Alavis Triple blend pro koně

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Alavis Triple blend pro koně  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Alavis Triple blend pro koně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlk#

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Jen prostě mě zarazilo to používání zrovna tohoto přípravku u lidí. Nejsem žádný expert na lidský trénink těla - učím se, ale přijde mi logický, že když do sebe budu rvát něco, co potlačuje bolest a záněty i když žádný nemám...

a proč myslíš, že se k tomu tolik lidí dostalo? včetně mě tu druhou pixlu už jsem si pořídil po půlroční pauze jako prevenci... protože o tom vím houby a tak se rád něco dozvím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuško - přesně to co je v Alavisu prodávají za šílené peníze výrobci. totožné složení, jen by to bylo třeba v dvaceti kapslích za den v ceně 100 kč, takhle to je za pětikorunu, pokud překousneš tu hořkou chuť. Tj. buď jak buď to do sebe lidé perou pod jinými značkami a protože je to tak drahé, tak to poddávkovávají a diví se, že jim to moc nefunguje.

Tj. MSM, chondroitun a glukosamin je to kombo co je v těchto typech výrobků. K tomu je vhodné brát ten kolagen - optimálně enzymatický hydrolyzát a navýšit příjem zejména vit. C.

Takže když to můžu srovnat např. u sebe. Mám 120 kg a skoro dva metry.
Denně dávkuji 1-2 odměrky Alavis, tj. 4,5-9 g prášku. K tomu 2x denně 15 g kolagenu a 1000 mg vit. C. (+ spectrum). To je to co pro sebe se svým zdravotním stavem potřebuji (artroza třetího stupně, osekané rameno a vyjmuta značná část chrupavky + ruptura manžety ramenního rotátoru).

Samotný kolagen by mi nijak nepomohl. Tělo ho velkou část zabuduje/zmetabolizuje jako jakoukoliv jinou bílkovinu. Neví, že na obalu je napsáno, že je to fajn na klouby:o)...ok, je to trochu zjednodušené-ale pro příklad postačí. Proto je neúčinné brát třeba kostičky kolafitu, protože je to prakticky homeopatikum ) (želatinové kapsle, to je jiná).

Lidé kupují podobné produkty jako alavis jen z jediného důvodu a tím je cena. Prostě 5 kč a 100 kč denně je pro těžkotonážníka jako jsem já docela rozdíl. Efekt je ale totožný.

Můj ortoped tvrdí, že od cca 30ti let by měli brát chondroprotektiva všichni. Já se svým zdravotním stavem vím, že mi kůra 2x ročně nic nedá - prostě to beru jako fakt a zařadím to do svého programu. Někdo má po ránu kafe, já holt dávku pro 100 kg hříbě:o)
Makuška

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 9:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vlku popravdě netuším.....upřímně mě osobně by nenapadlo ani za milion vzít si cokoliv, určené pro koně, protože to, z čeho se to lepí dohromady a kolik to má příměsí, který koňský žaludek stráví.....asi bych se poblinkala. Bleeee Jediné, čím si umím ten zájem vysvětlit, je příznivý poměr ceny a množství účinných látek - asi je levnější brát doslova koňské dávky přípravků za rozumnější peníze nebo já fakt nevím.

Btw. když jsme tak u toho - je někde dostupné kompletní složení Alavisu Triple Blend??? Kdysi s tím měl výrobce hrozný problém to uveřejnit a já to dlouho nezkoumala, jestli už to teda pustili do světa.

Deadlifte - byl jsi rychlejší než já. Cena, jasně - chápu. Btw. a pokud máš atrozu a další potíže, tak užívání takových přípravků (i když teda furt nemůžu překousnout, že to jsou ty zvířecí) chápu. Na druhou stranu....do těch přípravků pro koně se přidává i spousta látek pro výživu srsti a kopyt včetně jejich rozemletých součástí, tak třeba ti poroste i koňská hříva jako bonus.
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 10:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Popravdě netuším.....upřímně mě osobně by nenapadlo ani za milion vzít si cokoliv, určené pro koně, protože to, z čeho se to lepí dohromady a kolik to má příměsí, který koňský žaludek stráví.....asi bych se poblinkala. Bleeee Jediné, čím si umím ten zájem vysvětlit, je příznivý poměr ceny a množství účinných látek - asi je levnější brát doslova koňské dávky přípravků za rozumnější peníze nebo já fakt nevím.

Je to ve stejné kvalitě, jen je tam navíc to plnivo - jablečný pektin.
Plno lidí má pocit, že když je něco pro zvířata, je to vyrobeno z podřadné suroviny. Podívej - já pracuji ve firmě, která vyrábí diagnostika. Nakupujeme od top světových výrobců chemikálie a vím, že třeba MSM je zcela jedno kde koupíš, pokud mají ISO a povolení příslušného úřadu.

Proč jsou tedy přípravky pro lidi tak drahé, když je to totožná surovina? U veteriny nemusíš projít tou hrůzou jakou procházím momentálně třeba v těchto dnech já.
Nemusíš dokládat studie, prokazovat toxikologii, stabilitní studie, nejebou Tě na SUKLu a MZČR že máš nebo nemáš čárku na etiketě, že symbol pro teplotu je o 0,9 mm menší než má být, nepotřebuješ mít zaplacené komparativní studie, dokládat a evidovat 10 let každý certifikát k produktům Tvým i dílčích surovin a takto bych mohl pokračovat klidně celou A4ku.

To má jaký efekt?....velmi výrazně se to projeví na ceně.
Nás se tento týden ptal distributor, že by chtěli poloviční balení a kolik by to stálo. Laik by řekl , že asi polovinu, že? Pravdou je, že by to bylo třeba 2-3x víc, protože by se musela dělat nová registrace, která se musí zaplatit, musí se tomu měsíc někdo věnovat, zasahovat do systému řízené dokumentace apod.

Tolik k tomu, co obnáší vyrábět pro lidi a pro zvířat. Když tu stejnou surovinu proženeš výrobním cyklem a zabalíš do totožného obalu a jednu budeš deklarovat jako výživový doplněk a druhý jako doplněk pro veterinu, bude ten humánní stát násobky toho co ta veterina i když to bude prakticky totožný produkt.
Tommm

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dá se koupit i v lékárně,nebo jen na netu?
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V lékárně určitě ne - není to produkt pro lidi.

To co tu píšu není jen o Alavis...je to o jakémkoliv produktu, který poskytuje slušný poměr výkon/cena.
Makuška

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Makuška napsal:
Popravdě netuším.....upřímně mě osobně by nenapadlo ani za milion vzít si cokoliv, určené pro koně, protože to, z čeho se to lepí dohromady a kolik to má příměsí, který koňský žaludek stráví.....asi bych se poblinkala. Bleeee Jediné, čím si umím ten zájem vysvětlit, je příznivý poměr ceny a množství účinných látek - asi je levnější brát doslova koňské dávky přípravků za rozumnější peníze nebo já fakt nevím.

Je to ve stejné kvalitě, jen je tam navíc to plnivo - jablečný pektin.
Plno lidí má pocit, že když je něco pro zvířata, je to vyrobeno z podřadné suroviny. Podívej - já pracuji ve firmě, která vyrábí diagnostika. Nakupujeme od top světových výrobců chemikálie a vím, že třeba MSM je zcela jedno kde koupíš, pokud mají ISO a povolení příslušného úřadu.

Proč jsou tedy přípravky pro lidi tak drahé, když je to totožná surovina? U veteriny nemusíš projít tou hrůzou jakou procházím momentálně třeba v těchto dnech já.
Nemusíš dokládat studie, prokazovat toxikologii, stabilitní studie, nejebou Tě na SUKLu a MZČR že máš nebo nemáš čárku na etiketě, že symbol pro teplotu je o 0,9 mm menší než má být, nepotřebuješ mít zaplacené komparativní studie, dokládat a evidovat 10 let každý certifikát k produktům Tvým i dílčích surovin a takto bych mohl pokračovat klidně celou A4ku.

To má jaký efekt?....velmi výrazně se to projeví na ceně.
Nás se tento týden ptal distributor, že by chtěli poloviční balení a kolik by to stálo. Laik by řekl , že asi polovinu, že? Pravdou je, že by to bylo třeba 2-3x víc, protože by se musela dělat nová registrace, která se musí zaplatit, musí se tomu měsíc někdo věnovat, zasahovat do systému řízené dokumentace apod.

Tolik k tomu, co obnáší vyrábět pro lidi a pro zvířat. Když tu stejnou surovinu proženeš výrobním cyklem a zabalíš do totožného obalu a jednu budeš deklarovat jako výživový doplněk a druhý jako doplněk pro veterinu, bude ten humánní stát násobky toho co ta veterina i když to bude prakticky totožný produkt.

Tak mi vysvětli, proč u veterinárních produktů výrobci neuvádějí plné složení celého přípravku???

Jasně, že hlavní účinné látky jsou stejné jako u humánních přípravků plus tedy připočtěmě plnivo jablečný pektin. A co ten zbytek??? Mě stačilo, když si jedna kočka, které pracuju s koněm, nechala udělat rozbor doplňkové vitamínové kůry pro koně ve formě granulí a pak taky práškové kůry od výrobce Nutrihorse. To byl marastík - půlku složení výrobce neuvedl vůbec na obalu a zdůvodnil to tím, že u veterinárních přípravků není kompletní složení vyžadováno a navíc je to jejich know-how.

Představa, že je výroba produktů pro zvířata takováto, mě opravdu nenechává v klidu, natož abych měla důvěru v to, že to vesele můžu užívat jako člověk, protože složení bude stejný. Nevěřím, že je to stejný, protože do produktů pro zvířata podle toho co napsal tehdy ten výrobce a podle snad nějaké vyhlášky se může přimíchat téměř cokoliv, pokud to nepřekročí určitý %-ní podíl a nemusí se to nikdy uvádět popř. to lze pojmenovat jako pojivo apod., protože kůň to stráví a stačí, když má výrobce doloženo, že KONI to neublíží. To složení toho rozborovaného přípravku byl pěkný humus, takže proto mě nikdo nepřesvědčí, že užívání veterinárních přípravků je naprosto v poho. Možná jsem cíťa, ale já fakt nejsem lichokopytník s žaludkem o objemu 5litrů a trávicími enzymy koně.
Spazik

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela zajímavé informace od Deadlifta i od Makušky

Jinak u Alavisu tu už někdo psal, že nechali dělat laboratorní rozbor a bylo to naprosto OK. Samozřejmě že pro naprosto všechny veterinární výrobky asi ok být nemusí, ale tak o těch se tu nebavíme pro použití u lidí.

Naposledy upravil Spazik dne pá duben 24, 2015 12:03 pm, celkově upraveno 1 krát
Riku

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Říká ti snad tady někdo abys to užívala? NE

navíc hodně lidí to asi užívá až když ty problémy opravdu má, pár jedinců se asi najde, kteří to berou preventivně, ale já v mém okolí neznám žádné lidi, kteří by brali kloubní výživu preventivně aniž by měli nějaký problém..

Naposledy upravil Riku dne pá duben 24, 2015 12:01 pm, celkově upraveno 1 krát
Big Muscle

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
je někde dostupné kompletní složení Alavisu Triple Blend???

Na webu mají uvedeno:

Glukosamin sulfát – 348 g
Chondroitin sulfát – 130 g
MSM – Methylsulfonyl­methan – 435 g

Když stejnou směs namíchám na 4f, tak dostanu trochu větší množství za trochu menší cenu
Judson

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak 3ti pixla odjednana, 700g 835 kc
Makuška

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
Makuška napsal:
je někde dostupné kompletní složení Alavisu Triple Blend???

Na webu mají uvedeno:

Glukosamin sulfát – 348 g
Chondroitin sulfát – 130 g
MSM – Methylsulfonyl­methan – 435 g

Když stejnou směs namíchám na 4f, tak dostanu trochu větší množství za trochu menší cenu

Jj, to jsem viděla ty účinné látky - já právě myslela i všechno kolem toho, ale Spazik píše, že u toho někdo dělal laboratorní rozbor, takže asi OK. Já právě měla na mysli ten kompletní rozbor, co do toho všechno teda narvali.

Tommm napsal:
Dá se koupit i v lékárně,nebo jen na netu?

Ve veterinárních lékárnách to koupíš taky.

Btw. jak píše Deadlift, že Když tu stejnou surovinu proženeš výrobním cyklem a zabalíš do totožného obalu a jednu budeš deklarovat jako výživový doplněk a druhý jako doplněk pro veterinu, bude ten humánní stát násobky toho co ta veterina i když to bude prakticky totožný produkt. .... tak já právě moc nevěřím tomu, že tomu tak u těch veterinárních doplňků je, že by ty výrobní cykly byly naprosto shodné s výrobou humánních výrobků, ale to je možná jen můj degenerovaný pohled na věc po letech u koní.
V.comT

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano. "Degenerovaný pohled" je ten správný výraz.
Makuška

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V.comT napsal:

Jasně, vytrhni to z kontextu a udělej ze sebe velkýho HERO, jak mě tu sundáš.
Deadlift
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
V.comT napsal:

Jasně, vytrhni to z kontextu a udělej ze sebe velkýho HERO, jak mě tu sundáš.

Makuško chápu Tvou nedůvěru, ale podívej. Pracoval jsem roky ve dvou farmaceutických firmách z nichž třeba Teva je světovýleader v genericích a můžeš mi věřit, že když proženeš výrobním cyklem třeba pro ophtalmo septonex léčivý roztok nebo prachsprostě vodu, tak rozdíl ve výrobních nákladech bude cca 1 korunu na balení, to je holt fakt. U nás ve firmě tvoří náklady na chemikálie (kdy kupujeme chemikálie i v ceně 3500 EUr/ gram!!!) do 5 % z ceny produktu. Mnohem dražší je třeba i ten blbý obal.
Joint Complex Fair Power ® | Survival
Unikátní směs 11 látek pro výraznou podporu kloubního aparátu. Nejsilnější složení na současném trhu.
699 Kč

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Alavis Triple blend pro koně Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: