Carmelita - Of course I lift like a girl.

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Carmelita - Of course I lift like a girl.  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Carmelita - Of course I lift like a girl.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mesocyklus 1
Tyden asi třetí. Magumi mi na příští týden naordinoval opakovaní tohoto týdne. Díky chřipečce jsem 2,5 kila pozadu na dřepu. Takže příští týden budou zase desítky. Nejsem happy.

Mobilita + veslo 5 min / 820 m (slabotina, i když má sloužit jen k zahřátí)

Squat:
mazleníčko s osou
15x20 přední i zadní
6x20 přední
6x20 zadní
6x67,5 už vše jen zadní - stopky 6/6
4x67,5 stopky 2/2

Samostatná sportovní disciplína: návleky (žádné slzy, ale spousta potu a několik pobavených přihlížejících, včetně Magumiho)

2X87,5
2x97,5
2x107,5
2x117,5 (PR)

10X77,5
10X77,5
10X77,5
10X77,5
10X77,5

Bench:
15x20
15x20
5x30
10x40
10x40
10x40
10x40

Legpress
12x150
12x165
12x165

Lat pulldowns
10x40
10x40
10x40
10x40

Pectoral fly
12x40
12x40

Po dřepech jsem byla docela KO. Chtěla jsem jít domu. Na benčí jsem si trochu poležela a odpočinula. Pak už to bylo ok. V posilce bylo dnes docela rušno. Nějaký ten čas jsem prokecala, ale celkově to byl supr trenink. Před Magumim hluboce smekám.

https://forum.ronnie.cz/carmelita-of-course-i-lift-like-a-girl-t39323.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Turakam napsal:
Dúfam, že je tam masters trojboj v pláne na jar? To je jasná medaila!

Přemýšlíme nad tím. :) Mám ještě dlouhou cestu před sebou.

Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
a zítra možná budeš i z těch desítek, ale z té nemoci už to snad přejde!

Únava neustupuje, asi moc spěchám... Jsem ale vytočená z toho, že mi Magumi naordinoval další týden desítek.

Jak se daří Tobě, Vlku?

Magumi

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 3:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že těch 5x10x77.5 byl tvůj objemový osobáček, a šlo to opravdu krásně. A máš můj velký obdiv, že jsi dotáhla celý trénink, ty dnešní benče byly taky parádní, a i na doplňcích jsi zabrala a přidala si.

Vím, že ty desítky jsou dřina a že je mnohem větší zábava zvedat těžké váhy, ale věřím, že si tím objemem během prvního roku cvičení vybuduješ výborný základ pro další roky - nabereš svaly, zpevníš vazy, doladíš si techniku, a budeš celkově odolnější, až dojde na čistě silový trénink. Ten zatíží tělo zase jinak - však to teď sama cítíš, když si u těch dřepů vyjedeš jednu sérii lehce přes 90% maxima. Nic ti neuteče, když se k těm těžším váhám dopracujeme postupně, tohle je teprve desátý měsíc; vydrž ještě dva měsíce, pak dáme tři čtyři měsíce silovku a zas budeš o kus dál.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
MilanT

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2x117.5 je už moc pěkný a v běžném fitku už bys lámala většinu cvičicích chlapů. Pak možná někteří přestanou cvičit, když uvidí kolik zvedáš

A desítky na dřep od Magumiho jsou to nejlepší co tě pro zlepšení výkonu mohlo potkat. Vidím to na sobě, když zkouším dřepy podle MiB II. Má to jen jeden vedlejší účinek. Stále se budeš zmateně koukat jestli máš dobře naloženo, protože nastane chvíle, kdy budeš mít takovou dynamiku a jistotu, že by si s tím mohla i skákat.
vlk#

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2024 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

teda vy ten objem valíte, skoro to vypadá jako BBB, ale já si dávám předepsaných 45 %, zatímco vy to tam hrnete ve velkém :)

s tou únavou to není dobré, asi to bude na dýl, ale snad už to taky přejde.

my teď končíme jarňáky na Šumavě, takže turistika, plné zotavení po nemoci a už se těším, až se do toho zase opřu ;)
Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2024 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po delší době mi bylo dnes trochu líp.

Mobilita+veslo (5 min/870m)

"Potkala" jsem se s paní uklízečkou v šatně. Sic jsem se nenechala rozčílit, ale tlak mi nicméně příjemně zvedla, což jsem využila ke slušnému výkonu.

Dřepy
mazleničko s osou
6 x 20 zadní (hloubka dobrá, ale mám tendence se na začátku trochu točit do leva a zvedat paty. Předním dřepem se pak rovnám)
6 x 20 přední
6 x 20 přední
6 x 60 3/3 stopky
4 x 60 2/2 stopky
2 x 80
2 x 90
2 x 100
1 x 110
1 x 120 PR (dřep technicky fajn a dynamický, hloubka dobrá)

10 x 80
10 x 80
10 x 80
10 x 80
10 x 80
(objemový PR)

Bench
15 x 20
15 x 20
4 x 30
2 x 40
2 x 50
1 x 55
1 x 60 Tělo už fakt unavené. Hlava už to nebrala. Nedala jsem.
1 x 60 dtto
10 x 40
10 x 40
10 x 40
10 x 40
10 x 40

Na víc jsem sil neměla. Z dřepu mám radost. Ten benč mě mrzí.
Doplňky dotáhneme s Magumím zítra.

Magumi si dnes dal "deload". Je neuvěřitelný...

Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2024 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Vím, že ty desítky jsou dřina a že je mnohem větší zábava zvedat těžké váhy, ale věřím, že si tím objemem během prvního roku cvičení vybuduješ výborný základ pro další roky - nabereš svaly, zpevníš vazy, doladíš si techniku, a budeš celkově odolnější, až dojde na čistě silový trénink. Ten zatíží tělo zase jinak - však to teď sama cítíš, když si u těch dřepů vyjedeš jednu sérii lehce přes 90% maxima. Nic ti neuteče, když se k těm těžším váhám dopracujeme postupně, tohle je teprve desátý měsíc; vydrž ještě dva měsíce, pak dáme tři čtyři měsíce silovku a zas budeš o kus dál.

Ano. Souhlasim s tebou.

Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2024 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MilanT napsal:
2x117.5 je už moc pěkný a v běžném fitku už bys lámala většinu cvičicích chlapů. Pak možná někteří přestanou cvičit, když uvidí kolik zvedáš

A desítky na dřep od Magumiho jsou to nejlepší co tě pro zlepšení výkonu mohlo potkat. Vidím to na sobě, když zkouším dřepy podle MiB II. Má to jen jeden vedlejší účinek. Stále se budeš zmateně koukat jestli máš dobře naloženo, protože nastane chvíle, kdy budeš mít takovou dynamiku a jistotu, že by si s tím mohla i skákat.

Když jsem dala těch 117,5, skutečně jeden borec nevěřícně koukal a to jediné, co z něho vypadlo bylo, že jde domů.

Jj, Magumi to má dobře promyšlené a ví, co dělá. To máš pravdu.
Před Covidem jsem běhala Spartany apod. a cardio nebyl takový problém, ale i přes očkování jsem ho několikrát chytla a hlavně minulý rok dostaly plíce hodně zabrat, a od té doby se cardiu vyhýbám a brblám, když v programu vidím cokoli nad 6 opakování. Ale Magumiho respektuju.

Carmelita

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2024 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
teda vy ten objem valíte, skoro to vypadá jako BBB, ale já si dávám předepsaných 45 %, zatímco vy to tam hrnete ve velkém :)

Znáš Magumiho.

vlk# napsal:
s tou únavou to není dobré, asi to bude na dýl, ale snad už to taky přejde.

Ještě to chvilinku potrvá. Ale nedám se.

vlk# napsal:
my teď končíme jarňáky na Šumavě, takže turistika, plné zotavení po nemoci a už se těším, až se do toho zase opřu ;)

Paráda !!!

Carmelita

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2024 6:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doplňky (pásek zůstal doma)

10 minut veslo - 1.600 m
Vzala jsem si dnes triko "Cardio Kills". Jen kdyby náhodou.

Legpress
30 x stroj Hezky hluboko a procítěně. Po včerejším tréninku docela mazec.
12 x 100
12 x 150
12 x 175
12 x 175
12 x 175
12 x 175

Ty pracovní jsem se snažila jet pomalu. Magumi spokojen.

Přítahy v sedě
12 x 30
12 x 30
12 x 30
12 x 30
12 x 30
Váha nižší než obvykle. Ale tento cvik jsem už dlouho nedělala a důležitá byla technika.

Flies
12 x 40
12 x 40
12 x 40
12 x 40

Sumo.
Dlouho jsem netahala. Ale to není výmluva.
Sumo technicky chápu. Magumi mi znovu trpělivě všechno ukázal a vysvětlil. Při lehkých váhách (dnes do 80Kg) nemám problém osu odlepit od zemi a udělat několik opakování. Ale jakmile jsme tam naložili stovku, neodlepila jsem osu ani cm od země. Opakovaně jsem to zkoušela. Magumi říká, že špatně zapojuju boky a nevyužívám zadek a hamstringy, jak bych měla a tělo celkově nefunguje a nezapojuje vše, co by mohlo a mělo. Mám silné nohy, ale tady jsou mi na nic.
Magumi doporučuje dopňkové cviky ... potupně budu pilovat techniku s kettlebelly (dále už jen "KB"). KB nesnáším. Osobní důvody. Ale dám na Magumiho. Zná kouzelné fígle s níma a na to já slyším.

Sumo jsem prokládala s klasikou, abych se ujistila, že to zvednout fakt jde.

Počet opakování jsem si nezapisovala - dnes to bylo opravdu jen technické cvičení.
Spoustu krát 60
Spoustu krát 80
100 jsem zkoušela několikrát - ani jednou jsem jí technikou SUMO neodlepila od podlahy. Klasikou šla krásně.

Domluvili jsme se s Magumim, že pro dnešek to stačí. Poprosila jsem ho, ať mi tam ještě něco naloží, že si to dám klasikou, ať můžu trénink ukončit s pocitem, že nejsem úplně marná.

Magumi naložil. Já zvedla. Přišlo mi to těší, než jsem čekala. Podle toho, jak Magumi pak zářil jsem pochopila, že mi tam naložil trochu více. Zvedla jsem bez mentální přípravy a bez pásku 120 kg.

Magumi dnes pokračoval v deloadu. Jsem ráda, že má rozum.

vlk#

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2024 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pěkná práce na těch tazích a pěkných bezpáskových 120!

sumo je velmi ošidné na techniku, dokud zvedáš do nějakých 80 %, tak můžeš mít pocit, že to jde, ale pak naložíš 90+ % a najednou to neodlepíš a nedokážeš zabrat tak, jako u klasiky. taky jsem jel před lety s Magumim cyklus a po nějaké době už jsem měl pocit, že zvedám sumem. jenže pak přišel závěr cyklu a tréninky, kdy jsem činku neodlepil nebo dal místo trojky vytrápenou jedničku. štvalo mě to, ale neměl jsem čím zabrat a váha už byla tak těžká, že se to nedalo "nějak" zvednout. pomohla náhoda, byl jsem už unavený, tak jsem jenom minimálně pokrčil kolena, abych dosáhl na osu, zadek měl vysoko, a nečekaně činku odlepil, a protože ta práce proti klasice byla znatelně menší, dal jsem rovnou trojku. a tak jsem našel svůj nejsilnější setup. což je ovšem nepřenosné, záleží na stavbě těla, jak máš dlouhé ruce, nohy, stehna, resp. jaké poměry, jakou mobilitu v kyčlích, jakou sílu v různých svalech atd., podle toho najdeš šířku postoje, míru vytočení špiček, pokrčení kolen, jak hodně dostaneš pánev dopředu, dá se s tím hodně laborovat a pouze těžká váha ukáže, jestli zabírají všechny svaly, které potřebuješ. loni jsem sumo zase zkoušel, ale je to pro mě trápení, nemám tu mobilitu v kyčlích, což se ale tebe netýká :)
Carmelita

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2024 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedělní trenink.

Třetí trénink v řadě. Snažím se držet krok s Magumim.

Veslo 10 minut 1.670 m
Prvních 5 minut pohoda, pak začaly pálit stehna a počítala jsem nanosekundy do konce. Tréninky v pátek a včera jsou znát. Magumi si v klidu odvesloval 12 minut. :)

Dřepy
Zajistila jsem Magumimu stojan a osu a sobě pak taky. Zatímco jsem se vedle stojanu protahovala, nějaká holčina mi sundala a odnesla osu. Byla lína udělat těch pár kroků na místo, kde je těch os mnoho a raději si vzala už připravenou osu. Nekomentovala jsem to, ale chvíli mi trvalo, než jsem se uklidnila. Já vím, komerční posilka. Většinou takové věci řeším (není to tak dávno, co jsem to jednomu boxerovi šla vysvětlit - dodneška chodí kolem mě obloukem, nevím proč. :) ), ale dnes jsem neměla sílu se společensky vybavovat.

mazleničko s osou
přední dřep
5 x 20 Magumi radil nechat úchop (mám ho užší), ale tlačit lokty dál od sebe - pro lepší stabilitu. Měl pravdu.
5 x 40
5 x 40
5 x 45
5 x 50 trochu dřina, ale mnohem lepší, než série před měsícem a půl.

Sumo
Po včerejší lekci, za kterou jsem vděčná, jsem dnes neměla moc chuť to nějak dál rozpytvávat a šla jsem rovnou na věc. Magumi bedlivě hlídal a dobře radil. Ale jak píše Vlk, člověk si na to musí přijít sám.
10 X 60
10 x 60
10 x 80
10 x 90 Po šestém opakování se mi začaly rozjíždět nohy a sérií jsem tak tak dotáhla. Magumi sice nic neříkal, ale dal mi ještě jednu sérií nad rámec plánu a poradil mi, ať jdu nahoru pomaleji.
10 x 90 A je tam. :) První bylo supr. Lehké, Technicky čisté. Postoj všechno fajn, ale tím, že jsem šla nahoru pomalejí, měla jsem čas postupně zapojovat jednotlivé svalové partie a nebyla to křeč. Zbývajících 9 šly, jak po másle.

Barbell row
10 x 40
10 x 40
10 x 40
10 x 40
Ramena a záda v jednom ohni, ale přežila jsem.

CG bench press
10 x osa
10 x 30
10 x 40
10 x 40

Rozhodla jsem se tady skončit. V úterý je taký den. :)

Carmelita

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2024 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
pěkná práce na těch tazích a pěkných bezpáskových 120!

sumo je velmi ošidné na techniku, dokud zvedáš do nějakých 80 %, tak můžeš mít pocit, že to jde, ale pak naložíš 90+ % a najednou to neodlepíš a nedokážeš zabrat tak, jako u klasiky. taky jsem jel před lety s Magumim cyklus a po nějaké době už jsem měl pocit, že zvedám sumem. jenže pak přišel závěr cyklu a tréninky, kdy jsem činku neodlepil nebo dal místo trojky vytrápenou jedničku. štvalo mě to, ale neměl jsem čím zabrat a váha už byla tak těžká, že se to nedalo "nějak" zvednout. pomohla náhoda, byl jsem už unavený, tak jsem jenom minimálně pokrčil kolena, abych dosáhl na osu, zadek měl vysoko, a nečekaně činku odlepil, a protože ta práce proti klasice byla znatelně menší, dal jsem rovnou trojku. a tak jsem našel svůj nejsilnější setup. což je ovšem nepřenosné, záleží na stavbě těla, jak máš dlouhé ruce, nohy, stehna, resp. jaké poměry, jakou mobilitu v kyčlích, jakou sílu v různých svalech atd., podle toho najdeš šířku postoje, míru vytočení špiček, pokrčení kolen, jak hodně dostaneš pánev dopředu, dá se s tím hodně laborovat a pouze těžká váha ukáže, jestli zabírají všechny svaly, které potřebuješ. loni jsem sumo zase zkoušel, ale je to pro mě trápení, nemám tu mobilitu v kyčlích, což se ale tebe netýká :)

Moc děkuji. Magumi je supr trenér. Pokud mám někde nějaký úspěch, vždycky jde za Magumím, který mě vede.

Moc děkuji za Tvůj náhled na sumo. Vážím si Tvých slov a jsem teď o to víc odhodlaná sumu přijít na kloub.

Magumi

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2024 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Carmelita napsal:

Moc děkuji. Magumi je supr trenér. Pokud mám někde nějaký úspěch, vždycky jde za Magumím, který mě vede.

Já jenom kibicuju :), jsi to ty, kdo to všechno poctivě odcvičí. Každé své zlepšení sis vysloužila sama svou dřinou a soustředěnou a houževnatou prací.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html

odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Carmelita - Of course I lift like a girl. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:

Přejdi na: