Cesta vesnického Fítnesáka


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cesta vesnického Fítnesáka  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Cesta vesnického Fítnesáka
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlk#


PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2022 11:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Takéto veci sa dajú a majú riešiť súkromne.

asi tak... a pokud majitel souhlasí, tak by to admini mohli odklonit do jiného fóra nebo rovnou promazat.

a já si sypu popel na hlavu, že jsem k tomuhle citlivému tématu dal neúmyslně záminku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ripperr


PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2022 6:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ukončím to posledným príspevokom.. keď sme už pri tom ,,čarovnom,, military press co je dobrým ukazovateľom toho, že kto je a nie je podporený AS. Tak nemá takmer žiadnu pridanú hodnotu a benefit k zlepšeniu benchpressu. Môžeš zlepšiť military ale nemá to priamy súvis na zlepšenie benchpressu. Bench posunies len benchom a ich variáciami ako CG, larsen, pin press a tak.

Ďalej podľa toho co píšeš je naturalny limit určený rovnako pre každého. Uvediem priklad D 250- B160- M 280, všetci co majú alebo dajú viac sú na AS.
Môžeš trénovať 15 rokov ak z toho 10-12 rojov trenujes zle, netechnicky a o strave a prístupe sa nemusíme ani baviť. To že trenujes 15 rokov tiez nie je ukazovateľom toho, že sa tomu aj rozumieš a vyznáš sa v tom. To platí celkovo aj na mna. Dlho som tiez nič nemenil a snažil sa rovnako trénovať ako 25-30 ročný. Teraz sú schopný ten istý progress ľudia dosiahnuť oveľa skôr ako predtým, je to vďaka informáciám ktoré sú dostupné a tak celkovo. Takto by som mohol pokračovať ďalej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2022 8:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš pravdu v mnohom, ale načo to argumentovanie druhými, stačilo napísať jednu vetu, ak vôbec, vec ukončená, podstatou topicu nebolo filozofovať nad súčasnými možnosťami tréningového progresu s uplatnením aktuálnych poznatkov vedy a metodiky. A tlak som neuvádzal ako niečo, čo ti nutne zlepşuje benč, ale ako cvik, ktorý veľmi dobre ilustruje rozdiel zvyšovania a pridávania váhy medzi naturálom a sypačom a ver, že žiadna metodika ci strava tam beznemu cvicencovi neprihodí desiaty kíl za rok.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2022 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Zbytočná debata a úprimne ma mrzí, že k nej vôbec došlo. Takéto veci sa dajú a majú riešiť súkromne.

Není to trošku pokrytectví? A opravdu se ptám, nemyslím to rýpavě.

Mně třeba přijde fajn, že to ripper popravdě napsal, protože tady se mladej kluk ptá, jestli se dá závodit naturálně a na to vlk zmíní rippera, kterej ale evidentně natural není. Což nijak nesnižuje jeho úctyhodný výkony, jenom je to uvádí do širšího kontextu, toť vše a nikdo se nemusí za nic stydět.

Já byl dřív taky naivní, myslel jsem si, že legendy tohohle fóra byli naturálové a byl jsem pak hodně překvapenej, kdo všechno byl na šťávě......tak spíš to mi přijde zbytečný z mýho úhlu pohledu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2022 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Áno, aj tu to uviedlo veci na pravú mieru.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2022 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
decarabas napsal:
Zbytočná debata a úprimne ma mrzí, že k nej vôbec došlo. Takéto veci sa dajú a majú riešiť súkromne.

Není to trošku pokrytectví? A opravdu se ptám, nemyslím to rýpavě.

Mně třeba přijde fajn, že to ripper popravdě napsal, protože tady se mladej kluk ptá, jestli se dá závodit naturálně a na to vlk zmíní rippera, kterej ale evidentně natural není. Což nijak nesnižuje jeho úctyhodný výkony, jenom je to uvádí do širšího kontextu, toť vše a nikdo se nemusí za nic stydět.

Já byl dřív taky naivní, myslel jsem si, že legendy tohohle fóra byli naturálové a byl jsem pak hodně překvapenej, kdo všechno byl na šťávě......tak spíš to mi přijde zbytečný z mýho úhlu pohledu.


Nie, nie je to pokrytecké, pretože Ripper si tu nikde nehoní ego o tom, aký je strašný naturál a jeho výkony sú len z tvarohu a kuracích pŕs. Ak to Ripper nechcel prezentovať verejne, možno na to mal dôvod. A aj keby sa v AS kúpal, je to len jeho vec a nikto z nás mu nevidí do hlavy. A podľa toho zoznamu, čo vypísal, to zas žiaden brutál nebol (pokiaľ je kompletný).

Ja reálne nemám problém s tým, keď niekto berie AS, ja by som sa na to síce nedal, ale plne rešpektujem každého rozhodnutie - kor v tomto športe, nebuďme naivní. Určite kvôli tomu nepovediem svätú vojnu a hrať sa tu na osvetu - sorry, je toho plný internet, dokonca aj na českej scéne, kto má záujem, naštuduje si to.
A ak niekoho zaujíma zrovna Ripper, stačí sa ho opýtať súkromne (a možno by ani neodpovedal, tiež pravda), ale takto verejne prepierať niekoho, kto pôvodne ani nebol zapojený do debaty a nemal o to záujem nie je osveta, ale podraz.

A pokiaľ sa niekto chce nejak utešovať, že no jasné, stačí nasypať a tiež som taký dobrý - nasyp. Alebo nenasyp, ale potom neodsudzuj tých, čo nasypali. Pochopil by som, ak by sa niekto cítil ukrivdený, že na naturálnej súťaži ho pobili nasypaní chlapci, ale holt, to je doping a v každom športe sa to deje a každý sa s tým musí vysporiadať po svojom.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2022 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Decarabas - všetko v poriadku, rešpektujem tvoj pohľad, o njakom utešovaní sa tu inak nebolo reči. Avsak ako kazdej rodine po 200 euro na plagatoch nebola pravda, len polopravda, tak aj vlkov vyrok bol uvedený na pravú mieru. Ripper sa takisto rozhodol slobodne sa do diskusie zapojit, reagovať nemusel, keď nechcel, nijak to nic nemení ani nedegraduje.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2022 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KennyCZ napsal:

Před týdnem jsem začal s jiným jídelníčkem, protože chci zhubnout hodně tuku, mám teď tak přibližne 33% a chtěl bych to dát na 10-11%.

Ak mas teraz 33% tak dostan sa na 10-11% bude velmi dlha a utrpna cesta ak si chces udrzat aj nejake svaly, na tvoju vysku by si asi chcel mat tak 95-98kg a to pri 10% je na vela rokov a neviem garantovat ci u kazdeho je to naturalne vobec mozne, nato musis mat fakt dobru genetiku (Steve revees mal okolo 9%).

KennyCZ napsal:

Chtěl jsem se zeptat zkušených powerlifterů na to, že pokud chci závodit jako naturál, tak jestli mám šanci, abych se nehnal za něčím jako to je většinou u kulturistiky.

Zavodenie v trojboji je viacej o zavodeni so sebou ako s ostatnymi, a ak chces ist na zavody len kvoli tomu aby si mal placku tak realne niesi zavodnik. Dam ti radu neries vykony ostatnych ale hladaj satisfakciu vo vlastnom zlepseni.

K sypaniu:
Povazujem to za kazdeho osobnu vec a som nazoru ze by to za ZIADNYCH OKOLNOSTI nemalo byt verejne prepierane. Asi kazdy z nas si vie predstavit ake to moze mat nasledky (co ked to cita niekoho zamestavatel...). A povazujem to za kazdeho osobnu vec.

Co sa tyka ukazovania vykonov iny lifterov je to absolutne nepodostatne, spicka sype a vzdy sypala, priznal to od eda coana az po toma martina hadam niekedy kazdy. Naozaj si niekto mysli ze sa sa daju podavat take vykony naturalne? Ale zase na druhu stranu co je natom?

Neda mi este nevyjadrit sa ku korelacii bechpress/press, tento pomer pri standartnom bench (60cm-65cmuchop / pri normalnej postave 170-190cm) vzdy plati pravidlo 60%-70% benchu by mal cvicenec dat na press, vtedy ma zdravy pomer. Ak je napr bech daleko vyssie vtedy posilnenie pressu pomoze (zdravotne, vykonnostne). Ak ma naopak cvicenec 80% benchu ako press tak dalsie cvicenie pressu mimo zdravotnych benefitov neprinesie narast vykonnosti.
POZN: toto plate pre regular bench, nie pre CG ani pre wide-grip becnhpress.

Zaverom: menej sa pozerat na vykony inych ludi a viac sa sustredit na svoje vlastne. Kazdy sme iny a genetika vzdy vyhra nad vsetkym ostatnym (spankom, treningom, sypackou, stravou)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2022 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

maciak napsal:
KennyCZ napsal:

Před týdnem jsem začal s jiným jídelníčkem, protože chci zhubnout hodně tuku, mám teď tak přibližne 33% a chtěl bych to dát na 10-11%.

Ak mas teraz 33% tak dostan sa na 10-11% bude velmi dlha a utrpna cesta ak si chces udrzat aj nejake svaly, na tvoju vysku by si asi chcel mat tak 95-98kg a to pri 10% je na vela rokov a neviem garantovat ci u kazdeho je to naturalne vobec mozne, nato musis mat fakt dobru genetiku (Steve revees mal okolo 9%).

KennyCZ napsal:

Chtěl jsem se zeptat zkušených powerlifterů na to, že pokud chci závodit jako naturál, tak jestli mám šanci, abych se nehnal za něčím jako to je většinou u kulturistiky.

Zavodenie v trojboji je viacej o zavodeni so sebou ako s ostatnymi, a ak chces ist na zavody len kvoli tomu aby si mal placku tak realne niesi zavodnik. Dam ti radu neries vykony ostatnych ale hladaj satisfakciu vo vlastnom zlepseni.


Steve je legenda a geneticka anomálie, k takovým proporcim nepomůže zadne sypani, kdyz nemas dano od Boha 😁
Ale mit 10% tuku muze kazdy
Mit k tomu i přiměřeně svalu taky
Jenom u někoho to jde "skoro samo" a druhy si bude vazit kazde kousnuti do jablka a mit trening a zivot nalajnovany měsíce dopředu
Je to jenom o tom, jak moc chce

Co se tyce trojboje, pokud jsi prumer a mas dobry trenig, stravu a regeneraci, muzes byt na republice cistej
Pokud budes kaslat na ty tri veci, tak ti ani sypani nepomůže

Jedine co asi nepůjde, drzet standardně nizky BodyFat a pritom mit silove vykony
Steve sice silu mel, ale nijak závratnou a byl víceméně "pumpicka"
https://kulturistika.ronnie.cz/c-31779-legendy-kulturistiky-a-jejich-treninkove-programy-ix-steve-reeves.html
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2022 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ustinove, strasne to zjednodudujes, nie je to ani zdaleka tak jednoznacne, na sutaziach mozes startovat, ale umiestnovat sa budu 9/10 len enhanced atleti a ich rezim moze byt vsetko, len nie ukazkovy uplne pokojne.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2022 4:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@ Ustinov: pisal som 95-98 kg, to s 10% tuku ide dokopy len ked je geneticka anomalia, co asi nieje vzhladom nato kolko ma teraz kg.
Mat 80kg/180cm a 10% je uplne ok, to vie mat kazdy po 2 rokoch treningu a strave.

@Turakam: ignorovat spanok a stravu si moze dovolit len super geneticky nadany sypac do 25, potom je to jedno, sypes nesypes, ak sa stravujes nahovno aj tak vyzeras a ziadne mnozstvo AS ti nepomoze. a ktomu ze co je ukazkovy rezim sa radsej vyjadrovat nebudem.

Ja sa napr musim stratovat extremne prisne aby som udrzal okolo 11%.
V tomto je pre mna geneticka anomalia napr Cohen, ktory za mesiac vypije viac ako ja za cely zivot, u mna je na postave vidno jedno velke pivo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so červenec 23, 2022 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádám moderátora, at to odsekne, nebo se chudak Kenny nedostane ani ke slovu 😁

Maciak: 80 (-82) mam co mi začala varit moje skvělá žena, % tuku muzu jenom odhadovat, ale pres 12 to asi nebude (mozna pres Vánoce 😁)
Ale co se tyce jidla a treningu: nekdy cvicim jenom 2* tydne, trenera jsem mel jenom jednou v zivote na dva mesice a dneska k veceri jsem chleba s maslem, vysocinou a syrem 🤣🤣🤣
Za anomalii se nepovazuju, proto si myslim, ze pri trose snahy a lepších možnostech treningu ( + regenerace, suplementace a spanku) je 85kg/<10% tuku realnych, stejne jako 180/95

Ani ve snu by me nenapadlo, co muze udelat 8+ hodin spanku + lehké zdřímnuti po obede s regeneraci
Kdyz pripoctu suplementaci ( spousta ruznych nerostu, soli a vitaminu) tak za tri mesice jsem udělal posun lepsi, nez za dva rroky předtím.

Proste si stojim za tim, ze pile ruze prinasi
(Nebudu se bavit o tom, ze kdyz se snazi geneticky nadanejsi/nasypanej kluk, tak bude lepsi, nez ten, komu neni dano)
A.neverim tomu, ze staci sypat a na zbytek muzu kaslat a stejne budu sbirat vavriny
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2022 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

180/95 pri 10% tuku je naturalne scifi resp zalezitost extra geneticky disponovanych borcov a to po mnohorocnom treningu. Arnie mal 188/105 nasypany, pricom sa asi zhodneme ze genetickym deficitom fakt netrpel..
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2022 7:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
180/95 pri 10% tuku je naturalne scifi resp zalezitost extra geneticky disponovanych borcov a to po mnohorocnom treningu. Arnie mal 188/105 nasypany, pricom sa asi zhodneme ze genetickym deficitom fakt netrpel..

Ja nasel 190/102 a to na soutezi
V objemu to melo byt neco kolem 115
Ale.ok, nicmene o potencialu kennyho se muzeme jenom domnívat, protoze zatim to jen tak solicha 😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KennyCZ


PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2022 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byl jsem 5 dnů na dovolené, takže jsem nebyl cvičit. tudíž týden 3. začínám hned zítra

Dávám vědět, aby tu zase nelítali komentáře typu, že jsem se na to vykašlal.

Četl jsem to, co se tady rozebíralo, docela zajímavé komentáře

Díky za odpovědi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Cesta vesnického Fítnesáka Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: