začátečník =)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - začátečník =)  Úvodní stránka -> Začátečníci -> začátečník =)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gericho napsal:
Jinak jídelníček takto držím už rok třeba , vařím si normální jídla ale hledám si v nich co do nich dam a kolik toho . O víkendu budu mít guláš s bramborem třeba

Nezlob se na me, ale jestli drzis jidelnicek uz rok, tak je to mizérie
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No nevím zhubnul jsem ze 116 kg na 98kg , to si nemyslím ze je špatně nějak. To jsem samozřejmě necvicil ve fitku ale jen jezdil na kole , plaval v bazénu a více chodil. Celkové jsem změnil přístup k sobě . Takže nemyslím ze by to bylo úplně špatně
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gericho napsal:
No nevím zhubnul jsem ze 116 kg na 98kg , to si nemyslím ze je špatně nějak. To jsem samozřejmě necvicil ve fitku ale jen jezdil na kole , plaval v bazénu a více chodil. Celkové jsem změnil přístup k sobě . Takže nemyslím ze by to bylo úplně špatně

Promin
Pokud to beres takhle, tak jo
Myslel jsem, ze jsi chtel cilene snizit svoji hmotnost a budovat svaly
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nyní ano, říkal jsem si když jsem dokázal zhubnout tak abych to výšil někam dále a to nyní začínám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

za měsíc jsem hodím report jak mi to šlo, nyní jsem zde hlavně pro rady abych nědělal zbytečné chyby, jako například jak jsem se nyní dozvěděl o tréninku atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gericho napsal:
za měsíc jsem hodím report jak mi to šlo, nyní jsem zde hlavně pro rady abych nědělal zbytečné chyby, jako například jak jsem se nyní dozvěděl o tréninku atd.

Na hubnuti je nejlepsi tezky silový trening
https://aktin.cz/after-burn-efekt-po-fyzicke-aktivite-jaka-je-pravda
(Ale neresim vhodnost a narocnoat na techniku, vybaveni)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2023 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

díky za článek, tudíš Fest trenink je pro mě ideální.
jinak co jsem nyní načetl ještě o skinny fet postavě tak upravím jídelníček si o víkendu a postnu.
V neděli ten trenink budu začínat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 7:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové chci se zeptat, po nemoci např. chřipce dáváte si pauzu po tom nebo rovnou jedete trenink jak cítíte že jste tzv zdravý? Jedu tedy ten Fest trenink a k tomu cardio dny mezi tím kolo atd, nic hrozného jen se synem. Ale i tak cítím že pro moje tělo je to obrovský zápřav vše. Nní jsem nemocný tak mě zajímá i tohle
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: po červen 12, 2023 7:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gericho napsal:
Pánové chci se zeptat, po nemoci např. chřipce dáváte si pauzu po tom nebo rovnou jedete trenink jak cítíte že jste tzv zdravý? Jedu tedy ten Fest trenink a k tomu cardio dny mezi tím kolo atd, nic hrozného jen se synem. Ale i tak cítím že pro moje tělo je to obrovský zápřav vše. Nní jsem nemocný tak mě zajímá i tohle
Pokud se cítím zdravý, tak hned jdu, ale řídím se podle toho co říká tělo, takže pokud se mi trénuje dobře, tak dám klidně trošku těžší a pokud ne, tak dám lehký. Nicméně já nemám mimo BJJ moc těžkých tréninků.
Většinou už v práci když jdu třeba do stroje založit papír a vezmu 5-10kg hromadu, tak cítím jestli je to lehké a nebo jestli se u toho zadýchávám a je mi divně. Dovoluji si pak ten luxus nejít a dát si pauzu ještě den nebo dva...Ale já mám spíš "rýmičky" a podobný ptákoviny a to je jak kdy...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: st červen 28, 2023 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak už jsem zase v provozu po atb., každopádně tenhle silový trenink je fajn co jste mi poradily, musím ještě zlepšin kvalitu spánku, v tomhle jsem jak malej, já si i rád hraji nebo se na něco kouknu a najednou pak spím jen pár hodin a musím vstávat.
Jinak ohledně jídelníčku, já nemám vůbec problém si cokoliv nařit dopředu a nakrabičkovat, mě to baví a pak hlavně vím že mám jídlo připravené a žádný stres. Jelikož i rád jím, takže i normální klasiky se snažím dělat zdravě a dodržovat makra.
A ted ten problém, nějak výrazně si upravujete jídelníček když tedy máte ubýtek váhy , např už pět kilo dole? Jelikož když si to spočítám samozřejme na BRM a vynásobím si to koeficientem dle aktivity a odečtu procenta na deficit. Tak saozřejmě bych toho měl sníst méně . Já to mám všechno v excelu, ale neumím tam nastavit že nyní mám tolik a tolik kg aby mi se mi to celé předělalo, háček je v tom že nechci trávit celé dva dny jen výpopčtama co a kam. Nemáte s tímto někdo zkušenost kdo by poradil, případně mi pomohl s tím excelem. díky a at vám to roste
Mimochodem , díky tomu že jste mi poradili jsem vlastně postava typu skinnyFat tak jsem si upravil napr ty bílkovi a hned lépe i funguji, takže děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st červen 28, 2023 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jedes silovku, tak by jsi mel zvedat vic, tim padem.mas větší naroky a je to
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gericho


PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2023 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakým cvikem nejlépe nahradím mrtvý tah? samozřejmě jsem si zase vyhřeznul plotenku = ( ( (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2023 7:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gericho napsal:
Jakým cvikem nejlépe nahradím mrtvý tah? samozřejmě jsem si zase vyhřeznul plotenku = ( ( (

Jestli mas vyhrezlou plotenku tak si ji napred dej dohromady,.protoze neudelas prakticky nic
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Palec077


PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2023 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně pokud máš vyhřezlou plotýnku ze cvičení, tak nepomůže změna cviku, ale spíš se musíš naučit cvičit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nikkon


PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2023 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som to už písal vo svojom tréningovom logu v skratke, ale napíšem to ešte sem, keďže sa na to pýtaš.  V roku 2018 som sa dostal po drep a mŕtvy ťah so 140kg (drep  3x140, deadlift 1x140kg). Krátko po tom som sa zranil  - hernia 2 diskov v krížovej oblasti, a to celkom veľká (3-4mm).

Ale v zásade je pri Tvojej otázke "čím nahradiť deadlift" cítiť pomerne povrchný prístup. Správe má otázka znieť: "Ako to zrehabilitovať tak, aby som to v rámci možností vyliečil, zosilnel a pre budúcnosť chrbát ochránil."

Pri riešení tohto problému je takých viac rovín:

Čas
Dobrou správou je, že takmer vždy sa to časom lepší. Nehovoríme síce o dňoch a ani týždňoch, ale časom je to lepšie a lepšie. Jednoducho sa tá vytečená časť platničky postupne "vstrebe" a už tak netlačí na nervy.

Pohybová aktivita
To, že sa to časom zlepší neznamená, že máš ležať na gauči a čakať - práve naopak. Treba zostať aktívny. Keď som sa zranil, tak tie prvé dni a týždne boli dosť zlé - problém bol sedieť, chodiť, kýchať, kašlať - v podstate čokoľvek - tam toho veľa nevymyslíš. Treba to pretrpieť a začaťsa hýbať, aby si to zrehabilitoval. Prvým krokom môže byť pravidelné chodenie do schodov, pokiaľ je to akútne a nič iné Ťa nepustí chrbát - vždy položiť celé chodidlo na schod a zaprieť sa do tej prednej nohy.

Veľmi dobrým cvikom je hollow body. Ozaj pomáha. z môjho pohľadu je užitočnejší a efektívnejší, ako plank. Plank vieš rôzne odrbať, ťahať to inými svalmi a pod... Pri hollow body je to jasné - akonáhle nemáš dosť sily, aby si krížovú oblasť masívne tlačil do podložky a cítiš, že sa Ti začnú "odliepať" a dvíhať od zeme, tak cvik skončil. Dôležitejšie ako dĺžka cvičenia je snaha o masívnu kontrakciu brušnej dutiny - ozaj Ti toho stačí malý objem práce - trebárs série po 15s - 30s podľa schopností. Nájdi si na internete "hollow body progression", skúšaj a cvič to každý deň.

Ďalším super rehabilitačným cvikom sú mostíky - hip trust. Na rehabilitačné účely bez záťaže. Náročnosť budeš zvyšovať čoraz silnejším a mocnejším zapojením hamstringov a zadku. Nemusíš mať horný chrbát vyložený na lavici - začni na zemi. V hornej pozícii poriadne otváraj panvu a masívne stláčaj zadok - ako keby si chcel medzi polkami rozdrviť orech. Vždy, keď si myslíš, že to bolo už dostatočne intenzívne, ak sa dalo ešte viac (hore to 2-3 sekundy podržať). Cvičiť každý deň. Väčšinu dňa sme v nesprávnej pozícii sedíme v aute, v práci, doma na gauči - a to pre zranenú chrbticu ozaj nie je dobré. Cvičením 2x do týždňa to nenapravíš.

Tieto 2 cviky Ti neublížia a treba ich drilovať. Správne a efektívne zapojenie svalov je schopnosť - skill, ktorý treba pravidelne opakovať. Fakt Ti to nezaberie viac ako 10 - 15 min za deň.

Zlým cvikom nie sú ani tie 45° extenzie, ale bol by som s týmto opatrný. Ľudia to zvyknú cvičiť v nezmyselne veľkom rozsahu pohybu. Obzvlášť sa vyvaruj hyperextenzie v hornej časti a nezakláňaj sa. Opatrne - sledovať, čo to robí, menší rozsah pohybu (smerom hore), rovný chrbát a sústrediť sa na zapojenie hamstringov a zadku.

Sprvu by som bol opatrný aj so všelijakými rotačnými uvoľňovacími cvičeniami a strečmi. Nevieš, ako to bude reagovať - tak opatrne. Ale je k tomu kopa materiálov  - nájdi si "lumbar spine rehab" a opatrne skúšaj.
 
Identifikácia príčiny, pomenovanie, odstránenie problému a tréning
Ešte dôležitejším rozmerom je to, že z nejakého dôvodu k tomu zraneniu prišlo. Deadlift sa nenahradzuje - resp. ak máš nesprávne pohybové vzorce, tak je úplne jedno, že ho nahradíš . V bežnom živote sa tiež v obchodne zohneš po kartón mlieka alebo basu piva. Akonáhle bude bolesť aspoň trochu ustupovať, alebo bude znesiteľnejšia, tak začni ťahať. Ale nie pre silu  - 40 - 50kg trebárs 10 sérii po 2 - 3 opakovania. Drilovať a drilovať pokojne aj 2 - 3 mesiace. Potom pomaly pridávať. Fakt. Ozaj neverím, že vieš vykonať deadlift so správnym zapojením hamstringov a zadku. Ego bokom, správna technika a kopa nudného drilovania. Rovný chrbát, aktivovaná brušná dutina, nezakláňať hlavu hore  - často sa pri deadlifte pozerá "hore" - šetrnejšie je pozerať sa dole pred seba (ľahšie tak udržíš v správnejpozícii aj spodnú časť chrbta), poriadne zatlačiť nohy do zeme.To drilovanie techniky a učenie sa správneho zapojenia svalov je prínosné a obzvlášť, keď sa Ti takýto problém vyskytol opakovane.Pri deadliftoch pomáha na techniku a zapojenie hamstringov aj pomalý rozjazd "odspodu"  - "cítiť tú tiaž činky ešte pred tým, akosa odlepí od zeme rozbiehať to s rovným chrbtom pomaly od zeme." 

Pokiaľ v zadnom reťazci - hamstringy, zadok, latisimmus (a ďalšie) je slabý článok, väčšinou si to odnesie spodný chrbát.

Chcel si nahrádzať deadlift. Drepy nerobíš? Lebo z pohľadu zranenej chrbtice mi prídu drepy riskantnejšie ako ťahy - pri ťahu keď cítiš problém, tak vieš okamžite činku pustiť. Pri drepe Ťa to môže teoreticky aj priklincovať.

Čím budeš mať silnejší zadok a hamstringy, tým lepšie budeš držať techniku na všetkých hip hinge pohyboch. A všeobecnejšie, čím máš silnejśí zadok a hamstringy, tým lepšie máš chránený chrbát.
A vyššie uvedené platí bez ohľadu na to, či sa Ti zranenie prihodilo pri cvičení alebo mimo posilovne

Ale keby sa to malo cvičením skôr zhoršovať než zlepšovať, tak to bude na fyzioterapeuta alebo skúseného trénera. Cez internet Ti to  ale takto nikto nediagnostikuje. Ako si sám zistil, zdravý chrbát by mal byť pri cvičení priorita. Treba postupne a opatrne skúšať, venovať sa tomu, študovať a byť trpezlivý. Keď budeš zdravý, budeš môcť dlhšie a kvalitnejšie trénovať.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - začátečník =) Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: