Grimley - Log běhny


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 123, 124, 125  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Grimley - Log běhny  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Grimley - Log běhny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ygg


PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2020 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsi udělal dobře. Z psychologického hlediska ... jinak ses na ten nákrčník mohl úplně klidně zvysoka ... https://video.aktualne.cz/dvtv/po-dvaceti-minutach-uz-rouska-nechrani-v-lese-nebo-v-aute-je/r~76af1710696711ea9c800cc47ab5f122/

To bych povinně pouštěl všude a 3x denně.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@ygg: ono samozrejme ty rousky/satky jsou pri behu spis na obtiz a stejne to je hned mokry...ale zase za beh potkam par lidi a nejsem s nima nijak v kontaktu...probehnu kolem proste...pripadne oni proti me... ale jelikoz je to narizeny a i z duvodu nejaky odpovednosti vuci ostatnim ten nakrcnik / satek nosim ... rousku nenosim i kdyz ji mam, v ty se neda dejchat vubec a je mokra hned.... i v praci nosim nakrcnik (i kdyz v kanclu jsem sam, sem tma nekdo prijde nebo neco resim na briefingu kterejch je ted pres den milion) :)

Jen doufan, ze neprijde abaolutni zakaz vychazeni, to by bylo maso :/ .... kdyz ale vidim jak jsou nekteri lidi kreteni a klidne chodej parit natajnacku do hospod (viz pripad byvalyho brankare Ruzicky v jeho Pardubicky hospode...) to se nestaci clovek divit jak se lidi v dnesni dobe neumej ani trosku omezit i kdyz je situace jaka je....
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
.... kdyz ale vidim jak jsou nekteri lidi kreteni a klidne chodej parit natajnacku do hospod (viz pripad byvalyho brankare Ruzicky v jeho Pardubicky hospode...) to se nestaci clovek divit jak se lidi v dnesni dobe neumej ani trosku omezit i kdyz je situace jaka je....

Trošku píchnu do vosího hnízda, ale nemyslím to zle. ;)

Zrovna tady na Ronnie foru je vidět, jak se lidi neumí omezit. Je-li situace opravdu "taková, jaká je", tak by člověk možná měl být natolik zodpovědnej, že by měl na nějakej čas přestat sportovat, protože fyzická zátěž zatěžuje a zeslabuje organismus, kterej je pak náchylnější k nemoci...hm? Projít se a protáhnout se je určitě zdraví prospěšný, ale běh (pokud není na extra nízkých tepech) prostě zvýšená zátěž a tím i riziko je.....a ty si na něj taky nechceš nechat sáhnout, ne? Dokonce přemýšlíš o běžícím pásu.... :)

Nemyslím to zle, osobně je mi úplně buřt, jestli někdo běhá nebo chodí někam natajňačku chlastat, jenom chci poukázat na to, že každej má něco, co si nechce nechat vzít, takže s těma řečma o zodpovědnosti bych byl opatrnější. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@jenda10 . tak napriklad lahke vyklusy bez intervalov su uplne v poriadku, dokonca maju regeneracny ucinok. To by si vedel, keby si o behu nieco vedel.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@Jenda: presne tak, jak pise cohen :) Intervaly ted rozhodne nepojedu (navic s rouskou/ hadrem pres oblicej by to nebylo onco)...ale tyhle vybehy, kdy mam tepovku okolo 140... pres pulku behu okolo 130-135 bpm jsou naopak podle me na imunitu lepsi, nez se zavrit doma a nikam nechodit :) .... navic chodim s pritelkyni jen... nesdruzuju se nikde do velky party lidi.... a to vinecko / pivecko si dame doma ve dvou a pohoda :) .... pokud ma nekdo konicek v chlastu, tak muze chlastat, to lidem nezazlivam...ale vadi mi, kdyz se pokoutne sdruzujou v zatemnenejch hospodach a tlemej se tomu, ze je to jen chripka a jaci oni jsou machri ze na to zase vyzrali (mam takovyho jednoho kamose, kterymu jsem rekl, ze je to proste kokot :) ...

Nejedu tezky treninky... tyhle vyklusy beru naopak jako posilovani imunity :) ale vim jak to myslis...kazdej ma nejakej konicek... ja se ale napriklad u toho svyho - behani - vzdal treninku a jen to tak solicham vyklusama do 145bpm (okolo 140bpm v prumeru na celej beh).... az zakazou vychazeni, uvidim jak dlouho to potrva a kdyztak objednam behaci pas, protoze nicnedelani naopak podle me tu imunitu oslabuje
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:

Nemyslím to zle, osobně je mi úplně buřt, jestli někdo běhá nebo chodí někam natajňačku chlastat, jenom chci poukázat na to, že každej má něco, co si nechce nechat vzít, takže s těma řečma o zodpovědnosti bych byl opatrnější. ;)


Toto sa tak nejak tyka aj mna, pretoze tiez si nechcem nechat vziat nejaku aktivitu. Dve veci k tomu:

1, Kym Grimley beha sam alebo so zenou, s ktorou zije, pri kontakte s ludmi ma satek a nezastavuje sa v skupinke, je vlastne jedno, ci sedi doma na prdeli, alebo vybehne vonku. Neohrozi seba ani nikoho o nic viac, nez ked sedi doma. Verim tomu, ze keby si siel kupit jedlo, je tam vacsie riziko...

2, Dolezita je aj psychicka pohoda na prevenciu chorob :) A ja rozhodne sa dostanem do psychickej pohody pri nejakej cinnosti, som na to dlhorocne zvyknuty, dobre ma to naladi a pomoze mi to zvladat tieto chujove casy a hadam aj odolavat nejakym naporom choroby

Inak chapem tvoj point, je to potom otazka na konkretneho cloveka, ako velmi ten organizmus zatazuje a oslabuje. Ale nejaky lahsi beh, ci cvicenie mi nepride ako taka destrukcia, ze kazdy virus, co ide okolo mi zozere pluca.


Keby nahodou siel okolo nejaky virus a zozral mi pluca, tak sa mi prosim nesmejte, toto pisem s pocitom, ze som OK
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JENDA10 napsal:
Trošku píchnu do vosího hnízda, ale nemyslím to zle. ;)

Zrovna tady na Ronnie foru je vidět, jak se lidi neumí omezit. Je-li situace opravdu "taková, jaká je", tak by člověk možná měl být natolik zodpovědnej, že by měl na nějakej čas přestat sportovat, protože fyzická zátěž zatěžuje a zeslabuje organismus, kterej je pak náchylnější k nemoci...hm? Projít se a protáhnout se je určitě zdraví prospěšný, ale běh (pokud není na extra nízkých tepech) prostě zvýšená zátěž a tím i riziko je.....a ty si na něj taky nechceš nechat sáhnout, ne? Dokonce přemýšlíš o běžícím pásu.... :)

Nemyslím to zle, osobně je mi úplně buřt, jestli někdo běhá nebo chodí někam natajňačku chlastat, jenom chci poukázat na to, že každej má něco, co si nechce nechat vzít, takže s těma řečma o zodpovědnosti bych byl opatrnější. ;)


Nejedná se o píchnutí do vosího hnízda, ale o naběhnutí si na vidle své neznalosti. Pokud se bavíme o sportu na úrovni kondičního, což je nejenom tento příklad, tak ten u zdravého jedince naopak imunitu posiluje a je tedy nanejvýš vhodné jej provozovat. Samozřejmě způsobem, který v maximální míře omezí skutečné riziko, kterým je kontakt s jinými osobami. Běh/chůze či jízda na kole jsou v tomto směru zcela ideální aktivity.

Chlastání tak ideální není, ale samo o sobě není až takový problém, problémem se stává když se realizuje v interakci s jinými osobami. Takže je momentálně rozumnější chlastat doma, než si jít s partou kámošů zaběhat:-))).

Jinak čistě na okraj, zákaz vycházení by byl absolutní pakárna, protože logika ... neuhlídáme jednu vesnici (Litovel) a neumíme zasáhnout proti pařbě na kolejích (Větrník a hnojárna), tak uděláme zákaz vycházení pro všechny ... je logika idiotů. Ten Růžička je spíš blb, realita je totiž taková, že kdyby tam seděli a měli černou hodinku, nebo pili čaj a recitovali verše klasiků, tak by šlo o úplně stejně rizikové počínání, jako když si tam dělali soukromou (sw:-)párty. Akorát by nebylo o čem psát.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci, to si fakt myslíte, že jsem tak hloupej, že nevidím rozdíl mezi regeneračním tréninkem a chlastáním? :)

Pointa byla v tom, že tady padla řeč o zodpovědnosti, ale mně přijde, že si každej ohýbá zodpovědnost tak trochu (někdy hodně) sám pro sebe a svoje zájmy (a teď neřeším proporce, jak málo nebo jak moc, byť i to je důležitý, ale čistě primární zaměřenost člověka na sebe samotnýho a svoje zájmy). Málokdo běhá/cvičí proto, že je to zdravý a zodpovědný, ale protože ho to prostě z různých důvodů baví....a doufám, že mi nechcete tvrdit, že běhat půlmaratony je zdravý. :) Ano, běžet na nízkých tepech je fajn, ale konkrétně Grimleyho trénink (komplexně, ne jeden výběh vytrženej z kontextu) rozhodně není kondiční trénink pro budování zdraví, ale je to trénink amatérskýho sportovce, kterýho baví běh - což je naprosto v pořádku a nic proti tomu nemám! Řeším jenom (možná spíš filosoficky než prakticky) tu zodpovědnost vs. koncentraci na svoje zájmy....a to pochopil jako jedinej Carabas. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

... konkrétně Grimleyho trénink (komplexně, ne jeden výběh vytrženej z kontextu) rozhodně není kondiční trénink pro budování zdraví, ale je to trénink amatérskýho sportovce, kterýho baví běh.


Japka:-), hrušky.

Motáš dohromady proč někdo běhá s tím, jaká je úroveň/intenzita/náročnost jeho tréninku.

Ano, G je amatérský běžec, kterého běh baví a proto běhá. A chce se zlepšovat. To je zřejmě jeho primární motivace. Což ale nijak není v kolizi s tím, že jeho trénink v dosavadní podobě je na běžné úrovni kondičně-rekreačního běhu a rozhodně není aktivitou, jejíž intenzita by vedla k tomu, že její přínosy budou významně negovány zátěží, kterou pro organismus představuje.

Sorry G.

Půlmaraton je 22 km ... a to je všechno. může se jednat o pohodový výklus, stejně jako o hru na nebožtíka Emila. To první rozhodně zdravé je, to druhé už samozřejmě méně. My se tu bavíme o čem?
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máča


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
@Jenda: presne tak, jak pise cohen :) Intervaly ted rozhodne nepojedu (navic s rouskou/ hadrem pres oblicej by to nebylo onco)...ale tyhle vybehy, kdy mam tepovku okolo 140... pres pulku behu okolo 130-135 bpm jsou naopak podle me na imunitu lepsi, nez se zavrit doma a nikam nechodit :) .... navic chodim s pritelkyni jen... nesdruzuju se nikde do velky party lidi.... a to vinecko / pivecko si dame doma ve dvou a pohoda :) .... pokud ma nekdo konicek v chlastu, tak muze chlastat, to lidem nezazlivam...ale vadi mi, kdyz se pokoutne sdruzujou v zatemnenejch hospodach a tlemej se tomu, ze je to jen chripka a jaci oni jsou machri ze na to zase vyzrali (mam takovyho jednoho kamose, kterymu jsem rekl, ze je to proste kokot :) ...

Nejedu tezky treninky... tyhle vyklusy beru naopak jako posilovani imunity :) ale vim jak to myslis...kazdej ma nejakej konicek... ja se ale napriklad u toho svyho - behani - vzdal treninku a jen to tak solicham vyklusama do 145bpm (okolo 140bpm v prumeru na celej beh).... az zakazou vychazeni, uvidim jak dlouho to potrva a kdyztak objednam behaci pas, protoze nicnedelani naopak podle me tu imunitu oslabuje


No docela realne se taky zacinam obavat toho, ze bude uplny zakaz vychazeni bohuzel..
Taky se uz pomalu divam po bezeckych pasech, ale asi bych do toho nesel.
Chcou za to docela dardu a potom uz bych ho asi nikdy vic nevyuzil..
A taky by me to asi vubec nebavilo bezet na miste a cumet u toho na telku.To musi cloveku pripadat hodinovy beh jak 3 hodiny..
Ikdyz kdovi jak dlouho by ten zakaz mohl trvat,byt napr nekolik mesicu bez behu zavreny doma je pro me ppmerne hrozna predstava..snad k tomu nedojde no
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud by byl několik měsíců, tak by ten pás byl úplně na nic, bo by nešel ani proud. Ono je potřeba si uvědomit, že ekonomika unese jen určitou míru restrikce. Pak následuje rozvrat.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:

Japka:-), hrušky.

Motáš dohromady proč někdo běhá s tím, jaká je úroveň/intenzita/náročnost jeho tréninku.

.....My se tu bavíme o čem?

Nemotám, celou dobu se vztahuju k tý poznámce o zodpovědnosti a ochotě/neochotě se omezit, to byl můj výchozí bod a dokonce jsem to i zopakoval, ale ty zřejmě nechceš číst a přemýšlet, ty chceš psát a přesvědčovat, tak vidíš hrušky a japka a motáme se tu v kruhu. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Jenda . nevidim jediny dovod, preco by mali byt behanie alebo ine outdoorove aktivity nezodpovedne. Potom sa to iste mozes pytat hocikoho, kto siel do potravin alebo drogerie. A to je omnoho rizikovejsie prostredie ako ulica.

(...naozaj sa zucastnujem tejto debaty, alebo sa mi to len sniva...?)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 3:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
@Jenda . nevidim jediny dovod, preco by mali byt behanie alebo ine outdoorove aktivity nezodpovedne. Potom sa to iste mozes pytat hocikoho, kto siel do potravin alebo drogerie. A to je omnoho rizikovejsie prostredie ako ulica.

(...naozaj sa zucastnujem tejto debaty, alebo sa mi to len sniva...?)

To samý jak ygg - já primárně vůbec neřeším, jestli běhání je nebo není nezodpovědný, řeším něco jinýho a při tom se pozastavuju nad tím, že i běhání může být v současné situaci (nebo i jindy) nezodpovědné.

Ale už se mi v tom nechce vrtat, jestli nerozumíš, nech to bejt, ať to tady Grimleymu, kterýmu v jeho běhání fandím stejně jako ty, zbytečně nezasíráme. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2020 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pokud nám tu nějak srozumitelně nevysvětlíš co je na G běhání nezodpovědného ... což se ti zatím nepodařilo ... tak asi těžko přejdeme k nějaké ochotě se omezovat, protože omezovat se v něčem, co není proti ničemu, je buď masochismus, nebo blbost.

G běhá jak běhá, jeho běhání ani za stávají situace neohrožuje ani ostatní, ani jeho (pokud si teda nerozbije hubu:-), a chová se tedy řádně a zodpovědně. Tedy není důvod, proč měl být ochoten se nějak omezovat.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Grimley - Log běhny Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 123, 124, 125  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: