Olejňasolog #makamvArene


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 68, 69, 70  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Olejňasolog #makamvArene  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Olejňasolog #makamvArene
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
visual


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 4:33 pm    Předmět: nic Odpovědět s citátem

text :)


Naposledy upravil visual dne st leden 11, 2017 2:11 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
No mam to podobne, hlavne pri mrtvole mi trvalo neskutocne dlho dokial som sa naucil ako optimalne tahat. Mozno by sa oplatilo zainvestovat a zaplatit si par treningov s neakym dobrym deadlifterom, co je proporcne na tom ako ty . Lebo teraz jak pojdes toho korteho, tak sa moze stat ze si zafixujes blbu techniku.

Na spodu sa proste musis dostat to takej pozicie, ze ked sa spevnis (zatiahnes laty a aktivujes brucho), tak odlepis v klude 60-100kg cinku od zeme bez toho aby si ju tahal hore. Z takejto startovnej pozicie potom dokazes odlepit vacsie vahy.


@olejnas.... zda se ze sem rikal to samy (o tom setupu)... + poznamka o nekom kdo je na tom proporcne podobne!

Na to zamakame, par treninku a pude ti to jak fik...Hlavne se nevymlouvat (mobilita a tak)

No a HLAVNE, musis dolecit tu rymicku, predteningac vyhod.


Naposledy upravil visual dne st leden 11, 2017 2:11 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170111: APK Jinonice (276), #1027 Korte W2D2

Drep (5/ 60, 80) 5x5x100k (OT2:30M)
Bench (6/ 60, 80) 6x6x85k (OT1:30M)
Deadlift (5/ 70, 120) 5x5x130k (OT3M)
Shyb wide grip 5x6 (OT1:10M)
Bricho ala visual 4x8x50k (OTM)
Knee-to-chest 4x8 (OTM)




*/ Dnešní trénink úplně na nic. Takhle špatný trénink ani nepamatuji. Pro dnešek jsem vynechal nakopáváč, čímž se sice eliminovalo spuštění rýmy, kašel a smrkání, ale jinak jsem tím ten trénink totálně zabil. Byla mi v Aréně hrozná zima, což není problém Arény, protože mě je poslední dobou zima všude, včetně kanceláře. Uvažuji dokonce, že si jako komik pořídím nějaké fitness pyžamo, aby mi nebyla kosa. Jak říká pan velkotrenér Jonáš Petřík, fitness paradox dnešní doby - funkční prádlo na nefunkčních lidech. Koncentrace nula, absolutně jsem netušil co a proč dělám, byl jsem jako v nějakém polo snu. Prostě jsem nebyl schopný přepnout na cvičení ani boha. Špatné. Všechno navíc nepochopitelně těžké. No prostě fuj. Natočil jsem dřepy zepředu, ač to nevnímám, jdou mi kolena dovnitř, asi ne moc ale další věc k nápravě. S touhle ale úplně nevím jak naložit, protože je to pro mě naprosto přirozený pohyb. Ty moje dlouhé slabé nohy, úplné k ničemu. U tahů jsem zkusil jít zadkem níž, více to na sebe tahat a asi to nějaký efekt mělo, protože mě teď bolí, což běžně nedělá. Nicméně je tam ještě fůra práce, což mě štve. Břicho nakonec docela překvapilo, bolí ještě od minule, takže sice budu mít nejhnusnější dřep a tah ve vesmíru, ale v létě na plováku budu vypadat stokrát líp jak ůber ektomorf Moocha. To jediné mě drží při smyslech...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

koukám na ty tahy a říkám si, jak jsi mohl na Mikuláše zvednout těch 200 a ještě nadhmatem... holt nemáš úplně typickou stavbu těla :) ale to časem vyladíš, zatím to vypadá dost o zdraví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 2:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@vlk: Jakto o zdravi? Co je tam zle, krome toho, ze asi uplne vsechno? Pevny v tom sem, vaha je lehounka. Jinak tohle neni ma obvykla technika tahu, snazim se vzit si k srdci rady kluku, jit prdeli niz, byt zpevneny, priprcavat a ja nevim co jeste. Achjo. Ja uz to cviceni asi nechapu vubec.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
@vlk: Jakto o zdravi? Co je tam zle, krome toho, ze asi uplne vsechno? Pevny v tom sem, vaha je lehounka. Jinak tohle neni ma obvykla technika tahu, snazim se vzit si k srdci rady kluku, jit prdeli niz, byt zpevneny, priprcavat a ja nevim co jeste. Achjo. Ja uz to cviceni asi nechapu vubec.


klídek, já nejsem trenér, abych ti radil, to cos napsal, je asi dobře, ale ta záda mi připadají nějak v nepořádku... čistě ve vizuelním srovnání s tahama, které vídám a v pořádku mi připadají :D proto ta přidrzlá poznámka o zdraví ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bolgi


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 3:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podla mna mas prilis silny chrbat v pomere k noham. Pri tahu potom podvedome vyuzivas viac ten chrbat a preto sa tvoje mrtvoly viac podobaju rumunskym, ako klasickym. Ked si pauznes video tesne po zaciatku tahu, tak vidis, ze mas chrbat hned takmer rovnobezne s podlahou, ak sa aj lepsie zrovnas, tak hned po zaciatku ti zadok vystreli a potom to dotahuje uz len chrbat. Potrebujes zosilniet v nohach, aby aj oni vedeli odviest svoju pracu. Tym, ze mas dlhe nohy by ti mozno pomohlo experimentovat v sirke postoja a uchopu. Vyskusaj sirsi postoj, mozno sa ti bude dat lepsie poskladat zadok dozadu bez toho, aby si sa tak velmi predklonil. A pred zacatim samotneho tahu posun ramena dozadu, napni cinku a zaber patami do zeme. Nesnaz sa cinku zdvihnut zo zeme - snaz sa len drzat cinky a pretlacit sa nohami (patami) do zeme a len drz chrbat co najvzpriamenejsie a pevny.
Ono to velmi zvadza pouzivat tu dominantnu cast - chrbat, cize hned vyrovnat nohy a dotiahnut chrbtom, ale bud pocas tahu trpezlivy, nechaj tie nohy sa vytrapit, kym sa nedostanes niekde nad uroven kolien, potom dotahuj a podsadzuj panvu. Bude sa ti zdat, ze to ide tazko a pomaly, ale to je v poriadku
Nie som ziadny expert a viem, ze s mojimi pakovymi pomermi sa mi mudruje lahko, ale vyskusaj a mozno ti to trosku pomoze
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas, u DL máš kulatý záda, zvedá se zadek, atd. - tuhle váhu dáš, u těžší to pak udělá lup, a máš na půl roku vystaráno. Shodit váhu, tahat stovku, makat na 100% technice. DL je dril s jedním z největších potenciálů na zesílení - a na zničení.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co sa tyka setupu a pakovych pomerov pozri video.



este poznamka..ty si asi b keby si nevedel :)
_________________
bp:135@92 sq:180@87 dl(s):240@87 mp: 90@87 pullups 4x60(ng) mu:10x natty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 9:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@vlk: Vsak ja vim, ze jsi to nemyslel zle, ale ja uz jsem z toho zoufaly. Prijde mi ze ten pohyb asi chapu uplne cely spatne.
@bogli: Diky moc, mas pravdu, kdyz si to poustim zpomalene je to tak. Hlavne je pravda, ze ty nohy budou to co me limituje nejvice. Do suma ja se, ackoliv jsem dlouhy jak pavouk, proste neposkladam a neni to pro me absolutne prijemna pozice. Asi neco na cem by se dalo take pracovat, ale tech veci je tolik...
@pmkb5: Nemas pravdu, nemam kulata zada, mam hrb. Triko tohle dost zkresli. Ten hrb mam at zvedam 70 kilo, nebo 200, takze shodit tech par kilo nicemu nepomuze. Neni to vec vahy, zada drzim porad stejne. Jinak se zbytkem souhlasim, Snazim se makat na technice, proto tahle videa tocim. Problem je, ze jsem parez, pohybova inteligence nula a tohle se jen tak nezmeni...
@seeya: Jsem zmateny, prijde mi ze mam tu startovaci pozici stejnou jako on ukazuje?

Kazdopadne diky vsem za rady, ackoliv to tak nevypada, pomahaji mi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, ale nesouhlasím - podívej se jak stojíš v horní pozici před tím, než jde do setupu, na spodní pozici před tím, než začneš tahat, a když taháš.

Musíš zapracovat na setupu - natažené ruce než jdeš dolu, zatnuté tricepsy, utažená křídla, zpevněné břicho, aktivně se dolů přitáhnout, dole zlomit osu pro ještě větší aktivaci křídel, "natlakovat" na 80% břicho, vzepřít se/vklínit (aniž by se ti zvednul zadek)- a pak teprve tahat.

Jsou i jiné způsoby setupu? Jasně, ale tenhle je pro prvních tisíc DL imho nejlepší. Každopádně - alespoň nějaký setup, ty nemáš žádný. Takřka všechno, co jsem výše vyjmenoval, tam chybí.

Doporučuji zapracovat na technice, pokud se tam neposkládáš, tahat DL buď z vyvýšení, anebo zkusit (pokud možno úzký) sumo DL. Jinak tě dříve nebo později kousnou záda - dříve nebo později, ale jistě.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@pmkb5: Zamakam na tom. Setup co popisujes je super, no se siri meho postoje mi schazi asi tak 15cm rukou, abych na tu cinku dosahl. Jak rikam, je velmi pravdepodobne ze je to cele o tom, ze ten pohyb, potazmo cvik asi chapu naprosto spatne :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To nove video je o nieco malo lepsie.

PMKB5 napsal:

Musíš zapracovat na setupu - natažené ruce než jdeš dolu, zatnuté tricepsy, utažená křídla, zpevněné břicho, aktivně se dolů přitáhnout, dole zlomit osu pro ještě větší aktivaci křídel, "natlakovat" na 80% břicho, vzepřít se/vklínit (aniž by se ti zvednul zadek)- a pak teprve tahat.


Toto ti tu Macek celkom dobre vysvetlil. Ak si pozries to video co som ti poslal na predoslej strane, tak to budes mat aj s obrazom od Chrissa Duffina :). Zaklad je ta SPODNA pozicia z ktorej potom PLYNULE tahas. Musis sa dobre natlakovat a zatiahnut laty.

Ten hrb mas preto, lebo mas skrateny posterior chain. Strecuj hamstringy, prdel a spodny chrbat (kazdy den!). Inak sa do tej pozicie bez hrbu nikdy nedostanes.

Mozes skusit taky experiment - daj si poriadny staticky strecing pred treningom mrtvol a uvidis ci sa nedokazes lepsie setupnut. Ano viem, staticky strecing pred treningim zvysuje moznost zranenia a znizuje silu, ale v tvojom pripade ides len do neakych 60% takze to nevadi. Skus to raz spravit aby si videl ten rozdiel v setupe.

Jo a myslim ze si celkom nepochopil bolgiho. Ked ti radil, aby si skusil rozsirit postoj tak tym nemyslel, aby si chodil sumo. Skus proste len rozsirit postoj a uchop o 5 cm do kazdej strany.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

170113: APK Jinonice (277), #1028 Korte W2D3 +Visual

Drep (5/ 60, 80) 5x5x100k (OT2:30M)
Bench (6/ 60, 80) 6x6x85k (OT1:30M)
Deadlift - nacvik zpevneni (cca 60min)
Shyb wide grip 5x6 (OT1:10M)
Bricho ala visual 4x8x50k (OTM)
Knee-to-chest 4x8 (OTM)





*/ Tak dneska by to šlo. Po středečním "Nebudu to dělat! (c) Meliško" tréninku jsem měl dnes další trénink s hydraulickým zvedákem Visualem odsud z fóra. Opět si mě vzal do parády a tentokrát se mnou prošel základy všech základů, co se mrtvého tahu týče. Díky jeho trpělivosti (má malé dítě, takže je nejspíše zvyknutý) jsem se do toho alespoň trochu ponořil a pochopil, že celou dobu nedělám mrtvý tah, ale nějaký pseudo postižený bulharský sebedestrukt na hrbáče. Proto se všem zdejším rádcům omlouvám, za svá slova, pramenící z neznalosti. Netvrdím, že odteď to bude všechno zelený, supr zelený, ale rozhodně jsem po dnešním tréninku mnohem dál a dá se říct, že na dobré (byť ještě sakra dlouhé) cestě. Visual je bůh. Jinak takhle rozbitá stehna jsem už dlouho po tréninku neměl. Co se programu týče, zkusím si další dva týdny Korteho s tím, že namísto tahů budu jen pilovat techniku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Snad je z toho videt ceho+jak sem se snazil docilit a uvitam komentare zkusenejsich!!!
Neni to vubec perfektni, ale snad je to dobry impuls...precijen za jeden trenink to nejde moc predelat.

Vidim v tom panovi velkej potencial, tyhle vysoky lidi to totiz nemaj v zivoe vubec lehky

//Shyby nekomentuju...cekam kdy je zacne delat jen jednou rukou (AKA Chuck Norris)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Olejňasolog #makamvArene Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 68, 69, 70  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: