Tam u Solferina - evo III.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 69, 70, 71  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tam u Solferina - evo III.  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Tam u Solferina - evo III.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2023 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fitko říkáš 🤔🤔
Doufam, ze kamaradi z RW dostanou slevu 😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2023 2:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnohé si objasnil, vďaka, veľa zdaru!
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2023 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov: Jistě, slevy budou, ale asi ne pro ty, co budou chtít chodit cvičit v 5 ráno


Turakam: V pohodě, rádo se stalo. I tobě ať se daří.




Dneska trochu změna plánu, byl jsem zase cvičit v Šumperku místo u nás. Takže místo 182,5 jsem nechal váhu jako minule a dal si podruhé benče 10x3 se 180kg. Nemám tu opasek a lavice je bez bezpečnostních zarážek, takže jsem měl přece jen trochu respekt, i když jsem byl relativně odpočatý a svěží. Proběhlo to všechno celkem bez problémů, až na to, že teď trochu cítím natažený pravý prsní sval, což je novinka, většinou to bývá levý Přikládám to skromnější a kratší rozcvičce, což byla chyba. Ale doufám, že se to přes víkend dá do pořádku a v pondělí budu moci přihodit rovnou na 185.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2023 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera byly záda biceps, na závěr jsem zkusil pár sérií tlaků ve stoje, jak na to bude reagovat v pátek lehce poraněný levý prsní sval. Něco se v něm opravdu odehrálo, jedno místo bylo na dotek při zmáčknutí docela bolestivé. Ale celý víkend jsem to ledoval, masíroval a mazal, takže včerejší trénink bez problémů. Rozhodl jsem se zkusit teda odjet benč dneska, protože zítřek i úterý jsou krajně nejisté a bylo by z hlediska časového plánu lepší odjet to už dnes, než třeba až ve středu. I když mě to zraněné místo dneska už vyloženě nebolelo, přece jen jsem to cítil, takže jsem byl připravený trénink při jakémkoliv špatném náznaku hned ukončit. Soustředil jsem se na rozcvičku a zahřátí, při benči samotném potom hlavně na techniku, lopatky u sebe atd. Celkem bez problémů jsem se tak dostal na 170, a tak jsem si řekl, že to zkusím. Přihodil jsem na 185 a postupně jsem těch deset trojek velice opatrně odjel. Nebylo to tak těžké, jak jsem se obával, ale samozřejmě energie na rozdávání taky nebylo. Tělo drží, takže maximální spokojenost, 10x3 185kg je nejvíc co jsem kdy dal, a navíc je tu naděje, že po pár dnech odpočinku bych těch 190 při RPE 9,9 mohl taky dát. Tyto tréninky, kdy se jede jen benč a nic jiného se mi zamlouvají. I když jít už za hodinu z fitka domů nezničený na kaši je dost divné. Ale asi to je přesně to, o co tu jde, pošetřit energii na příště. Tak uvidíme, jak to půjde dál.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: so březen 18, 2023 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poslední dva dny, čtvrtek a pátek, byly bez tréninku, víceméně z donucení, ale vcelku mi to ani nevadilo. Ve středu jsem odjel benč 10x3 190kg, to mě celkem vyšťavilo a neměl jsem moc náladu na něco dalšího. Ale nějaká ta mírná euforie tam byla, je to posun přesně takový, v jaký jsem doufal. A ještě bych zkusil trošku přidat a dát nějaké trojky se 195, protože další milník by bylo dát 200x3, aspoň jednou. Dnešní trénink byl přesný opak toho středečního. Musel jsem ho odjet v Šumperku, takže to znamená improvizovanou lavici v kleci a bez opasku. A cokoliv nad 180 už je v takových podmínkách prostě moc, činku musím odebírat moc vysoko nebo moc nízko, dneska jsem zkusil obě varianty a obě nahovno. Takže jsem odjel jen čtyři dvojky se 190, pak se na to vykašlal a přešel na normální lavici. Tam si ale kvůli absenci bezpečnostních zarážek na vyšší váhy netroufám, tak jsem dal jen 5x3 180 a hotovo. Takže celkem zklamání, na druhou stranu v rukách to nijak zvlášť těžké nebylo. Tak jsem aspoň pošetřil energii a doufám, že v příštím týdnu u nás nějaké ty trojky se 195 dám. Zítra záda a nějaké ty tlaky, ale jen lehce a žádná divočina
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: út březen 21, 2023 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera volno, na dnešek dostatek spánku i jídla, i když čekal jsem, že pojím trochu víc. Dneska jsem se přesto ještě necítil úplně zregenerovaný, ale i tak jsem na benč šel. Není jisté že bych to stihl zítra, pokud se dostanu cvičit, dám záda. Dost dlouho mi trvalo se dneska rozcvičit a rozehřát, pořád mě něco pobolívalo a potahovalo. Takže až teprve u 170 jsem si řekl, že to přece jen asi půjde a zkusím nějaké ty trojky se 195kg. Nakonec padly 4 série, těžké to úplně smrtelně nebylo, ale nějak jsem se pod to nemohl srovnat a pravá ruka nechtěla moc spolupracovat, to jsou asi ty nedělní tlaky a marný pokus o PR 125kg Mohl jsem pokračovat dál a nejspíš bych ještě několik sériíí "vypučil", ale možná že v této fázi už by to bylo zbytečné. Radši pošetřím síly na sobotu a zkusím dát 3x3 200, to by byla velká paráda, kdyby se podařilo.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: so březen 25, 2023 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera jsem byl lehce odjet záda. V noci na pátek jsem spal celkem asi 4 hodiny, a to ještě ve třech splátkach, takže to bylo za začátku celkem utrpení, navíc lidí jako máku, hrozné. Na druhou stranu ale byl skvělý pump, žíly úplně všude, to asi po tom litru redbulu z předchozího dne To jsou ty životní paradoxy.. Dneska teda měl být nejdůležitější a nejtěžší trénink z celé přípravy. Zahájil jsem ho zjištěním, že jsem doma zapomněl bandáže na zápěstí Věta "na chvilku to dám sušit, jen to pak nesmím zapomenout vzít" už mi zkazila slušnou řádku tréninků Takže jsem přemýšlel co dál, jestli se na to vykašlat, dát něco jiného a přesunout to na zítřek.. nakonec jsem se rozhodl že nějaké benče dám, a uvidím kam bez bandů dojdu. Rozcvičku jsem celkem protrpěl, zase až kolem 170 kilo tělo začalo trochu spolupracovat. Ale samozřejmě bez pořádné opory zápěstí to moc dobře nešlo, na těch vyšších vahách chyběla ta jistota pro víc opakování v sériích, takže jsem dal určitě míň, než jsem mohl. Potěšilo 180kg s nohama nahoře, i když bez stopky. Vyletělo to pěkně, tak jsem přidal na 190, to už normálně s oporou chodidel, a taky nebyl problém, zápěstí drželo. Ale bylo jasné, že na trojky s 200 to v žádném případě není. Takže jsem dal 200x2 a 205x1, a šel domů. Měl jsem takový ten pocit nedodělané práce, tak se asi zítra zastavím znovu a zkusím dokončit, co jsem dneska začal Uvidíme, jak to zregeneruju do zítra, studená voda taky trochu pomůže, a aspoň jednu trojku s 200 musím dát.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilanT


PříspěvekZaslal: so březen 25, 2023 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co za trenink se ti nejvic osvedcil na benche v prubehu let?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne březen 26, 2023 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako nějaký konkrétní trénink, to bych ani neřekl. Pro konstantní zlepšování je ale podle mě důležité benčovat dostatečně často dostatečné objemy, a pak je asi jedno, jestli to je trénink typu bear nebo Smolov atd.. stejně je vhodné to po čase měnit, protože stará pravda říká, Každý trénink funguje, a Žádný trénink nefunguje věčně. No a samozřejmě hodně pomáhá zařazení poctivých stopek do tréninku, a posilování pomocných svalů - tricepsy, ramena, záda, bicepsy..




Dneska teda reparát včerejška, výjimečně jsem si nic důležitého nezapomněl. Pořádně jsem se rozcvičil a rozehřál, trochu napumpoval záda a šel na to. Benče nebyly o moc těžší než včera, i když únava trochu byla znát. Znovu se mi podařilo s nohama nahoře 180, tak jsem věděl, že to asi půjde. 190 na pohodu, přihodil jsem na 200 a ty tři opáčka jsem tam nasázel. Žádné stopky, nic takového, takže to šlo rychle a jsem rád, že jsem cíl splnil, 200x3 je samozřejmě PR jako hrom. Dokonalé to nebylo, ale potřeboval jsem se vítězně psychicky naladit na sobotní závod a to se podařilo. Pak už jen nějaké tlaky atd. Benče jsem nenahrál, v tom laufu jsem na to ani nepomyslel, tak aspoň presy 5x90kg. Dalších trénink v úterý, pak do soboty už volno.


https://www.instagram.com/reel/CqQxMPjqNCA/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: po březen 27, 2023 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Solferino napsal:
a posilování pomocných svalů - tricepsy, ramena, záda, bicepsy..

...nohy máme tady i borce, kteří umí využít leg-drive ve svůj prospěch ;)

gratulace k PR na benči a ať ti to sedne v sobotu na soutěži!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2023 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak od zavilého dřepaře bych ani jinou připomínku nečekal ale je to tak, nohy jsou taky důležité. Pro mě zejména roznožování na stroji nebo s expandérem, protože dřív jsem často při benči chytal křeče na bocích stehen a v okolí, což když se stane, tak je po setupu. A tyhle cviky mi pomohly, už se mi to nestává. A taky je dobré protahovat předky stehen, když jsou hodně zkrácené a máš vyšší lavičku, může to být zátěž na spodní záda, protože se pánev dostává do nevhodné pozice.



Pár slov ke včerejším závodům na Slovensku. Po delší době jsem spokojený s výkonem, i když.. Ale začnu od začátku. Původní plán byl, že pojedu den předem, večer se v klidu zvážím a do druhého dne normálně vyspím v zabookovaném ubytování. Nakonec ale v práci usoudili, že bude lepší když si v pátek dám 1300km za volantem a přijedu v 8 večer takže jsem po takovém pátku v sobotu ráno vstával o půl třetí a jel dalších 400km do Lučence
Po příjezdu jsem se teda šel zvážit. Ve frontě na vážení byly celkem stresy, většina ještě bojovala s váhou, ale já jsem věděl, že v mém případě už je boj dávno prohraný ani jsem se nijak nesnažil shazovat. Nebyl k tomu ani prostor. Říkal jsem si že navážit 117kg by bylo ok, a přesně tak se i stalo. Poslední dva týdny bylo tréninků málo a nebyly nijak intenzivní, takže jsem určitě nějaké to kilo přibral, pozoruju to i v zrcadle a není to hezký pohled
Po zahájení jsem se ještě přesvědčil, v které skupině jsem a kdy asi půjdu do akce, aby se neopakoval německý scénář a jel jsem se ubytovat, kde jsem se pořádně najedl a upadl na čtyři hodiny do kómatu. Vzbudil jsem se unavený a rozbitý, ale pořád to bylo lepší, než celý den sedět na židli v sále nebo v autě. Takže do haly jsem přijel celkově v dobrém stavu a v dobrý čas, ani brzo, ani pozdě. Hned jsem šel do rozcvičovny, pomalu se rozhýbal a připravoval se na výkon. Opravdu probral jsem se až ve chvíli, když jsem se vyděsil, že těch 4x140 bylo nějak těžkých, ale pak jsem si všiml, že to už bylo 160
Základ jsem dal 190, na první pokus jsem si utáhl tvrdé SBD až moc, takže když jsem odebral činku, zaryly se mi do zápěstí, že jsem slyšel andělíčky zpívat. Ale pokus ok.
Na druhý jsem nahlásil 197,5, hodně to šlo přes tricepsy, bez problémů ok.
Třetí pokus 205, v rukách těžší, ale taky ok, tři bílé.
Stačilo to na druhé místo v kategorii Open do 125kg. Myslím si, že tam včera bylo i na víc, těch 210 bych nejspíš vytlačil, otázka je, jestli by to bylo uznatelné a bez technických chyb. Na umístění by to stejně nic nezměnilo, a potřeboval jsem po delší době zase jednou zaznamenat aspoň menší posun a nový závodní osobák, což se povedlo. Takže s prvními letošními závody jsem spokojený, teď se těším zase na trochu pestřejší a zajímavější tréninky. Ovšem ne nadlouho, další závody jsou za 4 týdny v Rakousku



Tady je video ze třetího pokusu. Kvalita mizerná, ale nic lepšího bohužel nemám.

https://www.instagram.com/reel/CqgTSqXqpnD/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2023 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

soutěžních 205 je moc pěkných a i podle toho mizerného videa to šlo nahoru pořád svižně, takže do dalších soutěží to vypadá slibně ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2023 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gratulácia, tá 205ka dynamická, máš na 210 určite, každopádne však pecka, že to všetko vyšlo a zapísal si krásne číslo i umiestnenie.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: út duben 04, 2023 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, tyhle závody vyšly opravdu perfektně, dílem to bylo tím, že jsem se zase o trochu líp zorganizoval a připravil, dílem to je prostě náhoda a štěstí. Takže díky za to, byly tam sice věci, které se daly ještě udělat líp, takže se z nich poučím a věřím že na dalších závodech už těch 210 dopadne.


Dneska první trénink po závodech, přemýšlel jsem co a jak udělat. Čtyři týdny mezi závody jsou snad ta nejhorší varianta. Je to moc dlouho na to sílu udržet, a moc krátká doba rozjet nový cyklus. Ale pokud se mi v tom Rakousku na konci dubna podaří se kvalifikovat na ME WUAP, které bude v červnu v České Lípě, tak pak budu mít na přípravu osm týdnů, takže tam se vleze i týden skutečného odpočinku.
Vzhledem k tomu, že mám před sebou prakticky jen tři týdny tréninku, rozhodl jsem se začít zase na nižší váze a jet něco ve stylu 10x3, ale s tím, že dám víc opakování v každém tréninku, přesněji řečeno 36. Ale tak, aby to bylo maximálně v těch deseti sériích. Dneska jsem třeba začal na 170 a jel jsem 3,4,5,3,4,5,3,4,5. Takhle bych to chtěl dojet aspoň do 180, pak se uvidí. Bude to trošku improvizace, ale nějaké záchytné body v hlavě mám, tak snad se podaří to splnit.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2023 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska to bylo vcelku jednoduché, jen benč. Mám teď celý prodloužený víkend před sebou, takže i na ty záda a nohy se dostane. Včera bylo volno, benč naposledy v úterý, takže i přes nevyspání a psychickou únavu bylo tělo celkem ochotné spolupracovat. Po mírné domluvě 😄 Takže tedy 175kg, pořadí 3,4,5,3,4,5,3,4,6. Poslední série:


https://www.instagram.com/reel/CqvyIODgPQ5/?igshid=YmMyMTA2M2Y=


Zvolil jsem nevhodné boty, takže legdrive byl spíš symbolický a vypadá to dost divně. Ale jinak vcelku spokojenost, snad těch 180 v pondělí taky padne.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tam u Solferina - evo III. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 69, 70, 71  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: