Svalova hmota - prsni svalstvo


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Svalova hmota - prsni svalstvo  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Svalova hmota - prsni svalstvo
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:
Poradne protazeni svalu? Co to je za pojem? Na protazeni je prece urcenej strecink po treninku...


Jak rikam. Jsem zvyklej na protahnuti pred treninkem. Takze pokud jsem Tvou reakci pochopil dobre, tak mam nalitnou do posilovny, dat si "bomby" na kozy a pak protahnout.. ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, ne, jen mas jinou "terminologii". Tem tvym "bombam" se rika pracovni serie, to co je pred nima, jsou rozcvicovaci serie ( v tech zahrivas sval postupne od mensich vah az k pracovnim vaham). To co psal Chickeneater se vztahovalo prave k tem pracovnim seriim, do kterych se ty rozcvicovaci (u tebe protahovaci) serie nepocitaji. Takze 8 - 12 pracovnich serii. Po treninku jsem myslel staticky strecink, kdy protahnes svaly, ktere jsi cvicil, aby se nezkracovaly, ale to uz je se samotnym treninkem tolik nesouvisi.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vidlák


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrsina napsal:
Ale pocitam, ze mam jet maximalku...

Tak pokud chceš větší objem tak na nějakou dobu vypusť nebo omez trénování maximální síly. Tu sílu neztratíš, akorát v ní tak nepokročíš vpřed. To si musíš rozmyslet priority, ale obecně lze říci, že bys stejně neměl pořád trénovat stejnými principy a měl bys to mixovat. Taky je důležité jak jsi trénoval doposud. Ono každá změna prospěje, protože donutí ten sval reagovat na změnu.
Lunreal: Těch 8-12 pracovních sérií to je nějaké pravidlo nebo co? Přece každému to funguje jinak, taky přece je důležité jestli jedeš split/fullbody apod. a jak často tu danou partii trénuješ.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vidlák- vůbec ne, žádné pravidlo to není, jen jsem na tom Chickeneaterovu prispevku demonstroval co se pocita jako pracovni serie.

8-12 serii mi prijde akorat pokud se jedna o trenink koz 2x tydne. Ja treba cvicim kozy 3x tydne, a tezke serie na kozy delam v kazdem treninku jen 4 + vetsinou pridame nejake lehke serie v jinem cviku a bohate mi to staci a zlepsuju se.
Urcite se musi stridat cviky,pocet opakovani a hmotnost, nejakym zpusobem to cyklovat, zarazovat regeneracni treninky, stridat objem, intenzitu atd... jinak jsem to vzdy prepalil, tim ze jsem zkousel porad pridavat a ve vysledku jsem akorat stagnoval. A hlavne se drzet toho, ze kdyz v treninku nevidim do 4 tydnu zadne zlepseni, ktere by stalo za rec, tak ho zmenit/vymenit! A naopak se nebat vydrzet u treninku, ktery viditelne funguje, jen pro to, ze se rika, ze se trenink musi stale stridat.
Tot muj nazor.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mrsina


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ufff. Uz jsem se lekl, ze budu muset skocit pod zelezo bez zahrati :) Kdyz tedy nemam jezdit tu "maximalku", jaka vaha (procentualne) by priblizne vyhovovala ? Snazim se to menit. Jednou jedu peck deck s jednoruckama na sikme lavici a pak bradla a jindy zas jednorucky hlavou dolu k tomu rozpazky (bud s jednoruckama nebo na kladku).. Musim priznat, ze jsem se vyhybal trosku bench pressu v posledni dobe, protoze me strasne tahalo rameno. Coz bylo zpusobeno tim, ze jsem ho casto jezdival na multipressu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ChickenEater


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

multipressu by ses mel vyhybat, bench klidne jed dal,klidne jako prvni cvik (klidne s obmenama s ruznym naklonem) .. to ze te tahalo muze byt pretizenim.. s vahama bych to neprehanel, obzvlast vzhledem k rameni.. takze treba rozcvicka a pak 5s.x8opakovani se stejnou primerenou vahou a technikou zamerenou na zapojeni prsniho svalstva
_________________
Tento princip je natolik obecny, ze jakekoli jeho konkretni pouziti je zhola nemozne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Svalova hmota - prsni svalstvo Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: