e-witch


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 424, 425, 426 ... 478, 479, 480  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - e-witch  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> e-witch
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
e-witch


PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2020 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

19.11.2020

mobilita

shyby
5x5x5
+
kliky š.
5x20


... včera se ortoped vyjádřil k výsledkům z mé magnetické rezonance ve smyslu, že by zbývající výpotky v kyčelním kloubu bylo nejlepší nechat v klidu vstřebat, zapomenout na dřepy a sedět doma doma na řiti ... nesměle jsem namítla, že mě to při běžném pohybu neomezuje, a že jsem už zkusila trochu popoběhnout, tak jestli můžu pokračovat ... prý snad jo a vyfasovala jsem poukaz na vložky ... s radostí, že mají být ortopedické, ne inkontinenční, jsem vyklusala ze dveří a na schodech si podvrtla kotník ... není oteklý, jen lehce pohmožděný a myslím, že za pár dní by zas mohl fachčit

... není to žádná sláva, ale hádám, že nějaký program mírného vytrvalostního běhu v mezích zákona by mohl trochu ulevit mé neklidné mysli, dneska mi vyloženě chybí, že nemůžu pod rouškou tmy funět po venku ... viděla bych to na střídání různě dlouhých tratí 3x do týdně s postupným přidáváním, ale prd tomu rozumím, tak mi klidně napovězte, ať to má trochu smysl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2020 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

e-witch napsal:
... viděla bych to na střídání různě dlouhých tratí 3x do týdně s postupným přidáváním, ale prd tomu rozumím, tak mi klidně napovězte, ať to má trochu smysl


Podle me ma, klidne aplikuj na beh to co na posilovani, vlneni. Stridani lehce/tezce/pauza. Pritom lehce, ale muze byt i dlouhy beh, pokud je v relax tempu, a stejne tak tezce muze byt kradky, kdyz je rychlej, nebo dokonce s intervalama. A samozrejme nezapomenout na protahovani pred a po. I kdyz ja po se nedonutim temer nikdy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2020 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
e-witch napsal:
... viděla bych to na střídání různě dlouhých tratí 3x do týdně s postupným přidáváním, ale prd tomu rozumím, tak mi klidně napovězte, ať to má trochu smysl


Podle me ma, klidne aplikuj na beh to co na posilovani, vlneni. Stridani lehce/tezce/pauza. Pritom lehce, ale muze byt i dlouhy beh, pokud je v relax tempu, a stejne tak tezce muze byt kradky, kdyz je rychlej, nebo dokonce s intervalama. A samozrejme nezapomenout na protahovani pred a po. I kdyz ja po se nedonutim temer nikdy.

V zasade ako pise Judson, len ja sa pred behom nenatahujem, maximalne si skontrolujem mobilitu v drepe. Zaklad je dostat sa na tyzdenny nabeh 25km len pomalym behom a potom mozes v jednom treningu zaradit intervaly. Jeden den by si si mala dat pomalsi, zato dlhsi vyklus. Cize ak dnes behavas tyzdenne cojaviem 3km + 3km + 6km (12km total), postupne to navys na 8km + 5km + 12km (25km total) a potom si v ramci prveho, alebo druheho behu zarad nejake tempove intervaly. Napriklad 3x400m s rovnako dlhym medziklusom. Cize prakticky cely tyzden regenerujes tie intervaly. Ale keby ti to bolo malo, mozes zaradit intervaly v oboch kratsich behoch. To sa vsak bavime najskor o februari.
Idealne si zaobstaraj aj merac tepu, je to velka pomocka proti pretrenovaniu.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2020 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si dovolím dodat pár věcí.

První je přeci jen i u toho běhu si ujasnit, co má být cílem. A tomu uzpůsobit trénink. Pokud cílem je prostě se občas jen tak proběhnout, tak víc samozřejmě už netřeba, ale na to bych jistého soutěživého trpaslíka ... eh, půvabnou dámu ... netipoval:-).

A pak je docela fajn se naučit běhat, díky moru a choleře jsem letos nucen suplovat trenéry mé milované dcery, a když vidím jak velká část lidí běhá, tak mne to až bolí za ně ... ale zase, i ortopedi a fyzioterapeuti musí něco jíst. Na druhou stranu o to víc si pak člověk užívá, když to na stadionu někdo fakt valí a umí.

Přímo se před během nějak jooo protahovat není až tak nutné, ale rozcvičit se je fajn a profláklou abecedou se člověk jednak rozcvičí, jednak si její pomocí vypěstuje pohybové návyky, díky kterým pak neběhá jak čuně.

Osobně bych v první fázi věnoval pozornost právě technice běhu. Vyplatí se to ...
Ostatně, u vás to znáte určo z plavání, jaké to je, když ta technika stojí za prd, a naopak když ne.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2020 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsou cilem endorfiny, tak je vse v poradku )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2020 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

děkuji, děkuji … děkuji vám mládenci za rady, vynasnažím se z toho něco vytěžit … nějaké cíle si obecně moc nedávám a zvlášť v konkrétní situaci se opravdu spokojením s tím, aby mi běh dělal dobře … což u mě nejspíš znamená, abych byla schopná v pohodě běžet nějakou delší dobu v kuse (což by mohlo korespondovat s cohenovým postupem) …
a jinak jsem už v minulém týdnu po správné technice trochu pátrala … ale dnes píše, pronáší či natáčí moudra fakt už každý kokot, takže to bude oříšek :)

a pak taky třeba ještě někdy otevřou fitka, žejo


20.11.2020

běh 3,8km
24min

… noha se už zdála celkem provozuschopná, tak jsem zkusila dát aspoň pár opatrných km, a zrovna když jsem se začala dostávat do příjemně oblbujícího tempa, kotník o sobě dal vědět nepříjemným pícháním … tak jsem ho zapíchla u potemnělého výdejního okénka místní pivní garáže, odkud se však hned zkušeně vysunula ruka s roztočeným kelímkem, takže aspoň nějaký happyend


... ale mám dvě otázky:
1. proč jsem takový kretén a nedám kotníku klid (řečnická)
2. jsou dvě možné trasy – jedna cca 1100m, s rozbitým chodníkem a převýšením 20m na okruh (ta mi přijde trochu zákeřná), druhá rovná, 1500m s výčepem (ještě horší)
… tak kterou?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2020 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Játra nebo kotník:-))).

Tu druhou, a ten úsek okolo pípy si dej jako interval a máš to:-).

Chtěl jsem napsat ať si prostě necháš peníze doma, ale tato metoda u krásných čarodějek ... a potenciálních štamgastů ... možná úplně nefunguje.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2020 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

... raději jsem po včerejšku vymyslela třetí :)...
má také svá úskalí, která snad časem prověřím, bo kotník mě dnes bolí jak cyp
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2020 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je znamení shůry.

Že máš kalit doma:-).

Že běh není pro tebe, bo než vyléčíš kotník, tak otevřou fitka:-) ... doufejme .
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2020 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ad spravna technika: treba behat cez spicku alebo stred slapy tak, aby sa clenok zapajal do procesu odpruzenia. Cize z poklusu na spickach sa treba pohnut dopredu a je to.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2020 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

... ok, došlapuju na střed

21.11.2020

shyby p.
5x8x5
+
kliky
5x15x5
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2020 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

23.11.2020

shyby
8x8
+
kliky
8x20

ano, existují určitě další cviky, které bych mohla i v omezených podmínkách a s omezeným počtem funkčních končetin dělat, ale momentálně je všechny nenávidím :)
... a začínám i tyto dva
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2020 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám, že se z nás všech postupně stávají "běžci" :D

Musím se pochlubit, že to také zkouším. Každopádně obdivuju, že dokážeš uběhnout takové dálky. Já se musím držet hodně při zemi a tak běhám jen intervaly svižnějším tempem (minuta běh, minuta odpočinek), ale tělo se tomu celkem dost vzpouzí :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2020 6:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no to jsou věci :)

… samotnou mě dost (a mile) překvapilo, že jsem schopná takhle bez přípravy uběhnout o trochu víc, než málo a nestojí mě to ani zvlášť velké úsilí … bohužel, připravenost mého těla k takovýmto výstředním pohybům asi nebyla zcela v souladu s tímto nově objeveným vytrvalostním potenciálem … kotník mi to zatím připomíná při každém kroku …

Jdu pít.
… no „jdu“ :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2020 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

27.11.2020

shyby
6x6x3
+
kliky š.
6x15x3

mobilita
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - e-witch Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 424, 425, 426 ... 478, 479, 480  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: