Máčův kondiční log


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 232, 233, 234  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Máčův kondiční log  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Máčův kondiční log
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: st duben 14, 2021 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cviko
kliky/shyby
kliky-200X (52,33,34,28x ráno-52x)
shyby-65x (nadhmat-6,5,5,5,4x podhmat-6,5,5,5x ráno-nadhmat-9x paralel-10x)
dřepy 17kg činka-3x20
zadní kliky-32x
spodní záda planky balon-7 sérií.

Šlo to, na dřepech je cítit fakt pokrok, jdou lehčeji než dřív, z dřívějších 4x15 jsem přešel v klidu na 3x20.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2021 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh kolem Brodu (cyklo pepčín, sídliště)
čas:53:28
vzdálenost:10,87km
průměrný tep:123/min
max tep:140/min
kalorie:588


No takže, včera jsem se docela slušně sundal (litr bílého), takže ráno nebylo vůbec svěží, byl jsem celkem rozbitý a vůbec se mě běhat jít nechtělo.Každopádně při samotném běhu už to bylo v pohodě a šlo to dobře.Aspoň jsem vysledoval, že sedmička vína před během je ještě v pohodě, ale po litru už jsem na druhý den dopo rozbitý a cítím to (přitom rozdíl blbé 3 deci
).

Byl jsem celkem zvědavý jak to ovlivní tepovku, ale byla celkem v normě (pro lepší porovnání ještě nemám dost nashromažděných dat z běhů s pásem, jsem celkem zvědavý na srovnání s touto trasou až to půjdu "bez vína" ).Každopádně průměrný tep si myslím celkem v normě.Maximálních 140 bylo při závěrečném "sprintu" (spíš běhu naplno, sprint to úplně nebyl) do kopce.Můžu říct, že při těch 140 už cítím, že jdu dost naplno. neumím si představit co bych musel dělat, abych se dostal na 160 nebo dokonce třeba 180..
Další věc která mě trochu překvapila jsou spálené kalorie, které jsou podle hodinek celkem o dost nižší než třeba podle kalorických tabulek.Ale asi bych spíš věřil hodinkám, přece jenom tabulky jsou dost obecné a tím pádem i nepřesné..

No každopádně jelikož jsem včera vlastně měl 2 večeře co se týče kalorií (druhá byla víno ) a kaloricky dost vydatné, hodilo by s mi spálit víc - ale co byla prostě chuť a žijem jen jednou..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2021 3:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máča napsal:
Maximálních 140 bylo při závěrečném "sprintu" (spíš běhu naplno, sprint to úplně nebyl) do kopce.Můžu říct, že při těch 140 už cítím, že jdu dost naplno. neumím si představit co bych musel dělat, abych se dostal na 160 nebo dokonce třeba 180..


Maximalni tepovka se hodne lisi clovek od cloveka. Taky jsem se to snazil ze zacatku porovnavat s ostatnima, ale casem zjistis ze je dost velky rozdil bezet s TF 140 kdyz tvoje maximum je 160 nebo kdyz je 200.

Pokud chces behat podle TF tak si musis prvne zjistit jake mas maximum. Potom pri pomalem behu to treba drzis na 60 - 70 %
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2021 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tu tepovku ti to ukazuje podle me az abnormalne nizko .... pokud jsi minule bezel intervaly v tempu 3:40 a mel maximalku 152, tak bud mas nezvykle nizkou maximalni tepovku, nebo jsi nezvykle trenovanej, ale s tim zase nesedi to, ze na delsim vybehu musis dat pauzu .... ted pri tom behu jsi mel taky pauzu? Ono to pak taky zkresli prumernou tepovku, protoze tepovka obvykle postupne stoupa s delkou behu.... a kdyz to prerusis pauzou, tak se to promitne i fo prumerny tepovky

Nechci ti kazit radost, ani snizovat tvoje vykony....jen mi to nejak nesedi a zajimalo by me, v cem je jadro pudla (extremne nizka maximalni tepovka..... vysoka trenovanost.....pripadne "Macuv syndrom" chybneho mereni :D)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2021 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@maca . ak uz mas hodinky sparovane s aplikaciou, urob printscreen so zaznamom tepu a hod to sem. Pozrieme sa na to. 😅
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2021 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cau no taky me to popravdecnejak nestymuje..
Obavam se ze to bude za c) mascuv syndrom..
Ikdyz to uz by snad ani nebylo mozny uz potolikate a navic s pasem ktery by mel sakra snad uz merit dobre..
Nevim no.
Jinak dnes byl beh bez pauzy tu davam jenom u tech behu kolem hodiny a pul a vic..
S tou tepovkou nevim no mozna by stalo za to zjistit si tu maximalku musim si vygooglit jak vlastne na to:-)
A jak uz jsem psal o par prispevku driv..mozna mam fakt tu tepovki nizsi nez prumer populace, protoze si pamatuju ze me cca pred 10 lety kvuli tomu ani nechteli pustit z JIPky po operaci kdyz se bali ze mam extremni nizky tep (nechci kecat ale tehdy snad az kolem 20ti..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2021 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cvičba
kliky/shyby
kliky-230x (53,33,34,28,30x ráno-52x)
shyby-60x (nadhmat-7,5,5,4x paralel-6,5,5,5x ráno-nadhmat-8x paralel-9x)
břicho svíčka-5x10-14
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2021 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Borci tak posílám včerejší tepovku a tempo.Zkuste na to mrknout jestli je to podle vás reálné.No ale stejně na tom asi moc neuvidíte.Prostě budu muset udělat jednou ten nepříjemný test maximálky (už mám vyhlídnutý kopec) a podle výsledku se uvidí.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2021 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Och, co ja by som za taketo tepy dal!! 😁 Ok, toto chce test maximalky. Najdi si minimalne 100m dlhy kopec a vybehni ho 3x sprintom. Najvyssia zaznamenana hodnota tepu bude cca tvoja maximalka, z ktorej budes odvodzovat zbytok.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so duben 17, 2021 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok bude to sice asi bolet ale zkusim to..
Jenom si nejsem jisty jak to presne provest.
Ty pises 100m kopec 3x naplno a netu pisou zase minimalne 2 minutovy kopec taky 3x ale sprint az na ten posledni vybeh,ty prvni dva tempem cca na beh na 3km.

P.s. trosku blbe je ze ten nejvodnejsi kopec mam primo pred barakem na sidlisti takze lidi co me u toho uvidi si asi budou myslet ze me hrablo (anebo naopak sklidim obrovsky obdiv a respekt )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so duben 17, 2021 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh Brod-Veletiny (podolí)-Brod
čas:1:39:41
vzdálenost:19,78km
průměrný tep:116/min
max tep:130
999kcal

No tepovka opět nízká, ale schválně jsem si zkoušel porovnat klidovou měřenou prstama na zápěstí s hodnotama s pásem a fakt to měří dobře (měřeno několikrát před i po běhu) takže snad by to teoreticky mělo ukazovat dobře i při běhu..
Začínám věřit že mám tu maximálku asi fakt dost nízko, schválně se dívám na rok a půl staré výsledky ze sportovní prolídky a tam jsem měl maximálku na rotopedu dokonce jenom 140
Což je teda uplně divné a strašně málo, možná jsem se i málo kousnul, ale stejně..
No uvidíme co naměřím teď při tom testu, chtěl bych to zvládnout ten další týden.Ono samozřejmě taky asi i záleží jak moc se člověk dokáže kousnout a trpět při tom.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: so duben 17, 2021 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@maca . ak mas maximalku len 140, tak by si mal behat pomale behy len okolo stovecky. A vysvetlovalo by to aj tie energeticke vypadky. Ale radsej si urob ten test. A jasne, ze naplno zasprintujes az ten posledny pokus a kludne si daj aj 4 behy, nech vies na com si.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2021 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok diky zkusim a uvidim.
Je fakt ze na tom rotopedu me delal problemy spis ten tezky prevod tzn spis jsem to nemohl utahnout nohama nez ze bych odesel dechove..uvidime co to povi ted..
Jinak jeste jeden takovy mozna blby dotaz:
Co jsem pochopil z toho co se pise na netu tak maximalku nelze ovlivnit tzn vytrenovat a zvysit treninkem?ta je proste u kazdeho dana a nehnes s tim at trenujes jak chces?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: po duben 19, 2021 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle me 100m kopec je malo. Srdce na zatez reaguje se zpozdenim a tady nestihne ani zareagovat a uz budes nahore...

Za me nejlepsi zpusob jak zmerit max tepovku je jit na zavod tak 3 - 5 km a poradne napalit cilovou rovinku.

Ted je to se zavodama horsi, tak bych zkusil treba 3x 800 - 1000m interval na rovine.

Prvni 2 intervaly jit nejakym rozumnym tempem na tu vzdalenost a posledni jit naplno.

Jinak maximalni tepovka se lisi i podle aktivity. Ja treba pri behu na rovine se dostanu na 180. Ale na rotopedu jsem se nikdy nedostal nad 160. Je to zpusobene tim ze pri behu pracuje vic svalu, takze dokazi spotrebovat vic kysliku. Pri behu do kopce se taky nedostanu tak vysoko jako na rovine.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po duben 19, 2021 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máča napsal:
Co jsem pochopil z toho co se pise na netu tak maximalku nelze ovlivnit tzn vytrenovat a zvysit treninkem?ta je proste u kazdeho dana a nehnes s tim at trenujes jak chces?
Trenovani jedinci ju mozu mat trosku vyssiu, ale vekom to ide aj tak dole. A potom je tam nejaky geneticky vplyv, co bude asi u teba dominantny faktor.
Este k tomu testu maximalnej tepovky: uvadzaju sa rozne sposoby ako sa k nej priblizit, mozes si aj nasimulovat test na bezeckom pase, ked sa na dlhej rovinke rozbehnes tempom 6min/km a kazdu minutu zrychlis o 30s/km a ked ta uz telo nepusti dalej, budes vediet. Rozmyslam, ze si nieco podobne vyskusam tiez, len ja ako stary a pomaly chlap budem musiet zacat na svojich klasickych 7min/km
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Máčův kondiční log Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 184, 185, 186 ... 232, 233, 234  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: