"Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - "Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy)  Úvodní stránka -> Kuchařka -> "Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:
A naopak vyšší kvalitu malosériové či lépe "ze dvorku" produkce tu naopak zpochybňují mnozí.


To jsou ty "zanedbatelné" rozdíly.

Vlk to napsal dobře a Bombayi buď v klidu....kdo to nechce vidět, slyšet, číst....tak to stejně neuvidí, neuslyší a nepřečte a bude tím pádem radši odbíhat od tématu.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Moje zkušenost je taková, že mi moje dětská MUDr. u dcery, když byla mimčo na rovinu řekla: "Jestli kupujete zeleninu a ovoce v marketech, tak to jí raději vůbec nedávejte a kupte jí hotovou kojeneckou výživu ve skleničce. Aspoň jí neuškodíte. Jestli máte zeleninu opravdu domácí ze zahrady hnojené hnojem a kompostem, tak toho jí valte po kilech." (Já si naivně myslela, že domácím vařením z koupených surovin malé bůhvíjak prospěju).


hotová kojenecká výživa ve skleničce - nepřekvapí mě, když to bude z ještě o řád až dva horších surovin než v marketu... byť samozřejmě chemicky a zdravotně nezávadných :) my jsme veškerou takovou stravu připravovali, byť ze surovin v marketu, ale člověk aspoň vidí, z čeho to je... ovoce, zelenina, maso... když pak došlo na stav nouze, tak to malá ze skleničky nejedla, poněvadž to mělo umělou a nepřirozenou chuť a na to mimino neskočí.

zelenina z vlastní zahrádky - samozřejmě... když je kvalitní půda, ovzduší, málo kyselých dešťů...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Bombay ... na co jsem přesně reagoval jsem ti postnul, takže asi tak.

To Makuška ... jde o to, jak velké skutečně ty rozdíly jsou, resp. zda jsou takové, aby ospravedlnily vyšší cenu a obtíže spojené se získáním potravin z malosériové produkce. Což bude ale vždy velmi subjektivní.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
hotová kojenecká výživa ve skleničce - nepřekvapí mě, když to bude z ještě o řád až dva horších surovin než v marketu... byť samozřejmě chemicky a zdravotně nezávadných :) my jsme veškerou takovou stravu připravovali, byť ze surovin v marketu, ale člověk aspoň vidí, z čeho to je... ovoce, zelenina, maso... když pak došlo na stav nouze, tak to malá ze skleničky nejedla, poněvadž to mělo umělou a nepřirozenou chuť a na to mimino neskočí.

zelenina z vlastní zahrádky - samozřejmě... když je kvalitní půda, ovzduší, málo kyselých dešťů...


To se pleteš....např. zelenina a ovoce v marketech mají limity zbytkových chemikálií hnojiv nastavené v hodnotách (limitech) pro dospělého člověka. Jenže tenhle limit je 8x vyšší než je limit kojence. Proto aby výživa mohla být označena jako kojenecká, musí splňovat limity určené pro kojence = ty 8x nižší než je limit pro zeleninu a ovoce prodávané jako čerstvé v marketu. Stejně tak kojenecká výživa má přísně regulované množství soli (sodíku) a poměrů minerálních látek a vitamínů - má to zkrátka svoje normy a ty jsou jiné než jsou pro výrobky určené pro běžnou dospělou populaci.

To samé je kravské mlíko...tuším že moje generace běžně vyrůstala na kravským mlíku, kdo nevečeřel krupice jako děcko??? "Hu-hu" koktejly místo Sunaru se dělaly z kravskýho mlíka naprosto normálně a dneska??? Kravské mléko nepodávat dětem do 3 let a přesto je alergie na mlíko pořád a pořád na vzestupu. čím to asi bude???
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
má to zkrátka svoje normy a ty jsou jiné než jsou pro výrobky určené pro běžnou dospělou populaci.



Makuška napsal:
Jirko nezlob se, ale nevěřím. Tak jako všechno v Čr...ty dodržování nějakých předpisů věříš???

Vždyť kolik afér se už provalilo??? Masokostní moučka, přemražování masa, cherry rajčata z Maroka, ze kterých se zeblila a pos*ala půlka republiky, co tu šarži koupila a pak se stahovala ta várka z prodeje...atd. atd.

To, že je něco zakázáno tady u nás neznamená, že se to neděje a nedělá.

Víš mě argumenty toho, co by se mělo nebo co u nás říkají předpisy nepřesvědčí. Bohužel.

Obecně se ....řekněme zajímám o zvířata od dítěte a viděla jsem tolik porušování všeho , co se dá, že to by bylo na román a děje se to naprosto běžně - tak co by ne v masném průmyslu???



Já teda nevím, ale ... WTF
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
To Bombay ... na co jsem přesně reagoval jsem ti postnul, takže asi tak.

To Makuška ... jde o to, jak velké skutečně ty rozdíly jsou, resp. zda jsou takové, aby ospravedlnily vyšší cenu a obtíže spojené se získáním potravin z malosériové produkce. Což bude ale vždy velmi subjektivní.


No....to že jsou lidi líní, pohodlní a je jim všechno u řiti...tak to samozřejmě nahrává těm velkomarketům, velkochovům, velkoskladům, velkým lhůtám trvanlivosti apod. a na to se spoléhá.

Pokud je pro někoho obtíž použít google, nechat si dovážet domácí zeleninu až domů, najít si obchod s místními produkty nebo zajít do mlékomatu pro mlíko, tak velkoprůmysl jásá. To je jasný.

Dneska než by kdokoliv cokoliv zjišťovat ....natož se zabýval etickými důvody, tak radši zajedem do Kaufu a tam máme všechno a za levno.

Nejde o to, že by rozdíly neexistovaly...ony existují....akorát lidstvu je to u prdele. Degenerujeme...kašleme na životní prostředí, kašlem na pralesy v Indonésii, kašlem na všechno. Trošku jako živočišný druh pohodlníme....a v tom to celý je. Umíme akorát nadávat jak je všechno na ho*no, ale zvednout zadek a něco dělat nebo podpořit dobrou věc se nám už nechce. To jsou ty obtíže.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyhle domácí mléka, vejce, med, to bude ještě veselé.

Na jednu stranu se rojí články a studie, jak jsou tyhle věci správné a jak je dobré se k nim vracet. Na druhou stranu se naopak objevují články a studie, jak to jsou strašlivé alergeny, že na to dnešní děti nejsou vůbec zvyklé a jak by se tomu zodpovědní rodiče měli vyhýbat. Před pár lety jsem četl nějakou studii, jak je med vlastně škodlivý a problematický alergen.

Se divím, že jsem ještě nezemřel, bo ho celkem konzumuju.

A pak si vyber.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak je fajn, že jsou mezi námi tací, co v tom mají jasno .... úplně .... a nejen pro sebe, ale i za ty ostatní.

Hosana!
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Makuška napsal:
má to zkrátka svoje normy a ty jsou jiné než jsou pro výrobky určené pro běžnou dospělou populaci.



Makuška napsal:
Jirko nezlob se, ale nevěřím. Tak jako všechno v Čr...ty dodržování nějakých předpisů věříš???

Vždyť kolik afér se už provalilo??? Masokostní moučka, přemražování masa, cherry rajčata z Maroka, ze kterých se zeblila a pos*ala půlka republiky, co tu šarži koupila a pak se stahovala ta várka z prodeje...atd. atd.

To, že je něco zakázáno tady u nás neznamená, že se to neděje a nedělá.

Víš mě argumenty toho, co by se mělo nebo co u nás říkají předpisy nepřesvědčí. Bohužel.

Obecně se ....řekněme zajímám o zvířata od dítěte a viděla jsem tolik porušování všeho , co se dá, že to by bylo na román a děje se to naprosto běžně - tak co by ne v masném průmyslu???



Já teda nevím, ale ... WTF


Yggu a zase jsem to vyhrála já a moje příspěvky???? To už je snad záměr nebo co.

U kojenecké výživy jde o Evropské normy a vůbec proces schválení VÝROBNY kojenecké výživy prochází obrovskou kontrolou (osobní zkušenost při výstavbě areálu Hamé) a samotné plodiny pro výrobu kojenecké výživy musejí projít pěstováním ve speciálním režimu, aby pro výrobu kojenecké výživy mohly být použity.

Navíc u kojenecké výživy je povinnost mnohem častějších laboratorních testů a analýz a jsou sledované mnohem více než běžné potraviny. Na kojenecké výživě se toho moc obejít nedá.

Na ostatních potravinách ano.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
vlk# napsal:
hotová kojenecká výživa ve skleničce - nepřekvapí mě, když to bude z ještě o řád až dva horších surovin než v marketu... byť samozřejmě chemicky a zdravotně nezávadných :) my jsme veškerou takovou stravu připravovali, byť ze surovin v marketu, ale člověk aspoň vidí, z čeho to je... ovoce, zelenina, maso... když pak došlo na stav nouze, tak to malá ze skleničky nejedla, poněvadž to mělo umělou a nepřirozenou chuť a na to mimino neskočí.

zelenina z vlastní zahrádky - samozřejmě... když je kvalitní půda, ovzduší, málo kyselých dešťů...


To se pleteš....např. zelenina a ovoce v marketech mají limity zbytkových chemikálií hnojiv nastavené v hodnotách (limitech) pro dospělého člověka. Jenže tenhle limit je 8x vyšší než je limit kojence. Proto aby výživa mohla být označena jako kojenecká, musí splňovat limity určené pro kojence = ty 8x nižší než je limit pro zeleninu a ovoce prodávané jako čerstvé v marketu. Stejně tak kojenecká výživa má přísně regulované množství soli (sodíku) a poměrů minerálních látek a vitamínů - má to zkrátka svoje normy a ty jsou jiné než jsou pro výrobky určené pro běžnou dospělou populaci.

To samé je kravské mlíko...tuším že moje generace běžně vyrůstala na kravským mlíku, kdo nevečeřel krupice jako děcko??? "Hu-hu" koktejly místo Sunaru se dělaly z kravskýho mlíka naprosto normálně a dneska??? Kravské mléko nepodávat dětem do 3 let a přesto je alergie na mlíko pořád a pořád na vzestupu. čím to asi bude???


budiž... i kdybych jim věřil, že to dělají z "kojeneckých" lepších surovin než jsem sám schopen sehnat... což jim nevěřím s ohledem na cenu, jen že dodržují ty limity, ale je otázka jak... tak tam dávají hromadu dalších věcí, které tam být nemusí v případě okamžité výroby a spotřeby a ještě mají nepřirozenou chuť.

a "naše dětská" nám zase v roce a půl řekla, že už může jíst to, co my... dítě má vlastní senzor, co je jedlé a že by něco "mělo" jíst, to nefunguje. přímo kravské mlíko nedáváme, není potřeba, stačí jogurty, ale dělat krupici či puding, tak klidně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
budiž... i kdybych jim věřil, že to dělají z "kojeneckých" lepších surovin než jsem sám schopen sehnat... což jim nevěřím s ohledem na cenu, jen že dodržují ty limity, ale je otázka jak... tak tam dávají hromadu dalších věcí, které tam být nemusí v případě okamžité výroby a spotřeby a ještě mají nepřirozenou chuť.

a "naše dětská" nám zase v roce a půl řekla, že už může jíst to, co my... dítě má vlastní senzor, co je jedlé a že by něco "mělo" jíst, to nefunguje. přímo kravské mlíko nedáváme, není potřeba, stačí jogurty, ale dělat krupici či puding, tak klidně.


Já jsem tím kravským mlíkem chtěla říct, jaká byla doporučení před 30 let a dnes....před 30 lety "mlíko je základ pro zuby a pro kosti apod. - valte to do dětí horem spodem" - intolerance mlíka nikde ani zmínka, dneska "kravské mléko nedávat minimálně do 3 let" a stejně alergie na kravské mlíko má stoupající počty pacientů každý rok a hlavně mezi dětmi.
Já ho mojí malé začala dávat v roce, když jsem přestala kojit a v pohodě. Ale pravda...já jí nekupovala krabičák no. Radši. Já jsem ten typ, co by prostě krabičák dítěti nedal právě z obavy vzniku té alergie na to...."mléko" v krabici.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:


Yggu a zase jsem to vyhrála já a moje příspěvky???? To už je snad záměr nebo co.

U kojenecké výživy jde o Evropské normy a vůbec proces schválení VÝROBNY kojenecké výživy prochází obrovskou kontrolou (osobní zkušenost při výstavbě areálu Hamé) a samotné plodiny pro výrobu kojenecké výživy musejí projít pěstováním ve speciálním režimu, aby pro výrobu kojenecké výživy mohly být použity.

Navíc u kojenecké výživy je povinnost mnohem častějších laboratorních testů a analýz a jsou sledované mnohem více než běžné potraviny. Na kojenecké výživě se toho moc obejít nedá.

Na ostatních potravinách ano.


Jasně ... až na to, že před tebou to vyhráli Jirka s Bombayem ... ale nepolevuj, jsi mladá, ještě se můžeš zlepšit:-).

Aha ... takže jedněm normám a předpisům věříme, druhým ne. Tak to pak jo, když to říkáš:-).

A když slyším Hamé, tak mi je šoufl, takže pod tíhou tohoto argumentu raději končím.

I když abych nekecal, na vandru, když je večír hlad a za šera se to vyklopí do ešusu a za ještě většího šera pak lžící dlabe ... tak i Hamé občas dobrý.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Jasně ... až na to, že před tebou to vyhráli Jirka s Bombayem ... ale nepolevuj, jsi mladá, ještě se můžeš zlepšit:-).

Aha ... takže jedněm normám a předpisům věříme, druhým ne. Tak to pak jo, když to říkáš:-).

A když slyším Hamé, tak mi je šoufl, takže pod tíhou tohoto argumentu raději končím.

I když abych nekecal, na vandru, když je večír hlad a za šera se to vyklopí do ešusu a za ještě většího šera pak lžící dlabe ... tak i Hamé občas dobrý.


No uff....tak to se mi ulevilo, že to tentokrát není účelově mířený zájem. Vynasnažím se to zlepšit.

Víš....ano, jedněm normám věříme, protože jsem za posledních .... řekněme 10 let nezaregistrovala žádnou aféru týkající se kojenecké výživy.....zaregistrovala jsem aféry ohledně kuřecího z polska, zelenýho hovězího v Tescu, dovozu zkažených rajčat z Maroka....jo...tohle všechno jsem zaregistrovala....ale čoveče o kojenecké výživě kde nic, tu nic.

Jinak Hamé má certifikovanou výrobnu značek Hamánek a BIO Hamánek...toť dvě schválené kojenecké výživy společnosti Hamé a ty bych zrovna k ešusu nepřirovnávala. I když.... ty málokdy zůstáváš u původního tématu.

Takže pokud máš nějakou konkrétní aféru o kojenecké výživě, sem s ní.

Pokud máš něco konkrétního k maloprodukci "ze dvorku", sem s tím.

Nebo úplně ideálně...máš konkrétní tip na dodavatele dobrého kuřecího nebo drůbeže z domácího chovu?? Sem s ním.

O ešusech, hákování na stát apod. pokecáme jindy.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice je to trochu mimo, ale dnes mě jeden spolužák totálně zjebal za to, že jsem si kvůli tomu, že jsem v dietě dal v restauraci tří decku coca coly light. Vyjel tam na mě s aspartamem a tím, jak mě to zabije
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 6:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo Makusko, ty si neuvedomujes jednu vecu, kdyz vsichni zacnou nakupovat na farmarskejch trzich, tak budes mit to zdrvy maso jednou za mesic, protoze bude vecne vyprodany, takze uz ve svym zajmu bys nas tady nemela presvedcovat, ze v hypermarketech jsou ty jidla vlastne jedovaty a vsichni pomalu umirame :)

Taky se snazim si vyborat kvalitnejsi potraviny, ale jakmile to u nekoho preleze ve fanatismus, je to pak docela na obtiz samotnymu cloveku a hlavne jeho okoli
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - "Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy) Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: