Čelní dřepy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Čelní dřepy  Úvodní stránka -> Trénink -> Čelní dřepy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jedete je?
Ano
39%
 39%  [ 84 ]
Ne
38%
 38%  [ 83 ]
Občas
21%
 21%  [ 47 ]
Celkem hlasů : 214

Autor Zpráva
Freimen


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
Freimen napsal:
g_dgrim napsal:

s tymto suhlasim, ale napriklad ked pride saty tak asi bude nesuhlasit :))

tiez ma bolel spodny chrbat len a len z celnych drepov, ale prisiel som na to preco frei:
1. nespravna technika - pri celnych drepoch sa NEMAS predklanat a to ani minimalne. Bohuzial kulturisticky uchop ti dovoluje, respektive, ta dokonca nuti na mensi predklon. Keby to drzis klasicky vzpieracsky tak ta spodny chrbat bolet nebude, pretoze budes maximalne vzpriameny - ale vaha na cinke tomu bude aj odpovedat.

2. slabe brucho - k tomu neni co dodat, kazdy si mysli ze ma brucho silne, ale v podstate za vacsiu cast bolesti spodneho chrbatu moze slabe brucho

1. ale pokud to držíš na prsou, klasicky čelní dřep, nemůžeš se úplně zaklonit, protože by jsi spadnul a přitom tě t pořád tlačí dopředu, takže to celou dobu zády vyrovnáváš...Na multipressu to samé, sice tam máš fixovanou činku, takže ti nepřepadává dopředu a tudíž spodní záda jsou na tom lépe, ale zase tady je ten problém, že váha je ukotvená na prsou a tužíž je to velká zátěž na hrudní obratle, které nejsou zatěžovány jen vertikálně, ale také hodně nepřirozeně horizontálně...


len taky detial - cinku nemas mat na prsiach ale na prednych deltoch

ano, dotýká se ti v podstatě i krku...Tak jsem to myslel
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
matejkorvin


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
hrudní obratle, které nejsou zatěžovány jen vertikálně, ale také hodně nepřirozeně horizontálně...

horizontalne? stale nechapem, kukni si to video co postoval cizopasnik - ziadny zaklon, ziadny predklon, tazisko cinky nelezi sice v rovine, kde je chrbtica, ale maximalne 10-15cm pred nou (zalezi na hrubke krku;)
_________________
EDIT: viz pravidla fora
[size=10:bfcda6cc54]Naposledy upravil Pakosta dne st únor 31, 2007 22:15, celkově upraveno 1 krát[/size:bfcda6cc54]
_________________
[b:bfcda6cc54]Som havran.[/b:bfcda6cc54]


Naposledy upravil matejkorvin dne čt srpen 02, 2007 12:26 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pozri, chrbat ta boli preto lebo nemas techniku, alebo si myslis ze vzpieracov z toho boli chrbat?
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak dneska sem cvicil celne drepy....isiel som az do 115kg...a to uz mi zapastia isli roztrhnut....jednoznacne najhorsie to je skrz zapastia...isiel som vzpeieracskou technikou...ale inac v pohode...len ze som nemohol ist vela opakovani...a nexcel som uz davat tazsiu vahu tak to bolo len take pretiahnutie sa
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
začátečnikova


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zapesti te boli, protoze mas spatnou techniku. Musis se "vyprsit" neboli chest up. 115 je na tebe tezke a predklanis se. Nevim kolik si jel opacek ale u celnich se vic jak pet nema dela.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
začátečnikova


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a lokty tlacit nahoru
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nooo je mozne ze sem sa trosku predklanal....ale v podstate sem isel isel imho celkem dobru techniku...prsa sem mnel az "na strope" a hlavu zaklonenu hore...a drzal sem telo rovne...a zapesti mna bolelo len lave lebo sem ho mnel v mladi zlomene...prave bylo v pohode....a proste len to mi vadilo.....inac to je dobry cvik...chrbat sem vubec necitil nejaky tlak alebo neco podobneho...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

začátečnikova napsal:
a lokty tlacit nahoru


nooo ty lokty mi robili problemy ale snazil som sa...a ani som sa velmi nedusil.....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a jel sem najvic 5 opacek..presne...:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sheen


PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja driv jezdil klasicke drepy ale pak jsem presel na ty celni a jsou super,zabiraji mi daleko vice,to provedeni cviku je sice tezsi,dneska se mi stalo ze me tycka sjela trosku a uz jsem nemohl dokoncit komplet serii.
tedka se to snazim stridat 1x klasiku a 1x celni
_________________
"I was sixth times Mr.Olympia, sixth times"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weightlifter


PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já dělám dřepy každý den a pravidelně střídám dřepy vpředu s dřepy vzadu. Pokud se mi stane, že mně bolí spodní část zad (což je při mezním zatížení v tréninku normální), tak jedu pouze dřepy vpředu, abych dal zádům trošku více času na regeneraci. Dřepy vpředu svou podstatou vyžadují striktní držení činky v ose, protože jinak by nešlo činku udržet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merhule


PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja sem je zaradil poprvy v zivote a nemuzu vychytat techniku, ostatne jak to pisu tady:
https://forum.ronnie.cz/merhuleho-cesta-gulagem-aneb-jak-se-presne-nema-cvicit-t14081-240.html

Jak je to tady s tema kolenama, jinak taky si to chytnu zmkem, ale byl sem silene shrbenej
_________________
Když sem byl malý, doufal sem, že jako dospělý pochopím svět. Dnes už sem dospělý a chápu ho ještě méně, než když sem byl malým.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
minsc


PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přišel jsem na techniku, co mi zatím nejvíce vyhovuje:
Volná činka, podložka pod paty. Úchop-osu si přidržuju na horní části prsního svalu/předních deltech. Ruce mám úplně u sebe, úchop bezpalcový a dlaně otočené k sobě.
_________________
"Vojna je zvláštní druh onanie, kdy č***k honí člověka."

Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sacharidacek
(ban)


PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mensi dotaz na klasickej drep front je v pohode tam neni problem ale u normalniho drepu sem mival osu na trapezach ale vim ze spravne je to as na deltach ale jak to tam jako udrzite tu cinku ? me to uplne lame zapesti nechapu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bjohny


PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mne tiez, trocha to zmiernuju bandaze ale inak nic moc
_________________
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!!
[img:3c884ec79f]http://www.t-nation.com/img/tnationArt/banners/tbanner_f.jpg[/img:3c884ec79f]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Čelní dřepy Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: