,5,5x
dřepy-40,35,32,33x


kliky-30x
shyby- nadhamt-4x paralel-6,5x podhmat-6,5x

spodní záda planky balon-7 sérií

V 5 ráno nalačno, fajné..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2021 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapi díky za komenty a rady, jsem za ně fakt rád a beru si je k srdci..
Co se občerstvování týče souhlasím s tebou grimley, že jsem si na ně asi bohužel tak zvykl a vytvořil si možná i v hlavě takový "blok" že bez toho to prostě nedám,že ta krize bez toho přijde (otázka je nakolik je to fakt jenom v hlavě a nakolik to tělo fakt potřebuje..)Je ale zase pravda, že na sobě opravdu cítím, že mi ty cukry pomáhají a když cítím že jde krize a slábnu, doplním něco sladkého aŤ ž hroznový cukr, sladké kafe, pití nebo třeba banán tak se fakt potom cítím jako nový a jde to prostě o poznání lehčí..ještě enorměji než při běhu to jde poznat na kole, kde třeba po třech hodinách už cítím že "šlapu vodu" - dám si třeba ten banán nebo proteinovku (sladkou) a jede se najednou úplně lehce jako na startu..
Stím krevním cukrem mě to taky už napadlo.Mám jít v brzké době na krevní odběry tak se zkusím s doktorkou domluvit jestli by mi nevzal i cukr pro zajímavost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2021 10:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chyba bude tam, kde vzdy. Bezis prilis rychlo, minas cukry, zastavis sa, doplnis, bezis dalej. S meracom budes vediet na com si, spomalis, zacnes viac palit tuky, usetris energiu na jeden poctivy intervalovy trening tyzdenne. A nebudes musiet nic doplnat.

Ver mi, bol som tam. A Grimley tiez. Ten tam bol dokonca viackrat. :-D Judson pouziva od zaciatku behania merac, takze je v pohode.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2021 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Verim,koupim..kdyby mi to tvrdil nekdo jiny (min zkuseny) nez ty,tak popravde neverim ze je to vysokym tempem,protoze pocitove se mi nezda ze bych bezel moc rychle, ale tobe jakozto zkusenemu bezci fakt verim.Objednavam co nejdriv.A ve finale se me jeste nakonec ty prachy casem vrati za usetrene hroznove cukry..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so březen 13, 2021 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
1:42 - cca 20km (možná padl i půlmaraton) Brod-Veletiny-brod (přes cyklo drslavice-havřice)-po Brodě

Tak šlo to fakt super.Po cohenově komentáři nahoře (tímto díky ) jsem zkusil dát trošku pomalejší tempo (dělalo to fakt jenom pár vteřin na kilák ale i to bylo kupodivu aspoň pocitově pozitivně znát). Běželo se lehce, na 8km jsem dal nabenzince vodu a kafe (zase pauza já vím, ale prostě preventivně jsem si to neodpustil a myslím že mi přišla vhod) protáhl nohy a běžel zpět.Další krátká pauza byla na 15km kde jsem si dal 5 hroznových cukrů (už jsem byl pocitově slabší a opět pomohlo) a poslední na 17 zase benzinka na pití. Takže celkově spokojenost na konci ještě byly síly, věřil bych si i na víc.Jsem fakt zvědavý a těším se, jaké to bude se sportesterem a jaké tempo mi bude diktovat on..

Jinak ještě k pauzám a občerstvovačkám:
podobně jak třeba píšou nade mnou judson s grimleym, že jim pauzy spíš nesvědčí a nevyhovují tak já na sobě prostě fakt cítím pravý opak.Nejsem si vůbec jistý, jestli bych to vůbec bez toho dal, a pokud jo, určitě bych si to protrpěl o dost víc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cvičo
kliky/shyby nadhmat/dřepy - > 4 kola
kliky-52,32,33,27x
shyby-8,6,5,5x
dřepy-40,35,32,31x


kliky-30x
shyby-nadhmat-4x paralelně-5,5x podhmat-5,5x
břicho-natahování nohou vleže na zádech-12x každá


celkem:
kliky-177x
shyby-48x


Včera jsem lupnul sice asi litr červeného ale i tak to šlo nad očekávání dobře (hned v 6 ráno po probuzení).
Jinak tento týden jsem se urval co se týče chlastu.
Padly necelé 3 litry červeného, takže nějakých 15 alkojednotek (dával jsem si každý den kromě jednoho).
No nějak to zachutnalo no, takže doufám, že příští se mě podaří sundat trochu nohu z plynu (pozitivní je že všecko červené už jsem dopil, takže jediné nebezpečí je, že bych dostal chuŤ na bílé pro změnu )
P.S. Nemá to být tak dobré doprdele..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Existuju teorie, ze dva deci cerveneho sa rovnaju hodine v gyme.... 🤷
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2021 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky existuje teorie, ze cerveny je dobry na krvinky.... jenze ted jich mas moc tim padem.... takze bych to ted naopak zneutralizoval tim bilym vinem

Jinak ja uz se naucil pit jen o vejkendu bohuzel mi to ted dvakrat po sobe uz vyslo vzdycky po docela narocnym treninku intervalu / tempa :D .... takze uz se budu snazit presedlat na birely (zjistil jsem, ze u me nejde ani tak o ten alkohol v tom, ale ze musim neco dobryho popijet u telky / xboxu / prace na kompu) a preci jen na regeneraci a na srdce ten alkohol neni uplne topovka :D
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Máčův kondiční log Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 181, 182, 183 ... 233, 234, 235  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: