Strava, cvičení apod.


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Strava, cvičení apod.  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Strava, cvičení apod.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irbis


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:36 am    Předmět: Strava, cvičení apod. Odpovědět s citátem

Dotazů ohledně stravy je zde mnoho, ale já mám ke stravě a cvičení trochu jiný dotaz, a to tento:

Pokud budu cvičit (dejme tomu 4x týdně), budu dostatečně odpočívat a spát, ale nebudu dodržovat přesný jídelníček (osm jídel denně), ale budu jíst jako obvykle - snídaně, oběd, (svačina), večeře - akorát budu jíst více sacharidů a bílkovin - porostou mi svaly? Alespoň trochu? Nebo vůbec, jestliže nebudu dodržovat správný jídelníček, tedy nejlépe osm jídel denně?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juryk


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:38 am    Předmět: Re: Strava, cvičení apod. Odpovědět s citátem

Irbis napsal:
Dotazů ohledně stravy je zde mnoho, ale já mám ke stravě a cvičení trochu jiný dotaz, a to tento:

Pokud budu cvičit (dejme tomu 4x týdně), budu dostatečně odpočívat a spát, ale nebudu dodržovat přesný jídelníček (osm jídel denně), ale budu jíst jako obvykle - snídaně, oběd, (svačina), večeře - akorát budu jíst více sacharidů a bílkovin - porostou mi svaly? Alespoň trochu? Nebo vůbec, jestliže nebudu dodržovat správný jídelníček, tedy nejlépe osm jídel denně?


A proč ho nechceš dodržovat, když víš že je to pro růst velké + ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A kde je psano, ze se musi jist 8x denne? Co to je za kravinu?
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irbis


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
A kde je psano, ze se musi jist 8x denne? Co to je za kravinu?

Tak jsem to četl na mnoha stránkách o posilování.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
A kde je psano, ze se musi jist 8x denne? Co to je za kravinu?

Taky nechápu, kde to ty lidi berou. 5x je takový ideální model, aby to člověk v klidu všechno strávil.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jir.ka


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

samozrejme ze porostou, ale zazraky necekej
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Irbis napsal:

Tak jsem to četl na mnoha stránkách o posilování.

Zapomeň na to. Jak říká Draper, je to nesmysl. Rozhodující je kvalita a kvantita (tedy musíš jíst dostatek kvalitních živin). Ale jíst 8x denně, to opravdu pro růst svalů rozhodující není.
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Draper napsal:
A kde je psano, ze se musi jist 8x denne? Co to je za kravinu?

Taky nechápu, kde to ty lidi berou. 5x je takový ideální model, aby to člověk v klidu všechno strávil.


Ono kdyz nejis presne kazde 2 a pul hodiny, tak zhruba 5 minut pote, co tuto dobu pretahnes, nastava brutalni katabolizmus, tak asi proto....
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

keby som jedol 8x denne,zerem kazde dve hodiny chudak zaludok (plus vlastne cele travenie)
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

On na tohle musí přijít každej sám. Každej taky hrozně lehce pozná ten rozdíl, když jí každý 2h, nebo každý 3-4h. Roste to stejně, je větší chuť k jídlu, víc se nají, líp se tráví a je míň prdíků, pokud vůbec nějaký.
Já na to přišel po dvouch letech, což asi není nic skvělýho, ale lepší takhle, než nikdy :D

Nejhorší jsou ty videa, kde Jay Cutler na semináři na expu říká, že jí 8-10x denně každý 2 hodiny, trénuje v noci, spí přes den 8 hodin. Z toho si pak člověk musí vzít "ok, Jay to dělá takhle, vyhovuje mu to, má úplně jiný podmínky, ale já to musím dělat takhle, protože to je to správný pro mě"
nahoru
Irbis


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně se to hned nezdálo, proto se ptám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merrao


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 4:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Irbis: Mám jen takový dotaz, nebylo jedno z těh jídel třeba předtréninková nebo potreninková suplementace?:)
Ono by to asi vysvětlova tvůj omyl..
Snídaně-svačina-oběd-svačina-předpřeninkové-potréninkové-večeře-tvaroh
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
constancia


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojky,já taky nemám 8 jídel denně,pokud nevstávám v půl 6.Člověk by měl jíst každé 3 hodiny.Neznamená když vztaneš ve 12:00,jdeš spát třeba ve 22:00,že musíš sníst 8 jídel.Prostě důležité je jíst pravidelně po těch 2,5-3hodinách.Akorát,podle mého názoru,pokud Ti to vychází třeba na 4 jídla,tak by měli být více kalorické.A nebo můžeš přidat,pokud bys to nezvlád navíc ještě geiner či protin.Záleží na složení tvých jídel.
Hlídej si také denní kalorický příjem (+-).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

constancia napsal:
...Člověk by měl jíst každé 3 hodiny.....


Kvůli čemu by měl jíst člověk každé 3 hodiny?:) nebo 2 hodiny? Tady je krásně vidět jak vytržení z kontextu se vytváří polopravdy, který desetkrát přeříkaný vypadaj naprosto jako kravina.

Za další je si uvědomit, čeho chceš dosáhnout. Kolika kg chceš dosáhnout, kam chceš váhu hnát atd. Udělat si přehled o tom, co +- sežrat a rozdělit si to dle svého metabolismu tak, abys neměl hlad a zároveň se nepřežíral. Poté je třeba ubírat/přídávat podle tvého individuálního systému nějaké ty živiny (tzn. ne každý je tabulkový). Takže pak sám zjistíš, kolik čeho potřebuješ pro stagnaci váhy (po čem hubneš, po čem přibíráš), kolik bílkovin ti dělá problémy už atd. atd.

Jíst co 3 hodiny/2 hodiny se doporučuje lidem, co o výživě vědí hodně a na hlavní jídla se přežírají = díky tomu toho snědí málo a můžou hubnout.

Tady nejde o nějaký 2 hodiny nebo 3 hodiny, ale o pravidelnost, danou právě individuálním pocitem hladu případně pocitem plnosti, tzn. jak jsem řekl, jíst tak abys neměl nikdy hlad a tak aby ses nikdy nepřežral. Ale i tak aby si tvé trávící ústrojí trošku odpočinulo.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
constancia


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

po 3 hodinách se člověk dostává do fáze katabolismu.Já jsem tak naučená a pokud nic za 3 hod nesním,tak už nevydržim :-D a jsem malátná. Ale záleží na každým.Člověk si to musí vypozorovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Strava, cvičení apod. Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: