Olejňasolog #makamvArene


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 68, 69, 70  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Olejňasolog #makamvArene  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Olejňasolog #makamvArene
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olejnas


PříspěvekZaslal: st červen 28, 2017 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170628: APK Jinonice (342), #1093 (deload W2D2)

TGU 1+1/ 28, 32, 28
Drep (5x60) 6x8x85 (OT2M)
Tlak za hlavou 5x8x45 (OT2M)
Shyb nadhmat 5x5 (OTM)
Biceps kladiva 4x10x10
+ Triceps za hlavou 4x10x25
+ Biceps vykrut 4x10x10 (OT2:30M)
Farmar KB 3x3x32+32 (OT2:30M)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: st červen 28, 2017 8:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele, přečetls už tu knihu od Zatsiorskyho a Kraemera? Jestli jo, jaký máš pocity?

Musím říct, že mě v poslední době zaujaly studie Verkhoshanskyho a plánování tréninku Medvedyeva. Velmi naučná literatura.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2017 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170630: APK Jinonice (343), #1094 (deload W2D3)

TGU 1+1/ 28, 32, 32
Drep (8x60) 6x8x85 (OT2M)
Military press 8, 8, 8, 8, 5x45 (OT2M)
Trap bar +42 (8x50) 5x8x80 (OT2M)
Klik 15, 15, 15, 10, 10 (OTM)
Shyb podhmat 6, 6, 5, 5, 4 (OTM)
Farmar KB 3x2x32+32 (OT2M)

@Roper: Ještě ne, v pondělí mi ji má kamarád po páté urgenci vrátit. Myslíš "A System of Multi - Year Training in Weightlifting"?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so červenec 01, 2017 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, třeba. Hodně z ní čerpá takovej Simmons (mentor Westside). A ještě má „A Program of Multi-Year Training in Weightlifting", což v Česku není, ostatně jako dalších dost zajimavejch knih o silovèm tréninku, škoda.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170703: APK Jinonice (344), #1095 (deload W3D1)

TGU 1+1/ 32, 32, 32
Drep (8x60, 8x80) 6x8x90 (OT2M)
Bench (8x60, 8x80) 5x8x90 (OT2M)
Pritahy vc v predklonu nadhm. (8x60) 5x8x80 (OT2M)
Biceps kladiva 4x10x10
+ Triceps za hlavou 4x10x25
+ Biceps vykrut 4x10x10 (OT2M)
Farmar KB 3x2x32+32 (OT2M)

@Roper: Ja mam stazenych hromadu ebooku, ale defakto chci docist toho Zatorskiho a pak si dam Starting strength (3. vydani) od Marka Rippetoa. Tech knizek je tolik a casu tak malo. Navic cim vic toho prectu, tak v tom mam docela gulas. Nejak mi ty informace nejdou v hlave nejak smysluplne utridit :\


Naposledy upravil Olejnas dne po červenec 03, 2017 5:45 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rippetoa bych moc nečetl, on si plete dost vzpírání s powerliftingem (např. v Texas Method píše power clean do tréninku powerliftera). A když jsem viděl, jak učí dřepovat svojí klientelu, tak mi to stačilo. :D

Jinak asi nejdůležitější je, zapamatovat si, že máš trénovat dle periodizace - což vlastně teoreticky děláš - která je rozložená do mikro-, mezo- a makrocyklu. A pojem akomodace, a jak jí oddalovat. A ještě je vhodný, když si vypočítáš celkovou tonáž a třeba i průměrnou intenzitu za mezocyklus (měsíc).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper Marka poznam velmi dobre a myslim ze neexistuje na planete lepsi clovek co dokaze tak rychlo a kvalitne naucit drep.
Ani nie mesiac doazadu ked sme boli v usa ucil kamosku power clean a za tri dni ju naucil taky PC ze len cumim a zavidim.

Sice zacina mat dost extremne nazory na stare kolena ale je to tazky praktik a jeho knihu urcite odporucam. Je tam kopec veci ktore dnes uz malo kto do hlbky riesi (ako poziciu zapesti a preco ma vacsina lifterov problemy s laktami z drepu atd..)

A PC ma urcite vyznam do treningu PWL.

Cize urcite odporucam precitat!

Sam som zastanom rozpracovanej periodizacie ale napr dvaja tu najsilnejsi ludia na fore Ripper a Jurius idu cely rok podla pocitu a stale sa zlepsuju, kebyze to nevidim na vlastne oci tak neverim. Ja aby som sa zlepsoval musim mat plan aspon na 3 mesiace dopredu.

Treba si otestovat co ti najviac sedi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: po červenec 03, 2017 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvoje tvrzení je populistický a dost citově ovlivněný.

Když to zobecníme na jeden důležitej faktor u trenérů, tedy na úspěch, není lepšího trenéra, než je Boriis Sheiko. 91 medailí (většinou zlatých) jeho svěřenců (v IPF), jasně mluví za sebe. To nikdo nepřekoná ani za 50 let...A právě u něj bych se učil dřep (nehledě na to, že začínal jako kouč ve vzpírání a „skončil“ u powerliftingu - to vše na národní úrovni, a praxi má přes 40 let).

Celkově vzato: V tréninku jsem vždycky přikloněnej k Rusku, protože mají svoje programy osvědčený mnoha dlouholetými výzkumy a studiemi.
Američani do tréninku cpou tolik nesmyslů (kupř. často chození do 95-100% maxima, s cca 90-95% maxima dělání 4-5 opakování ve více sériích, slabá náchylnost k akomodaci a podobně).

A v důsledku je power clean powerlifterovi k ničemu, když neusiluje o explozivní/rychlou sílu, ale o tu hrubou (maximální).

Jinak když jsem měl možnost asi 5x vidět rozpis a appku „Starting Strength“, tak je vyloženě pro začátečníky, což Olejňas podle všeho už delší dobu není. Zkrátka existuje X lepších tréninků a knih.

A ohánět se tím, že Ripper a nějakej Jurius jedou podle pocitu, a že jim to šlape, mi nepřijde logický. Oni jsou zjevně talenti s dobrejma genetickejma predispozicema...Když si ho např. Eric Lilliebridge bude honit levou a bude mu růst z toho brutálně předloktí, přičemž bude mít k dispozici X lepších faktorů, než ty, tak přesto to budeš dělat taky? Asi ne, viď? Jinak souhlasím, že každej si má odzkoušet to, co na něj bezpochyby platí.

P.S.: Komu nesedí Sheiko, ať mrkne na Dietmara Wolfa, ten sází taky dost na tréninkovej objem, kterej je u naturála prvotní, co si budeme povídat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 8:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Prepac ale celkom sa asi nerozumieme.
Ja nevravim ze Markova metodologia treningu je dobra. Ona sa hodi len na zaciatocnika lebo pouziva jednoduchu linarnu periodizaciu.
V com je mark na mile daleko oproti shejkovi je technika prevedenia cvikov a asistencne cviky.
Jeden priklad je overhed press, shejko ho velmi podcenuje a dokym nemas rega ako wolverine potrebujes veeela pressu ako kompenzaciu za bench.
Vlastne vdaka markovi dnes mozem aj po dvoch operaciach a oboch roztrhnutych manzetach bencovat.

V skratke Shejko na periodizaciu a mark na techniku a assistencne cviky.


PS PC je pre mna naj cvik na trapezy, preto by som ho odporucal kazdemu pwl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych ty Američany tak nepodceňoval, když se podíváš na výsledky mezinárodních soutěží, pořád se umisťují mezi prvními (to ani nemluvím o exotech jako Jesse Norris, který má ve váhovce do 93 raw total 924). A lidi kolem Juggernaut Training Systems, Rennaissance Periodisation, Greg Nuckols se svým Stronger By Science teamem (Zourdos, Helms), Mike Tuchscherer se svým RTS, a další, mají tu periodizaci taky dobře promyšlenou. Rusové určitě byli průkopnici ve vědeckém přístupu k silovému tréninku, ale zdaleka dneska nejsou jediní.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkně to zde Olejňasovi „spamujeme“, za což se alespoň já omlouvám. Nicméně musím reagovat.

maciak napsal:
Ja nevravim ze Markova metodologia treningu je dobra...


Ale ty trochu nechápeš konotaci a kontext. Já vůbec nekritizoval jeho metodu, pouze říkám, že je pro začátečníky, a že si plete tréninkový principy pro vzpírání a powerlifting.

maciak napsal:
Jeden priklad je overhed press, shejko ho velmi podcenuje...


Proč asi? Protože overhead press není transmutační cvik k bench pressu (tak jako třeba dipy > bench press)...Jeden příklad za všechny je ten, že držitel raw světovýho rekordu, Kirill Sarychev, jehož kariéra stála hodně na Sheikovi, overhead press zařazuje max. 1-2x za měsíc, holt jen jako občasný doplněk, ne stavební kámen.
Prostě platí, že bench press zlepšíš pouze bench pressem, respektive natrénovaným objemem a počtem liftů za mezocyklus.

Doporučuju ti pročíst si Verkhoshanskyho a Zatsiorskyho na tohle téma.

maciak napsal:
PC je pre mna naj cvik na trapezy, preto by som ho odporucal kazdemu pwl


To máš možná pravdu, ale powerlifterovi je v tréninku k ničemu, protože ho jednak na soutěži nevyužije, a taky proto, jak jsem už napsal včera, neusiluje o explozivní sílu.
Když se obrátím na závodníky, tak myslíš, že ho snad v tréninku dělá třeba Malanichev, Green, Sarychev, Konstantinovs, E. Lilliebridge apod? :)

Magumi napsal:
Já bych ty Američany tak nepodceňoval, když se podíváš na výsledky mezinárodních soutěží, pořád se umisťují mezi prvními...


Ale přesto v IPF/WRPF jsou před nimi téměř pokaždý Rusové/Ukrajinci. :)

Mně se prostě nelíbí, že ve většině případů nemají trénink vědecky potvrzenej, a když eventuálně mají, tak 80% z toho je od Sovětů/Rusů.

Magumi napsal:
A lidi kolem Juggernaut Training System...


Smith z JTS má dobrý články, v neděli jsem od něj četl hodinovej článek o periodizacích, nicméně potíž je ta, že mi přijde už trošku zastaralej v psaní/myšlení, protože dost často cituje Matveyeva, jehož výzkumy a poznatky jsou starý cca 70 let, tudíž už se „ledy hnuly“.


Naposledy upravil Roper dne út červenec 04, 2017 10:44 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:


Magumi napsal:
Já bych ty Američany tak nepodceňoval, když se podíváš na výsledky mezinárodních soutěží, pořád se umisťují mezi prvními...


Ale přesto v IPF/WRPF jsou před nimi téměř pokaždý Rusové/Ukrajinci. :)

Mně se prostě nelíbí, že ve většině případů nemají trénink vědecky potvrzenej, a když eventuálně mají, tak 80% z toho je od Sovětů/Rusů.



Tak proč objevovat znovu objevené, že :) Co se týče výsledků, schválně jsem si našel bodování z posledního MS Classic IPF:

1 U.S.America 54
2. Russia 46
3. Poland 39
4. Kazakhstan 32
5. Algeria 26
6. Canada 25
7. Great Britain 23
8. Ukraine 18
9. Japan 16
10. Nauru 14

Zas takovou převahu ti Rusové nemají. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Co se týče výsledků, schválně jsem si našel bodování z posledního MS Classic IPF...


Proto jsem napsal "téměř pokaždé". :) A je to ovlivněný mj. taky tím, že Rusové jsou momentálně dost omezený jejich dopingovou velekauzou, která má dopad na hodně sportovních činností.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:


Magumi napsal:
A lidi kolem Juggernaut Training System...


Smith z JGT má dobrý články, v neděli jsem od něj četl hodinovej článek o periodizacích, nicméně potíž je ta, že mi přijde už trošku zastaralej v psaní/myšlení, protože dost často cituje Matveyeva, jehož výzkumy a poznatky jsou starý cca 70 let, tudíž už se „ledy hnuly“.


Mně se na JTS a RP víc než samotná periodizace líbí, že uspořádali soustavu základních principů silového tréninku, z které si každý může odvodit takovým systém, která mu nejvíc vyhovuje. CO se týče periodizace samotné, řekl bych, že velkou budoucnost má kromě klasické blokové periodizace taky systém RPE od Mike Tuscherera, který teď rozvíjí Helms a Zourdos; pro pokročilé cvičence mi to přijde jako skvělý system, i když je hodně komplexní.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: út červenec 04, 2017 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Magumi napsal:
Co se týče výsledků, schválně jsem si našel bodování z posledního MS Classic IPF...


Proto jsem napsal "téměř pokaždé". :) A je to ovlivněný mj. taky tím, že Rusové jsou momentálně dost omezený jejich dopingovou velekauzou, která má dopad na hodně sportovních činností.


Tak v ženách byli Rusové na stejném závodě v bodování čtvrtí, loni v mužích šestí... A doping bych do toho netahal, to je samostatná kapitola. Jde o to, že ke stejnému cíli jde dospět více postupy a Rusové opravdu nemají jako jediní patent na rozum, i když mají v silových sportech velikou tradici a je to pro ně kulturně velmi důležité.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Olejňasolog #makamvArene Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 68, 69, 70  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: