Máčův kondiční log


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 232, 233, 234  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Máčův kondiční log  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Máčův kondiční log
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cohen999


PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máča napsal:
Tak tf max namereno 156..fakt celkem bida
takze zahada rozlustena Dlhe behy behaj priemerne do 110bpm, zacni trenovat intervaly (na ktore uz budes mat energiu) a tbude to dobre.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh test TF MAX
Tak nakonec jsem zvolil variantu kopce.Moc jsem nevěděl co od toho čekat, jelikož kopce nenávidím tak to byl celkem hnus ale čekal to ještě horší.Dal jsem tam nakonec 4x (původní plán byl min 3x) plus jeden na vyklusání.
Celý kopec měl cca 600 metrů ale to jsem nedal ani jednou.V první sérii jsem to nchtěl nastřelit hned na max ale od druhé už jsem to stupňoval.Zajímavý poznatek byl že závěrečné pátá série kdy jsem si dal celý kopece na pohodu mě přišla strašně lehká po těch"sprintech" přitom normálně bych u toho trpěů páč jak říkám, kopce prostě fakt nenávidím.
No hlavnÍ údaj dne je: TF MAX 156
pozn: samozřejmě to není reálná tf max, ale fakt jsem se pocitově kousnul skoro až na max ale celkem by mě zajímalo o kolik bych to ještě dokázal vyšrouvovat ale myslím, že fakt o moc ne..takových 180 si myslím, že je naprostu nereálých


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wickedDog


PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2021 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marně přemýšlím, kde máš na 7,24km/125m čtyři kopce
Jestli si nahoře nelapal po dechu, tak ten test je tak přesný, asi jako tvé tři běhy vydávané za jeden 18km..

PS: Aktualizuj si už ten Windows
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2021 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

workout
kliky bradla/shyby (nadhmat/podhmat)
bradla-celkem 80x (v sériích po 6-13op.)
shyby-celkem 50x (série po 5-6op.)
přítahy horizont-2x20
ráno: kilky-52x shyby-11,7x

břicho planky-5x

Tak po dlouhé době cvičení venku na workout hřišti.Bylo pěkně takže o dost příjemnější pěkně venku než vevnitř v baráku.
Jinak tento tyden jsem trochu uletel co se vina tyce, za vcerejsek a predvcerejsek uz padli dva litry cerveneho (je holt vyborne no ) a to me ta hlavni akce ceka teprve az zitra..Tak snad to pristi tyden zvladnu trochu zkrotit


Naposledy upravil Máča dne pá duben 30, 2021 8:09 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2021 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wickedDog napsal:
Marně přemýšlím, kde máš na 7,24km/125m čtyři kopce
Jestli si nahoře nelapal po dechu, tak ten test je tak přesný, asi jako tvé tři běhy vydávané za jeden 18km..

PS: Aktualizuj si už ten Windows

Nejsem si úlně jistý jestli jsem tě pochopil, ale nebyly to 4 různé kopce na trase, ale jeden kopec 4x dokola a nahoře jsem po dechu fakt lapal, takže myslím, že těch 156 tepů nebude až tak daleko od pravdy (samozřejmě do úplného maxima asi nějaká rezerva ještě byla, ale nemyslím si že nějak moc..)
Jinak o naměřených hodnotách nadmořské výšky (resp nastoupaných a naklesaných metrů u hodinek mám docela pochybnosti, už jsem to psal o pár příspěvků dřív, že by měla být správně nastoupaná a naklesaná výška stejná, ale není takže..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wickedDog


PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2021 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, já pochopil, že jsi běhal stejný kopec 4x. Na převýšení je nejpřesnější to naklikat do mapy.cz, které ti ukážou výškový profil např 1555m https://mapy.cz/s/fubemezaku
Tohle máš pěkný kopec https://mapy.cz/s/cagosudezo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: so květen 01, 2021 3:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
Kunovice-Kostelany-Starák-UH-Kunovice (přes moravní most)



Tak, šlo to suprově, zaprvé počasí bomba a hlavně jsem si vzal k srdci radu Cohena a fakt se snažil držet tep kolem 110, což jde vidět že se dařilo, maximálně vyletěl občas někam ke 113 no a světe div se ono to fakt fungovalo a šlo to lehce.Tempo bylo sice už trochu šnečí (lehce přes 5min/km což je na mě pocotově docela pomaléú ale to mě vůbec nevadilo, naopak se běželo lehoučce.Energetická krize nepřišla (určutě ne tak velká a tak brzo jako normálně).Jenom jsem začal na 14té pociŤovat trochu úbytek sil, tak jsem zpomalil na cca 100 tepů a dal pauzu na benzince na pití (krátkou) a dal jsem si i pár cukrů, možná mě za to budou někteří pranýřovat, ale mě to prostě pomohlo a běželo se zase lehoučce.
Až nějak od 18tého už to začalo jít zase trošku ztuha ale v pohodě jsem na 100 tepů doběhl.
Takže Cohene tímto ti díky za rady (y) a nezbývá než se toho držet,dlouhé běhy dávat do těch 110 a ono to půjde snad. (škoda že jsem na to přišel až po nějakých 18 letech běhání..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: ne květen 02, 2021 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@maca . Za malicko, podla mna ti to pomoze aj zdravotne, budes mat lepsiu regeneraciu a ak zacnes raz tyzdenne trenovat intervaly, za nejaky cas sa dostanes na povodne casy a potom pride aj zlepsenie.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: po květen 03, 2021 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No kazdy tyden tam intervaly nenacpu,zvlast ted kdyz zacina cyklosezona.Kazdopadne je obcas zaradim plus kopce,ty beru rekneme jako takovou alternativu intervalu..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: po květen 03, 2021 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cvičba
kliky/shyby
kliky-200x (52,33,34,28x ráno-52x)
shyby-60x (nadhmat-6,5,5,5,4x podhmat-6,5,5x ráno-nadhmat-8x paralel-9x)
dřepy-40,35,31x
spodní záda planky balon-7 sérií
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: út květen 04, 2021 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
po Brodě (cyklo Pepčín, sídliště)


Tak dnes dobré.
Počasí super.
Možná by se dnešek dal považovat i za intervalový trénink svým způsobem.
Mezi 3 až 5 km jsem si dal dva rychlejší úseky (cca po kilometru) tempem kolem 4:20-4:30 (nešel jsem to úplně naplno - odhadem 80% cca a navíc proti větru), tep byl nad 130.
No a potom kousek pomalejc po rovině (ani tak už se mi nepodařilo tepovku srazit pod 120 což mě trochu zarazilo, na a potom už to zase bylo do kopců takže tepovka taky celkem vysoko na moje poměry.
A nakonec 2 dá se říct sprinty do kopců (cca 100 metrových) tam už byla tepovka dokonce až na 149.Takže v celkovém součtu jsem si celkem máknul.
Klasické intervaly na stadionu mě až tak nebaví, spíš si radši dám takto v terénu kombinaci rychlejších úseků a kopců.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st květen 05, 2021 7:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, fartlek je tiez fajn, ale klasicke intervaly plnia inu funkciu. Ved uvidime ci to bude fungovat. Ale aj pri tomto plati, ze do dalsieho "intervalu" treba ist maximalne oddychnuty.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: st květen 05, 2021 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze to znamena ze i pri klasickych intervalech na draze bych mel dalsi zacinat az kdyz tepovka spadne zpatky na hodnoty jako pri klasickem vyklusu?Dejme tomu az treba na tech 110?
No abych se s takovou vubec toho dalsiho dockal pac vcera to vubec nechtelo spadnout
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st květen 05, 2021 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pri intervaloch je tep dobrym kontrolnym ukazovatelom, mal by ti po dobehnuti intervalu padnut pod 110bpm (my ostatni 125 - 130bpm) do minuty a vies, ze mozes bezat dalsi, lebo telo este nema dost. Pri fartleku sa to takto exaktne robit neda a menej skuseny (ale aj skuseny) bezec ho moze relativne lahko prepalit.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: čt květen 06, 2021 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Běh
Brod-Nivnica-Brod (tam po cyklo zpátky lesem za lineou směr omw, kolem zbrojovky po schodech)


Tak dneska nová trasa.Šlo to fajnově,zpátky pár kiláků terénem na konci schody fajn.
Velké negativum je, že mě poslední dobou (cca dva týdny) pobolívá na pravé noze vnitřní kotník - vazy až směrem k lýtku. Dneska už jsem to cítil dost (i teď po běhu).Běžet s tím šlo ale dost to běh otravovalo.Vzhledem k tomu, že to pobolívá i teď po běhu tak se trochu bojím že bude muset být zase vynucená běžecká pauza

Je fakt, že s tou pravou nohou mám dlouhodobě problémy.Pobolívají mě šlachy na různých místech - achilvky,chodidlo, teď ten kotník..
Nevím čím to je.
Zčásti asi tím že mám pravou nohou o cca 1,5cm kratší takže je víc namáhaná (ale jelikož je to od narození a problémy mám až ted v posledních měsících tak mě napadá že to třeba souvisí i s tím že jsem pár kilo v poslední době nabral..)
No uvidíme jak se to vyvrbí..ale jsem pesimista.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Máčův kondiční log Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 232, 233, 234  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: