Pár konkrétních dotazů


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pár konkrétních dotazů  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Pár konkrétních dotazů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wass


PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za info. Já to nechci přehánět, ale tak v podstatě po celou dobu, co posiluju, jsem měl těch bílkovin o dost míň, tak to chci co nejvíc napravit :)

Máslo mi nedělá problém. Jen ho fakt nemám rád, když ho tam je hodně. Paštiky apod. už právě nejím, to je jedna z věcí, kterou se mi povedlo změnit. S vařením oběda - to je přesně ten problém, že to prostě nemůžu, to sem právě zmiňoval nahoře, že mě matka nechce vůbec pustit k jídlu a jednoduše tak nademnou "drží moc", protože v ničem jinym mi nic neudělá. I kdybych to měl vařit potajnu a ve škole to jíst studený, tak zase musim koupit suroviny a abych si je kupoval sám, na to jednoduše nemam peníze. Vločky rozhodně zkusim nějak upravit, snad to půjde.

Když teď čtu celej tenhle topic, tak mi to přijde strašně absurdní, že to vázne zrovna na tomhle. A nejhorší je, že 5 minut po tom, co se hádám kvůli bílkovinám navíc mi řekne, že jestli chci, tak si mám dát nanuk nebo nějaký oplatky... před spanim... no musim to nějak přežít :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Umí tvoje matka vůbec vařit, když píšeš, že nosí věci co se "vařej" v mikrovlnce? Nebojí se konkurence?
Sama nevaří a místo toho, aby byla radši, že vaříš ty aspoň pro sebe, tak ti to zakáže, nejste v nějaký sektě nebo tak něco?
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dies


PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wass napsal:
... je to blbý, ale je to tak a nechce se mi kvůli tomu na rok přestat posilovat


Co tak zacat pracovat na rozvoji sily, nie svaloveho objemu? K silovemu treningu nepotrebujes prijat tolko bielkovin ako k objemovemu. Aj pri rovnakom svalovom objeme dokazes zvysit svoju silu. Neskor, az budes mat moznost starat sa o svoj jedalnicek sam, bude vyssia sila velkou devizou na ceste za objemom. Hmm?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vidlák


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 5:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím s dies
Wass napsal:
Chci se soustředit na budování svalů, první impuls k začátku posilování bylo to, že bych chtěl umět udělat shyby nebo dokázat třeba 50 kliků. Prostě umět to svoje tělo nějak využít, až na tom budu svalově alespoň trochu dobře, tak se začnu soustředit na schazování tuků

No podívej. Třeba se ti nepodaří zlepšit ten příjem bílkovin. V tom případě stačí přehodit priority (na čas). Můžeš shodit přebytečný tuk. To s tvou matkou evidentně problém nebude :D. Stačí mít dostatečný pohyb. Díky toho, že něco málo shodíš na tobě bude lépe vidět to, co už na sobě máš. Můžeš mít třeba parádní vánočku, kterou ti budou ostatní závidět. Navíc se budeš cítit podstatně lépe. Další věc jsou ty kliky a shyby. K tomu žádné extra bílkoviny nepotřebuješ. 50 kliků a 10 shybů dělají na trénincích bojových sportů (a určitě i v dalších sportech) opravdu malé děti. Tím nechci říct, že to je zrovna málo a že kdo udělá míň nebo stejně je malé děcko. Chci tím říct, že to tělo časem dokáže. K tomu se za čas dopracuješ i bez jakéhokoli úžasného jídelníčku. Hold svaly vypracuješ později nebo pomaleji, svět se tím ale nezboří a nic ti neuteče.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Izman


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 7:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

guruhonza napsal:

3) vykašlat se na stravu - pak je zbytečnost i cvičení


To jsi prehnal
i s mene kvalitnim jidelnickem muzes mit velmi slusne vysledky.

Navic na uplnej zacatek je mozna dulezitejsi kvalitni cviceni nez kvalitni strava. - malo kdo se nejdriv spravne stravuje a pak teprve jde cvicit protoze ho motivovalo jidlo :D :D (takovy pako jsem jen ja, cvicim abych mohl zrat :D )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 7:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a co je podle tebe "velmi slusny vysledek" ? ze se nekdo dre 4x tydne v posilovne a sem tam jde i mozna poznat, ze neco dela ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 7:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz ty to vztahujes zbytecne na sebe... ty nemas genetiku na to aby si zral co chces a byl vytepanej. Ale ver ze existuje mnooho lidi co jim staci klasika 3x denne ceska kuchyne a sou celej rok vytepani i se slusnyma objemama.
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 7:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kurvy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jím jak 15 letá holka, zvedaný váhy mám jak 15 letá holka, ale vidět to na mně rozhodně je, neřeš chujoviny a makej
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ale vidět to na mně rozhodně je, že jsem 15letá holka?
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikee


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hold momentálně nemáš ideál jídelníček, ale svět se nezboří. Prostě začni pořádně makat a třeba to i tvoje matka časem pochopí. Pokud si do ted jen seděl u PC a nedělal nic, tak budeš mít výsledky i tak a až se ti nějaký progress kvůli jídeláku zastaví, tak třeba už budeš i v jiné situaci.

Pokud si ještě nejsi jistý, jak má jídelníček pořádně vypadat, projdi si pár logů, přečti články, třeba ho ještě dle svých možností pouprav v rámci tu napsaných rad a hlavně už makej!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
ale vidět to na mně rozhodně je, že jsem 15letá holka?


Takovou ošklivou holku jsem ještě neviděl
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Izman


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
a co je podle tebe "velmi slusny vysledek" ? ze se nekdo dre 4x tydne v posilovne a sem tam jde i mozna poznat, ze neco dela ?


No ja nerikam ze jsem jako arnold

A i kdyz muj jidlenicek doznal uprav tak porad nedodrzuju vse. (a nevyhybam se nicemu tzn. dam si i pivo, ckokoladu a zmrzlinu ale ve velmi omezenem mnozstvi).
Hubnu pomalinku, a pribiram taky pomalinku Repsektive meni se mi postava.

Myslim ze velikost kalhot z 42 na 36 behem 7-mi mesicu (pas by mi dovolil mnohem mene ale stehna uz ne : ( ) neni spatnej vysledek, kosile ktere jsem mohl nosit naposledy pred 6-7 roky opet mohu pres pivas dopnout (respektive pivas uz neni ale do stihlýho bricha mam jeste daleko a nedej boze do sixpacku ). Nastesti mam dobre stavenou kostru, takze oproti spouste cvicencu mam urcity naskok.




Priznam ze speku na sobe mam porad dost a bez opravdove diety to asi vazne nepujde. : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wass


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To asi nikdo nepochopí, proč mě nechce pustit k vaření a tvorbě vlastního jídelníčku. Když sem to s ní řešil zezačátku, tak prostě koupila 1 tvaroh a to pro ní byl "dostatek bílkovin"... teď sem jí přemlouval, jestli bych nemohl mít 2 tvarohy denně, načež se vztekala, že už mám bílkovin dostatek, tak co zas chci navíc... Tam jde o tu pravidelnost, ona něco koupí 2x tejdne a myslí si, že to stačí. Prostě tam je problém v tom, že za ní nemůžu přijít a říct "teď sem si to spočítal a protože každý den nemám sýr/šunku/maso/kefír tak těch bílkovin nemám dostatek" a ona začne křičet, že mam přece všeho dostatek a že to přehánim a že nemyslí na nic jinýho než na moje jídlo a že už jí ty moje bílkoviny pěkně serou.

Pracovat na rozvoji síly a ne na objemu je dobrej nápad, sice nevim, jak se to v samotnym cvičení liší, ale určitě se o to začnu zajímat, to je dobrá alternativa.

Posilování vs. shazování tuků sem řešil úplně na začátku a zvolil jsem posilování, přijde mi jednodušší do sebe nacpat hodně bílkovin, než si hlídat kalorie, sacharidy, tuky atd. Nevím, jak často a intenzivně bych musel sportovat, abych spaloval i přes to, že v ten den budu mít kalorická jídla.

Jinak po těch 10 týdnech posilování je znát znatelně nárust síly na hrudníku, ramenou, nohou a bicepsu. Naopak na zádech a tricepsu to nepociťuju v podstatě vůbec. Proto asi malinko upravim cviky, co na tyhle partie dělám.

edit: dneska mam například tvaroh (40g), kefír (15g), k večeři makrelu (20-30g) a to je všechno... a zase to nevychází úplně ideálně, naopak pečiva mam dneska strašně moc, v podstatě po celej den a to nijak necvičim... máte pravdu, že se svět nesboří, ale mrzí mě to, rád dělám věci na 100%.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Achjo:)

30+40+15 = 85g...to je minimálně 1g/kg váhy. To stačí chápeš? Ještě dostatek kvalitních sacharidů, tuků a máš to.
Méně je někdy více.
Můžeš mi říct jak trénuješ? Myslím si, že těch 1g/kg váhy bude dostačující klidně.

A na maminku takhle nechoď. Kdybych jí začla vykládat, že potřebuji aby kupovala tenhle chléb, protože je v něm žitný kvásek namísto vody a mouky, ale vlastně jinak vypadá úplně stejně...asi by to taky moc nepobírala..Ale ta moje už je zvyklá a trochu myslně otevřenější.

Nejsem psycholog, ale doporučuji jinou věc. Co máte obyčejně v lednici? Jeslti to jsou paštiky a tavené sýry, zeptej se jí, jeslti ví z čeho se to vyrábí. Apelovala bych na současnou výrobu věcí. Můžeš ji odkázat na stravu našich babiček a dědečků. Může protiargumentovat, že slyšela že do sýrů se teď dává posypov sůl a kdesicosi. Načež bych jí řekla, že radši budeš jíst ten sýr, než pašitku ve které je všechno semleté plus beztak ta posypová sůl také.

Další možnost, ale tochu tvrdší a s tím nesouhlasila ani moje máma: zeptat se, na kolik ji vychází měsíční rozpočet mého jídla, kolik je za mně ochotna utratit a navrhnout jí ty peníze si vzít a nakupovat si sám. Popřípadě řict, že si nakoupíš na týden dopředu za nějakou přijatelnou cenu... (to už u mne fungovalo...vyjma potraviny jako rýže atd. ty byly doma tak nějak preventivně...týkalo se to výrobků s kratší spotřebou - sýry atd., vyšlo mě to asi na 200kč na týden..)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pár konkrétních dotazů Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: