Alavis Triple blend pro koně

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Alavis Triple blend pro koně  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Alavis Triple blend pro koně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
V.comT

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nějaká ta studie bude nebo nebude? Samozvaných odborníků jsou plné fitka! :D Kámoška, co jezdí na koni taky cca 25 let, mi naopak potvrdila, že s Alavis Triple Blend mají jen ty nejlepší zkušenosti.Na netu je dalších x lidí, kteří si jej chválí...a jak už tady někdo uvedl, propagovat předražený kolagen je nehoráznost nejvyšší! : (
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám slepou ministudii na rodičích. Po 6ti týdnech užívání výrazně nižší obtíže s kyčlemi a koleny. U 75 leté rodinné přítelkyně pak opět v mixu s kolagenem výrazné ustoupení obtíží.

S tím, že jsem jim doporučil vzhledem k jejich věku to brát prakticky pořád nebo alespoň měsíc on, měsíc off.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Deadlift: Já jsem postla pouze kolagen?? Kde prosím tě??? Geladrink Perpetuum obsahuje kolagen, chondroitin, glukosamin, hyaluronan a koenzym z těch hlavních látek. Gelapony Chondro obsahuje kolagen, chondroitin a glukosamin taky, tak co mě tady napadáš o doporučení pouhýho kolagenu???

Jinak lidi myslící hlavou, které potkávám já (např. majitel koně, se kterými pracuju), chtějí koupit sportovnímu koni prospěšnou výživu a předpokládají, že koupí přípravek, který bude funkční. Podle tebe lidi myslící hlavou půjdou, koupí Alavis, k tomu přikoupí kolagen, k tomu dál přikoupí vitamín C a kdyby náhodou, tak pro jistotu ještě multiminerál, aby se doplnily minerály. Je to všechno nebo jsem něco přehlídla??? Ten Geladrink Perpetuum tohle všechno obsahuje - tak jaký čistý kolagen?? Ty si kup tedy 4 různý přípravky a dohromady ti budou fungovat, mě na to bude stačit jeden přípravek v kůře 2x ročně.

Realita je to, že koním Alavis pomůže od akutních i chronických potíží, ale jen a pouze dokud to berou - po vysazení je to ještě horší než před začátkem užívání a zhoršení vykazují i koně, kteří žádné degenerativní onemocnění ani dlouhodobé chronické obtíže před zahájením užívání Alavisu neměli. To je realita.

Tvůj posudek a názor na koňáky, že nechávají koně s degenerativními změnami soutěžit nebudu komentovat - ten je totiž už úplně mimo realitu a je vidět, že koňáka jsi viděl tak možná z vlaku a o životě sportovních koní nevíš vůbec nic.

Nicméně tohle není debata o sportovních koních. Já jsem jen přidala svoje zkušenosti s Alavisem u koní - toť vše.
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V.comT napsal:
Nějaká ta studie bude nebo nebude? Samozvaných odborníků jsou plné fitka! :D Kámoška, co jezdí na koni taky cca 25 let, mi naopak potvrdila, že s Alavis Triple Blend mají jen ty nejlepší zkušenosti.Na netu je dalších x lidí, kteří si jej chválí...a jak už tady někdo uvedl, propagovat předražený kolagen je nehoráznost nejvyšší! : (

Jsem v práci a skripta ze seminářů mám doma a navíc jich jsou hromady. Ale pokusím se dohledat.
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
To Deadlift: Já jsem postla pouze kolagen?? Kde prosím tě??? Geladrink Perpetuum obsahuje kolagen, chondroitin, glukosamin, hyaluronan a koenzym z těch hlavních látek. Gelapony Chondro obsahuje kolagen, chondroitin a glukosamin taky, tak co mě tady napadáš o doporučení pouhýho kolagenu???

Jinak lidi myslící hlavou, které potkávám já (např. majitel koně, se kterými pracuju), chtějí koupit sportovnímu koni prospěšnou výživu a předpokládají, že koupí přípravek, který bude funkční. Podle tebe lidi myslící hlavou půjdou, koupí Alavis, k tomu přikoupí kolagen, k tomu dál přikoupí vitamín C a kdyby náhodou, tak pro jistotu ještě multiminerál, aby se doplnily minerály. Je to všechno nebo jsem něco přehlídla??? Ten Geladrink Perpetuum tohle všechno obsahuje - tak jaký čistý kolagen?? Ty si kup tedy 4 různý přípravky a dohromady ti budou fungovat, mě na to bude stačit jeden přípravek v kůře 2x ročně.

Realita je to, že koním Alavis pomůže od akutních i chronických potíží, ale jen a pouze dokud to berou - po vysazení je to ještě horší než před začátkem užívání a zhoršení vykazují i koně, kteří žádné degenerativní onemocnění ani dlouhodobé chronické obtíže před zahájením užívání Alavisu neměli. To je realita.

Tvůj posudek a názor na koňáky, že nechávají koně s degenerativními změnami soutěžit nebudu komentovat - ten je totiž už úplně mimo realitu a je vidět, že koňáka jsi viděl tak možná z vlaku a o životě sportovních koní nevíš vůbec nic.

Nicméně tohle není debata o sportovních koních. Já jsem jen přidala svoje zkušenosti s Alavisem u koní - toť vše.

Perfektní, ten geladrink má super složení. Pro mě to je přes 2100 Kč měsíčně vs. cca 250 Kč. Vidím drobný rozdíl.

7 mg vit. C je taky docela radostná dávka. to by těch alespoň funkčních 500 mg/ den pro člověka bylo slušných 70 tablet denně, při mém gramu to je 140 tablet, kdyby už neměl suplementovat to céčko k tomu, takže je tam naprosto zbytečné.
I ty ostatní komponenty jsou legrační - typu 7 mg zázvoru. Dnes mám díky angíně minimálně 200 g zázvoru...200 000 mg a tam je jich celých ....7 mg ???????
Prostě jako marketing super, ÚČINNĚ léčit bych se tím ovšem nechtěl a to myslím, že nemusím otáčet každou korunu.

Možná nerozumím koním, co vím ale jistě, ty nerozumíš výživě.

http://pethome.cz/cs/kone/4353-gelapony-arthro-900g-8594004693730.html
...toto je co? 98% colagen, ne?

Ty tu píšeš jaký je alavis prakticky nanic a pak doporučí gelapony chondro, což je prakticky alavis s kolagenem a tam už MSM nevadí, že???:o)))

No, chtělo by si ty informace srovnat. Jako návrh dobré, ale záleží na každého prioritách.
Pro běžnou populaci typu žena/muž 60-75 kg a s klouby v relativně slušném stavu bude colafit v doporučeném dávkování asi OK. Tj. jsi na 1200 Kč/měs. Pro mě na dvojnásobku. Pardon, ale proč bych to měl brát? Výsledek totožný, cena skoro 10x vyšší.

Naposledy upravil Deadlift dne čt duben 23, 2015 12:33 pm, celkově upraveno 1 krát
Riku

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten gelapony arthro je dražší kolagen než isobeef
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zato nemusí splňovat normy pro humánní potravinové doplňky a to se vyplatí!
Spazik

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Celý problém těhle profláknutých Geladrinků za litr apod. pro lidi je to, že 80% koncové ceny jde na reklamu s dědkem a bábou v TV, časopisech a další opičárny okolo
Proto pak v 1 tabletě je účinných látek nula nula nic, jelikož to musí vyrobit za padesátikorunu
Makuška

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem taky nikdy netvrdila, že rozumím výživě lidí - dělám výživu koní a popsala jsem pouze zkušenosti s Alavisem od koní a uvedla, co užívám já z přípravků pro lidi. Než investovat celoročně až celoživotně do Alavisu, kterýho už se nezbavím, to si radši dám 2 kůry Geladrinku ročně a mám klouby OK (a nemusí to být jen Geladrink samozřejmě).

Jinak Gelapony Chondro je přípravek určený právě k dlouhodobému podávání koním s vleklými chronickými problémy, degenerativními změnami nebo pro koně v extrémní sportovní zátěži ke krátkodobějším kůrám, takže tolik k jeho použití a složení, kdy MSM nevadí.

Poslední poznámka k Alavisu pro koně - např. v dostihovém sportu, který je na klouby absolutně nejnáročnější a který já považuju za týrání koní, se Alavis začíná dávat už ročním hříbatům a dává se jim většinou celoživotně, protože dostihový sport jim ty klouby mrví tak, že bez analgetických přípravků by byli odepsaní tak v 6-ti letech. Takže tolik k tomu, že je logický, že při podávání chronicky nemocným koním se po vysazení Alavisu obtíže vrátí. Realita je taková, že pro prachy z dostihového sportu se to valí i ročním hříbatům, který žádný problémy nemaj, aby necítily bolesti a mohli dřív trénovat (cca v 1 roce věku se na ně už sedá) a aby to jejich nedovyvinutý pohybový aparát a klouby ustály a aby pak později vydrželi co nejdýl běhat a vydělávat prachy. Běžná kloubní výživa na to nestačí a dostihový kůň je i tak v 10-12letech sportovně odepsaný a kariéru končí. Nepřála bych nikomu vidět ty problémy vysloužilých dostihových koní, se kterýma pracuju a který si nesou až do konce života.

Víc se radši do debaty míchat nebudu. Každý snad můžeme mít na Alavis svůj názor.
Spazik

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No právě jestli tedy trochu nemícháš příčinu a následky, jak říkáš že ten kůň je v 10-12 letech odepsaný na klouby nemusí být následek užívání Altavisu, ale té extrémní zátěže (kterou by bez něj nemohl vydržet vůbec, nebo by byl odespaný ještě dříve).
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taaaaak:o)
Spazik

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2015 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už jsme u těch dostihů, jak je to vlastně s dopingem u zvířat? Hlídá se to tam něco nějak vůbec? Nebo ta fráze "nastřílenej jako dostihovej kůň" vychází z reálu?
Makuška

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
No právě jestli tedy trochu nemícháš příčinu a následky, jak říkáš že ten kůň je v 10-12 letech odepsaný na klouby nemusí být následek užívání Altavisu, ale té extrémní zátěže (kterou by bez něj nemohl vydržet vůbec, nebo by byl odespaný ještě dříve).

My si nerozumíme - Alavis postavený na MSM a původní látce (surovině) DMSO, která je jednou ze dvou surovin pro výrobu MSM, má silně tišící účinky proti bolesti a také protizánětlivé látky (citace jedné ze studií DMSO: "DMSO je účinný lék proti bolesti, blokující vedení nervových vláken, jež produkují bolest. DMSO snižuje zánět a otok snížením zánětlivých chemických látek. (DMSO) zlepšuje prokrvení oblasti zranění rozšířením krevních cév a z výšením dodávky kyslíku a omezením lepivosti krevních destiček. (DMSO) stimuluje hojení, jež je klíčem k jeho užitečnosti v jakémkoliv případě. Je jedním z nejúčinnějších požíračů volných radikálů známých lidstvu, jestli ne nejúčinnější." )

Představme si teď hříbě v 8-mi měsících věku s váhou kolem 200-250kg, které je absolutně zdravé, nic mu nechybí a nic ho nebolí, ale které nemá ukončený vývoj pohybového aparátu, kostí ani kloubů. Kůň anatomicky a růstově dospívá nejdříve kolem 2,5roku věku, ale na dostihové hříbě potřebujeme hodit sedlo a žokeje už v 1 roce, aby ve 2letech už mohl tento koník běhat dostihy. Co se stane, když takové hříbě podrobíme výcviku bez toho, aniž by jsme mu cokoliv přidali do žrádla?? Stane se to, že nedovyvinuté klouby tou extrémní tréninkovou zátěží začnou to hříbě bolet, budou ho bolet záda - když ho to bude bolet, nebude chtít spolupracovat, bude kulhat a bude v tomto stavu k ničemu. Čím to odstraníme?? Něčím, co bolest odstraní, záněty potlačí, ale současně co mi nemůže zakázat dopingová kontrola jako nedovolený lék (řada veterinárních léků je zakázána jako doping a dostihoví koně procházejí tvrdými kontrolami krve a moči před dostihem i během sezony). Takže si vyberu co??? No něco, co budu moct valit tomu koni furt, kůň bude běhat, ale antidopingová komise mi nezakáže start.

Kdyby se např. ti dostihoví koně nechali přirozeně dovyvinout jako jiní koně, se kterými pracuju, dopřál se jim čas pro jejich vývoj těla a trénovali se až k tomu budou mít fyzické předpoklady, žádný Alavis by nepotřebovali a v klidu by pak mohli vozit jezdce do 18-22let jako je tomu u jiných koní, které vídám v tréninku. Jenže v dostizích jde o prachy - o co jinýho taky že?? Takže tam by koně bez Alavisu byli odvaření díky přístupu k nim tak v 5-ti letech, ale to je brzy - do 10-13let přece můžou běhat ještě překážkové dostihy s Alavisem a pak si ty nohy můžou třeba zlámat na Pardubické. Anebo pak jdou do koňských útulků, kde se jim Alavis sebere a kůň kulhá na všechny 4 nohy.

Jinak Spaziku antidoping u koní je hodně diskutované téma, neustále se rozšiřuje seznam přípravků, který už zvířata před závody v krvi mít nesmí a hodně se to kontroluje - na spoustě vitamínových a volně dostupných přípravcích už je varování, že obsahuje látky, které můžou být zjištěny antidoping kontrolou.
Nicméně ta fráze, kterou píšeš, asi vychází z dřívějších podmínek - dřív to byl masakr a řada koní díky dopingu i zemřela během závodů nebo dostihů. Dneska proniká antidopingová kontrola i na nižší stupně závodů (i já jsem se s ní potkala na národní úrovni závodů) a můžu ti říct, že se s tím nikdo moc nemazlí. Jednou se mi stalo, že mi v Brně zakázali start na závodech kvůli tomu, že jsem mojí kobylce dala uklidňující pastu před jízdou v transportním vozíku - ona prostě cestování neměla moc ráda a dálnice už vůbec ne a bohužel - na start mě nepustili, tak jsme zase jeli dom.

Jinak jestli se můžu zeptat - mě tu zaujalo dávkování, který tu někde kluci uváděli, že si počítají pro 100kg hříbě u toho Alavisu. Jak to počítáte??? Nebo to nějak berete podle obalu a dávkování výrobce??
Já jenom, že 100kg má hříbě v necelých 2 měsících. Ve 2 ukončených měsících už má tak 120kg minimálně, ve 3 měsících kolem 140kg a v 6měsících, kdy jde teprve pryč od mámy má kolem 200kg - ještě jsem nezažila, že by se hříběti, co je ještě u mámy a je kojené dávaly na přímo jakékoliv vitamíny, spíš se přidávají jejich maminám, aby jim to přešlo do mlíka.
vlk#

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Jinak jestli se můžu zeptat - mě tu zaujalo dávkování, který tu někde kluci uváděli, že si počítají pro 100kg hříbě u toho Alavisu. Jak to počítáte??? Nebo to nějak berete podle obalu a dávkování výrobce??

Nejprve díky za všechny ty zkušenosti, vědomosti a názory, které tu píšeš - mně přijdou velmi užitečné a hodně si z nich beru.

A to dávkování - pokud má člověk sto kilo, tak si veme podle obalu a dávkování výrobce dávku jako pro sto kilové hříbě. Je to špatně?

A trochu mě tedy znepokojuje, že by po vysazení mohly nastat problémy s klouby. Ale zase mně to nedávali jako mladému hříbátku ;)
Makuška

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj vlku - já už jsem na to mrkla a viděla jsem, že tam dali dávkování od 100kg a do doporučení napsali hříbatům od 2. až 3.měsíce věku - to mi přijde už úplně padnutý na hlavu. Takhle malým hříbátkům se vitamíny dávají u normálních majitelů přes mateřský mlíko - mamče se to zamíchá do žrádla a hříbě se napije od mámy.

Jinak já tu nechci spamovat a "zaplkávat" vlákno zkušenostmi od koní.

Jen prostě mě zarazilo to používání zrovna tohoto přípravku u lidí. Nejsem žádný expert na lidský trénink těla - učím se, ale přijde mi logický, že když do sebe budu rvát něco, co potlačuje bolest a záněty i když žádný nemám, tak si můžu ublížit víc, protože na sobě nepoznám, jestli cvičím správně, jestli to někde nepřeháním - nemám zkrátka tu adekvátní zpětnou vazbu těla oproti tomu když to nebudu brát a tělo mě upozorní samo na to, že je např. něco špatně nebo něčeho moc, kdy mám regenerovat a odpočívat....nevím, tohle je na posouzení každého sám v sobě. Každopádně když bych brala protizánětlivé a analgetické přípravky preventivně, co si vezmu když opravdu budu mít úraz, otok, zánět nebo třeba bolestivý výron???

Když neberu v potaz dostihové koně, tak u těch normálních koníků se Alavis právě z důvodů těchto účinků doporučuje brát opravdu pouze u akutních obtíží, bolestivých stavů, po úrazech jako léčba, na záněty a otoky kloubů apod. Preventivní kůry se doporučují jiné a nejsou jen z řady Gelapony, ale i od jiných výrobců. (Btw. že je Geladrink drahý - toho jsem si vědoma, ale zase 2x ročně po 2 baleních to přežiju. Nicméně chápu, že pro velký chlapy to leze do peněz - dají se najít i jiné alternativy).
Joint Complex Fair Power ® | Survival
Unikátní směs 11 látek pro výraznou podporu kloubního aparátu. Nejsilnější složení na současném trhu.
699 Kč

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Alavis Triple blend pro koně Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: