Alavis Triple blend pro koně

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Alavis Triple blend pro koně  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Alavis Triple blend pro koně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ehm....pokud můžu přidat svůj skromný názor, tak já jsem proti Alavisu Triple Blend jak pro koně, tak pro lidi (dělám výživové poradenství pro koně a jsem trenér koní).

Alavis obsahuje protizánětlivé látky a ve veterinární medicíně je zařazen mezi LÉKY, nikoliv mezi preventivní doplňky stravy. Pro koně zdaleka neobsahuje dávkování účinných látek, jaké koně potřebují - zato díky protizánětlivým a léčivým složkám u koní vyvolává stav, kdy po vysazení Alavisu kloubní obtíže přicházejí v podstatě okamžitě zpět a v řadě případů v horší podobě, protože po vysazení přípravku Alavis byli koně, dříve zatěžovaní sportem běžně, mnohem citlivější na jakákoli podvrtnutí, zhmoždění a podobné lehké úrazy ze sportu a léčba těchhle jednoduchých úrazů u koní byla po vysazení Alavisu mnohem náročnější - klouby rychle podléhaly zánětlivým procesům. Proto jej veterináři zařadili mezi léky na akutní obtíže a zánětlivé stavy kloubů a jako prevenci jej nedoporučují a proto jej ani já koním nepíšu do stravy a ze stejných důvodů bych ho nedoporučila ani lidem.

Z preventivního hlediska si já osobně dávám 2x ročně kůru Geladrinku Perpetuum ve formě kapslí (jaro podzim po 2 měsících). Glukosaminu a chondroitinu má sice méně než Alavis, zato neobsahuje protizánětlivě působící MSM a oproti Alavisu obsahuje místo MSM 425g/1kg kolagenních peptidů a 8g/1kg hyalurunonanu a 8g/1kg koenzymu Q10. Celkově se všemi dalšími účinnými látkami a přírodními výtažky má ten Geladrink 938g/1kg účinných látek, Alavis 913g/1kg.

Jinak Geladrink je produkt přímo pro lidi, koňské produkty Gelapony od stejného výrobce na lidech ozkoušené nemám , na koních je mám ozkoušené snad stokrát a s dobrými výsledky - v každém případě u těch koňských produktů jsme už úplně někde jinde s obsahem účinných látek než u Alavisu:
např. Gelapony Arthro - 986g/1kg nebo Gelapony Chondro - 960g/1kg a ten kyblík 900g pro koně by člověku vydržel tak 3 měsíce určitě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To potěší číst, když jsem si týden zpět pořídil 3 Alavisy :D

EDIT: Co jsem teda pochopil, tak Alavis díky MSM vyvolá pocit, že jsou klouby ok, ale není tomu tak, chápu to správně?

https://www.instagram.com/studynkapetr/
DiamonD123
(ban)

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Study napsal:

EDIT: Co jsem teda pochopil, tak Alavis díky MSM vyvolá pocit, že jsou klouby ok, ale není tomu tak, chápu to správně?

A v čem je problém? 3 ti vystačej tak akorát na rok a za rok koupíš další 3. Podle té slečny je trik v tom, že nesmíš nikdy vysadit
vlk#

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

díky za tip, ten Geladrink Perpetuum vypadá dobře, zrovna jsem si po pauze pořídil pixlu Alavisu Triple Bend, tak to pak porovnám :)

jinak nevidím rozdíl v obsahu "účinných látek" 920 nebo 980 g na kilo, fakt ne, rozdíl bych viděl, kdyby byl řádový, třeba 50 a 500, ale takhle ne.

ovšem jak to chápu, tak v Alavisu je MSM a v Geladrinku jsou kolagenní peptidy, což má být ten hlavní rozdíl. ok, vyzkoušíme, uvidíme.

a ta verze pro koně Gelapony Arthro obsahuje snad 98% kolagenních peptidů, čímž se poměrem cena/výkon za 1800 g dostává vysoko na člověčí verzi... ale zase neobsahuje ty další látky a protože o tom vím houby, zůstanu u vyzkoušeného :D

ps: a k chuti Alavisu - pro mě je nepřijatelná a jediný způsob, jak ho dostat do žaludku, je rozmíchaný ve skleničce koly/kofoly, která tu chuť potlačí. a to funguje, tak jsem spokojený ;)
Darkkiller

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Study napsal:

Ten příspěvek výše bych nebral zas tak vážně.

Na koně odborník nejsem, ale stejné látky se úspěšně používají v kloubní výživě pro nás. Konkrétně u MSM je dost studií, i když nějakej super efekt nepotvrdily, tak většina udává, že to nějakej pozitivní efekt má.

citace:
zato díky protizánětlivým a léčivým složkám u koní vyvolává stav, kdy po vysazení Alavisu kloubní obtíže přicházejí v podstatě okamžitě zpět a v řadě případů v horší podobě

Proč ?
Spazik

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Akorát ten Geladrink je 1300,-/měs., což je řádově jinde než Altavis nebo i Animal Flex.
Podle mě ten efekt co popisuje slečna (pokud bychom brali že je pravda) může být třeba i tímhle - kůň/člověk má nemocné klouby, tzn. si je šetří, protože ho to bolí/omezuje -> pak dostane kloubní výživu/léky které mu ty bolesti zmírní nebo odstraní, takže si klouby šetřit přestane -> po vysazení léků můžou být v horším stavu než předtím, protože je daleko více namáhal. (to mě jen tak napadlo, ničím podložené to nemám)

Naposledy upravil Spazik dne čt duben 23, 2015 11:21 am, celkově upraveno 2 krát
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Study napsal:

Ano, aspoň u koní se prokázalo, že to tak je - v podstatě přesně to trefil DiamonD123 - klouby se budou tvářit, že jsou OK, ale chraň bůh to vysadit - tak rychle OK nebudou, budou náchylnější k úrazům a i lehčí úrazy poté potřebují delší dobu regenerace bez Alavisu.

Mezi veterináři a v péči o koně se nakonec dospělo k závěru, že Alavis je vhodný spíš při dlouhodobé léčbě už chronických degenerativních změn v kloubech jako např. artróza anebo při krátkodobé léčbě akutního problému kloubů např. poúrazová léčba otoků, zmírnění zánětlivých změn apod. Ale jako dlouhodobá prevence určitě nee - aspoň u koní je to otestováno hodněkrát, že to prostě takhle nefunguje.
V.comT

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uvítal bych nějaký článek nebo studii, kde se k tomu ti veterináři takto vyjadřují. Já jsem teď Alavis před 14 dny vysadil a žádné šílenosti nepociťuju. Koleno už nebolí, vrže pořád stejně, jsem už schopný normálně dřepovat. Z mého pohledu vše OK.
Riku

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MSM obsahují skoro všechny kloubní přípravky pro lidi.. To samé mi někdo tvrdil kdysi i o glukosaminu a chondtroitinu, že si na to tělo zvykne z přípravků a pak už to nebude tvořit samo nebo co.. to samé s vitamíny..
Deadlift
Moderátor

Makuška napsal:
Ehm....pokud můžu přidat svůj skromný názor, tak já jsem proti Alavisu Triple Blend jak pro koně, tak pro lidi (dělám výživové poradenství pro koně a jsem trenér koní).

Alavis obsahuje protizánětlivé látky a ve veterinární medicíně je zařazen mezi LÉKY, nikoliv mezi preventivní doplňky stravy. Pro koně zdaleka neobsahuje dávkování účinných látek, jaké koně potřebují - zato díky protizánětlivým a léčivým složkám u koní vyvolává stav, kdy po vysazení Alavisu kloubní obtíže přicházejí v podstatě okamžitě zpět a v řadě případů v horší podobě, protože po vysazení přípravku Alavis byli koně, dříve zatěžovaní sportem běžně, mnohem citlivější na jakákoli podvrtnutí, zhmoždění a podobné lehké úrazy ze sportu a léčba těchhle jednoduchých úrazů u koní byla po vysazení Alavisu mnohem náročnější - klouby rychle podléhaly zánětlivým procesům. Proto jej veterináři zařadili mezi léky na akutní obtíže a zánětlivé stavy kloubů a jako prevenci jej nedoporučují a proto jej ani já koním nepíšu do stravy a ze stejných důvodů bych ho nedoporučila ani lidem.

Z preventivního hlediska si já osobně dávám 2x ročně kůru Geladrinku Perpetuum ve formě kapslí (jaro podzim po 2 měsících). Glukosaminu a chondroitinu má sice méně než Alavis, zato neobsahuje protizánětlivě působící MSM a oproti Alavisu obsahuje místo MSM 425g/1kg kolagenních peptidů a 8g/1kg hyalurunonanu a 8g/1kg koenzymu Q10. Celkově se všemi dalšími účinnými látkami a přírodními výtažky má ten Geladrink 938g/1kg účinných látek, Alavis 913g/1kg.

Jinak Geladrink je produkt přímo pro lidi, koňské produkty Gelapony od stejného výrobce na lidech ozkoušené nemám , na koních je mám ozkoušené snad stokrát a s dobrými výsledky - v každém případě u těch koňských produktů jsme už úplně někde jinde s obsahem účinných látek než u Alavisu:
např. Gelapony Arthro - 986g/1kg nebo Gelapony Chondro - 960g/1kg a ten kyblík 900g pro koně by člověku vydržel tak 3 měsíce určitě.

To je ale blbost.
Pokud by byl produkt Alavis triple blend řazen mezi léky ať pro koně, lidi, papoušky...cokoliv. Byl by na SUKLu registrován jako léčivo.

Obsahuje ve větší koncentraci přesně to co ostatní chondroprotektiva - tj. to by člověk nesměl brát nic. Když si k tomu dodáš kolagena vit. c + nějaký multiminerál, je to dobré kombo.

Jen pro zajímavost - kterou z látek vnímáš jako protizánětlivou?...MSM?

..a teď jsem se vážn nasral -. díval jsem se na ten Tvůj reklamní odkaz a to obsahuje jen a pouze kolagen, kterého kilo koupíš za 150 kč!!!! Pokud tohle má být nějaký nutriční poradce, tak jsem rád, že neradí zvířatům v mém okolí, protože tohle je tak na návrat na střední...do kouta a stydět se...ostuda!

Naposledy upravil Deadlift dne čt duben 23, 2015 11:30 am, celkově upraveno 2 krát
Darkkiller

Makuška dělala výzkum na sousedovic kobyle.
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Darkkiller napsal:
citace:
zato díky protizánětlivým a léčivým složkám u koní vyvolává stav, kdy po vysazení Alavisu kloubní obtíže přicházejí v podstatě okamžitě zpět a v řadě případů v horší podobě

Proč ?

Nejsem veterinář, abych to uměla popsat přesně, ale obecně se má za to, že pro sportovní koně je důležitá preventivní výživa kloubů - jsou to přece jen velká a těžká zvířata a např. při skokových disciplínách jsou jejich klouby hodně zatěžované - obecná doporučení mluví o 2-3 preventivních kůrách kloubní výživy pro sportovního koně s pauzou mezi nimi.

Praxe a srovnávací studie na desítkách koní prokázala, že zatímco u jiných přípravků se výkonnost koní při ukončení kůry nezhoršila, ale zůstala minimálně stejná a v řadě případů se i zlepšila (bral se stav kloubů dle RTG a pohybových zkoušek úplně před zahájením kůry, při kůře a v pauze mezi kůrami), tak u Alavisu a dalších přípravků s protizánětlivými látkami se po vysazení (ukončení kůry) objevily na kloubech a šlachách zánětlivé procesy a koně častěji trpěli na lehké úrazy a stavy typu podvrtnutí kloubu, natažení vazů, zvýšení objemu tekutiny v kloubu apod., což snížilo jejich sportovní výkonnost. Přípravek se jim tedy nasadil zpět, zánětlivé procesy odezněly, výkonnost se normalizovala, ale při dalším ukončení kůry se celý proces zhoršení opakoval. Vzhledem k tomu, že se jednalo o přípravky s obsahem MSM a jiných protizánětlivých látek, byl tenhle efekt přisouzený právě těmto látkám a vyšlo z toho doporučení používat přípravky s obsahem protizánětlivých látek pro akutní léčbu potíží nebo dlouhodobě špatných chronických stavů onemocnění. Aspoň tak je tomu u koní.
IronNeverLies

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:

ps: a k chuti Alavisu - pro mě je nepřijatelná a jediný způsob, jak ho dostat do žaludku, je rozmíchaný ve skleničce koly/kofoly, která tu chuť potlačí. a to funguje, tak jsem spokojený ;)

asi sem byl v minulém životě kůň, protože u mě chuť v pohodě docela.. Co sem měl dřív vlastnoručně sestavovanou kloubovku bez příchutě z 4fitness tak to chutnalo hůř
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:

To je ale blbost.
Pokud by byl produkt Alavis triple blend řazen mezi léky ať pro koně, lidi, papoušky...cokoliv. Byl by na SUKLu registrován jako léčivo.

Obsahuje ve větší koncentraci přesně to co ostatní chondroprotektiva - tj. to by člověk nesměl brát nic. Když si k tomu dodáš kolagena vit. c + nějaký multiminerál, je to dobré kombo.

Jen pro zajímavost - kterou z látek vnímáš jako protizánětlivou?

..a teď jsem se vážn nasral -. díval jsem se na ten Tvůj reklamní odkaz a to obsahuje jen a pouze kolagen, kterého kilo koupíš za 150 kč!!!! Pokud tohle má být nějaký nutriční poradce, tak jsem rád, že neradí zvířatům v mém okolí, protože tohle je tak na návrat na střední...do kouta a stydět se...ostuda!

Týká se doporučení kdy Alavis používat. Jdi a zeptej se nejbližšího veterináře na použití Alavisu třeba u psů. Já se sem nepřišla hádat. Pokud nikomu nepřijde divné, že do sebe cpe něco, co je pro koně (= 10x těžší zvíře), na kterých to nefunguje a když, tak blbě, tak směle do užívání. Za svoje poradenství se nestydím ani v nejmenším.

Darkkiller napsal:
Makuška dělala výzkum na sousedovic kobyle.

Makuška se jezdectví věnuje přes 20let, trenérské praxi koní přes 8let a výživovému poradenství koní přes 4roky, kde mě školí MVDr. Švehlová, ale to snad není podstatný.
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PROBOHA!!!! jak můžeš motat dohromady kolagen...prachsprostý kolagen s chondroitinem apod??? Víš co je potřeba pro to zabudování kolagenu vůbec potřeba? ...aby nebyl využit z velké části jen jako zdroj bílkovin?

To jsou přeci dvě úplně rozdílné věci! Každá má svoje opodstatnění a v synergickém použití mohou být velmi prospěšné. Kdybych si měl vybrat zda jen kolagen cos postla ty nebo alavis, tak beru alavis a neváhám. Za předpokladu dostatečného příjmu bílkovi nsamozřejmě.

Člověk myslící hlavou přeci kombinuje ten alavis s kolagenem za kilo pade pro lidi (ne tou předraženou srandou cos postla) a zajistí dostatečný příjem vit. C, optimálně s nějakým multiminerálem.

To, že kůň, člověk...kdokoliv má broblém s klouby a alavis mu pomůže je realita. To, že po vysazení u pacientů s chronickými obtížemi dochází ke zhoršení stavu oproti stavu, kdy brali alavis je také jasné. Na rozdíl od koňáků, kteří nechají koně s degenerativními změnami na kloubech soutěžit a nedají jim pokoj, má člověk v hlavě mozek na to, aby pochopil ,že dny jeho nejlepšíc výkonů jsou pryč a je třeba se přizpůsobit současnému stavu, protože člověka tak snadno nenameleš do salámu, že? Proto bere kloubní výživu (ovšem tím nemyslím třeba homeopatický lék colafit) a je rád za ústup obtíží.

Tj. doporučovat na foru zabývající se z velké části zdravým životním stylem ať jedí kolagen je informace natolik nová a přínosná jako informace, že by bylo vhodné, aby vůbec někdy jedli. To, že samotný kolagen je u jedinců s obtížemi samostatně braný velmi diskutabilní je snad zřejmé.

Trenérka můžeš být dobrá, ale 8 let výživa a tohle je výstup?...to je na zamyšlení.
Joint Complex Fair Power ® | Survival
Unikátní směs 11 látek pro výraznou podporu kloubního aparátu. Nejsilnější složení na současném trhu.
699 Kč

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Alavis Triple blend pro koně Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: