Rendy zase návrat po pauze (5 let), těžké Full-body 3x týdně

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rendy zase návrat po pauze (5 let), těžké Full-body 3x týdně  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Rendy zase návrat po pauze (5 let), těžké Full-body 3x týdně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rendy0

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2023 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A Út 17.10.23 ; BW 88,2 kg / 180cm ( -1,2 kg ) / výchozí 86 kg ( +2,2 kg )
Pas ? cm ; hrudník ? cm

Dřep (ATG) 5s x 5op - 100 kg
OK/lehčí

Bench press 5s x 5op - 90 kg
lehčí

Silové přemístění 5s x 5op - 74 kg
Ok, ale zadýchal jsem se

Doplňky na zadní delty - facepulls - 3s x 8op 35 kg v cihlách

Farmář 32,5 kg x 3s

Komentář:

Rozhodl jsem se resetovat cyklus, shodit váhy a pomalu začít přidávat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rendy0

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2023 10:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslel jsem, že z nemoci už jsem venku, ale po úterním tréninku se mi to zase částečně vrátilo, takže zase bude pauza : (
Se z toho nevyhrabu, to je přesně jak jsem říkal, začnu, rozjedu se a pak mě vyhodí z konceptu nějaká debilní rýmička a jde to všechno do kytek...

Postupem času jsem víceméně náhodou nasbíral z posilky videa s technikou MT ; SQ a BP, tak to hodím sem a budu rád, když mi to zkritizujete :)

MT:

(asi bych se měl tlačit více dozadu, je to tak? Když to zkusím, tak se v té pozici cítím slabší...)

SQ:

BP:

EDIT: použil jsem zlepšovák na vkládání videí od IT experta a hackera vlka :D

Naposledy upravil Rendy0 dne po říjen 23, 2023 10:28 am, celkově upraveno 3 krát
vlk#

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2023 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

za mě není co kritizovat, máš moc pěknou techniku, to už bych jó musel chtít něco vyšťourat...

u mrtvého tahu ti možná jde u některých opáček zadek o něco rychleji než záda, ale to je opravdu detail a dá se snadno odnaučit, když se soustředíš, aby šla nahoru nejprve záda a dopadne to tak, že půjde obojí zároveň

u dřepů fakt nemám co říct... hezky držíš záda, perfektní hloubka, buttwink žádný nebo miminální odpovídají hloubce, kolena jsou ve správném směru a ani se nehnout, a ještě to oddřepuješ v converskách :D

u benče už jsi to tady zmiňoval, jak ti docházejí síly, tak se snažíš jít nahoru i zadkem, to chce cvik, jinak zamostováno výborně, ramena zapakována taky, chodidla na zemi... první opáčko je vzorové, taková by měla být všechna, bohužel od druhého se to začíná kazit, takže ubrat váhu a pět takových pěkných opáček ;)

a jinak pokud chceš vkládat youtube videa, tak stačí vložit ten YT kód, který je na konci, do tagu youtube, např.:

[ youtube ]OUMXQANqfRg[/ youtube ] pro mrtvý tah

(po odstranění mezer to začne fungovat)

ps: pěkné fitko
Rendy0

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2023 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za zhodnocení, jsem celkem překvapen, čekal jsem něco jako: "není to úplně špatně, ale sprav těchto 2553 věcí nebo budeš mít za chvíli problém" :)
Ale teda o to větší je pro mě záhada, proč už mi za ty dva měsíce cvičení dvakrát jeblo v zádech :D

Fitko je fajn, dobře vypadá, mám to 5 minut chůze, mají tam 4 silové klece s platformama a 2 bench lavice (+ třetí, která je na hovno), takže většinou se nemusí čekat na dřepy/tahy.
Jen tam hraje pořád dokola příšerná hudba, je tam přecpáno různými stroji a většina lidí tam chodí pro velké bicáky :D

Více by se mi asi líbila nějaká hardcore old school činkárna, jenže tu nemám poblíž a byl bych tam nejslabší :D
decarabas

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2023 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pri drepe dole dvihas paty, to moze byt mobilitou clenkov. Alebo aj botami. Mam podobne converse wannabe a toto mi v nich robi noha.

S tym sekanim v chrbte to moze mat viacero pricin, zlou technikou to byt nemusi. Moze. Ale nemusi.

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
vlk#

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2023 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Pri drepe dole dvihas paty, to moze byt mobilitou clenkov. Alebo aj botami. Mam podobne converse wannabe a toto mi v nich robi noha.

tak tohle jsem přehlédnul!! mea culpa dobře zaspotováno, Carabasi!

nejen, že se ti mírně zvedá pata, ale pravý kotník se viditelně bortí dovnitř a to je velký problém, se kterým by ses těžkým váhám měl vyhnout. na levý kotník není není vidět, jestli to dělá též. dost pomůžou pevné boty s vyšší patou, ale lepší je přímo se zaměřit na chodidla - vypůjčím si rady od Kuby Zadražila, který tady také začínal:

citace:
První jedi trik v mém repertoáru je trhání země mezi nohama. Snaha roztrhnout zem do stran způsobí, že se zpevní klenba a váha se přenese na vnější plochu chodidel. Tím se srovnají i kotníky.

Druhá podobná vychytávka je nabírání země prsty. Snaha nahrabat zeminu prsty na nohou efektivně zpevní klenbu, kotník a pomůže s uvědoměním těžiště (pomáhá např. při zvedání špiček u mrtvého tahu a swingu)

Pomocníkem může být i expander. Stačí gumu zaháknout za kotník tak, aby ho táhla směrem dovnitř a dát si pár dřepů. Svaly lýtka pak musí extra pracovat, aby udržely kotníky na místě.
Rendy0

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2023 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, u toho kotníku se něco děje...
Zaměřím se na to až budu v posilovně.

Co jsem si ted zkoušel "nasucho", tak ten kotník drží a nehýbe se, připadá mi to jako bych při tom dřepu na videu stál patou na okraji podrážky, úplně dole tam asi malá tendence bortit se dovnitř je a jak stojím na kraji tak to ta bota nepodrží a žvýkne se...

Každopádně "roztahovat zem do stran" je point co se píše snad u každého popisu techniky a podrží to ten kotník (a zároveň dostane šlapku víc na vnější okraj boty), já to nedělám, tak zkusím začít, snad ten úkon navíc můj ještěrčí mozek zvládne :)
decarabas

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2023 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak drepuj bosý, tak si to odsleduješ najlepšie.
A keď sa ti takto bortí noha, skús si dať expander okolo členkov. To ťa donúti "trhať" zem,ako popisuje Vlk,lebo budeš cítiť ten ťah gumy smerom dovnútra. To by ti mohlo pomôcť s novým pohybovým vzorcom,aby si si ho zafixova.

Edit: LOL, až teraz som si pozrel tú časť od Kubu, aspoň vidím,že nie skm úplne mimo

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
vlk#

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2023 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rendy0 napsal:
připadá mi to jako bych při tom dřepu na videu stál patou na okraji podrážky, úplně dole tam asi malá tendence bortit se dovnitř je a jak stojím na kraji tak to ta bota nepodrží a žvýkne se...

taky na to znovu koukám a ten kotník drží, pak to zakryješ zadkem a pak je vidět, jak je to "žvejknuté"... tam je potřeba odsledovat příčinu, ale teď už to víš a můžeš na tom pracovat.

a jak píše Kuba, tohle se nejlépe sleduje zezadu a od země, takže to může vypadat zvláštně, ale je to nutné :D škoda, že nejseš lepá fitneska ;)
Rendy0

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2023 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

B Po 24.10.23 ; BW 89,3 kg / 180cm ( -0,1 kg ) / výchozí 86 kg ( +3,3 kg )

Mrtvý tah 5s x 5op - 130 kg
Těžší, úchop

Military press 5s x 5op - 48 kg
OK

Přítahy v předklonu 45° 5s x 5op - 86,5 kg
OK

Zercher dřep 5s x 5op - 96,5 kg
Těžké
JČ Farmář 32,5 kg 3s na každou ruku

Komentář:
Váha poskočila, ale tak nějak tuším, že to nebude tím jedním tréninkem za 14 dní, ale spíše těma žebírkama, kterýma se přecpávám :D

Měl to být lehký trénink, ale překvapivě mi to dalo zabrat, snad je to kvůli tomu, že jsem po nemoci a že jsem se moc nevyspal

MT - rezerva byla ale i tak to bylo těžší než mělo být, dost se zadýchávám a úchop je nějaký slabý...
Military a přítahy v pohodě, rezerva
Zercher těžký, nechápu, dost jsem srazil váhu, zadýchané...
Rendy0

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2023 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A Pá 27.10.23 ; BW 88,8 kg / 180cm ( -0,6 kg ) / výchozí 86 kg ( +2,8 kg )
Pas ? cm ; hrudník ? cm

Dřep (ATG) 5s x 6op - 100 kg
OK ; přidal jsem op

Bench press 5s x 6op - 90 kg
Těžší ; přidal jsem op

Silové přemístění 5s x 6op - 74 kg
Těžší

Doplňky na zadní delty - facepulls - 3s x 8op 35 kg v cihlách

Farmář 32,5 kg x 3s

Komentář:
U dřepu jsem si dal záležet, abych měl nohu v botě natlačenou na vnější okraj a měl jsem pocit (dle zrcadla), že se kotník nebortí, ale nechám se natočit až bude v posilce zase kámoš
Jsem o dost slabší než před pár týdny, ráno rýmečka, třeba je to jen tím.

Zatímco jsem se flákal u benche, tak jedné kočce z baru (té s pěkným gluteus maximus) nejspíš skončila směna a šla dělat ukázkové hluboké dřepy. Hned toho využil týpek ve vedlejší kleci, přestal cvičit a v jednom kuse do ní něco klavíroval, načež se ona přiblble smála.
Takhle nějak si představuju, že by vypadaly Carabasovi tréninky, kdyby místo do svého podmořského světa chodil cvičit do normálního fitka, kam chodí ženské :D

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rendy zase návrat po pauze (5 let), těžké Full-body 3x týdně Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Rychle na stránku:

Přejdi na: