Regenerace


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Regenerace  Úvodní stránka -> Trénink -> Regenerace
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reiben


PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dej si 1 den v týdnu naprosté volno, hodně spi, kvalitně jez, pokud máš možnost můžeš chodit do sauny, na masáže atd. Pak by regenerace neměla být problém.
_________________
"Neaktivně žít, znamená pasivně umírat."
„Můžeš mít buď výsledky nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ - Arnold Schwarzenegger
„Jdi statečně dopředu, protože každá zkušenost je lekce.“ - Bruce Lee
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
redis


PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud byt jedinej den jenom sedim doma nad ucenim, tak naopak proste jsem totalne vyrizenej, problemem je ze momentalni situace a zivotosprava mi moc pohybu nedovoluje, ale misto joggingu bych se mohl jit mozna projit a vyslunit na kopec apod. uvidim.

Masaze myslis po treninku ? nebo kdy? Vubec se v masazich nevyznam nikdy jsem tomu neholdoval a neveril :D Naopak sem si vzdycky rikal, ze budu platit nekomu za to jeste, ze si na mne muze sahnout ^^ Ale skusim si o tom neco precist.
Co se tyce sauny, uvazoval sem prave o krio, nekdo ji tu dokonce zminoval. Normalni sauna mi prijde zbytecna resp. ze nema moc velky vliv na regeneraci (jinak jsem kdyz bylo hezky misto behani - kardia, chodil plavat i klidne ve studenejsi vode, to bylo pro mne mnohem lepsi popravde, co se tyce regenu, ale ted jak je to hnusny pocasi, tak to stoji za prd).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele, Redisi, nechceš si koupit nějakou knížku o výživě a o cvičení? Ten poměr B/S/T, ten sis dal takhle proč? Už teď máš podstatně víc energie z tuků než z cukrů, plánuješ to ještě zvětšit, podle tréninku ale nevypadá že by byl nějaký vytrvalec.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
redis


PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Reichenberk napsal:
Hele, Redisi, nechceš si koupit nějakou knížku o výživě a o cvičení? Ten poměr B/S/T, ten sis dal takhle proč? Už teď máš podstatně víc energie z tuků než z cukrů, plánuješ to ještě zvětšit, podle tréninku ale nevypadá že by byl nějaký vytrvalec.


Příjem B:S:T je takový, jelikož jsem v "dietní" fázy:) resp. do pátku, kde zjistím jak jsem pokročil s tukama.
Momentálné ze svého tréninku a stravování cítím:
lepší psychyckou stránku
lepší fyzickou stránku (výkon, postava, síla vše se zvedlo)

Podle mně jsem minimálně nabral svaly a sílu a vybušil ze sebe trošku tuku. (už tak jsem ho měl minimum).

To čeho bych chtěl docílit je B:S:T - 150: 100-300:100 tzn. být na nějakých 30% u příjmu energie z tuků.
Sacharidy nepřijímám tolik, jelikož jsem vyřadil pečivo - což se zdálo dostačující k úbytku sacharidů ve stravě a dalšímu podnětu k hubnutí :)

Dál chci zůstat u vyřazení pečiva, jen možná později zvýšit objem sachrů ve stravě u příloh.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

redis napsal:
Reichenberk napsal:
Hele, Redisi, nechceš si koupit nějakou knížku o výživě a o cvičení? Ten poměr B/S/T, ten sis dal takhle proč? Už teď máš podstatně víc energie z tuků než z cukrů, plánuješ to ještě zvětšit, podle tréninku ale nevypadá že by byl nějaký vytrvalec.


Příjem B:S:T je takový, jelikož jsem v "dietní" fázy:) resp. do pátku, kde zjistím jak jsem pokročil s tukama.
Momentálné ze svého tréninku a stravování cítím:
lepší psychyckou stránku
lepší fyzickou stránku (výkon, postava, síla vše se zvedlo)

Podle mně jsem minimálně nabral svaly a sílu a vybušil ze sebe trošku tuku. (už tak jsem ho měl minimum).

To čeho bych chtěl docílit je B:S:T - 150: 100-300:100 tzn. být na nějakých 30% u příjmu energie z tuků.
Sacharidy nepřijímám tolik, jelikož jsem vyřadil pečivo - což se zdálo dostačující k úbytku sacharidů ve stravě a dalšímu podnětu k hubnutí :)

Dál chci zůstat u vyřazení pečiva, jen možná později zvýšit objem sachrů ve stravě u příloh.


Člověče, jak to počítáš? Od oka bych řekl, že ten poměr co uvádíš je tak 35-50% z tuků?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
redis


PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V tuhle chvíli je ten poměr větší :) mám dojem, naposled co sem si to počítal bylo to nějak kolem 40%, ono neber ty moje čísla tak striktně těch tuků nemám tolik a sachrů víc (nepočítám do toho zeleninu a ovoce) ...
Já si nepočítám, beru to odhadem a podle toho jak se cítím. S jídelákem jsem vcelku spokojenej, jediný o čem teď uvažuju jsou:
Vitamíny
Kloubní výživa
BCAA
+ něco na regen (možná)
Nemám rád totiž sacharidový vlny a ani nemám rád jiný diety, beru to pocitově a nijak extrémně a funguje to, prostě jsem vyřadil pečivo - což mělo za následek silné snížení sacharidů ve stravě.
Poslední sachry mám v 18,00 (dál jen tuky a bílkoviny) a ono to prostě zatím jde. Ale říkám zejtra budu mít výsledky, který snad potvrděj, mé teorie a pocity :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Far


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

má po takových těžkých dřepech smysl dát na konci treniku třeba 10 minut na kole?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má. Trocha vyrovnání svalového tonusu a odplavení laktátu neuškodí.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.bbc.co.uk/news/health-17015767

Nevěděla jsem kam jinam to dát, ale přišel mi to zajímavý článek..asi už známý, ale teď vyšel :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vittus


PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2012 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

I když jsem si něco přečetl raději se zeptám

Můj přibližný týden je
po: A - lehce
út: B - těžce
st: veslování (3x2000m pomalé tempo, 2x2000 sprint)
čt: A-těžce
pá: B-lehce
so: volno
ne: výlet na kole

A: Záda, hrudník, triceps
B: Stehna, ham, lýtka, ramena, biceps

A konečně otázka. Nesmrdí to přetrénováním nohou?
Problém je to, že fitko nám platí firma a po práci se docela nudím, takže toho plně využívám k návštěvě fitka. O víkendu zase jezdíme s kámošem na biku po Krkonoších
_________________
Semper fidelis!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2012 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, je to myslím v pohodě.
Mimochodem MY nemůžeme vědět, jestli TOTO rozvržení tréninku je na TVÉ nohy hodně náročné, nebo není, takže je to spíš hádání.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vittus


PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2012 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky. No je jasné, že nemůžeš odpověď přesně. Spíš mě šlo o to jestli to s tím sportem nepřeháním. Samozřejmě nedrtím svaly do selhání a podobný extrémní psycho
_________________
Semper fidelis!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podělím se s vámi s tím, co mně pomáhá s renegerací:

1. Tréninkový den:

Protahování, rozcvička
BCAA 20-30g během tréninku
Studená/teplá sprcha po tréninku.
Kvalitní strava (klasika)
Nějaký ten pohyb i po tréninku, opět protahování.
Hodně spánku (klasika)

2. Potréninkový den:

Fyzická aktivita - kolo, běh, boxovaní do pytle, práce a hlavně plavání!!!
Ledování
Studené sprchy během dne
Protahování

Rozhodně největší blbost, kterou jsem dělal první rok cvičení je, že jsem po tréninku se nažral k prasknutí a už jsem jen seděl u pc celý den a druhy den to samé - pc a jídlo.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak s tím musím souhlasit. Nemám ráda dny kdy jen sedím nazadku ...zaprvé se to pro mě nedá psychicky vydržet a zadruhé to neprospívá svalům.

Ti, kdo nemají peníze na nějaké masáže nebo spec. sauny je studené/teplá sprcha nejlevnějším řešením a poté hned zaplavat si. Stačí 20-30minut. Dokud je léto, využívt nějaký ten venkovní zdroj vody...rybníky nebo koupaliště :) Spoustu jich bývá zadarmo.

Sedět doma pro mne znamená kvalitně vytuhnout.

A když už musíte být doma, tak alespoň automasáž svalů...mě ulevuje svalům koňská mast.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Foresten


PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PC a jidlo
Ne vazne, taky se citim lip kdyz mam nejaky pohyb i po tom, nejlepe kdyz cvicim rano a k veceru dam nejaky dynamicky aktivacni trenink a protahnuti. Teda aspon se o to v posledni dobe snazim :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Regenerace Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: