vlkův log - lepší už to nebude


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 170, 171, 172 ... 225, 226, 227  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> vlkův log - lepší už to nebude
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Draper


PříspěvekZaslal: út leden 04, 2022 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
vlk# napsal:
Peter Ustinov napsal:
Zacinas mit zapisy jako Draper 😁😁😁

sice nevím, která část zápisu... ale nerad bych dopadl stejně, tak s tím zkusím něco udělat


Že máš tri zápisy na jednu stránku, děsně dlouhý čtení😁


Me si tu jeste nekdo pomatuje jo ? :D
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 04, 2022 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Peter Ustinov napsal:
vlk# napsal:
Peter Ustinov napsal:
Zacinas mit zapisy jako Draper 😁😁😁

sice nevím, která část zápisu... ale nerad bych dopadl stejně, tak s tím zkusím něco udělat


Že máš tri zápisy na jednu stránku, děsně dlouhý čtení😁


Me si tu jeste nekdo pomatuje jo ? :D

Jeste je tu pár veteránů 😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: út leden 04, 2022 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Draper napsal:
Peter Ustinov napsal:
vlk# napsal:
Peter Ustinov napsal:
Zacinas mit zapisy jako Draper 😁😁😁

sice nevím, která část zápisu... ale nerad bych dopadl stejně, tak s tím zkusím něco udělat


Že máš tri zápisy na jednu stránku, děsně dlouhý čtení😁


Me si tu jeste nekdo pomatuje jo ? :D

Jeste je tu pár veteránů 😁


Keď si čítame navzájom logy
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út leden 04, 2022 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Me si tu jeste nekdo pomatuje jo ? :D

hele, duch

no jo, bylo to poměrně intenzívní období... zapamatováníhodné
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st leden 12, 2022 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

12. ledna 2022, středa
4 týdny po operaci, jo letí to

pouze zdravotní zápis, pro záznam, trénink stále žádný, i když...

všední dny, každé ráno, od 3. 1., vodím princeznu do školy, což je 2x 500 metrů chůze o franc. holích, zpočátku to bylo náročné, zvláště, když jsem se snažil jít rychleji, ono to je každý druhý krok přenést na ruce skoro celou váhu těla a když se to dělá v tempu, tak i tohle izometrické cvičení unaví. zapsal bych to jako 2x 375 x "80" kg vzporu na rukou :D ale tempo jsem vyladil a přenášená zátěž se snižuje.

chodím rád, snažím se to koleno alespoň trochu rozhýbat a podpořit tak výživu regenerované chrupavky difuzním vstřebáváním z nitrokloubní tekutiny. a zatím pořád se vyhýbám zátěži. ortopedka mi to vysvětlila srozumitelně, takže alespoň čtyři celé týdny jsem tomu chtěl dopřát a nekomplikovat proces hojení. a taky pořád leduju, 2x denně. po dvou týdnech jsem s tím sice přestal, ale na kontrole po třech týdnech mi to ortopedka znovu doporučila a fakt to pomáhá a je to rozdíl. tohle jsem se naučil a každému můžu jenom doporučit - při jakémkoliv větším úrazu, kdy vznikají hematomy, tak poctivě ledujte. tělo se vám za to odvděčí.

další kontrolu mám 18. 1., pět týdnů po operaci a to už se těším, že bude nějaká zátěž a rehabilitace. na poslední kontrole, 4. 1., po třech týdnech, jsem musel uznat, že ty čtyři týdny byla minimální hranice a udávaných 4-6 týdnů je doba, se kterou je potřeba při tomhle rozsahu "opravy" reálně počítat. to bylo jasné, že za týden ještě chodit nebudu, ale chtěl jsem být optimista, tak jsme se dohodli na pěti týdnech a teď už to vidím mnohem příznivěji a budu rád, když už s tím budu moci něco dělat.

včera jsem na váze zkoušel, jaké zatížení na tu nohu snesu, bez bolesti, a dostával jsem se až k 50 kg, což už by mělo stačit na to, abych mohl stát na obou nohou, na obou stejně. a taky že jo. to je dobré. na chůzi to nestačí, ale je to zjevný pokrok. dnes jsem to ověřoval a ručička... obrazně, že, kdo dnes má ještě analogovou váhu... se šplhala až k 60 kg. tímhle tempem by to příští týden už vypadalo reálně na nějaké pokusy o chůzi. a kdo může chodit, může i dřepovat, protože při dřepech nese noha jenom polovinu zátěže těla a zbytek lze doložit závažím :D

sorry za dlouhý report, ale zase je to jenom jednou za týden ;) a samozřejmě, jak jinak, doufám, že nikomu z vás se tyhle zkušenosti hodit nebudou :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st leden 12, 2022 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, hlavne je to asi zatial bez komplikacii, nech to tak vydrzi aj nadalej!
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2022 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
sorry za dlouhý report, ale zase je to jenom jednou za týden ;)


Nenene, len poctivo zapisuj, aspoň vieme, čo s tebou je a ako napreduješ. Som rád, že zatiaľ to vyzerá na dobrý progres bez komplikácií. Len tak ďalej, drepy sa už na teba tešia
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodo1985


PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2022 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Držím palce, ať se brzy vrátíš k tréningu.
_________________
Necvičím ani pro zdraví, ani pro sílu, ani pro krásu.
Cvičím, abych si udělal žízeň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bolgi


PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2022 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dobre sa to cita, ze sa ti to lepsi. drzim palce aj nadalej nech to ide a cim skor sa vratis k nejakej forme treningu - urcite zapisuj
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelly


PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2022 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
sorry za dlouhý report, ale zase je to jenom jednou za týden ;) a samozřejmě, jak jinak, doufám, že nikomu z vás se tyhle zkušenosti hodit nebudou :)


Len zapisuj, žial aj toto patrí k tomuto športu. Skvele že sa to zlepšuje a dúfam že čoskoro sa slovný zápis zmení na čísla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st leden 26, 2022 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@vlk . ako dopadla kontrola?
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st leden 26, 2022 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

26. ledna 2022, středa
6 týdnů po operaci aneb zahoďme hole!

kontrola 18. 1., 5 týdnů po operaci, mám povoleno takové to domácí pajdání bez holí, jako přípravu, v té době už dokážu na nohu přenést plnou váhu, ale chůze je stále obtížná, protože čím delší krok, tím vyšší násobek váhy musí koleno přenést... což si běžně člověk neuvědomí, pokud nemá v koleni tak přesný váhoměr. dělám tedy malé kroky a snažím se o přirozený pohyb, jak mě učili sestřičky v nemocnici, i když to pak jde pomalu.

kontrola 25. 1., 6 týdnů po operaci, mám povoleno odložit hole, chůzi venku, řízení, na co si troufnu a co koleno snese, ovšem ne "snese" v tom našem lifterském smyslu, ale pod hranicí bolesti, protože bolest stále ještě znamená hojení a obnovu. trvá to. tak jsem začal chodit s princeznou do školy bez holí, 2x 500 metrů, cestou tam to jde, ale jdu tak na 2/3 výkonu, cestou zpět už to cítím, ale to už si zpomalím na 1/2.

ptal jsem se, jaký je očekávaný vývoj, jestli bude bolest ustupovat, až to bude konečně, všechno... všechno možná ne, ale bude to lepší, než před operací, měl jste to dost zničené. tak jsem na to zvědavý, protože před operací byly běžné pohyby bez obtíží, dřep se postupně zlepšoval, i když koleno asi moc nadšené nebylo, jenom ten tah už byl asi trvale pasé. ale vzhledem k nálezu a opravě jsem teď rád, že jsem do toho šel raději dříve než později a teď se o to dobře starat.

další kontrola za dva týdny, 8. 2., ovšem vzhledem k tomu, že ještě normálně nechodím, tak nebudeme spěchat a s výživou začneme asi až po čtyřech týdnech, až to bude komplet zhojené. to abych si připravil peněženku. další zápis už snad nějaký trénink, i když zatím bez noh.

váhovka: 93.5 kg, bez pohybu se hubnout nedá a nejdříve jdou dolů svaly

cohen999 napsal:
@vlk . ako dopadla kontrola?

díky za optání... mohl jsem to shrnout tvou předchozí reakcí "hlavne je to asi zatial bez komplikacii" ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st leden 26, 2022 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Noo, to vyzera celkom nadejne 👍😁
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bucco


PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2022 6:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Držím palce nech sa skoro dostaneš do normálu.

Keď som mal roztrhané všetky väzy v kolene zažíval som toto isté. Po operácií moja prvá cesta s barlami bola cca 600m k frajerke na sexík. Došiel som tam úplne spotený, unavený a v momente som zaspal.

Keby som spätne mohol niečo iné urobiť a poradiť tak:
1) rehabilitáciu - mobilitu kolena by som bral o dosť zodpovednejšie. Zanedbal som to očividne, aj keď vtedy sa mi to nezdalo, ale teraz nemám takú mobilitu a už sa to nedá nikdy dohnať.

2) stále myslieť na to a nekrívať, inak ten minipohyb ti navždy zostane. Neskôr z toho bolí chrbát Všímam si že veľa ľudí čo malo problém s kolenom kríva, lebo nie že by museli ale zostal im naučený ten pohyb.

Drž sa a zapisuj
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po leden 31, 2022 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

31. ledna 2022, pondělí
vysvědčení, 50 dnů od posledního tréninku, Mag's Garage Gym, MEN IN BLACK, já a Magumi

Dřepy: (SBD)
6x 10x BW nad paralel, co to pocitově šlo

Bench-press: (stopky)
6x 6x 60 kg, RPE 6, lehká rychlostní práce, neměl jsem v úmyslu testovat, kde mě to zavalí :)

Čelní dřepy: (SBD)
6x 6x 20 kg (osa), nečekal jsem, že už dnes vlezu pod železo, ale přidal jsem se k Magumimu :)

Military press:
4x 6x 40 kg, RPE 7

Shyby: (nadhmat, naširoko)
6x 2x BW, očekávání bylo 0.5, takže překvápko a okamžitě se ozvalo pravé předloktí, jako vždy

váhovka: 93.8 kg

konečně! pokecali jsme, pocvičili, Magumi přešel na pocitový tréninkový plán, záda (plotýnka) ho aktuálně limitují tak, že se musel rozloučit s těžkýma váhama a předepsanýma tréninkama, ale nevzdává to, drží techniku i dynamiku, takže je to pořád velký přínos.

já se zatím nebudu pouštět do žádných velkých akcí, vydržím, dokud koleno nebude zcela stabilní a bezbolestné, na pravé stehno je teď žalostný pohled, to by člověk nevěřil, co udělá šest týdnů bez zátěže, byť i chůzí. zřejmě nejmíň stejnou dobu potrvá, než to srovnám.

bucco napsal:
Keby som spätne mohol niečo iné urobiť a poradiť tak:
1) rehabilitáciu - mobilitu kolena by som bral o dosť zodpovednejšie.
2) stále myslieť na to a nekrívať, inak ten minipohyb ti navždy zostane.

díky! nejlepší dvě rady, které jsem dostal a určitě bych to podcenil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 170, 171, 172 ... 225, 226, 227  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: