"Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - "Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy)  Úvodní stránka -> Kuchařka -> "Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ygg


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:


No uff....tak to se mi ulevilo, že to tentokrát není účelově mířený zájem. Vynasnažím se to zlepšit.

Víš....ano, jedněm normám věříme, protože jsem za posledních .... řekněme 10 let nezaregistrovala žádnou aféru týkající se kojenecké výživy.....zaregistrovala jsem aféry ohledně kuřecího z polska, zelenýho hovězího v Tescu, dovozu zkažených rajčat z Maroka....jo...tohle všechno jsem zaregistrovala....ale čoveče o kojenecké výživě kde nic, tu nic.

Jinak Hamé má certifikovanou výrobnu značek Hamánek a BIO Hamánek...toť dvě schválené kojenecké výživy společnosti Hamé a ty bych zrovna k ešusu nepřirovnávala. I když.... ty málokdy zůstáváš u původního tématu.

Takže pokud máš nějakou konkrétní aféru o kojenecké výživě, sem s ní.

Pokud máš něco konkrétního k maloprodukci "ze dvorku", sem s tím.

Nebo úplně ideálně...máš konkrétní tip na dodavatele dobrého kuřecího nebo drůbeže z domácího chovu?? Sem s ním.

O ešusech, hákování na stát apod. pokecáme jindy.


Ani tentokrát, ani jindy, takže klid.

Pokud na jedné straně tvrdíš, že dodržování norem a předpisů v potravinářském průmyslu se v ČR nedá věřit, a současně se oháníš nějakými certifikáty jedné konkrétní tuzemské společnosti, tak to o něčem svědčí. Na Hamánky si pamatuji a ... možná ten ešus není zase tak špatná volba:-).

Pokud je kriteriem kvality neexistence nějaké aféry, tak jsem v klidu, o žádné, která by se týkala některého z řeznictví, jež běžně navštěvuji, nevím. A fakt pochybuji, že všechny berou maso "ze dvorku". Ostatně, McD a BK jsou na tom stejně dobře, což je fajn:-).

Ano, vyšší kvalita malosériové produkce je častá, nicméně v tomto segmentu je situace velmi různorodá. Lze se setkat jak s vysokou kvalitou, tak jejím pravým opakem. A tebou popisovaná apokalypsa, jež se na nás díky velkovýrobě potravinářských produktů řítí, je tvým tvrzením, pro které jsi nepodala jediný skutečně přesvědčivý argument.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
...ale jakmile to u nekoho preleze ve fanatismus, je to pak docela na obtiz samotnymu cloveku a hlavne jeho okoli

Nejhorší je, jak se dostaneš do křížku se zapřisáhlým veganem.

http://g.cz/svetovy-rekord-vegan-se-12-minut-4-sekundy-nezminil-o-tom-ze-je-veganem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
No jo Makusko, ty si neuvedomujes jednu vecu, kdyz vsichni zacnou nakupovat na farmarskejch trzich, tak budes mit to zdrvy maso jednou za mesic, protoze bude vecne vyprodany, takze uz ve svym zajmu bys nas tady nemela presvedcovat, ze v hypermarketech jsou ty jidla vlastne jedovaty a vsichni pomalu umirame :)


Proto třeba já držím hubu, odkud si to dobré jídlo odebírám
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:
Grimley napsal:
No jo Makusko, ty si neuvedomujes jednu vecu, kdyz vsichni zacnou nakupovat na farmarskejch trzich, tak budes mit to zdrvy maso jednou za mesic, protoze bude vecne vyprodany, takze uz ve svym zajmu bys nas tady nemela presvedcovat, ze v hypermarketech jsou ty jidla vlastne jedovaty a vsichni pomalu umirame :)


Proto třeba já držím hubu, odkud si to dobré jídlo odebírám


Nápodobně.

Grimley mě principielně asi nejde o to, že jsou v hypermarketech jídla jedovatý....já tam taky chodím nakupovat - mouku, prášky do pečiva, zubní pastu, toaletní papír apod. a konec konců - máš pravdu....jezte si co kdo chcete. Pokecat o tom můžeme tak jako tak - jsme v diskuzi a každý na to máme svůj názor a stejně - když vynechám onu (já bych neřekla jedovatost) nekvalitu zeleniny, ovoce, čerstvých potravin apod., kde rozhodující je stejně subjektivní názor (někomu to neva, mě to teda va), tak mě prostě vadí velkochovy, zbytečná nadprodukce, nekvalita krmiv atd. atd. - já asi nejvíc trpím na ty zvířata.

A na farmářských trzích já nakupovat asi už moc nebudu, protože se zavedením EET prý ti nejmenší farmáři na nějaký farmářský trhy zvysoka kašlou - budou prodávat na černo, protože zavedení EET by se jim absolutně nevyplatilo.

https://echo24.cz/a/iAbA3/eet-muze-znamenat-konec-farmarskych-trhu-boji-se-prodejci

Ale uvidíme co přinese praxe. Ministerstvo uklidňuje, že to nikoho nezruinuje.

http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2016/zavedeni-eet-neohrozi-farmarske-trhy-24024

Yggu bohužel jsi zase nepochopil podstatu o čem mluvím, odkláníš se od tématu, vyhledáváš co by se ti tak hodilo rozporovat (viz jak ses chytl Hamé a převrátil moje tvrzení, že snad upřednostňuji jednu společnost - já jsem je napsala jako příklad, protože můj zaměstnavatel pro ně stavěl výrobní závod, viděla jsem projektové dokumentace, legislativu, požadované stohy dokumentů, zkoušek a podobných kritérií na prostory pro výrobu kojenecké výživy, ale to je naprosto mimo téma a ty se toho chytíš jak slepice flusu a překroutíš to, že snad dělám Hamé reklamu - neuvěřitelný výkon ) a to že tobě chybí argumenty pro tvrzení, jak je velkoprůmyslová potravinářská výroba hrozně v pohodě a produkuje potraviny nejvyšší kvality, ti opět jaksi uniklo.

Takže pro mě je debata s tebou holt prostě ztráta času.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen aktuální poznatky z procesu (pro ty, které to zajímá)

Domácí kuře zakoupeno (váha 2100g), naporcováno. Barva kůže není tak bledá, barva masa je naopak výraznější. Prsa ne tak naducaná (a to kuře váží o dost víc oproti snandartním cca 1300-1500g v obchodě), spíše delší a nižší. To samé stehna. Maso znatelně pevnější, tužší než u marketového kuřete. Kosti pevnější, kůže ne tak pergamenová, je silnější.

Chuťový test o víkendu
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
No jo Makusko, ty si neuvedomujes jednu vecu, kdyz vsichni zacnou nakupovat na farmarskejch trzich, tak budes mit to zdrvy maso jednou za mesic, protoze bude vecne vyprodany, ...


a hned mám příjemnější pátek... tenhle typ argumentu jsem naposledy slyšel od dětí ze základky holt někdo se musí obětovat a v tom hypermarketu nakupovat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ja aspon usetrim a za usetreny penize si muzu koupit treba colu zero, ktera me v tom umirani pomaha, jelikoz je taky jedovata

Vlastne podle vsech dostupnejch info uz jsem 10 let po smrti
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 4:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:


Yggu bohužel jsi zase nepochopil podstatu o čem mluvím, odkláníš se od tématu, vyhledáváš co by se ti tak hodilo rozporovat (viz jak ses chytl Hamé a převrátil moje tvrzení, že snad upřednostňuji jednu společnost - já jsem je napsala jako příklad, protože můj zaměstnavatel pro ně stavěl výrobní závod, viděla jsem projektové dokumentace, legislativu, požadované stohy dokumentů, zkoušek a podobných kritérií na prostory pro výrobu kojenecké výživy, ale to je naprosto mimo téma a ty se toho chytíš jak slepice flusu a překroutíš to, že snad dělám Hamé reklamu - neuvěřitelný výkon ) a to že tobě chybí argumenty pro tvrzení, jak je velkoprůmyslová potravinářská výroba hrozně v pohodě a produkuje potraviny nejvyšší kvality, ti opět jaksi uniklo.

Takže pro mě je debata s tebou holt prostě ztráta času.


Kdo nechápe jsi ty, pokud na jedné straně tvrdíš, že produkce Hamé je ok, tak skutečně nechápu, proč by produkce jiných velkovýrobců být ok neměla. Pokud tedy někdo nepředloží zcela konkrétní důkazy o zcela konkrétních pochybeních konkrétních výrobců a distributorů. Když zmíníš fakt, že v Tescu stojí maso za vyliž ... což si já osobně myslím ... tak z toho absolutně nelze odvozovat, že za to samé stojí maso například v Globusu.

Já žádné argumenty o nezávadnosti drtivé většiny potravinářské velkovýroby hledat nemusím, od toho je v tomto státě dost oficiálních autorit, které nastavují pravidla jejího fungování a dodržování těchto pravidel kontrolují. Pokud TY hodláš tvrdit, že to dělají úplně blbě, tak je na tobě, abys své tvrzení podpořila relevantními argumenty.

A jak dopadají kontroly na farmářských trzích, to si lze snadno dohledat.

Jinak obecně by bylo dobré se trochu zklidnit a uvědomit si, že už kua hodně let hraje potravinářská velkovýroba zcela zásadní a nezastupitelnou roli v zásobování drtivé části obyvatelstva potravinami. A začalo to s nástupem průmyslové revoluce už dávno za Rakouska. Je fajn si občas něco koupit od drobného producenta, ale pro drtivou většinu obyvatel se bude vždy jednat jen o občasné zpestření. Holt nakrmit víc jak deset milionů lidí "z dvorku" fakt nejde.

Pro tebe je ztrátou času každá diskuze, ve které musíš svá tvrzení podpořit věcnými a konkrétními argumenty.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Když zmíníš fakt, že v Tescu stojí maso za vyliž ... což si já osobně myslím ... tak z toho absolutně nelze odvozovat, že za to samé stojí maso například v Globusu.

Proč? Balené maso v Tescu je od různých dodavatelů, včetně těch, kteří dodávají do většiny ostatních řetězců (např. Vodňanské kuře, DZ Klatovy a další velcí výrobci privátních značek)
V období Vánoc, Velikonoc apod. navíc mívají speciality jako telecí/jehněčí/steaky ze zahraničí atp.

Jinak nechápu proč kupovat např. francouzská kuřata, nejvhodnější je podle mě najít si sedláka/řezníka v okolí. Pokud to není možné, spousta farem dělá závozy do větších měst, používám třeba http://www.anguso.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Drtiva vetsina je Polsko. Do Tesca se chodim divat na nakupujici mařky a kupoval jsem tam pivo Faxe:) na maso je Globus.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
Drtiva vetsina je Polsko. Do Tesca se chodim divat na nakupujici mařky a kupoval jsem tam pivo Faxe:) na maso je Globus.

Jo většina možná ano, zejména to co je nejlevnější a v akci, ale mezitím mají i lepší varianty, jen se musíš umět dívat, že na 5 regálů s tím levným masem v akci je 1 regál s tím dražším (většinou CZ, Irsko apod.). Ten poměr asi odpovídá i poptávce v dané lokalitě obchodu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:

Proč? Balené maso v Tescu je od různých dodavatelů, včetně těch, kteří dodávají do většiny ostatních řetězců (např. Vodňanské kuře, DZ Klatovy a další velcí výrobci privátních značek)



Osobní blbá zkušenost. Párkrát to holt nebylo podle mých představ, a pokud to půjde, tak opakovat nebudu. Pravda je, že hodnotím jen konečný výsledek, ne co bylo příčinou ... tedy zda byl problém již ve výrobě, či nastal až při distribuci.

Ale jak jsem již psal, když to jen trochu jde, kupuji maso v řeznictví, a to pokud možno v těch, se kterými mám dobré zkušenosti.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nedávno lapal po dechu, když jsem si z nudy četl etiketu v Albertu na jednom masu.

Maso původ: ČR
Porážka: Polsko
Porcování: Německo

Masakr.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já Tesco zavrhl ještě když jsem studoval vBrně... cca před tejdnem jsem mu dal šanci a když všechno bylo Polsko, tak jsem si tam koupil Pepsinu a jel zase do Globusu, tam nakoupím vždycky vše co potřebuju :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Kdo nechápe jsi ty, pokud na jedné straně tvrdíš, že produkce Hamé je ok, tak skutečně nechápu, proč by produkce jiných velkovýrobců být ok neměla. Pokud tedy někdo nepředloží zcela konkrétní důkazy o zcela konkrétních pochybeních konkrétních výrobců a distributorů. Když zmíníš fakt, že v Tescu stojí maso za vyliž ... což si já osobně myslím ... tak z toho absolutně nelze odvozovat, že za to samé stojí maso například v Globusu.

Já žádné argumenty o nezávadnosti drtivé většiny potravinářské velkovýroby hledat nemusím, od toho je v tomto státě dost oficiálních autorit, které nastavují pravidla jejího fungování a dodržování těchto pravidel kontrolují. Pokud TY hodláš tvrdit, že to dělají úplně blbě, tak je na tobě, abys své tvrzení podpořila relevantními argumenty.

A jak dopadají kontroly na farmářských trzích, to si lze snadno dohledat.

Jinak obecně by bylo dobré se trochu zklidnit a uvědomit si, že už kua hodně let hraje potravinářská velkovýroba zcela zásadní a nezastupitelnou roli v zásobování drtivé části obyvatelstva potravinami. A začalo to s nástupem průmyslové revoluce už dávno za Rakouska. Je fajn si občas něco koupit od drobného producenta, ale pro drtivou většinu obyvatel se bude vždy jednat jen o občasné zpestření. Holt nakrmit víc jak deset milionů lidí "z dvorku" fakt nejde.

Pro tebe je ztrátou času každá diskuze, ve které musíš svá tvrzení podpořit věcnými a konkrétními argumenty.


Yggu pro mě je především ztráta času debata s tebou, kdy se neustále bavíme já o koze a ty o voze...zas mluvíš úplně o něčem jiným, než jsem mluvila já a zas akorát překrucuješ, to co jsem řekla a já už se tím bavím.

To, že se zmíním o způsobu výroby kojenecké výživy a jedné svojí pracovní zkušenosti = pro tebe, že obhajuju celou produkci Hamé. Dál už jsem tvůj příspěvek nečetla. sorry.

Prostě absolutně mimo.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - "Lepší" drůbež, maso (Makro, farmy) Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: