Rada k tréninku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rada k tréninku  Úvodní stránka -> Trénink -> Rada k tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
No a já hlupec myslel, že je důležitější, co si k té palačince dám.

Gykemická odezva u ní (palačinky) bude možná lepší než třeba u zmíněného celozrnného pečiva. O poměru jednotlivých živin a amin ani nemluvě.

Moc to celé hrotíš, v tom je celý problém. V poslední době se hodně pohledy na výživu mění, abys nebyl za chvíli za hlupáky ty


Kide, argumenty typu "pohledy na výživu se mění", to snad nemyslíš vážně? To bych mohl napsat skoro k jakémukoliv odvětví ve zdravotnictví a mohl bych tak nazvat chirurgy, kteří řeší žlučníkové kameny odstraněním žlučníku za doktory, kteří budou brzo za hlupáky, protože se pomalu mění pohled na to, jak si poradit s kameny.

Pokud se tu teda odvoláváš na "měnící se pohledy", tak by si mohl vědět, že plno lidí má s trávením mléka docela problémy. Proč tedy tu omeletu rovnou neudělat ze zákysu? Nebo proč rovnou nepoužít mléko sójové, které je bez cholesterolu? A je vůbec správné na snídani takové množství živočišných potravin? Možná to hrotíš moc Ty, když mi tu povídáš o poměrech aminokyselin, nemyslíš? Máš to vůbec ověřené, že tu používáš poměr aminokyselin? Jinak to je pouhá domněnka. Neznamená totiž, že tam máš vejce a mléko, tak to bude ihned kvalitnější, než snídaně složená z celozrnného pečiva a jiných bílkovin. Ale docela by mě moc zajímaly ty měnící se pohledy na výživu, odkud je máš? Možná to je jen nějaký argument, abych doopravdy vypadal jako hlupák, co nejde s dobou a nebere palačinku jako dobrou snídani. :)

Abych to uzavřel. Každý si budeme řešit výživu po svém. Debata se dostala tam, kam neměla.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Esko s tebou je stejná rozprava ja svého času s Herzou.

Vy výživáři umíte akorát krásně mlžit, co všechno je nezdravé a konkrétní rady z vás málokdy vypadnou.

Na rozdíl od tebe se o výživu zajímám jen nějakých 30 let, takže ty vaše kotrmelce okolo názorů na ní pamatuju za života.

Těžko budeš pamatovat (mne to naštěstí minulo) pokusy nahradit mateřské mléko umělou výživou aby bylo možné přesně dávkovat dětem, co potřebují. Cíleně u všech dětí.

V devadesátých letech bylo sebevraždou jíst tvaroh - těžce cholesterizující. Od té doby se to asi třikrát otočilo dokola - už ani nevím, co momentálně hlásáte.

Vejce ste nám zakazovali jíst asi 20 let.

Nutíte nám vlákninu ale sami přiznáváte, že s jejím vlivem na karcinom střeva to není tak jak ste si ještě nedávno mysleli.

Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna a ty budeš z každého, kdo s tebou nesouhlasí dělat hlupáka.

Máš zajímavý sport.

Zatím nejsi z výživáře ani embryo, tím se staneš až vylezeš ze školních lavic a budeš dělat aspoň deset let praxi. Pak zjistíš, že to všechno není jak se zdá na první pohled.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, a sója je pro dobytek a ne pro lidi.... Je to silný strumigen, jak můžeš vědět, že dotyčný nemá problémy se štítnou žlázou...


Dost demagogie....

Končím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chuckis


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 6:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechcete si to prosim vás řešit třeba přes PM ? :) Byl bych rád, kdyby se tohle téma vrátilo k původnímu dotazu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chuckis napsal:
Nechcete si to prosim vás řešit třeba přes PM ? :) Byl bych rád, kdyby se tohle téma vrátilo k původnímu dotazu


Co chceš slyšet? Možností je asi milion. Zažitých na objem je 8 až 10 opakování ve 3 až 4 sériích. Není to špatně ale může to fungovat i v jiných kombinacích.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

osobně bych dal 2-3 měsíce začátečnický trénink
dřep 3x10
bench 3x10
shyb 3x10
tlak jednoruček na ramena 3x10
extenze kladky na triceps 3x10
jednoručky na biceps 3x10
výpony na lýtka 3x10
břicho 3x10


a pak bych dal něco takového:

trénink 1:
• dřep 5x5-7
• rumunský mrtvý tah 4x8
• výpady 3x10-12
• výpony na lýtka 4x10-20
• břicho 4x
trénink 2:
• bench-press 5x6-8
• pullover s jednoručkou 4x8-10
• Shyb 4x8-10
• Přítahy spodní kladky 4x8-10
• bicepsový zdvih s velkou činkou 4x10
• extenze jednoručky za hlavou 4x 10
trénink 3:
• legpress 4x12-15
• přítahy činky v překlonu 4x8-10
• bench-press s jednoručkami 4x8-10
• tlaky na ramena s jednoručkami 4x8-10
• břicho 4 serie
lýtka 4 serie
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

uff, uz jsem si myslel, ze jsem jedinej, kteryho Esko tema vecnyma teoriema irituje. Ironie je, ze se prezentuje jako kdo vi jakej vyzivar a je pritom silne podvyzivenej.. cemuz se rozhodne nesmeju. Spis to poukazuje na to, ze vsecko moc resi, misto aby to udrzoval co nejvic jednoduche... Poradne makat a jist vse, ale co nejmene zpracovane tovarnou...
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem netušil, že ležím tolika lidem v žaludku. Nicméně, proč jste se tu obuli do mě? Proč se z jídelníčku sešlo a začal se řešit esko? Mám pocit, že si tu léčí někdo mindráky. Všimněte si mého doporučení pro autora v počátcích topiku.

eSko napsal:
Chuckis napsal:
Právě díky Honzovým úspěchům a kvalifikaci sem si nemyslel, že udělám chybu, když si od něj jídelníček nechám zhotovit no


Zase to neber tak, že ten jídelníček je zcela na hovno. Jen jsou tam některé nesrovnalosti, které já bych třeba osobně nedoporučoval a takový jídelák bych začátečníkovi nedal, ale to je jen můj pohled na věc a beru tu ze svých zkušeností. Každopádně na umělá sladidla si nezvykej a popřemýšlej o těch instatních věcech, které jdou podomácku udělat zdravěji, chutněji a levněji (jen si stačí najít recepty - zde na fóru také nějaké jsou). Omez o nějakých 30 - 40 gramů bílkoviny a orgány ti poděkují a o svalstvo se nemusíš bát. Nad suplementy bych ve tvé fázi neuvažoval. V tom jídelníčku jsou jen z toho důvodu, který jsem tu někde už psal. Raději si schovej ty peníze na permici.


Nechápu, proč jste se chytli, jak hovno košile, nějaké mé věty o palačinkách? Debata se tu vedla o něčem jiném. Umělá sladila, instatní věci, přebytek bílkovin apod. do jídelníčku prostě nepatří, jestli s tímhle nesouhlasíte, tak se radši lidem, kteří potřebují ve výživě poradit, vyhýbejte.

Magione a trenér basketbalistů musí mít přes dva dvacet, aby ho brali v týmu vážně? Trenér kulturistů musí být bývalý vítěz olympie? To aby si teda napsal Lukášovi, ať honem rychle přibere, jinak nemá smysl pořádat sraz SKFČR. Tyhle s prominutím idiotský názory mě vždycky nehorázně naserou, když dotyčný neví, jakej druhej vede život a vyvodí si závěr z tréninkovýho logu. Že já hlupák jsem si ještě nezvykl... :) Jdem radši pryč, tohle by nemělo konce.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
To jsem netušil, že ležím tolika lidem v žaludku.


Se nerozciluj, kazdej proste neni oblibenej
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě by teda zajímal jen ten názor na ty margaríny. Já tedy žiju v domění, že v margarínu jsou rafinované výchozí látky. A nevěřím, že by mělo být máslo "horší" než margarín.

Je mi jasné, že pokud se se vším šetří a vše se střídá nemá cenu to řešit, nikdo na margaríny ještě eumřel.

Tak bych tedy ráda slyšela ějaký názor... (kromě toho, že mi přijdou na chuť celkem hnusné:) )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Smazaný uživatel (071)


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MEr: to je jednoduchý: živočišný tuky jsou zlo blabla...

Já mám zafixováno margarín=humus. Možná to není tak hrozný jak si myslím, ale radši si namažu ten jeden chleba za tři dny máslem než nějakým prevítem ala Rama. A nakonec vlastně vůbec netuším proč bych se měl starat o původ tuků ve stravě, která se převážně neskládá ze sraček. To je myslím úplně zbytečný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
To jsem netušil, že ležím tolika lidem v žaludku. Nicméně, proč jste se tu obuli do mě? Proč se z jídelníčku sešlo a začal se řešit esko? Mám pocit, že si tu léčí někdo mindráky. Všimněte si mého doporučení pro autora v počátcích topiku.


Neber si to tak osobně. Jak jsem napsal, zbytečně to hrotíš a to může někomu drhnout v hrdle.

Já sám po desítkách let praxe v oboru, jehož nedílnou součástí je výživa (a nežiju jen z toho, co jsem se naučil na začátku kariéry), nemám rád příliš radikální tvrzení, co je a není košér (to se týká samozřejmě i tréninku). To jsou věci, které se velmi těžko prokazují. Obecně se dá na některých věcech shodnout napříč výživovými směry a pak jsou věci o kterých se dá do krve hádat a každý bude mít svůj kus pravdy a zároveň i nepravdy. Ale není to důvod, dělat z někoho hňupa.

Takže kdo nejí máslo.... je hňup... Abyste věděli...

A když už OT, tak aspoň o jídle a ne o politice a podobných nestravitelných věcech.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
eSko napsal:
To jsem netušil, že ležím tolika lidem v žaludku.


Se nerozciluj, kazdej proste neni oblibenej

To je pravda. Tak začni už zase psát log.
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 7:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím že se tu do Eska jde docela dost lidí a nejsem si jistá, jestli by s tím někdo z těch ostatních vůbec začal:) Nikoho tím nehaním ani se nezastávám, jen myslím, že 2-3 protiargumenty stačí :D

Octopuss: No..to já si ten chleba namažu radši každý den:) Možá je to všk subjektivní pohled. Možná pro obézního člověka bude opravdu zdravější dát si tu Ramu než máslo ...Já dokud si to můžu dovolit to máslo jíst budu.

Já stravu na rostlinných tucích moc založenou nemám, ...ale považovala jsem tuhle stravu hlavně ze zdrojů přírodních tuků (ořechy, vejce, oleje). To už bych mohla rovnou považovat za zdroj zdravých tuků majonézu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janze


PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Merrao:
A na majonéze je ohledně tuků něco špatného?

Kid: ale ten jídelníček je přece fakt divnej, ty bys po svých sto letech praxe napsal, že "Posilovnu je možné zařadit, během celého dne. Vždy by však měla předcházet dostatečná předtréninková suplementace, potréninková suplementace i potréninkové jídlo."? Nebo bys napsal 17letému klukovi přes 200 g bílkovin? Celkově má ty jídla taky jaksi divně napsané - snídaně, potréninkové jídlo, svačina, svačina, večeře, večeřem, noční jídlo, to by asi nedělal nic jiného, než jedl, ne? Navíc milion zbytečné suplementace. Pokud se tímnto směrem ubírají výživové trendy, tak teda potěš...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rada k tréninku Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: