Zlepsovani bence

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Zlepsovani bence  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Zlepsovani bence
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
caukymnauky

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2024 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4. 2.
ranni bw: 84.4

benc se stopkou:
7x50
6x55
5x60
4x65
2x3x70
2x2x75
2x3x70
4x65
6x60
8x55
10x50

drep: 5x3x90
wsb tric. extenze s jc: 5x8x8
pritahy v predklonu podhmatem nauzko: 5x8x70
predklony v sede: 5x5x20

Bence krasne pomale, kontrolovane... predklony sranda, ale tak na mobilitu asi dobre... negativni faze asi o 999999 % tezsi nez ta pozitivni
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2024 7:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

caukymnauky napsal:
No, budu rad za postrehy, kdyztak muzete taky zhodnotit techniku (resp. rict, co je treba vylepsit). Za me docela dobre, az na to, ze pri prvnim a tretim opacku jsem nahore predklonil hlavu a u prvniho op. se na zacatku tahu cely predklonil.

S hlavou bych si nedělal moc starostí, důležité je nezvětšovat flexi hrudní páteře v průběhu opakování a to se tady neděje. Po dokončení tahu zaujmeš vzpřímenou pozici a neni tam žádná přehnaná extenze bederní páteře. Za mě OK.

Co se týče reverse band vs. block pulls, tak jsou to cviky s trochu jiným zaměřením. Reverse band tě učí manipulovat s vyšší váhou při dotahu a block pulls (3-8cm) víc zapojí záda a vyřazují částečně ze hry kvadricepsy, což se u reverse band tahu neděje. Takže reverse band = přetížení, block pulls = vyšší zaměření na záda a zadek. Vyšší bloky (12cm a víc) nebo rack pulls jsou jsou sice taky přetížení, ale jak si napsal, nemáš u nich stejnou pozici jako u tahu, tím pádem nejsou vůbec specifické pro sílu a budují hlavně únavu.
caukymnauky

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2024 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyborne, diky za rozbor! Ten popis k nizkym blokum mi sedi s tim, co jsem chvili kdysi zkousel, byl to dost napor na spodni zada, ale to bude prave ta vyzva to ted zvladnout, i se spravnym zapojenim zadku.

+ starty z tech vyssich pozic nebo nedejboze se startem az nad koleny tedy uz nejspis nikdy nepojedu.

Takze ted uz jen sehnat nekde 5cm podlozky Do te doby necham reverse bands, at tam mam aspon neco...
MilanT

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2024 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukal jsem na tu mrtvolu. Vypadá to dobře. Zkoušel jsi někdy hook?

Co se týče rackpulls. Je to za mě jeden z nejhorších cviků na zlepšení mrtvoly ale je to dobrý cvik na hypertrofii zad, protože tam je trapéz pod extrémně velkým strečem a i dlouhou dobu. Každopádně nevím jestli to doporučovat, protože únava je strašně veliká, takže smysluplný objem se na tom bude zvedat těžko a máš lepší alternativy.
caukymnauky

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2024 11:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hook mi nejak nejde chytit, asi kratke prsty... tusim, ze jsem to ukazoval i sparingovi, ze mi to nejde.

S temi dotahy ja nevim, na trapezy mi nejlepe fungovalo cvicit klasickou mrtvolu co nejcasteji, rackpulls (co si pamatuju vic jak 15 let zpatky) mne spis odpalily CNS (jj, takze toho ve vysledku moc nenacvicis, ale nekdo mozna jo).
A picovinky typu dotahy se strongmanskymi kufry apod. jsme delavali driv jenom jako egoliftingove hecovani... btw. pri vaze nejakych 80 kg jsem tenkrat zvedl v kazde ruce 140kg kufr, tak to muzes taky zkusit, zajimalo by me, kolik das, Milane Ze nedas 150?
Palec077

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2024 8:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hook zvládne každý, ikdyž má krátké prsty, ale ne pro každého je to to nejlepší řešení. Na trapézy je super mrtvola trhovým úchopem, nebo i mírně širším úchopem, ale tam to chce buď hook, nebo trhačky. Milan ji myslím cvičí docela často.

Rackpulls a trapbar jsou nejlepší cvik na ego
MilanT

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2024 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

caukymnauky napsal:

A picovinky typu dotahy se strongmanskymi kufry apod. jsme delavali driv jenom jako egoliftingove hecovani... btw. pri vaze nejakych 80 kg jsem tenkrat zvedl v kazde ruce 140kg kufr, tak to muzes taky zkusit, zajimalo by me, kolik das, Milane Ze nedas 150?

Asi kdyby to bylo neco vyssiho, tak bych to zvedl ale nevim. Ja mam doma kufry ktere jsou ale nizsi nez jeste klasicky deadlift a tam to je i tezsi jak tahat klasikou. Ale rekl bych, ze jak je to defakto trapbar z deficitu, muze to byt dobry na legdrive u mrtvoly, ale nikdy jsem to pravidelne necvicil, abych srovnal benefity.
Peter Ustinov

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2024 5:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Palec077 napsal:
Hook zvládne každý, ikdyž má krátké prsty, ale ne pro každého je to to nejlepší řešení. Na trapézy je super mrtvola trhovým úchopem, nebo i mírně širším úchopem, ale tam to chce buď hook, nebo trhačky. Milan ji myslím cvičí docela často.

Rackpulls a trapbar jsou nejlepší cvik na ego

Nesouhlas
Mam fakt male ruce (ale zase v nich vsechno vypada velke 🤣🤣🤣) ze kromě vzpěračské osy ten hook neudelam.
caukymnauky

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2024 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to nakonec chytim hookem (ted jsem zkousel), ale mam pocit, ze se mi oddeli palec z kloubni jamky, takze asi asi proto jsem to nedelal.

K treninku - ted prisel blok prace (intenzivnejsi, nez jsem puvodne predpokladal); cvicit budu nevim kdy, ale sheiko prozatim pada, skoda... snad za mesic, za dva bude situace pro stabilni trenink 3x tydne lepsi. Nyni, bude sem tam nejake lehke cvico, kdyz vyjde chvile casu. Budu si sem zapisovat zatim aspon samostane aribiky a chuzi, at mam prehled, ze jsem delal aspon nejake minimum pohybu.
Peter Ustinov

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2024 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo chce, ten si cas najde
Jde vstavat ve ctyri a cvicit od peti do sesti a pak jit do prace
caukymnauky

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2024 8:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To sice jde, ale pokud potrebujes 100% mentalni fokus na uceni se kvanta novych veci (navic aspon 15 hod denne), do toho cestovani apod., tak by to bylo proste na ukor te prace a to si nemuzu dovolit.

Kdyz je prace potom rutinni a ma aspon +- pevny pocet hodin, tak souhlas, to uz je pak jenom o komfortu (a naplanovani si aktivit) a tam bych uprednostil cviceni pred povalovanim se.
DAVID.LOPAN

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak píše Peter, jde všechno, ale taky tipuji, že se z toho nechceš zbláznit. Neni nic špatného na tom zpomalit...Já bych si domu přinesl ketlbel, pár jednoruček a když by to nešlo, aspon bych dal něco večer u filmu o) Rozdíl když 2 měsíce cvičíš lehce a nebo vůbec je prakticky propastný...Aspoň se pak budeš těšit na sheika, který neni úplně trénink na hodinku i když člověk vynechá třeba mrtvoly, což spousta lidí dělala o)
caukymnauky

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hosi, to ted neni o vstavani, ani chozeni/jezdeni nekam, nebo ze se misto cviceni divam na film, tak u filmu odcvicim. "Posilku" mam doma a bohuzel ted je na par dni situace takova, ze se nedivam ani na filmy a proste sedim doma v pracovne cely den u PC (nez jdu spat). Pak samozrejme aspon neco lehciho dam, bez toho bych ani nevydrzel

A presne, na sheika se tesim uz ted, pak si budu vylozene uzivat, ze to muzu jet Stejne jako pred tim s dietou... clovek kdyz ma pouze idealni podminky, tak ho sere, ze dietuje, nenaji se atd... pak mu to ale okolnosti nedovoli a je to jeste horsi - takze pak kdyz jsem mohl v klidu dietovat, tak jsem byl vlastne rad, ze muzu vsechno dodrzet
Peter Ustinov

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to bych doporucil nejake minimum prave se zmiňovaným ktb, jsou programy na 20 i mene minut.

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Zlepsovani bence Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Rychle na stránku:

Přejdi na: