vlkův log - lepší už to nebude


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 225, 226, 227  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> vlkův log - lepší už to nebude
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlk#


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2023 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
Jak sis to uhnal?

asi "až se ucho utrhne", hromada rizikových faktorů, které splňuji dlouhodobě, ale to i ostatní a neprojeví se to, k tomu predispozice, což je u mě Leidenská mutace, a pak už stačí souběh drobností jako nedávná operace kolene, covid, přetěžování té nohy, když ještě nebyla ready... těžko říct, ani doktor to zpětně neurčí.

ale většina z vás jistě žije zdravěji, nemá predispozice a když už to zasáhne cévy, tak se to ještě nemusí dostat do plic :)

cohen999 napsal:
No tiez by ma zaujimalo, ci sa ti to nazbieralo dlhodobo, alebo ten ladovec vyrastol narazovo.

něco se určitě sbírá, typicky, pokud seš kuřák, ale ten ledovec vyroste nárazově, v mém případě v půlce prosince, kdy jsem dušnost a kašel špatně vyhodnotil, po zlepšení tomu ještě dával prostor a nakonec se vynořila špička v podobě otoku lýtka, která už po krátké době nešla ignorovat. bohužel jsem tomu nechal až příliš času a teď musím čekat, jak dopadne konvenční léčba. bohudík mě to nesejmulo, když jsem neměl páru, co se děje.

a další zprávy už pouze pozitivní ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2023 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pritomnost leidenskej mutacie dava celej situacii uplne novu perspektivu, tak nabuduce opatrnejsi restart a som zvedavy, ako to vyhodnotis s treningom. Drzim palec! 💪
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2023 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zelam skore uzdravenie a este viac stastia. Niektore veci su mimo nasu kontrolu
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st únor 22, 2023 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

22. února 2023, středa

krátký zdravotní update aneb pořád jsem zde ;)

dnes kontrolní vyšetření plic po 3 týdnech, pravá plíce už vypadá dobře, v levé ještě drobný defekt, ale chtějí mě vidět zase za měsíc, tak to doufám znamená, že se to ještě doléčí :) dýchá se mi dobře, kašel už je úplně pryč. pravá noha už umožňuje normální chůzi, ale od kolene dolů je ještě mírně oteklá a je tam viditelně zánět, takže rozpouštění bude zřejmě na delší lokte. zítra se mám objednat s výsledky na cévní, tak uvidím, jestli bude nějaké sono.

pohyb mírný, dám si denně jednu až dvě procházky, když vodím princeznu do a někdy ze školy, což je tam a zpět kiláček, čtvrt hoďky. v neděli jsem zkusil i delší procházku, 3.5 km, šlo se dobře, ale další den noha otekla, zatuhla, na delší aktivity si musím nechat zajít chuť. pěkně doma, nohu elevovat a být rád, že můžu aspoň pracovat ;)

váhovka: 99 kg, akutně hubnu to obleku, který jsem si kupoval dostatečně velký, ještě před rokem byl v pohodě, ale předevčírem mě žena donutila si ho vyzkoušet. nezapnu kalhoty :/ v pátek jdeme na ples na Žofín a i když to odsedím, tak bych to holkám nemohl udělat, mají šaty, střevíce a po tom covidovém půstu už se těší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2023 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Som rád za takéto zdravotné checky raz za čas, aby sme vedeli, čo s tebou je
Dúfam, že už to bude len lepšie a že čoskoro to zase v logu bezpečne a zdravo rozbehneš.

A s tým oblekom máš pech, treba si dať ušiť na mieru s tajnou gumou pod pásom pre prípad... objemovky
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st březen 01, 2023 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. března 2023, středa

další vyšetření teď nejsou potřeba, léčba podle plánu, kontrola na angio koncem dubna, pohyb ano, sport ne, wellness ne, bez zátěže, krátké procházky... což je můj aktuální režim, svaly nebudou, síla taky ne, špeků se při své chuti asi nezbavím... tak to počká, až do toho zase budu moci šlápnout ;)

ples dopadl dobře, do obleku jsem se napasoval, s dcerou jsem si jednou zatančil cha-cha, s ženou ploužák, valčík a zbytek večera proseděl, protože lýtko toho mělo dost :)

mám za sebou Suchej únor (február), což mě uspokojilo, zároveň jsem to spojil s Movemberem, což zatím uspokojivě nevypadá, ale času mám teď dost ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2023 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:

...zároveň jsem to spojil s Movemberem, což zatím uspokojivě nevypadá, ale času mám teď dost ;)
To musí mít žena a dcera radost. Ženy to umí ocenit.
Jinak neni až tak nezajímavé, že ti povolili pohyb, ale ne zátěž. Týká se to i vršku? Nevim jak to máš ty, ale u mě je enormní rozdíl jestli cvičím aspoň něco nebo vůbec. Už pár kliků a dalších srand namísto úplné pauzy u mě udělá extrémní rozdíl...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2023 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2. března 2023, čtvrtek

procházka 4,5 km, zítra uvidím, jestli to bylo moc

tatínek dnes slaví 72 let, mladý to otec na tak starého cvičence :)

DAVID.LOPAN napsal:
Jinak neni až tak nezajímavé, že ti povolili pohyb, ale ne zátěž.

chápu to tak, že všechna krev se vrací do srdce a to ji pumpuje do plic, a pokud máš v žilách sraženiny, tak nechceš, aby cestovaly, a zátěž znamená vyšší tepovku, násobně vyšší průtok, větší stres na cévy a větší šanci, že to něco utrhne a odplaví. a já mám sraženiny až v tříslech a tam už jsou dost velké žíly. krom toho i v plících, takže dál štěstí pokoušet nechci, dokud se vše nerozpustí. naopak pohyb umožňuje proudění krve, svaly fungují jako přirozená pumpa, krev se v žilách nezdržuje a nesráží. podobně pomáhá slušivá kompresní punčocha, kterou nosím přes den, při práci u počítače, s nohou nahoře ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatel77


PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2023 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky preji brzke uzdraveni, podle toho jak pises, to vypada ze to beres celkem sportovne. Drz se!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2023 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
podobně pomáhá slušivá kompresní punčocha, kterou nosím přes den, při práci u počítače, s nohou nahoře ;)


Fotkuuuuu!
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2023 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3. března 2023, pátek

procházka 1 km odpo + 2.5 km večer

vymyslel jsem skvělý bez-zátěžový trénink , malé váhy, kontrolovaná opakování, nízká tepovka, zátěž na úrovni běžné chůze... že bych mohl chodit do fitka a protáhnout se, tak to říkám ženě a ta že klidně, když si to domluvím se svou doktorkou na cévním... čímž to padá, nebudu dráždit kobru bosou nohou, ještě si pamatuji, jak důrazně mi to hned napoprvé vysvětlila, počkám na kontrolu koncem dubna a pak si rozmyslím, co všechno budu ženě tlumočit ;)

koleno rok a čtvrt po operaci a další progres! šel jsem přes Parukářku, kopec, což obnáší i prudší klesání, a zjistil jsem, že tím pravým kolem dokážu i částečně brzdit... což předtím nefungovalo, to jsou věci, nenapadlo by mě, že po takové době ještě mohou být nějaké změny. poučení - nechoďte na operaci, pokud nemusíte, může to trvat hodně dlouho a už to nemusí být ono. a to zatím není, pokud špatně došlápnu, tak koleno bolí podobně jako po zranění, ale to se dá hlídat, s tím se dá žit.

decarabas napsal:
vlk# napsal:
podobně pomáhá slušivá kompresní punčocha, kterou nosím přes den, při práci u počítače, s nohou nahoře ;)

Fotkuuuuu!

tak určitě... tady budete okukovat mé epesní podvazky stačí když se žena vždycky lekne, že to vypadá, jako bych měl umělou nohu

Uživatel77 napsal:
Taky preji brzke uzdraveni, podle toho jak pises, to vypada ze to beres celkem sportovne. Drz se!

díky borče a vydrž cvičit! pomalu, ale pěkně ti jdou ty váhy nahoru :) *** ono po bitvě se to snadno bere sportovně ;) ale doufám, že tohle je pouze dočasné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatel77


PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2023 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně že je to jen dočasné, evidentně se jen tak z něčeho nepo*ereš, máš velkou motivaci a kolem sebe lidi, co tě podporují.


Díky, teď už ty váhy půjdou asi pomaleji, něco už začíná být docela těžké (hlavně ohp).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: so březen 04, 2023 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4. března 2023, sobota

procházka 4 km, klesání -50 m (zpátky tramvají), na pohodu, 45 minut

žádný velký pohyb to není, na redukci váhy to nestačí, na tom bych musel zapracovat v kuchyni, ale nohy i plíce si zvykají na vyšší než klidovou zátěž a jak známo, tělo se adaptuje na cokoliv ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2023 5:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, same dobre spravy, to pojde. 💪
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út březen 07, 2023 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5. března 2023, neděle

procházka 4 km

chůze už bez problémů, takových 5 km/h po rovině už dávám a nezadýchávám se, jenom lýtko se tak po půlhodině unaví, zvláště, když dělám delší kroky, to si musím hlídat.

6. března 2023, pondělí

procházka 3 km

bicepsové zdvihy 4x 20 kg pravá + levá, jenom jsem odvalil jednoručku, když žena luxovala, a když tam pak nebyla, tak zkusil, jestli ji ještě zvednu. tu jednoručku. ale začalo mě píchat na hrudi a pár minut to pak trvalo, takže zatím raději ani krátkou námahu.

7. března 2023, úterá

procházka 3 km

dcerka je teď nemocná - ale narozdíl od ostatních jsme poslední turnus ve škole vydrželi dva týdny a tři dny (!) - tak nevodím do školy ani na kroužky a musím se vždycky vykopat aspoň do obchodu, kam se projdu místo tramvaje, nebo kolem parku aspoň ty tři kiláčky, aspoň půl hodinka.

žena se podřekla a pivo prý ředí krev... takže v současném stavu mým cévám vlastně velmi prospívá... no, co bych pro své zdraví neudělal :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - vlkův log - lepší už to nebude Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 225, 226, 227  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: