etom - Crossfit a vzpírání


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - etom - Crossfit a vzpírání  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> etom - Crossfit a vzpírání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
etom


PříspěvekZaslal: so červen 27, 2015 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

27/6/2015

Pim pam, jen tak z lehka...

Dneska trochu sentimentu. Byl jsem v Novém Jičíně v Caesar gymu, kde jsem začal a taky skončil s liftěním. Dal jsem nějakou flákačku, protože celý týden jedu na 4-5h spánku, takže jsem do sebe nacpal pár set mg kofeinu a šel jsem něco odšmrdlat.

DU
dřep vpředu lehce do 100
bear kopmplex lehce do 90
snatche s kettlem (16)
swingy s kettlem (16) + DU - 3x (20+50)
vznosy na bradlech + kliky - 3x (10+10)

Dost jsem se zapotil. Bylo tam dusno jaxvině (klasika), ale příjemná obsluha a potkal jsem tam pár starých přátel, tak dobré. Víceméně relaxační trénink.
Pak honem na dobré jídlo a zmzku. A dnes konečně spánek!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

6x200 back squat:
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lokjos


PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2015 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="etom"][quote="spekounP"]Jsem rád, že budeš psát log i tady.
Už dlouho tě sleduju na IF a jseš velkej talent.
Držím palce![/quote]

Díky, ale je v tom i kousek dřiny. *a20* Budu se snažit i nadále. *a01*

[quote="flew"]130 kg snatch.. no dobře *a20*

Vítej .. aspoň budu moct od koho kopčit tréninky *a06*[/quote]

Díky za uvítání. To klidně můžeš, ale není to není nic extra. *a01*


Tome, to co popisuješ, jsou tvé pocity, ale Pavla Kulíšek Ti některé věci osvětlila, hlavně doping. Musíš počítat s tím, že vzpírání není na zbohatnutí, ale to se u nás týká většiny malých sportů (např. judo, zápas, střelba atd.). Já říkám, že vzpírat na vrcholové úrovni se dá, když si student nebo pokud si ještě svobodný. Po krátké kariéře musíš dělat něco jiného. Sám jsem jako student v 90. letech v Praze trénoval, "sypat" jsem nemusel a ve 23 letech jsem při TH 88-90 kg 140 utrhl a 180 kg nadhodil. Tři roky před tím jsem vyzkoušel na konci 80. let "lepší přípravu" po dobu 100 dní a po této přípravě jsem v tréninku 145 trhnul a 190 nadhodil, TH 92 kg, toto byla celá má zkušenost s dopingem v mém tréninku. Za celou karieru jsem se tedy "lépe" připravoval 100 dní v době, kdy mi bylo 20 let. Po VŠ studiích jsem začal pracovat na solidním místě, kde jsem mohl po práci trénovat a v době kdy už jsem se staral o vlastní dětí jsem v 32 letech při TH 90 kg 165 kg nadhodil. Ve vzpírání se pohybují více než 35 let a neznám moc klubů, kde by si závodníci museli vybavení kupovat. I když jsme II.ligový klub, nikdy si závodníci nemuseli platit cestovné, boty, nákolenky atd. Vždy jim to oddíl zaplatil. V poslední době jezdí naši kluci i na letní soustředění a platí si max. polovinu nákladů. Týká se to však závodníků na solidní úrovni, ne např. mužů, kteří dělají 200 Sb., to jsou rekreační závodníci a ti si opravdu vybavení musí koupit. Ale pokud se kdokoliv dostane na M-ČR jakékoliv věkové kategorie, tak mu oddíl podporu zajistí.

A s tou podporou ze strany Olympu (jsou to správně státní peníze ministerstva vnitra) je to omezené. Ty peníze jsou na určitý počet tabulkových míst, pokud by ses chtěl na to místo dostat, musíš svou výkonnost předvést opakovaně na nejvyšších soutěžích, kde jsou prováděny kontroly. Pokud bys pravidelně během 1-2 let předváděl v 21 letech na mistrovství ČR výkonnost v kat. do 85 kg okolo 280 kg jistě by Tě zverbovali. Ve 22 letech ale už moc nepočítej s tím, že by ses bez dopingu během krátké doby zlepšil např. na 320 kg. A pokud bys byl podporovaný vnitrem, tak si k dopingu ani nečichneš (viz info od Pavly). Takže Tvé zlepšení bych viděl někde na úrovni 300 kg a to v mezinárodní konkurenci moc neznamená. Všimni si, že řada závodníků ani podporu vnitra nechce, protože by byli omezování monitoringem (např. Matykiewicz, Gospoš atd.) i když by výkonnost měli. Z Tvé kategorie má teď nějakou podporu vnitra V. Kopecký, ale ten může závodit v kat. do 20 let, tebe se týká pouze start na ME do 23 let.

Všimni si, že poctivý monitoring se týká hlavně bohaté Evropy, východ je někde jinde, a o Asii a Jižní Americe se vůbec nebavme, buď tam cizí komisaře nepustí nebo to nějak uplatí.
Obecně kondiční sporty se v těchto zemích uplatňují víc, nejsou tak náročné na vybavení, takže Asie a Jižní Amerika je úspěšná. Pokud ale půjdeme do sportů, které jsou nákladné na vybavení (Velodromy, kola, lodě atd.), tak se lépe prosazují bohaté země - VB, FRA, GER, AUS.

A podpora ve vzpírání a v crossfitu - vzpírání jako olympijský sport si šáhne na státní peníze, to se v crossfitu nestane. Ve vzpírání pokud budeš na Evropě závodit ve své kategorii třeba i do 20 místa tak budeš mít pravidelnou podporu. U vzpírání je velká rezerva v marketinkovém pojetí sportu, to má crossfit vymakané, ale na podporu si šáhnou opravdu jen ti nejlepší, ve vzpírání je to jedodušší, ta konkurence je menší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="lokjos"]
etom napsal:
spekounP napsal:
Jsem rád, že budeš psát log i tady.
Už dlouho tě sleduju na IF a jseš velkej talent.
Držím palce!


Díky, ale je v tom i kousek dřiny. Budu se snažit i nadále.

flew napsal:
130 kg snatch.. no dobře

Vítej .. aspoň budu moct od koho kopčit tréninky


Díky za uvítání. To klidně můžeš, ale není to není nic extra.


Tome, to co popisuješ, jsou tvé pocity, ale Pavla Kulíšek Ti některé věci osvětlila, hlavně doping. Musíš počítat s tím, že vzpírání není na zbohatnutí, ale to se u nás týká většiny malých sportů (např. judo, zápas, střelba atd.). Já říkám, že vzpírat na vrcholové úrovni se dá, když si student nebo pokud si ještě svobodný. Po krátké kariéře musíš dělat něco jiného. Sám jsem jako student v 90. letech v Praze trénoval, "sypat" jsem nemusel a ve 23 letech jsem při TH 88-90 kg 140 utrhl a 180 kg nadhodil. Tři roky před tím jsem vyzkoušel na konci 80. let "lepší přípravu" po dobu 100 dní a po této přípravě jsem v tréninku 145 trhnul a 190 nadhodil, TH 92 kg, toto byla celá má zkušenost s dopingem v mém tréninku. Za celou karieru jsem se tedy "lépe" připravoval 100 dní v době, kdy mi bylo 20 let. Po VŠ studiích jsem začal pracovat na solidním místě, kde jsem mohl po práci trénovat a v době kdy už jsem se staral o vlastní dětí jsem v 32 letech při TH 90 kg 165 kg nadhodil. Ve vzpírání se pohybují více než 35 let a neznám moc klubů, kde by si závodníci museli vybavení kupovat. I když jsme II.ligový klub, nikdy si závodníci nemuseli platit cestovné, boty, nákolenky atd. Vždy jim to oddíl zaplatil. V poslední době jezdí naši kluci i na letní soustředění a platí si max. polovinu nákladů. Týká se to však závodníků na solidní úrovni, ne např. mužů, kteří dělají 200 Sb., to jsou rekreační závodníci a ti si opravdu vybavení musí koupit. Ale pokud se kdokoliv dostane na M-ČR jakékoliv věkové kategorie, tak mu oddíl podporu zajistí.

A s tou podporou ze strany Olympu (jsou to správně státní peníze ministerstva vnitra) je to omezené. Ty peníze jsou na určitý počet tabulkových míst, pokud by ses chtěl na to místo dostat, musíš svou výkonnost předvést opakovaně na nejvyšších soutěžích, kde jsou prováděny kontroly. Pokud bys pravidelně během 1-2 let předváděl v 21 letech na mistrovství ČR výkonnost v kat. do 85 kg okolo 280 kg jistě by Tě zverbovali. Ve 22 letech ale už moc nepočítej s tím, že by ses bez dopingu během krátké doby zlepšil např. na 320 kg. A pokud bys byl podporovaný vnitrem, tak si k dopingu ani nečichneš (viz info od Pavly). Takže Tvé zlepšení bych viděl někde na úrovni 300 kg a to v mezinárodní konkurenci moc neznamená. Všimni si, že řada závodníků ani podporu vnitra nechce, protože by byli omezování monitoringem (např. Matykiewicz, Gospoš atd.) i když by výkonnost měli. Z Tvé kategorie má teď nějakou podporu vnitra V. Kopecký, ale ten může závodit v kat. do 20 let, tebe se týká pouze start na ME do 23 let.

Všimni si, že poctivý monitoring se týká hlavně bohaté Evropy, východ je někde jinde, a o Asii a Jižní Americe se vůbec nebavme, buď tam cizí komisaře nepustí nebo to nějak uplatí.
Obecně kondiční sporty se v těchto zemích uplatňují víc, nejsou tak náročné na vybavení, takže Asie a Jižní Amerika je úspěšná. Pokud ale půjdeme do sportů, které jsou nákladné na vybavení (Velodromy, kola, lodě atd.), tak se lépe prosazují bohaté země - VB, FRA, GER, AUS.

A podpora ve vzpírání a v crossfitu - vzpírání jako olympijský sport si šáhne na státní peníze, to se v crossfitu nestane. Ve vzpírání pokud budeš na Evropě závodit ve své kategorii třeba i do 20 místa tak budeš mít pravidelnou podporu. U vzpírání je velká rezerva v marketinkovém pojetí sportu, to má crossfit vymakané, ale na podporu si šáhnou opravdu jen ti nejlepší, ve vzpírání je to jedodušší, ta konkurence je menší.



Jasně. Já třeba myslel, že ti lidi na Olympu

sypou aspoň na soustřeďkách... třeba nějaký

inzulín nebo něco s krátkou detekcí. Jinak,

vím, že je tam testujou často, ale tak už

proto to nemá cenu. Nechci dělat něco napůl...

Bez toho to nejde a pak jak chceš na vrchol?

Výkony parádní na skoro naturála! Hlavně

nadhoz!

S tím placením... když jsem začal vzpírat,

dělal jsem cca 80+100 (první trénink

vzpírání). Dojížděl jsem do jednoho města

(škola) a po škole vždycky do dalšího

(Kopřivnice), kde byla nejbližší vzpírárna. To

jsem byl ve čtvrťáku na střední, maturoval

jsem, chodil jsem na brigádu, abych mohl

vzpírat. Všechny peníze, co jsem vydělal jsem

fakt vrazil do cestovného nebo věcí kolem.

Jsem z průměrné rodiny, takže mě samozřejmě

hodně podpořili i rodiče, ale zas žádní

boháči, ale třeba všichni z Kopřivnice nemají

takovou podporu. Jak říkám, nikdy mi tam nikdo

nic nezaplatil. Na závody jsem jezdil buď

vlakem nebo autem, jídlo za svoje, boty za

svoje, bandáže za svoje,... Kopřivnici jsem

vytáhl ze 3. ligy do 2. ligy, dostal jsem

nějaký pojebaný flash disk od města. No to

byla finanční injekce jak prase. :D

Já chápu, jak to funguje ve světě, proto mě to

tak sere a myslím si, že to hold nemá vůbec

smysl vzpírat na vrcholové úrovni tady v čr,

když člověk v podstatě ani nemá šanci se

dostat na nějaké dobré umístění v rámci světa

(když začne tak pozdě jak já).

Motyka nebo Gospoš... to je mi jasné, ale

zase... ti už mají prostě natrénováno z

minulosti. Vzpírat uměli ještě dřív než

chodit. To samé třeba Orság, Gasior,...Taky

nejsou z Kopřivnice, ale z klubů, kde se

prostě něco děje a podpora je tam aspoň

nějaká. Kopecký je dobrý, stejně tak třeba

Gorný (94kg), ale taky... vzpíraj 5let+,

podpora někde jinde, kluby, co je vede někdo,

kdo tomu rozumí a další věci. ;)

Jo. Podpoře taky rozumím. Z Bohemky šly teď

dvě holky do repre, maj různé výhody a tak,

ale když si vezmu svůj potenciál, který mám,

tak mi přijde zbytečné ho plýtvat na vzpírání.

Raději pojedu sám za sebe s řádnou

"přípravou" crossfit než se někde mordovat a být 20.

nebo 19. na evropě. Chtěl jsem se tím

vzpíráním živit, ale za tu cenu, že to někam

dotáhnu. Možná by to šlo tak, že bych vzpíral 3-5 let se vším všudy a pak třeba nastoupil na Olymp, ale tam pak bude stagnace... Tak nevím.

Naturální zlepšení by taky podle mě bylo tak

do těch 300kg max. 130+170 už je skoro výkonnost Gospoše. :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

29/6/2015

I. fáze - bohemka

Dřep vpředu
3/140-160-170- 180 PR (ještě tam byla rezerva)
2+0/180 třetí jsem nedal... slabota
3/170

výraz technický
2/140-150
0/160-160
2/140-140
Úplně na hovno. Všechno šlo do špiček. Špatné. Asi (určitě) únava z dřepů, ale tak to se dalo čekat. Měl jsem to dát jiný den...
Po tréninku jsem do sebe hodil nějaký protein s maltou, bcaačka, banán a jel jsem do cf gymu. Tam jsem se rychle najedl a šup trénovat crossfiťáky. Šlo jim to. ;)

Potom...

II. fáze - xfitness
strašný hlad, sice jsem snědl dalších asi 5 banánů, ale nic moc...

mrtvola
3/140-180-200-220- 230 PR -230 dorovnání-210
Dobré. Bez pásku, v nových nanech. To jsem fakt nečekal... s rezervou. 3x240 příští týden padne. ;)

přemko do polo od stehen + výraz

jen šolíchačka s 80kg, do toho nějaké DU

Pak nácvik kippingu, hspu... blbůstky na konec a domů se nacpat. :D

Video deadliftu pak asi nahodím na YT.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3x230kg deadlift:

no belt, nano 4.0
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle bude super log, těším se, jak bude pokračovat. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pěkné výkony a hlavně videa... na tu deadlift osu už se toho asi stejně při těch efektních kotoučích více nevejde ;)

takže nano 4.0 dobrý? koukal jsem na ně a na marketingový popis nedám, ale taky teď vybírám boty na dřep + mrtvý tah, kluci kolem jsou na ty ručně šité speciály, ale když já jsem spíše na ty komerční Reeboky ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nano su ale univerzaly, na drepy/vzpieranie asi lifter/lifter plus
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Tohle bude super log, těším se, jak bude pokračovat. :)

Díky moc! Pokračovat bude snad ve stejném duchu jako doteď, ale chtěl bych víc soutěží (být víc vidět) a zabrat v cf věcech...

vlk# napsal:
pěkné výkony a hlavně videa... na tu deadlift osu už se toho asi stejně při těch efektních kotoučích více nevejde ;)

takže nano 4.0 dobrý? koukal jsem na ně a na marketingový popis nedám, ale taky teď vybírám boty na dřep + mrtvý tah, kluci kolem jsou na ty ručně šité speciály, ale když já jsem spíše na ty komerční Reeboky ;)


Děkuji. Víc jak 250 tam naložit nejde. Budu si muset vzít jiné závaží z fitka...

Nana super, co se týče mrtvol, ale trhat v tom nebo nadhazovat? No nevím. Určitě to jde viz Froning, ale je to dost o zvyku. Na dřepy taky nebudou úplně ideální. To si raději kup nějaké adidasy nebo nike... Já mám Power Perfect II. (adidas) a perfektní. Pěkně to drží nohu, nejsou tak těžké jako boty od Matochy. Dostatečný podpatek, neplaveš v nich, neboříš se do "bahna".

Když jsem dělal lift, tak jsem měl na dřep jedny boty a na mrtvolu druhé (nízká podrážka, abys to tahal z co nejmenšího deficitu... Na dřep vzpěračky a na mrtvolu si kup třeba nějaké fake conversky za 200,- to bohatě stačí. :D

Petey napsal:
nano su ale univerzaly, na drepy/vzpieranie asi lifter/lifter plus

Jo, ty liftery jsou dobré v tom, že mají poměrně dobrou ohebnost špičky, tak v nich jde docela dobře skákat na bednu nebo dělat DU.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

30/6/2015

Dneska víceméně lehký trénink... po včerejšku dost dojebaná záda, tak jsem to nehnal do žádných velkých vah.

kliky na bradlech se zátěží
3/20-40-60-80
2/90
3/80-80-80
Chtěl jsem benche, ale úpon trochu zlobí, tak jsem dal raději dipy. Né úplně podle představ, ale dlouho jsem je nejel. Plán byl do 3x90... příště půjde.

trh od stehen
3/60-60-60-80-80-80
nepřesné a unavenost zad byla znát, každopádně ne na krev, snažil jsem o lepší techniku...

výtahy trhové od stehen
3/80-90-110-110-110

zvedání ramen
6/110-110-110-110-110

OHS
4/50-50-70-70-80-80-80
lehce, na protažení

plank ... pár sérií

Dneska jsem blbě spal.. asi z toho včerejšího pozdního tréninku. Max 3h spánku, víc ne. Zítra spíš jenom nějaká techniku cviků, možná dám gymnastiku, nějakou pumpičku... uvidím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blackoff


PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2015 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sem si budu chodit pro motivaci, super výkony
_________________
180/80
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2015 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blackoff napsal:
Sem si budu chodit pro motivaci, super výkony


Budu se snažit nezklamat.

Díky!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2015 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1/7/2015

Dneska jsem tomu moc nedal. Záda odvařené, neměl jsem ani moc chuť...

Dal jsem si jen nějakou techniku box jumpů, kipping hspu (haha, mělo by se to zakázat), striktní ring MU, kipping ring MU, hand stand walk asi 5x5m (potěšilo) a pak ještě nějaké blbinky. Bez vah. Zítra se těším na těžké dřepy, tlaky a chystám se do arény k Páji Kladivové, tak snad tam i něco nadhodím... nebo vůbec uvidím, jak půjdu zítřejší fáze... Dám asi tři fáze zítra... To bude ideální.
_________________
-osobní fitness trenér
....vzpírání, crossfit ;)

Snatch-130
CJ-160
Back squat-2x220
Front squat-1x190
Deadlift-3x240
Press-1x100

Instagram: https://instagram.com/hammeredge/

Videa: https://www.youtube.com/user/ecrossfitNJ/videos
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
etom


PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2015 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2/7/2015

Dnes docela náročný den. Ráno trénink s cfťákama, pak I. fáze (pressy), potom hned focení (propagace fitka). Honem se najíst a jel jsem na bohemku (II. fáze).

I. fáze - xfitness

striktní press
3/70-80- 85 PR -85
2/ 90 PR třetí bych už nedal, ale kurva potěšilo... pressy vyletěly nahoru jak blázen, kilo půjde na konci silovky

ghd
3 sérky

medvěd, plank

3+3 série

II. fáze - bohemka

dřepy vzadu
3/130-160-180
1/190-200
3/ 210 PR -210
2/210+1/200
Poslední sérii jsem jel shazovanou, protože bych tam třetí op. ještě možná zarval, ale bylo by to moc na úkor techniky, tak jsem se na to vykašlal a odjel hezčí opakování s nižší vahou. Škoda, mohlo být 3x3x210...

biceps s VČ

8/40-40-40

biceps s kotoučem

8/25-25-25

tricepsové extenze ve stoje za hlavou
tric. kliky o lavičku

-pár sérií, nedělal jsem to asi 5 let :D

Ještě mě snad čeká III. fáze v Aréně, tak snad to stihnu. :D ;)

Dnešní dva tréninky potěšily. Pár PR's poměrně slušnou technikou, blbinky na odreagování. Kvalitně prožitý den. :D
_________________
-osobní fitness trenér
....vzpírání, crossfit ;)

Snatch-130
CJ-160
Back squat-2x220
Front squat-1x190
Deadlift-3x240
Press-1x100

Instagram: https://instagram.com/hammeredge/

Videa: https://www.youtube.com/user/ecrossfitNJ/videos
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - etom - Crossfit a vzpírání Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: